» Wieści » SWEPL rozsyłane!

SWEPL rozsyłane!

08-04-2010 21:25 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń

SWEPL rozsyłane!
Jak informuje wydawnictwo Gramel, polska edycja Savage Worlds została już odebrana z drukarni i wkrótce trafi w ręce czytelników. Do 20 kwietnia (lub do wyczerpania nakładu) zamawiać można edycję limitowaną podręcznika.
Źródło: Gramel
Tagi: Gramel | SWEPl | Savage Worlds


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Szczur
    To smutne
Ocena:
+4
że znowu trzeba gdzieś flejma, żeby tego typu newsy się ukazały, bo przecież łatwiej jest beaconowi toczyć pianę niż napisać prostego newsa i trzeba czekać aż rince przyjdzie odkręcać.
08-04-2010 23:15
Repek
   
Ocena:
+1
A to nie jest news z dzisiaj? [8 kwietnia]

Pozdro
08-04-2010 23:59
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6
Ja newsa wyslalem do Rince`a. I spokojnie, ja osobiscie uwazam, ze to jest fajna informacja, ale nie jakas super wazna - bo Ci, co chca to wiedziec, juz wiedza :)
09-04-2010 00:28
Repek
   
Ocena:
0
@Ramel
Ja nie o to pytam. News pojawił się dziś na stronie KG [na FB Puszon wrzucił dodatkowo przed chwilką], jest na grach-fabularnych.pl, na Gramelu nie widziałem w ogóle.

EDIT: Na Gramelu oczywiście też jest. Tytuł newsa mnie zmylił.

Po prostu chciałbym wiedzieć, jak szybko musi się ukazać news, by tempo spełniało wymagania userów? Godzinę po otrzymaniu maila od wydawcy? 3 godziny? Osiem? Najpóźniej następnego dnia po tym, gdy jakikolwiek inny serwis puści tę wieść? Pytam serio.

Chciałbym po prostu ocenić, na ile oczekiwania czytelników są realistyczne.

[Co do wydawców - to wiadomo jak jest, części nigdy nie dogodzisz, a część zachowuje się racjonalnie, ale nie oni są tu najważniejsi.]

Pozdrówka
09-04-2010 00:40
~

Użytkownik niezarejestrowany
Repek
   
Ocena:
+1
Dziękuję za linka. Rzeczywiście, przeoczyłem. Umknęło mi w treści newsa.
09-04-2010 00:45
rincewind bpm
   
Ocena:
+4
Szczurze - nie potrzeba żadnego flejma. O godzinie 20 kończą się laborki z fizyki, kilkadziesiąt minut później jestem w domu, sprawdzam maila, wrzucam :) A jako że to ja wrzucam newsy np. o Wolsungu czy SWEPL, to i kilka godzin musiało poczekać, aż wrócę do internetu :)

(Oczywiście, gdybym wyjechał na dłużej, przydzieliłbym komuś to zadanie, jeden full-time na uczelni chyba jednak za taki dłuższy wyjazd się nie liczy).
09-04-2010 07:24
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Dlatego ja na przyklad nie mam zadnego problemu z tym, ze news pokaze sie pozniej. Jedyne co bym wolal wiedziec wczesniej, to np "nie przysylaj mi takich newsow, bo sa malo istotne".

@repek - news pojawil sie w wielu miejscach :)
09-04-2010 09:03
Szczur
    @rince
Ocena:
+1
Ja do Ciebie nic nie mam. Ja piszę o postawie prezentowanej przez beacona który na ten temat długo i zaciekle bił pianę zamiast umieścić newsa, jak mógłby zrobić jako redaktor.
Postawa dla mnie prawie tak samo fascynująco smutna, jak postawa repka, który zaczął bawić się w obrażanie niezalogowanych użytkowników (pisząc do nich per "Tchórzu") za zwrócenie mu uwagi na pomyłkę.
09-04-2010 19:51
Repek
   
Ocena:
0
@Szczur
Tak, niestety nam też czasem puszczają nerwy i nazywamy rzeczy i ludzi po imieniu. Zbędna, niewłaściwa reakcja z mojej strony. Skasowane.

Pozdrawiam
09-04-2010 19:58
Szczur
    @repek
Ocena:
+1
Heh, to 'fajnie', że dalej obrażasz kogoś tylko dlatego, że się nie zalogował, nie podpisał i zwrócił ci błąd. Wiesz, o ile kojarzę na Polterze nie ma obowiązku podpisywania się przy pisaniu komentarzy.

Niemniej teraz możesz wrócić do swojego poczucia świętości i dalszego obgadywania ludzi za ich plecami na forum redakcyjnym - tam raczej nikt ci nie zwróci uwagi, że obie Twoje chamowate wypowiedzi niespecjalnie pomagają wizerunkowi serwisu, tak samo jak beaconowe wypowiedzi pod tematem trzewika. Bo wszystko to przecież wina trolli takich jak ja - każdy mój tekst i komentarz na tym serwisie zrodził się przecież z patologicznej nienawiści do Poltera.
09-04-2010 20:18
Repek
   
Ocena:
0
@Szczur
Napisałem przecież, że moja reakcja była niewłaściwa. Nawet jeśli ktoś jest niemiły [moim zdaniem tak było], ja nie powinienem postępować tak samo. Święty na pewno nie jestem, wolno mi też mniej niż niezalogowanemu userowi. Nie wiem, po co powtarzasz coś, co sam przyznałem.

Nikogo nie obgaduję za jego plecami na forum Poltera. Chyba że jakiś konkret możesz podać, to się odniosę.


Bo wszystko to przecież wina trolli takich jak ja - każdy mój tekst i komentarz na tym serwisie zrodził się przecież z patologicznej nienawiści do Poltera.

Nie zauważyłem, żebym odnosił się do jakiejkolwiek Twojej wypowiedzi. Nie wiem, więc specjalnie, o co chodzi. Tutaj, pod tym newsem, zadałem pytanie, na które nie otrzymałem odpowiedzi.

I dla porządku: Beacon pod notką trzewika - i nie tylko on - zwrócił uwagę na to, że trzewik po raz kolejny... mija się z prawdą, jak ładnie ujął to Scobin. Nazwałbym to dosadniej, ale jeszcze okaże się, że to obelga.

Pozdrawiam
09-04-2010 20:39
Szczur
   
Ocena:
+2
Nie powtarzam. Zwracam uwagę, że Twoje 'przyznanie się' jest IMHO co najmniej tak samo obraźliwe jak początkowe "Tchórzu" - z uwagi na fragment "nazywamy rzeczy i ludzi po imieniu".

Linka repku ci z przyczyn oczywistych nie podam - nie jestem przecież redaktorem. Użyj wyszukiwania, będzie ci łatwiej - nie ma raczej tak wielu postów z ostatnich dni ;)

Nie zauważyłem, żebym odnosił się do jakiejkolwiek Twojej wypowiedzi.

Cóż, zobacz na forum redakcyjne co pisałeś o moim pierwszym komentarzu w tym temacie. Przestaniesz może wtedy kłamać w końcu (choć w to raczej wątpię).

Aha - na Twoje pytanie nie czuje potrzeby odpowiedzi, ponieważ moje komentarze nijak nie odnosiły się do terminowości wieści. Odnosiły się do postawy beacona o 'nieważnych newsach o SWEPl' i tym, że flejmuje przez długi czas zamiast wziąć się do roboty.


I dla porządku. O trzewiku poprzednio napisałem dosadniej, że powinien w końcu nauczyć się lepiej kłamać (tym razem zresztą też, ale nie w komentarzach na Polterze), więc nie wiem po co zwracasz mi na to uwagę. Być może nie zauważyłeś moich opinii o trzewiku, pomimo faktu że jak słyszałem zostały zacytowane również na redakcyjnym. Nie zauważanie niewygodnych rzeczy wychodzi mi, że wróciło u Ciebie do priorytetów.
09-04-2010 20:53
Repek
   
Ocena:
0
@Szczur
Nie powtarzam. Zwracam uwagę, że Twoje 'przyznanie się' jest IMHO co najmniej tak samo obraźliwe jak początkowe "Tchórzu" - z uwagi na fragment "nazywamy rzeczy i ludzi po imieniu".

Przyznałem, że zniżyłem się do niskiego poziomu [oceniam go jako niski, Ty może oceniasz to inaczej - to już kwestia subiektywna]. Reakcja nie była OK, ale przecież nie będę zmyślał, skąd się wzięła. Uważam niemiłe/nieuprzejme komentowanie przez niezalogowane osoby za objaw braku odwagi [możesz oceniać to inaczej]. Co nie znaczy, że powinienem pisać to w ten sposób. Następnym razem poszukam eufemizmu. :D

Czy to już jasne, czy jeszcze mam to parę razy powtórzyć?

Nie potrzebowałem też Twojej reakcji, by dojść do tego wniosku i usunąć wymianę pyskówek [niestety, nie mam możliwości prywatnie porozmawiać z autorem, bo się nie podpisał]. Twoje zdanie poznałem, zgodziłem się, przyjąłem do wiadomości i proponuję na tym zakończyć.


Cóż, zobacz na forum redakcyjne co pisałeś o moim pierwszym komentarzu w tym temacie. Przestaniesz może wtedy kłamać w końcu (choć w to raczej wątpię).

Zaglądam. Nie ma tam "obgadywania za plecami". Wprost komentuję to, jak oceniam takie komentarze jak Twój na samym początku. Twój nick nie pada, niespecjalnie mnie interesuje Twoja osoba.

Ponieważ forum redakcyjne jest zamknięte tylko w teorii [nikt nie ma takich złudzeń, jak sądzę], Twój zarzut "obgadywania" jest chybiony.


Być może nie zauważyłeś moich opinii o trzewiku, pomimo faktu że jak słyszałem zostały zacytowane również na redakcyjnym. Nie zauważanie niewygodnych rzeczy wychodzi mi, że wróciło u Ciebie do priorytetów.

Nie zajmuję się pisaniem Twojej biografii. Nie wiem dlaczego miałoby to być dla mnie niewygodne.

Kończymy wątek, myśląc to, co myślimy?

Pozdrawiam
09-04-2010 21:39
Szczur
   
Ocena:
+1
"Ponieważ forum redakcyjne jest zamknięte tylko w teorii [nikt nie ma takich złudzeń, jak sądzę], Twój zarzut "obgadywania" jest chybiony."

Wygodne stanowisko, pozwalające ci obgadywać kogo chcesz przy założeniu, że może nikt mu tego nie powie. A jak powie, no cóż - nie robisz tego publicznie i w takim niefajnym wypadku tylko on o tym wie.
EOT
09-04-2010 21:50
Repek
   
Ocena:
0
@Szczur
Inaczej chyba rozumiemy słowo "obgadywanie".

Oceniłem jakość i sensowność pewnego typu komentarzy na przykładzie Twojego komentarza.

Jak na innym forum [na którym mnie nie ma i na którym nie mam znajomych, by mi przekazali informację], napiszesz: "repek bredzi w dyskusji pod niniejszym newsem [link]", to jest "obgadywanie"? Interesujące.

W moim słowniku "obgadywanie" jest zarezerwowane do oczerniania i szkalowania innych osób. A nie do komentowania ich SPRAWDZALNEJ [każdy z rozmówców może sam ocenić, czy mam rację] aktywności publicznej i wygłaszanych sądów. Co zresztą pokrywa się z powszechnymi definicjami.

Skoro jest to dla Ciebie niemiłe, to spróbuję na przyszłość wyszukiwać inne linki [bez Twoich wypowiedzi] na poparcie moich sądów w dyskusjach redakcyjnych.
EOT
09-04-2010 22:05
Savarian
   
Ocena:
+2

P.S. Czekam na swojego SWEPLa :)
10-04-2010 01:15
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2
Ja też już wypatruję listonosza. I zapowiadanych dodatków do systemu - (G)Ramel już ma we mnie wiernego klienta.
10-04-2010 15:04
Khaki
    Video Recenzja już jest
Ocena:
0
Dla osób zainteresowanych systemem polecam video recenzje. Pokazany jest sam podręcznik i dość szczegółowa analiza zawartości.
http://vimeo.com/11093193
22-04-2010 00:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.