» Wieści » Seminarium o WFRP 3ed

Seminarium o WFRP 3ed

22-08-2009 10:18 | Tei-chan

Seminarium o WFRP 3ed
Jay Little - tak jak obiecywał - zamieścił filmik z seminarium dot. WFRP 3ed. Opowiada tam o wszystkim, czego fani systemu są ciekawi, zaczynając od mechaniki i kości, na opisach grafik kończąc. Warto się z tym zapoznać gdyż są to wieści z pierwszej ręki. Do filmu przeniesiecie się po kliknięciu w nagłówek wieści.

Przejdź dalej: Seminarium o WFRP 3ed

Źródło: Fantasy Flight Games
Tagi: Fantasy Flight Games | wfrp 3 ed


Czytaj również

Komentarze


Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+1
Mało kto wybierał niziołki bo nie nadawały się kompletnie do Walki (niskie statsy WW, S, ŻW), nie nadawały się kompletnie do Magii (brak możliwości czarowania) oraz były słabsze od Elfów w statsach okołozłodziejsko-szpiegowsko-zwiadowczych.

De facto niziołki nie były dobre mechanicznie w niczym - nic dziwnego, że mało kto nimi grał.

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby po prostu sprawić by mechanicznie miały swoją dziedzinę, w której byłyby najlepsze, dzięki czemu ludzie zaczęli by nimi grać. Wywalanie ich to trochę dziwny sposób rozwiązywania problemów.
23-08-2009 15:12
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Naskrobałem to i owo w temacie nowego Warhammera - jeśli ktoś ma ochotę przeczytać, zapraszam tutaj.
23-08-2009 15:19
Scobin
   
Ocena:
0
Przeczytałem, daję polecankę. ;-) Z dystansem i rzeczowo.
23-08-2009 16:57
~gwylliam

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja mam cały czas wrażenie, że duża część osób gra w Warhammera na własnych zasadach i na przerobionym pod siebie (najczęściej na brutal realism lub jesienną gawędę) świecie.

I faktycznie ignoruje się oficjalną linię, bo nie fajna, bo za dużo potworów, bo bitewniak. Jizus, w co wy gracie? To WFRP ale Wasz, i good, nie ten oficjalny. Stąd nie rozumiem protestów, że mapa nie taka, że orków za dużo. Po co to, skoro i tak będziecie grać we własnym świecie gdzie Wasz MG ich nie wsadzi bo u niego ich tam po prostu nie ma. Simple
23-08-2009 19:04
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+4
Po co to, skoro i tak będziecie grać we własnym świecie gdzie Wasz MG ich nie wsadzi bo u niego ich tam po prostu nie ma.

Bo od tego zależy jak wiele trzeba będzie samemu zmieniać - a jak wiadomo człowiek jest zwierzęciem leniwym i wolałby przerabiać mniej niż więcej :)
23-08-2009 19:23
Krishakh
    Nizioły
Ocena:
+1
Niziołki są bardzo grywalną rasą. Uważam, że planowane wywalenie ich z podstawki to nieodżałowany błąd.

Co więcej, postacie niziołków to absolutna klasyka fantasy (patrz Papcio Tolkien). Fabularnie wpisywały się znakomicie w mój warhammerowy świat.

Niziołki nie były słabe. Zdolność "odporność na Chaos" rekompensowała im bardzo wiele w świecie, w którym każde spotkanie, poza zwykłymi, fizycznymi obrażeniami mogło spowodować nieodwracalne zmiany mutacyjne (którymi Księga Spaczenia stoi).
24-08-2009 11:03
karp
   
Ocena:
0
Gdy prowadziłem sesje, postacie niziolków nie zdarzały sie zbyt czesto, choć sam temu bylem winien, wymagajac zazwyczaj od graczy, aby grali ludźmi (wymog wielu moich scenariuszy - bo jak zabrać nieludzi do Bretonii, czy Norski?).

Natomiast niziolki jako BN, dostarczaly moim graczom wielu niezapomnianych przeżyć ;)
24-08-2009 13:23
~Elom

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Proszę nie używać zwrotu " homoseksualne elfy" , w pejoratywnym wydźwięku!
24-08-2009 20:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.