» Wieści » Śladami Wilka #24

Śladami Wilka #24

24-02-2009 16:02 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski

Śladami Wilka #24
Z pewnością wydarzeniem tygodnia ze stajni WW jest ujawnienie na blogu wydawniczym czaszki do nadchodzącego Geista. Potwierdzone
  • A oto i wspomniana Czaszka, widoczna na wstępniaku.
  • Horror Recognition Guide do Łowcy trafił do sprzedaży. Informacje o dodatku znajdziecie tutaj.
Niepotwierdzone
  • W związku z ujawnieniem Czaszki do Geista, na forach ruszyła lawina spekulacji odnośnie najnowszego systemu. Wyglądem czaszka mocno nawiązuje do elementów znanych nam z Wraith: the Oblivion, przez co podejrzewa się, iż będzie to jej remake (tak jak Lost i Vigil). Inne spekulacje głoszą, że gra mocno będzie nawiązywać do wymiaru Underworld, świata zmarłych Świata Mroku.
  • Ancient Mysteries jest skończone. Niestety, nie wyjaśniono, czy w sensie napisanego tekstu, czy już przygotowane do sprzedaży.
  • W tym tygodniu pracownicy WW poświęcili się pracy nad Ancient Bloodlines i Danse Macabre do Wampira, Signs of the Moon do Wilkołaka, Mage Tarot do Maga oraz Swords At Dawn do Odmieńca.
  • W związku z planowaną zmianą strony WW, również blog wydawnictwa zostanie odmieniony. Niestety, oznacza to również brak felietonów przez jakiś czas.
Wieści z Polski
  • Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist z dumą przedstawia zwycięską pracę drugiej edycji konkursu Ekwinokcjum. Zapraszamy zatem do przeczytania Pomerania Urbana autorstwa Michała „Grabarza” Sołtysiaka.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Różne
Tagi: Świat Mroku | WoD | World of Darkness | Geist | Mag: Przebudzenie | Wilkołak: Odrzuceni | Wampir: Requiem | Odmieniec: Zagubieni | Śladami Wilka


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Aj, wszyscy tak sie podjarali ta czaszka, a dla mnie jest bardzo niefajna (do tej pory moja przegladarka nie pokazywala obrazka, brawo dla Poltera!).
24-02-2009 17:09
Onslo
    Czaszka
Ocena:
0
Mnie też specjalnie nie rajcuje. Wręcz powiem, iż nawiązanie do symboliki z Wriatha mnie odrzuca. Kolejny remake. Ech, najpierw porażka w postaci Łowcy, teraz to...

Miejmy nadzieję, że Geist to jednak nie remake
24-02-2009 17:18
Kastor Krieg
   
Ocena:
-1
Porażka w postaci Łowcy? :D

No i jak ja lubię jojczenie, tym razem na "kolejne remake'i". Bo poprzednie wyszły po prostu fatalnie >.
24-02-2009 18:03
Kot
   
Ocena:
+1
A Underworld z WoDu to nie jest zło, mrok i czarna farba, w postaci upiorów, które tak przedawkowały owe trzy rzeczy, że są gorsze niż Złe i wciągają nosem mistrzów Śmierci?

Chyba ciężko byłoby to doprowadzić do poziomu grywalności, chyba że będziemy mieli Geist: The Angst...

@Kastor: O ile Vigil był o niebo lepszy od Reckoning, to i tak strasznie wyszedł w ogólnym rozrachunku. I owszem, masz rację, nie są to remake "per se", tylko nowe, o wiele zdrowsze podejście do tematu, które czyni owe systemy częścią nowego Świata Mroku.
24-02-2009 19:00
Onslo
    Well
Ocena:
+1
Dla mnie nie potrzeba własnej serii podręczników by zrobić ogranizacje łowieckie. Mam Antagonists i mi w pełni starcza. Owszem, Vigil jest lepsze od Reconning, ale nie zmienia to faktu, że według mnie jest to po prostu słaby system :)
24-02-2009 19:21
evolved_lupus
    O "jaraniu się" i potencjalnych spoilerach...
Ocena:
+3
@Hajdamaka
Ciężko pohamować entuzjazm, gdy porządne, treściwe spoilery są puszczane w net raz na miesiąc lub rzadziej.

Co do drugiej sprawy, to w tym topicu ( http://forums.white-wolf.com/viewtopic.php?t=87599&star t=105 ), BYĆ MOŻE znajduje się spoiler co do tego czym są i czym zajmują się tytułowe Geisty (post Dabata dotyczący zawartości Horror Recognition Guide do H:tV).

P.S. Pospieszcie się. W ten weekend WW czyści wszystkie swoje fora.
24-02-2009 22:14
Gerard Heime
   
Ocena:
0
@evolved_lupus

Fajnie, że namierzyłeś ten post. Rzeczywiście, facet gada całkiem z sensem, a i pomysł całkiem fajny.
24-02-2009 22:40
evolved_lupus
    Pełna treść postu Dabata
Ocena:
+1
Zdjęli fora szybciej niż przypuszczałem, więc treść postu zamieszczam poniżej dla tych, którzy nie zdążyli:

There is a story in the Horror Recognition Guide which I feel may be relevant. The story is called City of Ghosts, it was interesting, the good/interesting quality I have come to expect from White Wolf writting. As I was reading it i was wondering why they would do Geist when they already had rules for ghosts in the Core Blues, and on top of that ghosts in their system are very restricted in their actions, not fun playing meterial in my book.

Buuuuuut, at the end of the story something interesting happen. I wont spoil the ending of the story for you, but in the conclusion of the story the guy and his wife who lived in the haunted house just vanish, not that some vampire killed them to cover up the supernatural, but they are just gone; one minute they are there, the next they are not. In the last part of the story, the protaganest gets an email from the guy, telling him not to worry, that he and his wife had crossed over (not as in died, but as in physically going to the lands of the dead) to help the ghosts who had been trapped in their house.

Is that what Geist is? Are they humans how have, at their will or no, traveled in the lands of the dead without they themselves dying? I guess that would make Geists to the afterlife what Changelings are to Arcadia.

I think it would be neat if that were correct.

**EDIT**

I have just seen the Geist Skull. In the HRG, an iron key was one of the main foci of the story. I don't think they are related, but i wanted to be the first to point it out. XD

25-02-2009 08:33
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
No co za... Mieli zdejmować 3. marca, chciałem ostatnie strony Chilling Stories sobie skopiować. :F

@evolved_lupus
Dzięki za wykopanie tego, nie miałem jeszcze HRG w ręku. Trop wygląda na solidny. Jeśli faktycznie będzie to tego rodzaju gra, to chyba po raz drugi sobie daruję kolejny system White Wolfa. Pierwszy raz miałem tak z Promykiem. Nie wiem, węszę przerost egzystencjalizmu i niewielkie pole dla "osóm". Mam jednak nadzieję się mylić.
25-02-2009 08:52
Gruszczy
   
Ocena:
+1
Mogą sobie kasować. Na archive.org wszystko jest. Przynajmniej stan chilling images z grudnia.
25-02-2009 09:30
Kastor Krieg
   
Ocena:
-1
Mógłbyś podlinkować strony 78+?
25-02-2009 09:57
neishin
    hm
Ocena:
0
Gruszczy, możesz w ogóle podlinkować?:D
25-02-2009 13:56
Gruszczy
   
Ocena:
+1
http://web.archive.org/web/*/http://forums.white-wolf.com

Ale źle spojrzałem i widzę, że jest do 2007. Dammit.
25-02-2009 14:32
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Ano właśnie, dlatego psioczę. Chciałem w ostatnich dniach lutego odświeżyć backup tematu, a tu chała. Mówili o 3. marca, a zdjęli ponad tydzień wcześniej. :F
25-02-2009 14:37
neishin
    hm
Ocena:
0
możecie podać mi ścieżkę do Chilling Stories? Znaczy w jakim dziale jest itp
25-02-2009 15:34
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
To się dokładnie nazywało Chilling Images, o. Przepraszam, że przekręciłem. Temat leżał po prostu w dziale World of Darkness (tam, gdzie są podzielone na linie wydawnicze, w dziale "śmiertelniczym", głównym).
25-02-2009 15:50
evolved_lupus
    Pomyliłem się...
Ocena:
0
Fora nie zostały jeszcze zdjęte. Sorry za sianie paniki.
25-02-2009 17:53
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Nie? A ja mam php error cały czas i zdechlaka. Może ktoś zapisać (jako "kompletna strona HTML") strony od 78. włącznie do końca i podesłać mi na mail? Będę wdzięczny.
25-02-2009 18:29
evolved_lupus
   
Ocena:
0
@Kastor Krieg

Sprawdź skrzynkę :)
25-02-2009 20:57
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Dostałem, dzięki wielkie :)
25-02-2009 21:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.