» Wieści » Śladami Wilka #22

Śladami Wilka #22

|

Śladami Wilka #22
Śladami Wilka, kolejna porcja informacji ze Świata Mroku
  • Kolejna promocja na stronie internetowej White-Wolf. Tym razem obejmuje ona zestaw Chicago: podręcznik World of Darkness: Chicago, SAS Chicago Workings oraz zbiór opowiadań Three Shades of Night. Zestaw ten można nabyć w formacie PDF za jedyne 25,99$ zamiast 62,97$. Promocja trwa do czwartku, tj. 12 lutego. Więcej informacji o produktach można znaleźć tutaj.
  • Okładka do New Wave Requiem została pokazana oficjalnie na blogu autorów, a znaleźć ją można tu.
  • Na tym samym blogu Ethan Skemp poruszył w swojej rubryce kwestię zmian, jakie często są potrzebne, by móc nadążać za czasem. Pełen wpis do przeczytania jest tutaj.
  • Pojawi się nowy podręcznik do Wampira. Nosić będzie nazwę Wicked Dead.
  • Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie wypuszczony podręcznik The Testament of Longinus. (Ta informacja pochodzi od Ethana Skempa, który w odpowiedzi na maila z zapytaniem napisał "If everything goes smoothly, yes.").
Z polskich wieści:
  • Coś z niczego, almanach którego autorem jest Karol 'gervaz' Siadul, zajął trzecie miejsce w konkursie Ekwinokcjum. Zapraszamy do czytania.
  • Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza do przeczytania recenzji Ghost Stories, zrecenzowanej przez Mariusza 'MacKotka' Butrykowskiego.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Różne
Tagi: Ekwinokcjum | Śladami Wilka | Świat Mroku | Wampir: Requiem | WoD


Czytaj również

Komentarze


JoAnna
   
Ocena:
+1
Feniksie, ja wyraziłam swoją opinię.

Świetne newsy!
10-02-2009 12:18
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Feniks, jak ma to się nie zmieniać we flejm?

Trzy osoby (ja, Hajdamaka, Sting) mówią klarownie, że jest jest fajnie, a wręcz jest bardzo niefajnie. Mimo to, grupa ludzi siedzi potakuje jak to fajnie jest, że w ogóle jest. Mówię na to, że owszem, może zamysł kompilowania fajny, ale sam z siebie nie wystarcza bo się newsy przedawniają szybko, a do tego Onslo po prostu zmyśla miejscami niestety, albo nie rozumie źródeł.

Na koniec zaś wpada JoAnna i out of the blue zaczyna mnie obrażać. Dostała humorystyczną rybkę i tyle mam do powiedzenia na jej i jej wypowiedzi temat.

Informacje są nierzetelne, ale prostować powinienem nie ja, tylko autor, albo szef redakcji. W odpowiedzi czytam jednak, że jak mi się nie podoba, to wypad. No, już w ogóle "przepraszam, że żyję i czytam wod.polter"... oO'
10-02-2009 12:26
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
EDIT: "nie jest fajnie" w pierwszym wersie, ofc.

A czytelnicy reagują, reagują: http://wod.polter.pl/Nukereal,blog .html?6138

Choć dobre samopoczucie Poltera pewnie i tak się nie zachwieje. Za to za każdym razem pojawi się paru potakiwaczy, ktoś obrazi wytykającego błąd. Normalka - na szczęście wyłącznie w Polsce.
10-02-2009 12:37
Kot
    @JoAnna
Ocena:
-1
Przyszła, pozamiatała i tyle... :P

@KK
Skoro newsy Onslo są "nieprawdziwe", to zrób to, co rzetelny dziennikarz zrobić powinien i podaj źródła które to potwierdzają nie pomijając kontekstu. Jeśli nie jesteś w stanie... Hmmm... To o co ta wojna?

@Sting
Wydawca to również fora, na których udzielają się pracownicy WW i wszelkiej maści blogi, livejournale i tym podobne. Jeśli to co oni tam prezentują mija się z prawdą, to nie ma w tym winy newsującego. Jak na razie nie ma żadnych argumentów potwierdzających tezę, jakoby newsy były nieprawdziwe. Jak ktoś je przytoczy, sprawa będzie wiarygodna...

I mała prośba do wszystkich. Proszę nie trąbić tutaj o dziennikarzach i etyce, jeśli nie macie o tym pojęcia. Inteligentnym, rozsądnym ludziom (a za takich was uważam) wystarczy przeczytać ustawę o prawie prasowym (mało bełkotliwa, choć trochę przestarzała w szczegółowych zapisach) i kartę etyczną mediów (chociaż ta druga raczej jest dziełem wielkich redakcji, nie dziennikarzy jako takich) by mieć o tym jakieś pojęcie...
10-02-2009 12:41
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@MacKotek
Ależ proszę cię bardzo, sam sobie kręcisz sznur:

* Wicked Dead- Art notes were due 1/12, haven’t received. Wood says they are on their way. - [ http://community.livejournal.com/whitewolf_lj/96183.html ]

* Receiving first drafts of Testament of Longinus today. - [ http://community.livejournal.com/whitewolf_lj/95359.html ]

Pierwsze to jasny dowód na to, że "pojawił się nowy dodatek do Wampira - Wicked Dead" jest nieprawdą. Nie pojawił się, bo nawet nie ma do niego jeszcze ilustracji.

Drugie zaś, to jedyna na Sieci wzmianka o Testament of Longinus (druga, na Forum WW, powiela to zdanie, jakiś fan cytuje Eddy'ego). Onslo post factum mętnie zeznaje coś o informacji otrzymanej w mailu od developera. Szkoda tylko, że się tym w newsie nie pochwalił.

Drugie "przewinienie" jest błahe, można spokojnie odpuścić. Pierwsze jednak, to albo dramatyczne niezrozumienie źródła, albo czyste kłamstwo. Obie z tych opcji dyskwalifikują newsmana.

Jeszcze jakieś wątpliwości? Pewnie teraz będziesz coś marudził o "kontekście". Nie ma żadnego "kontekstu" dla braku nawet półoficjalnej informacji o terminie wydania Testamentu Longinusa i klarownej informacji o tym, że Wicked Dead jest bardzo dalekie od wydania.

Przestań też manipulować naszymi wypowiedziami. Teraz będziesz wpierał wszystkim, że to na forach i LJ wydawca mija się z prawdą? Nie, wydawca napisał jedno, a Onslo dośpiewał sobie co innego. Co wydawca napisał, można przeczytać w załączonych powyżej linkach. Wydawca mija się z prawdą, dobre sobie...

Co do ustawy i karty etycznej zaś, rozumiem, że przeczytam w niej przyzwolenie na podawanie jawnie nieprawdziwych informacji lub informacji rozszerzonych o nieweryfikowalne elementy ("jeszcze w tym roku" odnośnie Longinusa), bez wskazania źródła takich rewelacji?

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz, MacKotku, bardzo ciekawe.
10-02-2009 12:52
Sting
    Mac...
Ocena:
+1
...dzięki, że mi, człowiekowi, który jest dziennikarzem z wykształcenia i posiada legitymację prasową mówisz gdzie mam sobie poczytać o etyce i, "że nie mam o tym pojęcia". ;] Dałeś. :P

Źródła podał niżej KK, więc daruje sobie copy-paste.

Błagam, przestańcie się kompromitować broniąc czegoś, czego nie da się obronić.
10-02-2009 13:10
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie, nie, Stingu. Pomyliłeś.

To przecież JA się kompromituję cały czas, zasługując na Darwina swym brakiem instynkltu samozachowawczego (what?!). Powinienem nie czytać, skoro mi się nie podoba, zamknąć się i umierać jak mężczyzna. Wtedy już wszyscy sobie popotakują, powiedzą jak bardzo im się podoba, poliżą się po jajkach na odchodne i będzie jakby nigdy nic wielkiego się nie wydarzyło.

Oczywiście, do czasu następnej wpadki, gdy znowu ktoś będzie miał czelność powiedzieć, że ani myśli potakiwać i lizać.
10-02-2009 13:14
Kot
    @KK
Ocena:
0
Niczego sobie nie kręcę. Jeśli Onslo popełnił błąd, to trzeba go naprawić. A nie krzyczeć o stos, lub chować głowę w piasek.

-Wicked Dead: Poczekam na Onslo, niech się wypowie. Możliwe, że popełnił błąd, ale bez jego wypowiedzi nic się nie da wyjaśnić.

-Testament of Longinus: W newsie jest magiczne słowo "prawdopodobnie". A znając WW można liczyć że tak interesujący dla fanów Requiem podręcznik pojawi się przed końcem roku. To mnóstwo czasu... A twoje zarzuty pod koniec postu o "nieweryfikowalnych elementach" rozbijają się o słowo "prawdopodobnie".

Ustawa i Karta Etyczna Mediów zawierają informacje o tym jak powinien działać dziennikarz, dlatego o nich napisałem.
A ty, za przeproszeniem, obracasz kota ogonem. Bardzo tego nie lubię, z oczywistych powodów.
Wiesz co zrobiłby w takiej sytuacji dobry dziennikarz? Zwrócił koledze uwagę prywatnie. A potem cieszył się ze sprostowania. Z pewnością nie próbowałby wykorzystać cudzego błędu dla własnych celów. To właśnie zawiera między innymi zawiera Karta Etyczna (nie, nie znajdziesz tego na Wikipedii)...
10-02-2009 13:22
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@Macko
To wygodnie, że z Wicked Dead poczekasz na Onslo. Ciekawe po co, też nie rozumiesz że podręcznik nie mógł się pojawić? Nie dość, że nie było zapowiedzi i nie widniał w Upcoming (widziałeś go w naszym zestawieniu na Oneirosie?), to jeszcze nie ma do niego ilustracji.

Magiczne słowo 'prawdopodobnie' jest właśnie nadużyciem, którego dopuścił się Onslo. Podręcznik w fazie 'first draft' oznacza, że najprawdopodobniej ujrzymy go w druku w przyszłym roku. Cieniutki side-project New Wave Requiem od draftu do samych proofów dzieliło ponad pół roku, a Onslo wierzy w Testament of Longinus w 10 miesięcy? Litości.

Ostatnio, gdy zwróciłem Onslo uwagę prywatnie, przy jego zmyślaniu na temat złych recenzji planszówki Hunter: Deadly Prey, zapewnił mnie na privie, że zamieści sprostowanie. Kłamał, nic takiego się nie pojawiło. Nie będę więc z nim rozmawiał na privie, nie chce mi się.

PS: Widzę, że wraz z końcem argumentów zaczynają się minusiki. Gratulacje.
10-02-2009 13:37
Feniks
   
Ocena:
+3
Myślę, że wystarczy kłótni o karcie dziennikarza. Poczekajmy na Onslo niech zweryfikuje skąd wie takie rzeczy i wtedy można dyskutować dalej.
A teraz bez lizania jajek i umierania jak mężczyzna poczekajmy cierpliwie.
10-02-2009 13:52
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Feniks, i co - mam mu uwierzyć na słowo, że dostał exclusive maila od developera, gdzie ten mu się zwierzał z nieupublicznionych jeszcze planów wydawniczych WW?

Nie zabijaj mnie, rozpęknę się przecież zaraz.
10-02-2009 13:56
Kot
    @KK
Ocena:
-3
Nie mówię, że Onslo nie popełnił błędu. Bo już udowodniłeś że popełnił. Czekam na jego wyjaśnienia, sprostowanie i przeprosiny.
A ty ciągle wołasz o stos... Po co?

A minusy dostałeś za obrażanie innych. I to ewidentne i bezczelne.

Testament of Longinus ma to magiczne "prawdopodobnie". I póki się nie ukaże, lub nie minie rok, nikt nie ma racji...

Skończycie łaskawie flejma, czy spuścić z łańcucha ową osławioną faszystowską moderację poltera?
10-02-2009 14:05
Feniks
   
Ocena:
+2
Kastor jeżeli przedstawi nam maila to czemu mieli byśmy mu nie uwierzyć. Jeżeli go pokaże to spoko i szacun, jeżeli nie to wieści się poprawi. Przyznajemy się błąd był, jak Onslo nam powie dlaczego o niego doszło napiszemy o tym na pewno.
Dla mnie wystarczy ataków. Na razie do póki Onslo nie wyjaśni nam co sie stało i dlaczego nie umiemy odpowiedzieć za niego.
10-02-2009 14:14
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Nie mówię, że Onslo nie popełnił błędu. Bo już udowodniłeś że popełnił.

O, fajnie, że wreszcie to przyznałeś, zamiast twierdzić, że to w materiałach WW była nieprawda.

Czekam na jego wyjaśnienia, sprostowanie i przeprosiny.

Mi są obojętne, wolę w zamian normalne i rzetelne newsowanie - prawdziwe i sprawdzone informacje, na czas.

A ty ciągle wołasz o stos... Po co?

Wyraźnie mówię, że nie mam nic do osoby i nie obchodzi mnie Onslo. Problem mam z praktyką newsowania na Polterze i moderacją newsów. Newsy są nieprawdziwe, po czasie, zbite w bezsensowne grupki zdatne wyłącznie amatorom kompilacji post factum. Dla nich mogą być tworzone odrębnie, skoro okazują się być potrzebne, trochę osób jednak wypowiadało się już, że woli newsy o czasie i sprawdzone.

Chyba, że taki ma być podział "rynkowy", że Oneiros newsuje gdy tylko coś się pojawi, a wod.polter zamieszcza jedynie cotygodniowe kompilacje. Szkoda byłoby jednak, bo czasem Wam się udaje wyszperać coś, co mi umknie i vice versa, dzięki czemu korzysta czytelnik.

A minusy dostałeś za obrażanie innych. I to ewidentne i bezczelne.

Oczywiście. We wszystkich postach tej rozmowy. Aha.

Testament of Longinus ma to magiczne "prawdopodobnie". I póki się nie ukaże, lub nie minie rok, nikt nie ma racji...

To może w takim razie sam sobie odpowiedz, czemu 'newsy' w rodzaju "w 2012 w Ziemię prawdopodobnie trafi meteroryt!!!" są domeną brukowców, a nie wyższej klasy dzienników.

Skończycie łaskawie flejma, czy spuścić z łańcucha ową osławioną faszystowską moderację poltera?

Znaczy co, grozisz mi? Masz jakąś władzę nad moderacją Poltera? Co ty, Macko, Maleszkę teraz odstawiasz? :D
10-02-2009 14:14
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Poprzednie było @MacKotek.

@Feniks
OK, niech się wytłumaczy. Przy okazji może się też w końcu wytłumaczyć publicznie z przedświątecznych rewelacji o Deadly Prey, skoro obiecywał sprostowanie już parę miesięcy temu.
10-02-2009 14:16
Faviela
   
Ocena:
+4
News zostanie poprawiony, dziękuję za uwagi.
Onslo jest w pracy, wróci późno.


Dalszy flame będę ciąć.
10-02-2009 15:50
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Faviela
Sprostowania ze strony Onslo nie będzie, ani w bieżącej, ani w zaszłej sprawie. Dobrze rozumiem?
10-02-2009 16:06
Faviela
   
Ocena:
+1
Źle, drogi Kastorze. Już moja w tym głowa.
10-02-2009 16:08
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
OK :)
10-02-2009 16:11
JKTank
   
Ocena:
0
Będzie ostro.
10-02-2009 16:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.