» Wieści » Ruszyło forum Klanarchii

Ruszyło forum Klanarchii

|

Ruszyło forum Klanarchii
Ruszyło oficjalne forum nowego polskiego systemu RPG, Klanarchii opublikowanej przez Copernicus Corporation.
Źródło: Oficjalna strona Klanarchii
Tagi: Copernicus Corporation | Forum | Klanarchia


Czytaj również

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
+2
@Icon

To przenośnia, która oznacza: "bardzo dużo powodów" (EDIT: moim zdaniem przejaskrawienie jest tak oczywiste, że metaforyczność rozumie się sama przez się). :-) Może jednak lepiej tu nie rozwijać wątku tamtego newsa (zdążyliśmy zaznaczyć przeciwstawne poglądy i wystarczy, resztę Czytelnik sobie doczyta).
08-07-2009 19:24
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6
Do podsumowania tego całego rozgardiaszu świetnie nadaje się tytuł Szekspirowskiej sztuki "Wiele hałasu o nic".
08-07-2009 21:21
Scobin
   
Ocena:
+1
OT: Dlaczego przy moim komentarzu powyżej widnieje "-128", przy Borejce tyleż samo, a przy Kastorze "+127"? :)

EDIT (21.45): O, już nie. Ale Chavez i tak +1. :)
08-07-2009 21:24
Chavez
   
Ocena:
+6
Bo nikt Cie nie lubi :P
08-07-2009 21:27
senmara
   
Ocena:
+7
Icon + 1
Pula Ciemności i scena objawienia ciemności nastawiona jest na horror. No i konwencja, która chyba Karczmarzowi nie pasuje.

W Klanarchii źli są źli, plugawi, zwichnięci moralnie i fizycznie. Poddani Cesarza na co dzień mają zboczenia seksualne, dewiacje, grzebanie w mózgu i przeszczepianie ludziom organów obcych gatunkowo, nie mówiąc o mniej lub bardziej kontrolowanych opętaniach. Przeciwnicy graczy nie mają moralności, są sługami demonów, chcą krzywdzić, wyrywać serca w celu robienia z małych dzieci maszynek napędzanych upiorami do zabijania bezbronnych ofiar.

Wykorzystywać można różne poziomy horroru - obrzydzenia płynącego z wizualizacji, strachu o nietykalność własnego ciała czy obaw o dominację zła w świecie, który pragniemy ocalić przed upadkiem. Także łamanie kategorii i wynikająca z tego nieczystość (druidyzm i wszystkie drzewo-stwory, łączenie człowieka z maszyną u wyznawców Wielkiego K).

Wspiera art-grozę angażując graczy w tworzenie takiej a nie innej wizji, grając zgodnie z mechaniką i gracze i MG tworzą świat w którym garstka "dobrych" staje w obliczu konfliktu, musi walczyć ze złem zewnętrznym lub wewnętrznym, a pomoc w postaci "puli ciemności" niesie ze sobą ryzyko splugawienia. Także system grania i budowania kampanii jest okrutny - nieostrożni lub pechowi gracze tracą punkty staczając się w otchłań zła. Bardzo trudno jest zachować czyste ręce i sumienie i przeżyć bez różnego rodzaju "darów ciemności".
08-07-2009 21:54
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    @senmara
Ocena:
+2
"W Klanarchii źli są źli, plugawi, zwichnięci moralnie i fizycznie." - szczerze mowiac tylko z punktu widzenia ludzi zachodu od XVIII wieku :)

Czy nekrodruidzi zyja tylko po to, aby krzywdzic, wyrywac serca itd? Co w takim razie robia Soldaci, wybijajacy sie nawzajem w imie jakiejs idei? Soldat zabic wrog dobrze, nekrodruid zabic wrog zle? :D
Oczywiscie, wrogowie wolnych rodzin sa pokazani od zlej strony. Ale przy odrobine szerszej perspektywie mozna zrozumiec niektorych splugawionych.
08-07-2009 22:55
Scobin
   
Ocena:
+1
@Hajdamaka

Na ile rozumiem świat Wielkiej K, wydaje mi się, że WRÓG jest w nim maksymalnie odczłowieczony. Można to u siebie zmienić, ale sam system jest chyba właśnie taki.
08-07-2009 23:02
Bajer
   
Ocena:
0
@Hajdamaka
Słyszałeś kiedyś określenie "mniejsze zło"?

@senmara
Ogromne +1.
Horror to nie tylko papka w stylu Piła XXVI. Wychowałem się na zewie i spoglądając na Klanarchię widzę tam potencjał (odrzucając cały ten fetish i zbyteczną baśniowość).
08-07-2009 23:06
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wiesz, teraz mozna wejsc w filozoficzny dyskurs czym jest czlowieczenstwo ;)
Podejrzewam, ze dla bialego obywatela USA z klasy sredniej jest czyms zupelnie innym niz dla mieskanca Papui-Nowej Gwinei czy rdzennych mieszkancow Australii (szczegolnie przed inwazja kolonistow).

Oczywiscie, ze smaczki nekrodruidyzmu nie sa fajne, ale ich podstawowa zasada nie jest wcale dziwna. Wielu ludzi uwaza tak samo.
08-07-2009 23:11
~tomakon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Dobry ruch Furiath.

@Scobin
//recedens newsa do Kultu – naprawdę istniały wszystkie możliwe powody, żeby go zdjąć, nie tylko kwestia dobrego smaku//
Kończ waść, wstydu se oszczędź. Obrońcy czci grających w superfarmera podnieśli larum, ale jednocześnie odpuścili artkowi o wąpirzycach robiących lody (i to nie waniliowe) - co tam, niech se młódź ilustrowane sutki poogląda. Czysta polterkryzja stosowana.
09-07-2009 11:02
Scobin
   
Ocena:
+1
@Tomakon

Nie wiem, o jakim artykule mówisz (i jaki jest jego związek z tamtym newsem), ale to nie jest miejsce do dalszego dyskutowania na ten temat. Zapraszam np. na forum. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam zamiaru robić Furiathowi flejma w wątku poświęconym jego systemowi. Z mojej strony EOT.

EDIT (9 VII, g. 14): Dzięki za linka do arta Gruszczego. Jak jednak pisałem, nie będę tutaj o tym dyskutował. Jeżeli ktoś faktycznie chce poznać moje zdanie nt. różnic między tym tekstem a tamtym newsem, to zapraszam albo na forum, albo na priva, albo jeszcze gdzieś indziej.
09-07-2009 12:34
~tomakon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Scobin
Sprytne, ale nie pałam miłością do tutejszego forum z powodów szczerze wyłożonych przez Furiatha - "nie mogę sobie pozwolić, aby 15-letni moderator dyktował mi warunki, o czym mogę pisać, o czym nie"
(normalnie w siga można sobie taką formułkę wpisać).

ale tu masz linka: http://wod.polter.pl/Dzielnica-czerwonych-latarni-c19950

żeby nie było - uważam, że art jest dobry, ale syreny alarmowej ze strony poprawnych politykierów nie zauważyłem - bo przecież Gruszczy
jest "nasz zią"
09-07-2009 13:23
Bearbomber
   
Ocena:
+4
Tylko nie znowu flame o ten cholerny samolot, ta kłótnia była jeszcze głupsza niż ta o jakiś marginalny błąd w newsie o Świecie Mroku.
09-07-2009 16:02
Gruszczy
   
Ocena:
0
@tomakon: Nie wiem, czyim ziomem jestem. Wiem, że przeciw zdjęciu tekstu o samolocie protestowałem.
09-07-2009 18:52
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Aby nie bruździć Furiathowi, zagadnąłem Scobina w sekcji komentarzy pod artykułem Gruszczego.

http://wod.polter.pl/Dzielnica-czerwonych-latarni-c19950
09-07-2009 19:29
~tomakon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Gruszczy
Wiem, widziałem - nie było dużo rozsądnych głosów w okołokultowej zadymy. I nie atakuję ciebie (bo niby za co ?). Wnerwia mnie wyrywkowa moralność co poniektórych - świeżaka kasujemy bo za szybko wykorzystał tragedię (to jest be fuj i czytają to dzieci) przy jednoczesnym zamykaniu oczu wobec P-obywatela, który też nie jest politycznie poprawny.
Wybaczcie offtop.
09-07-2009 21:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.