» Wieści » Śladami Wilka #25

Śladami Wilka #25

03-03-2009 10:44 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski

Śladami Wilka #25
Ten tydzień był obfity w ciekawe informacje. Reset forum i zmiana jego wyglądu, nowy sklep internetowy, który jest… jak na razie niepraktyczny pod względem zapowiedzi wydawniczych, a jakby tego było mało to ukazał się New Wave Requiem, który sądząc po wstępie, będzie nie tyle kiczowaty-ale-na-swój-urokliwy-sposób, jak był reklamowany, tylko kiepski. Potwierdzone
  • Nastąpiła wielka reorganizacja stron należących do wydawnictwa White-Wolf. Zmieniła się lekko strona główna, zaś forum przeszło całkowitą reorganizację i dodano do niego kilka fajnych możliwości jak np. prowadzenie blogów. Z kolei warto przyjrzeć się nowemu sklepowi internetowemu.
  • Zaraz po otwarciu nowego forum WW, użytkownicy zaznali szoku. Pojawiło się oficjalne subforum Geist. Na dodatek ujawniono całą nazwę systemu: Geist: the Sin-Eaters
  • Wręcz mało wartą informacją przy powyższych jest wypuszczenie na rynek New Wave Requiem w wersji elektronicznej.
  • W ramach otwarcia nowego forum, WW udostępniło mały wgląd w Nosferatu i Immortal Sinners
Niepotwierdzone
  • Według zapewnień WW, w tym tygodniu większość uwagi skupiona była na Geist (m.in. opracowywanie okładki do podręcznika głównego) i reaktywacji strony społecznościowej.
Wieści z Polski
  • Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza do zapoznania się z recenzją Predators autorstwa Wojciecha „Onslo” Chełstowskiego.
  • Zapraszamy również do przeczytania drugiego wyróżnienia drugiej edycji Ekwinokcjum, Serca Zimy autorstwa Łukasza „TOR” Garczewskiego i Szymona „quad” Goseka. Stąd można pobrać artykuł w wersji PDF. Zapraszamy również do skomentowania pracy obu panów.
Źródło: Różne
Tagi: Śladami Wilka | Geist | New Wave Requiem | White Wolf | Ekwinokcjum | Wilkołak: Odrzuceni | WoD | Świat Mroku


Czytaj również

Komentarze


Kastor Krieg
   
Ocena:
+1
Onslo, Onslo, czy ja za każdym razem w Śladami Wilka znajdę coś, co należy sprostować?

Widziałeś gdzieś wstęp do New Wave Requiem? Fragment treści z podręcznika, po którym można sądzić, że "będzie kiepski"? Możesz do niego zalinkować? Sądzę, że mówisz zamiast wstępu / excerpta o blurbie i z niego wnioskujesz o jakości treści podręcznika (!).

Co więcej, pokaż proszę miejsce w którym developerzy zapowiadali, że NWR ma być "urokliwie kiczowate". Wszystkie zapowiedzi mówiły o śmiertelnie poważnym podręczniku. Sam blurb, w moim szkicowym przekładzie, brzmi tak:

Pamiętasz lata osiemdziesiąte? Nie cały ten pastelowy chłam pokazywany w tych niby “sieciach muzycznych”, tylko prawdziwe lata osiemdziesiąte. Trzecia wojna światowa nieustannie czaiła się na horyzoncie, a seks, narkotyki i potęga płynęły w naszym kierunku szeroką rzeką krwi. Wampiry były wszechobecne. Maskarada wisiała na włosku, ale nas to nie obchodziło, bo świat należał do nas. Graliśmy w nasze gierki, odbywał się nasz taniec. Wszyscy bali się jednak tej jednej mściwej krwawej laleczki zarażonej AIDS, tego jednego neonaty z komputerem i własnymi inwestycjami, który mógł zdecydować się pewnej nocy pociągnąć za spust i puścić świat z dymem.

Faktycznie, reklamują NWR jako "kiczowate-ale-urokliwe-na-swój-sposób". Czy możesz, proszę, po prostu newsować i nie dokładać od siebie? Fatalnie to wypada.
03-03-2009 12:18
Onslo
    Drogi Kastorze,
Ocena:
0
Otóż, kupiłem sobie PDF'a, bo miałem akurat na wydanie trochę zielonych. Przejrzałem na razie rychłe 20 stron i mogę ci powiedzieć, iż jest kiepski. Tak samo kiepski, jak blurb do niego.

"Śmiertelnie poważny" podręcznik o wampirzych latach 80tych powiadasz? You gotta be joking. Na razie nie znalazłem w nim nic odkrywczego, co bym sam nie znalazł na internecie.

Może nawet zrecenzuję dodatek, żebym mógł wytknąć wszystkie grzechy tego pdf'a. Poza tym jednej rzeczy rozumiem. Nie mogę wyrazić własnej myśli we wstępniaku do ŚW? Qe pasa?

Nie chcę być nieuprzejmy Kastorze, ale widzę, że szukasz byle pretekstu, żeby zaatakować ŚW. Tyle ode mnie. EOT, resztę możemy sobie na priva załatwić.
03-03-2009 13:18
Kastor Krieg
    Kochany Onslo ;)
Ocena:
0
Otóż, kupiłem sobie PDF'a, bo miałem akurat na wydanie trochę zielonych.

To przestań mylić czytelników i mów o tym, że czytałeś podręcznik albo jego fragmenty. A nie o jakimś "wstępie".

Przejrzałem na razie rychłe

Jakie? oO'

20 stron i mogę ci powiedzieć, iż jest kiepski. Tak samo kiepski, jak blurb do niego.

De gustibus. W/g mnie blurb jest klimatyczny. Podręcznika jeszcze nie miałem okazji nabyć i przeczytać, zapewne niedługo to zrobię.

"Śmiertelnie poważny" podręcznik o wampirzych latach 80tych powiadasz? You gotta be joking. Na razie nie znalazłem w nim nic odkrywczego, co bym sam nie znalazł na internecie.

Oczywiście, że jest zapowiadany jako śmiertelnie poważny. Chyba że wpierasz mi teraz, że Ethan Skemp nie wie o czym mówi. A podręcznik miał być poważny, czy odkrywczy? Coś zaczynasz kręcić - wyjaśnij proszę, jakim cudem ewentualny brak "odkrywczości" NWR odbiera mu powagę i czyni go kiczowatym-ale-na-swój-sposób-uroczym.

Może nawet zrecenzuję dodatek, żebym mógł wytknąć wszystkie grzechy tego pdf'a.

A proszę cię bardzo, przejedź się po nim, tylko może najpierw się z nim w całości zapoznaj. Jak go przeczytam, to pogadamy i może nawet cię poprę. Póki co jednak, przeczytałeś może ćwierć treści podręcznika, a już robisz czytelnikom kisiel w głowie, że jest "kiepski".

Poza tym nie rozumiem, nie mogę wyrazić własnej myśli we wprowadzeniu do ŚW?

Oczywiście, że możesz. Możesz nawet mówić o wpływie jakości pasz śrutowych na klimat Azerbejdżanu (Sapkowski już wspominał, że trzoda pierdzi, klimat się ociepla...). Zastanawiam się tylko, czy zbiorczy news to właściwe miejsce na mikrorecenzje podręczników na podstawie lektury 1/4 ich zawartości. Być może jednak rozszerzasz formułę "e-tygodnika", kto wie?

IN OTHER NEWS: New Wave Requiem probably sucks! :D

Tak, bardzo poważnie i profesjonalnie to brzmi. Mhm. ;)

Nie chcę być nieuprzejmy Kastorze, ale widzę, że szukasz byle pretekstu, żeby zaatakować ŚW.

Onslo, a nie zastanowiłeś się nad tym, że może po prostu co tydzień zdarza ci się jakaś wpadka, której po prostu nie sposób nie skomentować - choćby po to, by inni nie zostali zmyleni przez to, co zrobiłeś?

Tyle ode mnie. EOT, resztę możemy sobie na priva załatwić.

Fugas chrustas? Podpisałeś się pod tym newsem, może jednak weź za niego odpowiedzialność, hm? Sorry, ale jak ostatnio rozmawiałem z tobą na privie, to mnie okłamałeś. Więcej mi się na priv z tobą gadać nie chce za bardzo, bo po co mam się znów dać oszwabić?
03-03-2009 13:34
Sting
    Pierwsza zasada...
Ocena:
+11
...etyki dziennikarskiej. Nie mieszamy ocen z faktami w informacji (chyba, że oddzielając grubą kreską z grubym napisem "Komentarz" "Ode mnie", itd.).

03-03-2009 13:49
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
@Sting
W przypadku serwisu fanowskiego można sobie nawet pogdybać, poopiniować - byle tylko właśnie oddzielnie, gdzieś na boku. A na pewno w taki sposób, żeby nie było wątpliwości czym motywowana jest opinia i że jest to opinia newsmana, a nie obiektywnie objawiana prawda.

Tutaj Onslo pojechał jednak po bandzie, w newsie (!!!) opiniuje od pierwszego zdania, w dodatku nijak nie argumentując. Gdy się okazuje jeszcze, że podana jednozdaniowa opinia o "kiepskim" NWR motywowana jest lekturą 20 z ~80 stron podręcznika, to po prostu witki opadają.
03-03-2009 14:04
Myrkull
   
Ocena:
+7
""Śmiertelnie poważny" podręcznik o wampirzych latach 80tych powiadasz? You gotta be joking. Na razie nie znalazłem w nim nic odkrywczego, co bym sam nie znalazł na internecie."
Sorry Onslo ale ogólnie, a zwłaszcza czepiając się tej części twojej wypowiedzi Kastor ma rację. Co ma śmiertelna powaga do odkrywczości?
03-03-2009 15:06
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
A zupełnie na marginesie - Onslo, jeśli będziesz dodawał newsy przez interfejs RPG.polter.pl (zielony) zamiast WOD.polter.pl (czarny), to po wejściu w ich treść wyrzucać nas będzie do rpg.polter.pl, co jest niezbyt sensowne i wygodne.
03-03-2009 16:11
markol
   
Ocena:
+1
a ja się spytam z innej beczki sa jakieś wiadomości o polskiej lini wydawniczej
03-03-2009 18:05
Raziell
   
Ocena:
0
Gdyby były to ktoś by coś napisał.
03-03-2009 18:10
~/ukośniktylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Polska linia rest in peace -.-"
03-03-2009 19:40
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Bzdura. Wieści są, tylko nie można o nich pisać, żeby nie szkodzić firmie zajmującej się przekładem. Trzeba się pogodzi po prostu z tym, że NDA, które narzuciło wydawnictwo ISA skutecznie odcięło klienta od jakichkolwiek informacji na temat procesu wydawniczego.
03-03-2009 19:59
~.

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
a pewnie i tak nic nie wyjdzie, i się skończy jak z modernem.
03-03-2009 20:41
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Zamówienie na Wampira poszło, Wilkołaka, Zbrojownię i Antagonistów też na pewno wypuszczą. Co dalej, zobaczymy.
03-03-2009 20:52
neishin
    Kastor
Ocena:
+1
Nie chodzi o to, że nie wyjdzie. Raczej o to, że większosć ludzi zrezygnowała z czekania i kupiła oryginalne podręczniki albo przerzuciła się na inny system.
03-03-2009 21:31
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Oh, well. Co ja poradzę. Podstawki moim zdaniem na pewno dobrze pójdą, zobaczymy jak będzie z dodatkami. Z tego, co wiem, to Oczyma Duszy nieźle się sprzedaje, mimo że podobno tyle osób przestało czekać. Piętnaście głosów na krzyż na Polterze czy Oneirosie to niewiele w porównaniu z tysiącem egzemplarzy na rynku.
03-03-2009 21:48
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czyli szkoda, nie dokopalem ISIe nie kupujac Oczyma Duszy ;) :D
03-03-2009 23:11
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
To możesz już kupić, fajne jest. Ja mam trzy xD
03-03-2009 23:25
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Jak to mawia Al z Majsterkowiczow - nie wydaje mi sie ;)

Natomiast wciaz czekam na Wilkolaka, ktory mial wyjsc jakos rok temu ;]
03-03-2009 23:37
~bob_thorp

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Kastor tu nie ma żadnej wpadki.
Okładka jest jaka? Kiczowato słodka - a była głównym narzędziem reklamowym (ok, są jeszcze blogi i wypowiedzi na forum, ale chyba obaj rozumiemy że to są troszku inne narzędzie marketingowe) Onslo przeczytał wstęp i o tym napisał w wieściach... a że ty akurat lubisz ten podręcznik to buum i mamy dym.
@ Sting
sama konstrukcja wieści jest taka że ten wstępniak jest "osobisty", potem masz już informacje posegregowane w "działy".

Bardzo chętnie przeczytałbym recki NWR Kastora i Onslo, obaj piszecie naprawdę fajnie i pewne pokarzecie rożne aspekty produktu.

Odrobiny spokoju życzę.


04-03-2009 08:22
Kastor Krieg
   
Ocena:
-1
Bo ja wiem? Okładka jest kiczowato słodka tak samo jak stwierdzenie, że będzie to "Vice City z kłami". Wszędzie jednak, zarówno na blogach, forach, jak i w oficjalnych zapowiedziach wydawniczych, widać było, że nie jest to "80s for teh lulz", tylko klasyczne WoDowe "brud, smród i ubóstwo".

Do tej pory, od 2004, nie było żadnego podręcznika dla jaj (nawet McWoD brał się na poważnie), jak więc przy blurbie który kreśli obraz godny Człowieka z blizną można mówić o tym, że jest "kiczowaty-ale-na-swój-urokliwy-sposób, jak był reklamowany"? Nie był, okładka jest jedynie mrugnięciem okiem do konwencji estetycznej z lat 80tych.

Ja zaś nie mam zdania o tym podręczniku, bo go jeszcze nie czytałem. Nie z tego więc "dym". Wkurza mnie niezmiernie natomiast "recenzowanie" go w newsie, jednym zdaniem, bez przeczytania go (sic!). Nie chcę już nawet wdawać sie w dyskurs o "oddawaniu sprawiedliwości recenzowanemu podręcznikowi". Po prostu jest to straszna fuszerka i amatorszczyzna. Nie wiem jak mógłbyś chcieć to obronić i mówić, że nie ma żadnej wpadki?

@konstrukcja wieści
Nijak nie jest to odznaczone. Nie ma czytelnego rozgraniczenia pomiędzy "news" a "mówi sobie Onslo".

Głupio i niefajnie mi też, gdy sam się pocę, żeby wykopywać newsy, zrobić to rzetelnie i starannie. Siedzę do drugiej w nocy i je klecę, a następnego ranka widzę Śladami Wilka, które zawiera kolejne wpadki i dezinformuje znów masę ludzi.
04-03-2009 12:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.