» Wieści » Ruszyło forum Klanarchii

Ruszyło forum Klanarchii

07-07-2009 11:18 | Sławomir 'Zuhar' Wrzesień

Ruszyło forum Klanarchii
Ruszyło oficjalne forum nowego polskiego systemu RPG, Klanarchii opublikowanej przez Copernicus Corporation.
Źródło: Oficjalna strona Klanarchii
Tagi: Copernicus Corporation | Forum | Klanarchia


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

szelest
    ekhem
Ocena:
+2
o ile na forum Klanarchii na Polterze zaglądałem czasem, przy okazji zwiedzania forum, tak na oddzielne forum nie chce mi się już wchodzić:)

Nie łatwiej było po prostu zrobić przekierowanie ze strony oficjalnej Klanarchii na forum Klanarchii na polterze?
07-07-2009 20:53
Gol
    Wydawca ma swoje prawa
Ocena:
+6
i przywileje, taka jest rzeczywistość :]
07-07-2009 20:58
szelest
    ekhem kontrriposta
Ocena:
+1
Z tym, że nie chcę mi się rejestrować na 50 różnych forach, jeśli gram/czytam 50 systemów;)
07-07-2009 22:26
Gol
    Masz szczeście...
Ocena:
+5
....w naszym kraju nie ma takiego problemu, jeśli chodzi o profesjonalne serwisy na temat RPG. ;]
07-07-2009 22:39
szelest
    ekhem
Ocena:
0
Poza polskimi istnieją jeszcze zagraniczne fora.;)

Ale mniejsza o to... tylko zwróciłem uwagę. Róta co chceta...

Dziękuje za przyspieszony kurs obsługi Interneta.
07-07-2009 23:16
Furiath
   
Ocena:
+9
Przez ostatnie kilka tygodni starałem się odwiedzać KAŻDE miejsce w Internecie, na których toczyły się dyskusje odnośnie Klanarchii i jej zasad. Częstokroć padały te same pytania i uwagi. Starałem się w miarę możliwości odpowiadać w każdym wątku, jednak przerosło to moje zasoby czasowe.

Nie mając czasu na śledzenie każdego z wątku rożnych forum, zdecydowałem, że najlepszym wyjściem jest skoncentrować się na jednym oficjalnym forum, a ewentualne nadwyżki czasu przeznaczyć na tworzenie dodatkowych materiałów do systemu (same się nie stworzą, niestety).
07-07-2009 23:30
szelest
    generalnie
Ocena:
0
@Borejko
pozdrówka, jesteś B-Zajebisty ;)

@Furiath rozumiem - ale nie prościej było to zebrać na Polterze? Bądź co bądź jest tu chyba większość miłośników Klanarchii.
07-07-2009 23:35
Furiath
   
Ocena:
+8
Szelest,

Kiedyś bym na to poszedł, dzisiaj nie.

Mówiąc wprost - nie mogę sobie pozwolić, aby 15-letni moderator dyktował mi warunki, o czym mogę pisać, o czym nie. Kiedy moje wpisy naruszają dobry smak, wartości chrześcijańskie, uczucia innych, a kiedy nie. Jako autor to ja wole decydować o tym, co do Klanarchii nadaje się, a co nie, a nie obawiać się, że mój wpis narusza zasady dobrego smaku kilku Użytkowników (mieliśmy przecież precedens inspiracji do Kultu RPG).

Polter, pomimo że jest serwisem skupiającym miłośników fantastyki, od strony redakcyjnej nie był nigdy zainteresowany na poważnie Klanarchią (przynajmniej nigdy tego nie odczułem). Oczywiście, jeśli na Polterze będą osoby mocno zaangażowani w Klanarchię, postaram się im pomóc w miarę swoich możliwości czasowych, jednak zdecydowałem że znacznie wygodniej i mądrzej jest skoncentrować zagadnienia związane z systemem w jednym miejscu.
07-07-2009 23:48
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Mówiąc wprost - nie mogę sobie pozwolić, aby 15-letni moderator dyktował mi warunki, o czym mogę pisać, o czym nie."

Ostro :D
07-07-2009 23:51
Furiath
   
Ocena:
+13
Ale szczerze.
07-07-2009 23:54
szelest
    ekhem
Ocena:
0
"Mówiąc wprost - nie mogę sobie pozwolić, aby 15-letni moderator dyktował mi warunki, o czym mogę pisać, o czym nie. Kiedy moje wpisy naruszają dobry smak, wartości chrześcijańskie, uczucia innych, a kiedy nie."

Aha no to wszystko wyjaśnia. I dało się to wytłumaczyć bez jakiś aluzji i pouczania:) Dzięki.

Znajomy się odgrażał, że kupi tą Twoją Klanarchię i pewnie będzie chciał potestować na mnie. Więc pewnie zajrzę wtedy do Was.
07-07-2009 23:58
Gerard Heime
   
Ocena:
+7
Z całym szacunkiem, Furiath, ale chyba trochę bardziej wolę polterowy zamordyzm niż teksty, które przyuważyłem na forum Klanarchii w stylu "nie chcesz to się nie odzywaj".

Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie, by dogadać autonomię forum na P. pod względem regulaminu.

Mi osobiście nie chce się rejestrować na forum Klanarchii, a jednocześnie nie przyjmuje za dobrą monetę wypowiedzi o tym, że zamierzasz skoncentrować się tylko na oficjalnym forum - bo to oznacza, że nie mam po co właściwie odzywać się na forum Klanarchii na Polterze.
08-07-2009 01:34
~Kastor Krieg

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu, na przykład, a do tego czuwającego i odpowiadającego Furiatha. Innych zaś, wyrywających się spod jarzma tego zamordyzmu (LOL!), przyciąga zaś najwidoczniej potencjalna możliwość powiedzenia sobie "dupa".
08-07-2009 02:25
~Fan Fanów RPG

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-7
Gerard & all: mógłbyś wyłuszczyć jak takowa autonomia wyglądać by mogła? I dlaczego nie zaproponowaliście jej jeszcze np. WotC, WW, czy nawet Ignacemu?. Ja rozumiem że jesteście axis mundi, ale czy od teraz autorzy będą musieli pisać petycję do Was z prośba o pozwolenie na otwarcie forum, strony ?
I wreszcie moglibyście wskazać mi grę która nie posiada swojej strony, bądż forum?
Gdzie tu sens i logika?
I wreszcie jeden z Waszych współredaktorów przecież odpowiedział "Nie chcesz nie czytaj", podobnie jest z forum Klanarchii. Nie chcesz nie rejestruj się, czytaj w tym samym czasie dział Nauki. Dla każdego coś miłego.

ps.Doskonale Borejkowa Grypa rozprzestrzenia się z prędkością światła. Liczba dotknietych borejkofobią zatacza coraz szersze kręgi. Poszczególne jednostki zamykają się w gettach coby przypadkiem nie dotknęła ich borejkowa ospa.
08-07-2009 06:32
Scobin
   
Ocena:
+6
@Furiath

Myślę, że to słuszny wybór – ani Klanarchia nie jest zależna od Poltera, ani Ty. To dobry krok na drodze samodzielnego rozwoju systemu. [Abstrahuję w tej chwili od tego, czy samo forum działa prawidłowo, bo nie mam czasu na zajrzenie tam. Ale na polterowe podforum też nie zaglądałem ;-)].

Pewnie w miejscach poprzednich dyskusji umieściliście już informację, że miłośnicy Klanarchii znajdą dalsze odpowiedzi na oficjalnym forum?

Przesadziłeś tylko troszkę ze szczegółami. ("15-letni moderator" – moderatorzy podejmują decyzje na podstawie regulaminu, a w ważnych sprawach powinni się konsultować z innymi osobami z serwisu. Precedens newsa do Kultu – naprawdę istniały wszystkie możliwe powody, żeby go zdjąć, nie tylko kwestia dobrego smaku. Pisałem o nich w przytoczynm przez Ciebie wątku. Poza tym decydujący nie był głos kilku urażonych użytkowników, tylko Drakera).

Natomiast samą decyzję popieram i niezmiennie życzę powodzenia. :-)
08-07-2009 10:07
Kot
   
Ocena:
+4
Ja nie rozumiem o co ten raban... Oficjalne forum systemu powinno być podpięte pod oficjalną stronę systemu. Zaoszczędzi czasu i wysiłku twórcom, a i szukania potencjalnym użytkownikom. A że nie ma go na Polterze, tak jak i strony Klanarchii? To tylko czysty PijaR. Coby nie mówiono "ten system z Poltera", tylko "ten system Furiatha". Wiem, że się powtarzam, ale tak właśnie jest. A wszystkim, którym nie chce się ruszyć palcem i przejść przez 30-sekundowy proces rejestracji naprawdę współczuję... A podobno to ja jestem leniwy.

P.S. A'propos borejkowatych wpisów, czy ktoś mógłby je zamorderować? Trochę nieładnie wyglądają. A szczerze mówiąc, to szpecą.
08-07-2009 10:21
rincewind bpm
   
Ocena:
+5
>Polter, pomimo że jest serwisem skupiającym
>miłośników fantastyki, od strony redakcyjnej
>nie był nigdy zainteresowany na poważnie
>Klanarchią (przynajmniej nigdy tego nie
>odczułem).

Ale czy mówimy wciąż o systemie, który miał swoją premierę 3 dni temu? Jasne, niektórzy mają czas i pasję, by angażować się w betatesty i inne takie, natomiast większość po prostu chadzała na Twoje prelekcje, czytała notki na blogach, ale nie będzie "na poważnie zainteresowana" dopóki nie dostanie do rąk podręcznika - i to dotyczy zdecydowanej większości graczy, w tym użytkowników i redaktorów poltera :)

> Coby nie mówiono "ten system z Poltera",
>tylko "ten system Furiatha". Wiem, że się
>powtarzam, ale tak właśnie jest.

Według mnie 100% racji, choć na miejscu autora odwiedzałbym także polterowy dział Klanarchii - i jakikolwiek dział również w innych miejscach - w końcu w jego własnym interesie jest komunikacja z jak największą ilością ludzi. No ale rozumiem, że na to potrzeba czasu.
08-07-2009 10:40
senmara
   
Ocena:
+8
Forum Polterowe na pewno będzie odwiedzane :) Co prawda w najbliższej przyszłości Furiath nie będzie może tak dostępny jak dawniej (i ja też) ale sądzę, że nie będzie aż tak potrzebny.

Forum na stronie systemu było w planach i nie chodzi akurat o to, by komuś robić na złość czy coś demonstrować. Fora o Klanarchii są na innych serwisach, na stronie CC itd.

Co do moderacji - Klanarchia jest systemem mocno horrorowym. Takim widzieli ją twórcy i osoby piszące teksty oraz udzielające odpowiedzi na pytania np. odnośnie świata. Horror pozwala na erotykę, wulgaryzmy i obrażanie uczuć.

Nie chodzi tylko o rzucenie sobie a muzom słowem określającym mniej szlachetną część pleców.
Czasem, opisując coś lub przytaczając dialogi w raportach ciężko (i wręcz niewskazane, jeśli wspiera konwencję) będzie usuwanie z tekstu elementów związanych z erotyką czy wulgaryzmami. Moderacja polterowa mogłaby - i pewnie będzie miała - zastrzeżenia do takich wpisów.
Na forum Klanarchii elementy uzasadnione konwencją nie będą nikogo raziły.
08-07-2009 11:02
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+3
Co do moderacji - Klanarchia jest systemem mocno horrorowym.

Po przeczytaniu podręcznika zastanawiam się gdzie jest ta horrorowość :P Ja tu za cholerę jej nie widzę, może poza użyciem słów "plugawy" i "mrok" we wszystkich możliwych odmianach :) Jednak ani mechanika nie wspiera horroru, ani świat aż tak bardzo na to nie naciska (a przynajmniej nie bardziej niż inne postapokaliptyczne klimaty). I dzięki Egzarchom za to :P (chyba, że opętania i demony to horror, tylko że w te demony itp. naparza się bez mrugnięcia okiem, a nie kuli w kącie bezradnie jak to powinno być w przyzwoitym horrorze :P)

Co do forum to mnie jedynie zastanawia budowanie społeczności :) Ciekawe czy się jakaś tam fajna społeczność na oficjalnym forum zbuduje na tyle aktywna i zgrana by np. tworzyć fanowskie materiały itp. Co prawda forum i bez niej da radę ale zawsze byłoby miło :)
08-07-2009 15:02
Icon
   
Ocena:
+1
Szczerze, to zamiast odwiedzania i prowadzenia forum większość zapewne by wolała, żeby Furiath poświęcał czas na pisanie dodatków. Przecież fani zainteresowani komunikowaniem się na forum/forach poradzą sobie z pisaniem postów, prowadzeniem konwersacji czy nawet wyjaśnianiem wątpliwości mechanicznych. Ale dodatków to już sobie niestety sami nie napiszą.


SCOBIN

"Precedens newsa do Kultu – naprawdę istniały wszystkie możliwe powody, żeby go zdjąć, nie tylko kwestia dobrego smaku."

To jedynie twoje zdanie. Na dodatek rozmijające się z faktami, bo niby co ma znaczyć, że "istniały wszystkie możliwe powody"?

KARCZMARZ

A Pula Ciemności? To niby nie wspiera horroru? A obecność klasycznych wręcz antagonistów jak wilkołaki/wampiry/zombi? Przerażające mutacje dokonywane za pomocą magii, interiory, pomrok itd. itp. Jest tego cała masa.
08-07-2009 19:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.