» Wieści » Savage Worlds Kurier – Nowy rok!

Savage Worlds Kurier – Nowy rok!

04-01-2011 18:33 | KFC

Savage Worlds Kurier – Nowy rok!
Pojawiła się nowa porcja wieści od Wydawnictwa Gramel. Podręczniki do SWEPL i Światotworzenia są teraz do nabycia w formie PDF. Pojawiły się też informacje o nadchodzącej limitowanej edycji Nemezis, a przygoda z limitowanej edycji Evernighta została udostępniona dla wszystkich do pobrania.
Źródło: Wydawnictwo Gramel
Tagi: Wydawnictwo Gramel | Gramel | Światotworzenie | Nemezis | SWEPl | Savage Worlds PL


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

XLs
   
Ocena:
0
Tak jak kiedys pisalem do gramela jak sie pojawi SW na pdf to kupie... kupilem :D nawet 3 rzeczy i czekam:P
05-01-2011 11:52
~SLP2000

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ja mam pytanie do wydawnictwa Gramel - rozważaliście wydanie Dzikich Pól pod Savage Worlds?

Hasło "Dzikie Pola w Dzikich Światach" może dawać do myślenia. Dzikie Pola są rozpoznawalne, a nowe wydanie na popularnej mechanice mogło by być strzałem w 10.

Druga kwestia to ewentualne wydanie Wiedźmina. Tutaj rozpoznawalność nazwy jest jeszcze większa, a marketingowo można było to powiązać z wydaniem Wiedźmina 2 na PC (teraz trochę na to za późno, ale warto mimo wszystko to rozważyć).

Oba settingi imho pasują doskonale do SW.

Jednocześnie zaznaczam, że nie jestem graczem/fanem tych systemów, jedynie ciekawi mnie czy ta opcja była/jest/będzie rozważana.
05-01-2011 13:28
KFC
   
Ocena:
0
Myślę że co najwyżej rozważona, bo raz że to nie ich gry i raczej ciężko to będzie wydać, chyba że jedynie mechanikę w formie pdf.. A dwa że Gramel ma za dużo swoich pozycji w planach a raczej mało środków żeby jeszcze się nad innymi rzeczami zastanawiać. Imo, nie ma szans.

Póki co kupować Nemezis od Gramela jak już się w lutym/marcu pojawi :)
05-01-2011 16:32
~SLP2000

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
jak już wspominałem - nie jestem fanem tych systemów, więc mi nie zależy na ich wydaniu.

Uważam jedynie, że ich wydanie mogłoby być sukcesem na rynku, mają sporą rozpoznawalność.

Uzyskanie licencji na Dzikie Pola nie powinno być problemem.

Jeśli chodzi o Nemezis to fajna sprawa, natomiast wolałbym zamiast licencjonowanych settingów angielskich zobaczyć polskie systemy na mechanice SW.
05-01-2011 19:23
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale wiesz, że Nemezis to polski setting polskiego autora? I będzie to połowa wydanych po polsku settingów do SWEPL?
05-01-2011 19:37
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jak Aureus powiedzial - Nemezis jest polskie. Mamy cos jeszcze polskiego - Thrilling Tales bedzie bardzo spolszczone.
05-01-2011 19:50
~SLP2000

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Aureus - a wiesz, że Ziemia krąży wokół Słońca?
To że ktoś nie ma obrazka pod nickiem, a zamiast tego ma napis "użytkownik niezarejestrowany" nie znaczy, że mieszka w lepiance. Nemezis kojarzę już od megakonkursu.

Moje pytanie było spowodowane jedną z wypowiedzi Ramela dotyczącą Nemezis, że "Od tego projektu zależą dalsze losy GRAmela."

Dlatego zastanawiałem się, czy nie byłoby lepszym pomysłem rzucenie na pierwszą linię frontu czegoś, co ma już swoją bazę.

Zaś co do angielskich settingów, to mam na myśli Evernighta, Almanach superbohaterów, planowany Interface Zero i Thrilling Tales.

Ostatnie co prawda spolszczone, ale mimo wszystko to nie to samo, co rodzimy system.
Wówczas Nemezis nie będzie połową wydanych settingów, lecz 1/5.

ps. bardzo kibicuję Nemezis, po prostu nie mam przekonania, że to wypali.
05-01-2011 20:32
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To, że nie mam pojęcia, kim jesteś, daje mi podstawy do tego, by traktować Ciebie jak osobę, która nie jest w temacie zaznajomiona. Rozumiem, że Ty przyjmujesz inną taktykę: zakładasz, że każdy człowiek wie wszystko, co związane jest z jakimś tematem, nawet, jeżeli go nie znasz. Mówisz, że nie było możliwości, byś był osobą niezorientowaną, skoro rzucasz tekst o Słońcu? Sorry, jesteś anonimem i nic, co związane ze znajomością Twej osoby, nie jest mi znane.

Nemezis też ma już swoją bazę. Nie trzeba płacić za jego prawa autorskie, nie trzeba konwertować, by dogadzać fanom, na jego podstawie wyszło Światotworzenie (jego nakład już się skończył), nie trzeba nikogo prosić, błagać, nie trzeba robić ankiet "czy bardzo będzie ci przykro, jeżeli nieco zmienimy funkcję kozaków w grze". Wiedźmin - polska ksiażka posiadająca zagraniczne tłumaczenia, grę komputerową, muzykę (do filmu, o którym mówić nie wypada) i bardzo kapryśnego autora, który nie słynie ze szczególnej otwartości na działalności fanów (a RPG w Polsce to żaden interes).

Lepiej mieć coś, co ma bazę - ale ta baza najlepiej, by była tania, rentowna, nie przeszła w 100% wolontariat i nie wymagała większego wysiłku na dogadywanie się, załatwianie licencji, rozmowy z fanami (bo jak fanom się nie spodoba, zaleją sieć negatywnymi opiniami i koniec), niż na samo tworzenie gry.

Almanach nie jest tylko tłumaczeniem. Duża część materiałów została napisana przez Polaków.

Evernight w momencie wydania Nemezis będzie stanowił tylko 50% settingów wydanych w ogóle.

Poza tym - Interfece i Thrilling, z tego co wiem, nie mają w PL żadnego odpowiednika. Wolisz grać ciągle w to samo, czy móc sięgnąć po coś nowego?

A jak Nemezis nie wypali, to już nic nie wypali i nie ma, co się zastanawiać. ; )
05-01-2011 21:28
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co do polskich settingow - 3 sa w trakcie pisania, 2 powinienem dostac niedlugo. Cos bedzie jeszcze z konkursu swiatotworzenia. Spoko, beda nasze :)
05-01-2011 22:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.