» Wieści » Rzut oka na Podręcznik Gracza

Rzut oka na Podręcznik Gracza

24-09-2010 03:13 | AdamWaskiewicz

Rzut oka na Podręcznik Gracza
Na stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games zamieszczone zostały kolejne informacje o nowej odsłonie podstawki do trzeciej edycji WFRP.

Podzielony na trzy części zestaw podstawowy ma trafić do sprzedaży już wkrótce, a na pierwszy ogień pójdzie nowy Podręcznik Gracza - ponad 300-stronicowy tom zawierać będzie informacje z kart karier, akcji i zdolności oraz tabele pozwalające losowo generować efekty ran krytycznych i chorób psychicznych.

W materiale zamieszczonym na stronie wydawcy możemy zapoznać się z fragmentami podręcznika - przykładowymi karierami, akcjami oraz trybami rozgrywki.
Źródło: Fantasy Flight Games
Tagi: Fantasy Flight Games | Warhammer Fantasy Roleplay 3 ed. | WFRP 3ed.


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

karp
   
Ocena:
0
Mechanikę 3ed można lubić, albo nie, ale na chwilę obecną trudno mi sobie wyobrazić zastosowanie jej wszystkich dobrodziejst bez korzystania z kart i znaczników. W 3ed na stole dzieje się sporo, czwarty gracz to dla MG wyzwanie, a piąty to horror - ktoś miałby to wszystko spamiętać?

edit: O, jak się nie mylę, to nowa podstawka już ma pierwszą zaletę nad "starą" - profesje z dodatków.
24-09-2010 12:17
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+4
Nie musisz pamiętać zawartości kart - są w podręczniku, można skopiować na potrzeby poszczególnych postaci / graczy. A nowa wersja podręczników ma właśnie ułatwiać stosowanie tylko wybranej części trzecioedycyjnych dobrodziejstw, wedle uznania graczy i MG.

Ja akurat na te podręczniki patrzę z nadzieją, choćby dlatego, że na wydanie po polsku Warhammera w takiej formie widzę większe szanse, niż na pudełkową pseudo-planszówkę.
24-09-2010 12:52
raskoks
   
Ocena:
0
niestety z tego co bylo w tej kwestii mowione wynika ze nie mozna liczyc na kontynuacje takiego wydawania - beda wydane chyba 3 podreczniki a potem powrot do starej/nowej formy :)
24-09-2010 14:15
karp
   
Ocena:
0
Adamie - wiem, po prostu ciekawi mnie jak ma wygladać np. prowadzenie czarodzieja, tancerza wojny, czy Ironbreakera z ich combami umiejętności, czy czarów opartych na rechargach.

Co do edycji pl wiekszej szansy upatruję w obniżeniu ceny za licencję - kto miał kupić po angielsku, już to zrobił. Obawiam sie natomiast, że FFG ma licencję na niezbyt długo - szybkość wydawania dodatkow jest zabójcza, WFRP 3ed jest na rynku 9 miesiecy, a oprócz postawki doczekalo się już pięciu dodatków (nie licząc kosteczek i appsa), a przecie jeszcze w tym roku Signs of Faith i Creatures Guide (nie mówiąc o "nowych" podstawkach).

edit:
raskoks - trzech podręcznikach źrodłowych (Players, GM, Creatures Guide) + zestawy zabawek (karty, żetony, znaczniki) do kazdego z nich.
24-09-2010 14:16
raskoks
   
Ocena:
0
a widzisz karpiu - zapomnialem ;-)
ale fakt ejst faktem ze tempo wydawania przez FFG jest zabojcze :>
Nie ma szans na polskie wydanie - jak dla mnie najmniejszych :(
24-09-2010 14:38
kaduceusz
   
Ocena:
+1
Sam pomysł uważam za spektakularnie bezsensowny krok w tył, ale próbki wyglądają bardzo ładnie - hooray dla dwóch profesji na kartkę :-) Przy okazji tej wersji podręczników będzie widać jak bardzo podobne koncepcyjnie są D&D4 i WH3.
24-09-2010 14:58
~Szatany

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jeśli FFG ma zabójcze tempo to co powiecie na tempo WotC? :)
Dla mnie dodatek na miesiąc to jest akurat tempo.
24-09-2010 17:17
Armoks
   
Ocena:
0
Przydatny ten fragment o trybach rozgrywki. Wyjaśnił i doprecyzował kilka stosunkowo istotnych rzeczy.
24-09-2010 17:37
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
A jak ktoś chce jednak korzystać z kart, znaczników i tego typu drobiazgów, to może sobie dokupić Player's Vault - nie ma to jak wyciąganie kasy z klienta.
01-10-2010 10:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.