» Wieści » Śladami Wilka #25

Śladami Wilka #25

|

Śladami Wilka #25
Ten tydzień był obfity w ciekawe informacje. Reset forum i zmiana jego wyglądu, nowy sklep internetowy, który jest… jak na razie niepraktyczny pod względem zapowiedzi wydawniczych, a jakby tego było mało to ukazał się New Wave Requiem, który sądząc po wstępie, będzie nie tyle kiczowaty-ale-na-swój-urokliwy-sposób, jak był reklamowany, tylko kiepski. Potwierdzone
  • Nastąpiła wielka reorganizacja stron należących do wydawnictwa White-Wolf. Zmieniła się lekko strona główna, zaś forum przeszło całkowitą reorganizację i dodano do niego kilka fajnych możliwości jak np. prowadzenie blogów. Z kolei warto przyjrzeć się nowemu sklepowi internetowemu.
  • Zaraz po otwarciu nowego forum WW, użytkownicy zaznali szoku. Pojawiło się oficjalne subforum Geist. Na dodatek ujawniono całą nazwę systemu: Geist: the Sin-Eaters
  • Wręcz mało wartą informacją przy powyższych jest wypuszczenie na rynek New Wave Requiem w wersji elektronicznej.
  • W ramach otwarcia nowego forum, WW udostępniło mały wgląd w Nosferatu i Immortal Sinners
Niepotwierdzone
  • Według zapewnień WW, w tym tygodniu większość uwagi skupiona była na Geist (m.in. opracowywanie okładki do podręcznika głównego) i reaktywacji strony społecznościowej.
Wieści z Polski
  • Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza do zapoznania się z recenzją Predators autorstwa Wojciecha „Onslo” Chełstowskiego.
  • Zapraszamy również do przeczytania drugiego wyróżnienia drugiej edycji Ekwinokcjum, Serca Zimy autorstwa Łukasza „TOR” Garczewskiego i Szymona „quad” Goseka. Stąd można pobrać artykuł w wersji PDF. Zapraszamy również do skomentowania pracy obu panów.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Różne
Tagi: Śladami Wilka | Geist | New Wave Requiem | White Wolf | Ekwinokcjum | Wilkołak: Odrzuceni | WoD | Świat Mroku


Czytaj również

Komentarze


~/ukośniktylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-2
Jeśli lata 80te są dla Onslo "kiczowate-ale-na-swój-urokliwy-sposób", a stylistykę okładki przenosi na treść, to współczuję i gustu i lekkomyślności w wygłaszaniu własnego zdania.
04-03-2009 15:34
~Gangrel

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
boli kastora to ze recenzja onslo poszla na polteru, oj boli. boli to ze onslo newsuje na polteru, oj boli.

jesli ktos nie potrafi odroznic subiektywnej opinii "sadzac po" od kategorycznego stwierdzenia "nastapilo", "pojawilo" itd to chyba nie powinien prowadzic serwisu o wodzie. A moze przczepisz sie jeszcze do ozdobnikow w stylu "uzytkownicy doznali szoku". No ja na przyklad nie doznalem i co, onslo klamie w newsach?

Po prostu obluda i zazdrosc.
04-03-2009 17:57
~Wudz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
Każdy dodatek do wampira jest "śmiertelnie" poważny :)
04-03-2009 18:02
Kastor Krieg
   
Ocena:
-8
@Gangrel
boli kastora to ze recenzja onslo poszla na polteru, oj boli. boli to ze onslo newsuje na polteru, oj boli.

Chyba żartujesz.

"Boli mnie" raczej tylko, że Onslo nie uznaje za stosowne nawet powiadomić redakcji Oneirosa o zamiarze dokonania przedruku. Wkurza mnie, że nie ma wydania Śladami Wilka w którym coś nie jest spaprane, z etycznego albo profesjonalnego punktu widzenia.

jesli ktos nie potrafi odroznic subiektywnej opinii "sadzac po" od kategorycznego stwierdzenia "nastapilo", "pojawilo" itd to chyba nie powinien prowadzic serwisu o wodzie.

W wiadomości nie ma miejsca na subiektywne opinie. Chyba, że newsman sobie zrobi ramkę z komentarzem.

A moze przczepisz sie jeszcze do ozdobnikow w stylu "uzytkownicy doznali szoku". No ja na przyklad nie doznalem i co, onslo klamie w newsach?

Ja doznałem widząc, że moderacja puściła takie stylistyczne babole Onslo. Sam żeś go poprawił odruchowo (!!!), bo Onslo naklikał o "zaznawaniu szoku" (sic). Naklikał też o "małej informacji".

Po prostu obluda i zazdrosc.

Bo po prostu mam czego Onslo zazdrościć. Zlituj się. A przypadkiem nie jest to aby "pełne zrozumienie obowiązków newsmana"?
04-03-2009 18:25
~bob_thorp

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+8
Kastorze, dla mnie osobiście bardzo jasny jest fakt, że śladami wilka - jest autorskim, Onslowym - punktem wodowego programy na polterze. Dlatego też nie przeszkadza mi subiektywny charakter tej rubryki.
a nie możesz mieć za złe koledze ze po przeczytaniu wstępu do dodatku - ten mu się nie spodobał.
Być może nie jest to uberpoprawne dziennikarstwo tak promowane przez Ciebie i Stinga - luz,
Gonza też bardzo lubię.
Ale bardzo Cię proszę o nie używanie tak totalnych kategorii jak - "paprane, z etycznego albo profesjonalnego punktu widzenia."
bo to zwyczajnie, Twój punkt widzenia.
pozdrawiam i życzę ciepłej nocy.
04-03-2009 18:44
Kastor Krieg
   
Ocena:
-4
@bob_thorp
Newsy mieszające subiektywne opinie z obiektywnymi faktami to najmniejsza z "przewin" Onslo. Gorsze znacznie, etyczne i profesjonalne, potknięcia zalicza po prostu zwyczajnie mijając się z prawdą. W tym ŚW i poprzednich, zerknij do dyskusji pod nimi.

Brak zgodności czyjegoś postępowania z kartą etyki dziennikarskiej to nie jest mój subiektywny ogląd sprawy, tylko łatwo weryfikowalny fakt.

Nie mam koledze za złe, że dodatek mu się nie spodobał i o tym mówię powyżej. Gdy przeczyta podręcznik i spisze reckę, a ktoś mu ją opublikuje (albo wrzuci na bloga), to sobie o podręczniku pogadamy. Mam za złe tylko to, że wyraża opinię tam (bez odróżnienia w newsie), oraz kiedy (przed przeczytaniem choćby ćwierci podręcznika!) mu po prostu tego robić nie wypada - a wręcz nie wolno, jeśli chce się nazywać dziennikarzem i "autorem e-tygodnika".

Po prostu proszę o odpowiedzialność wobec czytelnika za swoje czyny i słowa.
04-03-2009 18:49
Myrkull
   
Ocena:
+2
Podręcznika nie czytałem, a ŚW nie traktuję jako "Onslo opinii o czymś" tylko serwisu informacyjnego. Jak pojawia się tekst na temat dodatku "Wręcz mało wartą informacją przy powyższych jest wypuszczenie na rynek New Wave Requiem w wersji elektronicznej." to od razu nabiera się przynajmniej "zarysu opinii" o tym dodatku. Czy w telewizji ktoś w wiadomościach ocenia danego ministra, stronę konfliktu, itd.?
A Kastor może jest zbyt przewrażliwiony. ŚW dla mnie jest bardzo fajną inicjatywą, chwała Onslo za to. Ale tutaj Kastor ma rację.
04-03-2009 20:42
Kastor Krieg
   
Ocena:
-3
Inicjatywą jest świetną, tutaj nigdy nie protestowałem (poza wnioskowaniem o normalne newsy oprócz cotygodniowego ŚW).

Nie podoba mi się tylko sposób wykonania (nieaktualne newsy, nieprawdziwe newsy, opiniowanie i wartościowanie w newsach, etc.). To są dwie zupełnie odrębne rzeczy.

@Borejko
Rozumiem, że chciałbyś być Stańczykiem fandomu. Wydaje mi się jednak, że wciąż nie zakumałeś różnicy pomiędzy błaznem, a klaunem. Zbastuj, a przede wszystkim odwal się dziewczynie od nicka.
04-03-2009 21:16
~Nukereal

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Mam pytanie KK... po cholerę się męczyć, nie lepiej dać sobie spokój i zająć się własną stroną?
04-03-2009 21:33
Kastor Krieg
   
Ocena:
-4
Szczerze?

To kiedyś była także i moja strona. To ja ją podniosłem z półtrupiego stanu w jakim ją dostałem. Mierzi mnie więc to, co się z nią teraz robi. Nie chcę, żeby odwalano na jej łamach tego rodzaju fuszerkę. Ani wkład pracy moich ówczesnych kolegów, ani dzisiejszych kolegów i koleżanek Onslo, na takie sąsiedztwo nie zasługuje. Choć, oczywiście, dochodzą mnie już głosy z wnętrza redakcji, że ze Stingiem ogólnie rzecz biorąc nie wiemy o czym mówimy i czepiamy się żeby pomęczyć Onslo.

Co więcej, mierzi mnie to podwójnie, gdyż są to grzechy i grzeszki wynikające nie z niewiedzy albo nieumiejętności, które można byłoby zrozumieć i starać się poprawiać, a raczej z olewactwa i gotowości do ssania palucha, byleby tylko czymś co tydzień rubrykę zapełnić.

Zastanów się tylko, Nuke, czy jako czytelnikowi takie traktowanie ci odpowiada. Lubisz, gdy ktoś ci kłamie, manipuluje przekazywanymi ci wiadomościami, w informacje które powinny być neutralne wtyka swoje trzy grosze?

Co do Oneirosa zaś, dziękuję, ma się nieźle, statystyki rosną, jemu także czas poświęcam. Tutaj truję o niezbyt oczywistych, jak się okazuje, oczywistościach w czasie wolnym od innych zajęć.
04-03-2009 21:48
~gangrel2

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Szczerze?

Bo na oneirosa nikt nie wchodzi i bobr musi przychodzic medzic tutaj.
04-03-2009 22:41
Kastor Krieg
   
Ocena:
-1
Moderatora który wyciął mojego ostatniego posta uprzejmie poprosiłbym na przyszłość o powiadomienie jakiekolwiek na PW albo GG.
04-03-2009 23:49
gervaz
   
Ocena:
+3
Kastor, gdybyś napisał teksty o ilości znaków równej długości postów tylko pod tym wydaniem św, to już byłoby co najmniej półtora arta na twoją stronę.
Wydaje mi się, że tutaj zadziałają prawa wolnego rynku - tj zaangażowanie autorów serwisu przełozy się na jego jakość -a tą z kolei ocenią czytelnicy, głosując nogami.
05-03-2009 07:32
Kastor Krieg
   
Ocena:
-3
Tja, żeby tylko jeszcze arta dało się spisać będąc stymulowanym do odpowiedzi przez czyjeś bzdury... To jednak wymaga nieco więcej i nieco innego rodzaju pracy ;)

Nie chodzi mi o czytelników głosujących nogami, bo nie piszę tych rzeczy na zasadzie "wod.polter suxx, Oneiros roxxorz!". Szczególnie, że ludzie i tak czytają newsy i arty w obu miejscach. Chodzi mi raczej wyłącznie o to, żeby Onslo przestał robić zamieszanie i mącić w głowach. Potem przychodzą różne osoby do mnie z pytaniami i skonfundowane pytają się jak to jest naprawdę, bo na wod.polter w newsie przeczytali, że cośtam... Po to są te newsy, żeby ludzi dezinformować?

No nic, EOT. Za tydzień po prostu będę kręcił z niedowierzaniem głową i najwyżej sprostuję kolejny wyskok Onslo w newsie na Oneirosie, skoro do niego i do redakcji nie dociera, że coś jest naprawdę nie w porządku.
05-03-2009 08:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.