» Wieści » Scenariusze Quentina 2012 już na stronie!

Scenariusze Quentina 2012 już na stronie!


Scenariusze Quentina 2012 już na stronie!
Na stronie Quentina można przeczytać wszystkie prace nadesłane na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Ogłoszenie wyników Quentina 2012 odbędzie się 28 lipca na konwencie Avangarda.
Źródło: Quentin
Tagi: Quentin | Quentin 2012


Czytaj również

Komentarze


Eliash
   
Ocena:
+3
Scenariusze zapowiadają się mocarnie, ale mam już swojego kandydata do zwycięstwa. Jak doczytam scenariusze to jutro wieczorem lub w czwartek rano zamieszczę komentarze do nich na blogasku.
24-07-2012 15:56
Aesandill
   
Ocena:
0
@ Eliash
Ja już czytam i postaram sie dzisiaj wrzucić krótką zajawkę.
ciekaw jestem Twojego faworyta
24-07-2012 17:56
Eliash
   
Ocena:
+2
Mój faworyt to przygoda we wraku łodzi podwodnej :D
24-07-2012 17:57
Aesandill
   
Ocena:
+1
@ Eliash
Brzmi fajnie ;). Zobaczymy, stawka jest mocna. W każdym razie dzięki.
24-07-2012 17:58
Planetourist
   
Ocena:
+2
Na razie przeczytałem Ruiny, Exodus oraz Tożsamość i trudno mi powiedzieć, który tekst podoba mi się najbardziej. No, może Exodus trochę odstaje od reszty, wydaje mi się bardziej chaotyczny od - luźniejszych przecież - Ruin.

Super Hero Show przeczytam najpóźniej jutro. Mam nadzieję, że będziecie na rozdaniu nagród :)
24-07-2012 19:25
Eliash
   
Ocena:
+2
Ja za lekturę zabiorę się dopiero jutro rano, bo dzisiaj w nocy już jadę do Warszawy. Póki co zapoznałem się tylko z założeniami i pierwszymi stronami w każdym scenariuszu ._."

Na ogłoszenie wyników zajdę zobaczyć co tam ciekawego się wydarzy ;)
24-07-2012 19:29
Aesandill
   
Ocena:
0
Ja będę. Zapoznałem się na szybko z każdym z scenariuszy, o notka na ten temat już wisi u mnie na blogu.
24-07-2012 20:58
Kratistos
   
Ocena:
+6
Też będę (tzn. ten od Neuroshimy).

Jeśli już bawić się w obstawianie to tak z krótkim komentarzem:

30% Tożsamość:
Scenariusz bardzo przejrzysty i przyjemny podczas czytania, o bardzo równym wysokim poziomie: nie ma miejsc z obniżką formy (to też chyba zasługa krótszej formy). Mnie osobiście podobał się świat i klimat systemu: zupełnie go nie znam więc ciężko określić co jest zasługą autora a co systemu. Wisienką na torcie jest skład i rysunki ale komisja musi na to trochę inaczej patrzeć.

Co do wad: trochę za dużo jak dla mnie scen ma nacisk na jednego/dwóch graczy. Może to wyjść na sesji dobrze może spowodować "syndrom netrurunnera" (jeden się bawi reszta czeka).

25% Super Hero Show
Całość wydawała by mi się ciekawa lecz nie genialna gdyby nie podany sposób prowadzenia: "reality show mode". Prosty trick który w zasadzie nie ma szansy nie wypalić. On sam w sądzę że potrafiłby przekonać do zabawy większość graczy- nawet tych co na super bohaterów nosem kręcą. Reszta to po prostu dobre wykonanie. Czy zwycięży? To w dużej mierze zależy od sposobu oceniania (mi nie jest znany).

25% Machina Wojenna
Znów bardzo podobał mi się pomysł scenariusz: wystarczy porównać dowolne "profesjonalne" przygody dołączane do podręczników by stwierdzić że "Maszyna" jest bardzo dobra. Tylko czy to wystarczy.

5% Ruiny Valengardu
To chyba największy orzech do zgryzienia. Czy rasowy "sandobox" to odpowiednia forma? Z jednej strony świetne opisane frakcje/interesy. Z drugiej to "nie do końca scenariusz". Sądzę że może dostać wyróżnienie jednak na nagrodę ma małą szansę.

Na koniec niewdzięczne komentowanie swojej pracy. Z procentów wynika że daje jej 15%- teraz widzę głównie wady. Najważniejsza z nich to próba złapania wielu rzeczy na raz: konflikty graczy/ ciekawe scenki i "zarządzanie"- czasem zbyt chaotycznie co daje efekt świnki morskiej (ani ona świńska ani morska). Jak się okazało jeszcze (jeśli wierzyć Aesandillowi) że sesja na podobnym motywie do NS wyszła kilka lat temu jako oficjlany dodatek to jestem zgubiony ;]

Na koniec dodam że jako osoba mająca z nowościami w RPG sporą przerwę (gdzieś z 8 lat;] ) to jednak widać że sporo ciekawych i oryginalnych settingów wyszło a mimo "zblogowacenia" [ straciłem też kontakt przez zniknięcie portala/MiM'a] konkurs trzyma mega poziom.
24-07-2012 23:21
Planetourist
   
Ocena:
0
No to już wszyscy finaliści pojawili się na Polterze :)

Dzięki za ciekawą opinię! Ogólnie zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami, tylko mi akurat Tożsamość wydaje się za krótka, mam pewne poczucie zmarnowanego potencjału tajemnic tych postaci. Ale mimo tego marnotrawstwa potencjału zostaje naprawdę dużo.
25-07-2012 00:15
Salantor
   
Ocena:
+3
Także i Tobie, Kratistosie, dziękuję za komentarz. Forma Sandboxa została wybrana świadomie. Sam jestem ciekaw, co z tego wyniknie :]
25-07-2012 00:25
Scobin
   
Ocena:
+1
O komentarzu Kratistosa także wspomnieliśmy na quentinowym FB. :-)
25-07-2012 00:33
Aesandill
   
Ocena:
0
@ Kratistos
Wielkie dzięki za opinie.
Zgadzam sie z większością
Osobne sceny osobiste to taki wymóg Klanarchiowy.

@Staszku
Gdyby nie facebook nie zauważył bym tej opinii, dzięki za wieść.

@ Plane
Co do tego że można było by te tajemnice lepiej wykorzystać(tzn ciągnąć je dłużej), to sie zgadzam, ale uważam ze rozszerzyć scenariusz każdy może, a w takiej formie jest optymalny.
25-07-2012 10:15
nerv0
   
Ocena:
+2
Scenariusze zassane, wieczorkiem zacznę czytanie. Na razie zerknąłem tylko na zachwalaną ze względu na skład i ilustracje Tożsamość. Grafiki rzeczywiście przekozackie. Zasmuciło mnie tylko to, że postać z pierwszej strony pojawia się jeszcze gdzieś w tekście. Nie lubię dublowania ilustracji, choćby były nie wiem jak wypasione. :)
25-07-2012 12:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.