» Wieści » Śladami Wilka #14

Śladami Wilka #14

16-12-2008 00:34 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski

Śladami Wilka #14
Dział Świata Mroku serwisu Poltergeist zaprasza na przedostatnią w tym roku, cotygodniową porcję informacji odnośnie wydawnictwa White-Wolf.
  • Do piątku trwa nowa promocja White-Wolf, obejmująca dodatki z serii Lodges (Lodges: The Faithful i Lodges: The Splintered) w promocyjnej cenie. Oba dodatki są w formacie .pdf a korzystający z ofert zaoszczędzą prawie 21$. Całość do przeczytania tutaj
  • Dnia 17 grudnia nastąpi premiera ostatniego produktu z linii Świata Mroku w tym roku. Mowa oczywiście o Hunter: Deadly Prey, grze planszowej, gdzie gracze wcielają się w łowców i potwory. Po szczegóły zapraszam tutaj
  • Na blogu wydawnictwa Ethan Skemp poruszył kwestię dodatków-artefaktów. Czym one są? Po odpowiedzi zapraszamy tutaj.
  • W tym tygodniu WW skupiło się na doszlifowywaniu swoich nadchodzących produktów, jak Ancient Mysteries, Ancient Bloodlines, Summoners, Swords At Dawn i oczywiście, Geist.
  • Ogłoszono dwie, ważne wieści dla fanów Przebudzenia i Wilkołaka. Otóż, jak przewidzieli fani, ukaże się talia Tarota do Maga. Jednakże o wiele milszą i przyjemniejszą wieścią, jaką można ogłosić, iż osiem miesięcy od premiery Tribes of the Moon, zapowiedziano nowy dodatek do Opuszczonych. Jego robocza nazwa to Signs of the Moon i będzie mówić o tym, co Plemionom Księżyca bliskie: o Patronatach.
Z polskich wieści:
  • Nadal nie wiesz, czy chcesz wziąć udział w Ekwinokcjum? Być może pełna pula nagród zachęci Cię do wzięcia udziału.
  • Chciałbyś zostać Łowcą? Być może artykuł koleżanki ukrywającej się pod pseudonimem „satti” Cię zachęci.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Różne
Tagi: WoD | Wilkołak | Tarot | Śladami Wilka | Signs of the Moon | Mag


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kot
   
Ocena:
0
"(...) ukaże się karta Tarota do Maga."
Tylko jedna? A co z resztą talii?
16-12-2008 14:58
KRed
    @ MacKotek
Ocena:
+1
Reszta będzie w boosterach :]
16-12-2008 19:22
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-2
Primo:
Mr. Skemp na imię ma Ethan.

Secundo:
nowy dodatek do Opuszczonych
... NOT! :D

Poza tym, dodatek o patronatach (tak, "auspices" z małej litery)?

Przecież w dodatkach było już o tym mnóstwo napisane, nie wiem co jeszcze można ciekawego powiedzieć w tym temacie. Wolałbym poruszenie tematów mniej wyeksploatowanych, których jeszcze trochę zostało - idigam o których praktycznie nic nie wiadomo, Maeljin o których były tylko strzępki w Blasphemies, coś więcej o Ogarach Zguby...
16-12-2008 21:18
Onslo
    KK
Ocena:
+1
Tak samo pisano o Tribes of the Moon. Trzeba zaczekać z rezerwą, ale wierzę, że WW nie zawali sprawy :)
16-12-2008 21:40
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Bo ja wiem? Przed Tribes o plemionach jeszcze nie było aż tak wiele powiedziane, jak teraz wiemy o patronatach.
16-12-2008 21:58
Onslo
    Mhm
Ocena:
+1
A The Rage to co? :P
16-12-2008 22:53
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale, kaman, jednak plemiona, a patronaty... Gdzie Rzym, gdzie Krym - jakaż różnica skali tematu. O plemionach, włącznie z Nieskalanymi, da się napisać jeszcze jedną książkę. O patronatach, ponad to, co w podręcznikach rozrzucono do tej pory, nie wyobrażam sobie co jeszcze można sobie wykminić.

Możliwości są dwie w zasadzie - albo wymyślono jakąś nową formułę, w/g której coś odkrywczego można o patronatach spisać (może książka in-character, wzorem clanbooków?), albo też WW pojedzie jakąś sztampą i zaserwuje nam odgrzanego kotleta i dużo NPCów.

Mam naprawdę olbrzymią nadzieję, że pierwsza wersja będzie prawdziwą.
16-12-2008 23:20
Gruszczy
   
Ocena:
+1
To samo mówiono o Clanbookach, a Ty, Bartku, akurat bardzo je lubisz. Chyba warto zaufać WW - w 9 przypadkach na 10 wiedzą, jak wydać dodatek.
16-12-2008 23:46
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Nie przypominam sobie podobnych wypowiedzi o księgach klanów. Ówczesne wątpliwości dotyczyły raczej osób, które sparzyły się na miernej jakości clanbookach do Maskarady. Przyznasz chyba jednak, że problem jest zgoła innej natury.

O ile o klanach jako takich wiedzieliśmy niewiele (ot, ciut informacji rozsianych po podręcznikach, najwięcej poza podstawką chyba w takim Coteries, bo nim pojawiły się poszczególne cov'booki, minęło jednak nieco czasu), tak o patronatach wiem naprawdę wszystko, czego mi do szczęścia potrzeba.

Ileż jeszcze można wymęczyć ze schematu zwiadowca / szaman / negocjator / bard / wojownik? Przesiano przezeń cały setting, nie wyobrażam sobie co nowego można wykombinować, nawet na duży rozdział, o nowej książce nie wspominając.

Nie wiem więc czemu dziwisz się, że spodziewam się nowego podejścia, innej perspektywy i obawiam się jednocześnie, że będzie to pierwszy słaby podręcznik do Wilka. Przede wszystkim dlatego, że uważam iż w przeciwieństwie do ciekawych informacji in-character z ksiąg klanów, nic więcej o patronatach wiedzieć nie potrzebuję i niczego nowego WW nie jest w stanie mi powiedzieć.

Oczywiście, ufam jednak w inwencję autorów. Wiadomo może, kto poza imć Skempem się tym projektem zajmuje?
17-12-2008 00:28
Grabarz
    no nie
Ocena:
+1
Kastor naprawde Bale Hounds beda Ogary Zguby, Amerykanie nie chca wprowadzac trudnych terminow, ale my mozemy to Bargesty sa. Wielkie celtyckie potworne ogary zyjace na bagnach. Wlasnie przedluzasz amerykanskie upraszczanie wszystkiego. np Harry Potter and Philosphers Stone, by u nich Sorcerous Stone. Ogary Zguby sa dobre do didi, ale WOD jednak moze operowac prawdziwymi nazwami, a nie tylko uproszczeniami.
17-12-2008 13:10
Kot
    @Grabarz
Ocena:
0
+1

Można prosto przetłumaczyć 'Bale Hounds' jako Piekielne Ogary - dużo lepsze tłumaczenie, a i kulturowo zakorzenione. Szczególnie dobrze pasuje w kontekście ich patronów - Władców Ran (Władcy Skaz brzmią tak koślawo).
17-12-2008 13:34
Onslo
   
Ocena:
0
Zdaje mi się, że Kastorowi chodzi o Bane Howlers, gdzie nazwa pojawiła się chyba ze dwa razy w podręczniku głównym do Forsejkena. O ilę się nie mylę Skepm wspominał już kiedyś, że Bane Howlers to była pierwotna nazwa Bale Hounds. Choć jak się uda to gdy wyjdzie do łaka Night Horrors, to podtytuł zabrzmi Bane Howlers :D

No chyba, że się mylę :P
17-12-2008 13:52
~Draconius niezalogowany

Użytkownik niezarejestrowany
    Taki offtop
Ocena:
0
"Ogary Zguby sa dobre do didi, ale WOD jednak moze operowac prawdziwymi nazwami, a nie tylko uproszczeniami."

Hm...Nie przypominam sobie Ogara Zguby w KP do 30/3.5. Za to Bargest był.
17-12-2008 14:17
Grabarz
    oftop
Ocena:
0
wybacz, rzeczywiscie w didi i nawet shadowrunie jest Bargest. Mi chodzilo o opraszczanie slownictwa, jakie niestety jest, gdy sie targetuje gre na 10+. Nie chcialem tutaj dyskredytowac didi, ale WOD jest przeznaczony dla starszych, wiec ja tesknie do porzadnych nazw z mitologii, a nie wymyslaniu amerykanskich uproszczonych odpowiednikow, które potem sa tlumaczone znowu u nas i nagle sie okazuje, ze z powodu nie dotarcia do zrodloslowa mamy ciekawe nazwy.
pozdrawiam
17-12-2008 15:03
644

Użytkownik niezarejestrowany
    Offtopowo.
Ocena:
0
Grabarz - w USA jest Sorcerous Stone, bo Philosphers Stone to afair nazwa zastrzezona przez SJGames i dlatego jej nie mozna bylo uzyc :)
17-12-2008 19:42
Grabarz
    offtop
Ocena:
0
A Hand of Glory, Ring of Solomon, i tego typu alchemiczno magiczne rzeczy tez sa zastrzezone. Kamien filozoficzny to termin historyczny, mozna cos takiego zastrzec? straszne

a tak juz na temat:

Wiadomo cos od ISA, jak wygladaja ich plany na przyszly rok? Czy beda tylko nagle i niespodziewane wypadki jak obecnie Oczami Duszy, ktore niestety pod choinke nie zdazy.
17-12-2008 20:52
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co do tych terminow, to nie wiem, ale wiem, ze ta firma chciala zastrzec termin nazista. Oni, albo LucasArts.
Ale co do tej nazwy, to jest jeszcze wersja z tym, ze kamien filozoficzny bedzie oznaczalo, ze ksiazka jest o filozofii, wiec sie nie sprzeda. Ale afair, SJGames ma makabryczna ilosc zastrzezonych nazw.
17-12-2008 20:56
~Draconius

Użytkownik niezarejestrowany
    Nie, pisałem w tym kontekście Grabarzu
Ocena:
0
Po prostu miałem chęć na mały offtop. Z drugiej strony... Zbytnie ubogacanie też nie jest przyjemne.
17-12-2008 21:22
Myrkull
   
Ocena:
0
A ja jestem za Ogarami Zguby, Piekielne Ogary to bardziej do Requiem (Hell Hounds), a jakby miały być Barghesty (swoja droga dzięki za pomysły) to pojawiłyby się w tej niedobrej amerykańskiej wersji.
18-12-2008 16:32
Kot
    @Ramel
Ocena:
0
Zmiana nazwy z "Philosopher's Stone" na "Sorcerer's Stone" dotyczyła filmu.
19-12-2008 14:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.