» Wieści » Ruszyła strona Anomalii

Ruszyła strona Anomalii

|

Ruszyła strona Anomalii
Dziś oficjalnie uruchomiona została strona nowej polskiej gry fabularnej Anomalia, opartej na mechanice d20 Modern. Obecnie dostępne są na stronie tylko dwa działy, jednak w niedługim czasie uruchomione zostaną kolejne. Adres: anomalia.asylus.pl.

Patronat nad projektem objął serwis Poltergeist.

Przejdź dalej: Ruszyła strona Anomalii

Źródło: Asylus

Komentarze


starlift
    Re: Zuhar
Ocena:
0
Eeee... Ze zacytuje Ajka:

21:25:51 Draker ([email protected])
ale nam Zuhar dosral :P
21:26:08 starlift ([email protected])
tak sie zastanawielm wlasnie czy to do nas jest
21:26:14 Draker ([email protected])
nom :P
widzial nas na macie :P
21:26:26 starlift ([email protected])
phi :P
14-09-2006 21:26
Gerard Heime
   
Ocena:
0
Jako autor systemu mogę powiedzieć, że założenie przyświecające okładce było takie, że ma przykuwać uwagę. Nie wydaje mi się, by okładka miała ukazać to, o czym jest system. Wystarczy spojrzeć na trendy wśród mainstreamowych systemów RPG (zachodnich albo polskich) by przekonać się, że cover arty zwykle nie oddają zawartości podręcznika. Ale w tej kwestii zawsze jestem otwarty na rozmowy, więc jeśli macie przeciwne zdanie, to zapraszam do dyskusji :-)

Nie zamierzamy rezygnować z umieszcania w podręczniku tzw. "eye-candy", bo i dlaczego? Kogo przyciągnie tego przyciągnie, a w żaden sposób IMHO nie dyskredytuje to zawartości podręcznika. Leaf świetnie rysuje postacie kobiece, i zamierzamy to wykorzystać :)
Jednym z ulubionych rysowników Leaf jest Abrar Ajmal - autor okładki do nWoDowego "Blasphemies". Ja sam podsunąłem Leaf tą okladkę jako wzór do naśladowania i pewnie taką estetyką będziemy się kierować.
Gra ma trafić do szerokiego grona odbiorców, stąd takie elementy, jak mechanika d20 czy estetyka podręcznika wybrane zostały nieprzypadkowo.

Materiały na stronie szykują się - są już gotowe 2 teksty, właśnie piszę trzeci. Więc cierpliwości :-) Pierwotnie miały ukazać się w niedzielę, ale być może pojawią się na stronie już jutro.

Poza tym komentarz Altheriola potraktuję jako komplement pod adresem Leaf, gdyż moim zdaniem potrzeba kunsztu by narysować ilustrację fotorealistyczną :-)

Aha, może dodam jeszcze, że realizm świata na okładce został zachowany - bohaterka zaprezentowana tam mogła sobie pozwolić sobie na rozpięcie kombinezonu. Czemu? Tego dowiecie się pewnie z podręcznika :-)
14-09-2006 21:42
beacon
    Okładka
Ocena:
0
wydaje mi się wporzo. Co w niej złego? Wolicie swoją płeć? :D
14-09-2006 22:35
Seji
    To ja sie spytam
Ocena:
0
czy rpzewidujecie mechaniczne uwzglednienie implantow siliconowych i botoksu ;).
14-09-2006 22:45
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Seji, oczywiście. Tak samo jak zasady splat damage dla eksplodujących przy przejściu przez Wyrwę implantów :>

BTW, okładka nie prezentuje swoich zalet w tak małym formacie. Oryginalnie ma wymiary ok. A4 (12 na 9 cali?) w 300 dpi :D
14-09-2006 22:50
~Ziobr

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ilustracja może i ładna... ale jeśli to ma iść na okładkę, to chyba bym obłożył podręcznik jakimś papierem i ew. sam coś na nim nabazgrał, bo ta grafika marnie mi się kojarzy z ambitną grą RPG.


(no chyba, że waszą ambicją jest tylko sprzedać nakład :D)
15-09-2006 14:05
Seji
    A gra
Ocena:
0
musi byc ambitna?
15-09-2006 14:15
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nasza gra nie jest "ambytna" :D
W naszą grę ma się fajnie grać.

A ta pani jest bardzo ważnym NPC'em i uchwycono ją w bardzo ważnym momencie jej historii. Reszta, w opowiadaniach. Ta-da! ;>

EDIT: Damn, bot mnie znów ubiegł. Oddaj łącze, draniu :D
15-09-2006 14:18
Seji
    :>
Ocena:
0
Waznym momencie? Tzn. jak jej kombinezon pekl na klacie i cos ja skazilo? :P

A bedzie scena dezynfekcji pod prysznicem? ;)

ANOMALIA
Zagrasz Zaslinisz sie na smierc.

Do kupienia w dobrych sklepach z grami i sieci EMPiK. ;)
15-09-2006 14:49
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pheheh.
Zobaczysz.
Niebawem. (tm)

A o skażeniu nie ma mowy, bo strefa i sposób oddziaływania Wyrwy nie takie jak można byłoby sobie wyobrażać. Także easy. Poza tym, ta pani ma chwilowo zachwiane priorytety (a nie tylko proporcje frontu ;) ) i pewne rzeczy wiszą jej przysłowiowym kalafiorem, skażenie między innymi.

I tak, owszem. Będzie dużo fajnych lasek (dla pań oraz dla panów o szerokich horyzontach zapewne również coś się znajdzie ;) ), dużo Marine-machismo, fajnego sprzętu, broni, pojazdów, folkloru i slangu wojskowego.

Drugi Alien się kłania, oddział szturmowy bez Vasquez oddziałem niepełnym :D
15-09-2006 14:53
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A mi się podoba. W końcu system z cycatą laską na okładce (po polsku), a nie:

- z trupem
- z blizej niezidentyfikowanym znaczkiem
- z przerobionym plakatem filmowym
- z Żebrowskim
- z facetem z wielką spluwą

A to kiedy ten modern po polsku? Ma żona nie może się doczekać :P

PS. Ja nie lubię tylko grać, lubię też ładne obrazki w podręczniku.
15-09-2006 16:43
Deckard
   
Ocena:
0
Niom to jak drugi Alien się kłania (marine-machismo, etc), to ja odpalam Aliens Adventure Game, albo swojego Obcego:Ekspansję :P

Proszę o prezentację czegoś, co przekona mnie, że Anomalia ma oryginalne pomysły i jest czymś więcej, niż kolejnym Bug Huntem, albo rezurekcją serii X-Tro. Niekoniecznie ambitne, ale takie intrygujace. :P

Gdzie znaczek PG 15? :P Już widzę szarżujące emerytki z hasłem: "Ziobro się Wami zajmie" ;)
15-09-2006 18:38
Wizzzard
   
Ocena:
0
"Nasza gra nie jest "ambytna" :D
W naszą grę ma się fajnie grać."
No i gites. Bo w końcu: "to co lubię w RPG to wygrzew, wygrzew, wygrzew, grube podręczniki i kości w odpowiednim kolorze". I fajne bimbały... znaczy się anomalie;)
15-09-2006 18:45
starlift
    Jezz.
Ocena:
0
Jaki pusty komentarz. Jak nie ma byc ambYtnie to od razu wygrzew? Smieszne jak dla mnie.
15-09-2006 18:50
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
    @Deckard
Ocena:
0
Hm, nie mam pojęcia czym jest seria X-Tro, ani co sobą reprezentuje. W porównaniu do Aliena II nie miałem na myśli podobieństwa do Troopersów czyli walki z obcymi, et caetera. Not the point.

To raczej (np. w Fazie Pierwszej) zmaganie się ze specyfiką miejsc w które się przyszło drużynie dzielnych Marines wyprawić.

Jeśli pamiętasz, na jakie sposoby dla stalkerów groźna była Strefa w Pikniku na Skraju Drogi (kolce grawitacyjne, skoki temperatur, "plamy", przedmioty o dziwnych i zmienionych właściwościach), jak bardzo nieludzki i "nie z tej ziemi" był Las w Ślimaku Na Zboczu, czym stawali się poddani jego wpływowi ludzie żyjący w zasięgu jego oddziaływań, jak ciężki i duszny (i z jakich przyczyn!) był nastrój w "Nieśmiertelnym" czy "Solaris" Lema, jak bardzo wreszcie zmieniała się percepcja świata w Innych Pieśniach Dukaja - wtedy możesz wyekstrahować sobie esencję "niesamowitości" Anomalii i towarzyszącej jej mistyki, niezwykłości, folkoru.

Anomalia odciska swe piętno na życiu każdego - kongijksich partyzantów, naukowców w kompleksach badawczych, dzielnych Marines z IQFu, każdego.

Anomalia jest niesamowita miriadą przyczyn, powodów i sposobów oddziaływania, na każdego inaczej. Nie potrzebujemy kosmitów, by pokazać, że Druga Strona to zawsze będzie Tam, a Ziemia zawsze będzie Domem, Z Powrotem. Co więcej, najprawdopodobniej ludzkości nie będzie dane spełnienie swego największego marzenia, a zarazem stawienie czoła największemy lękowi i nawiązanie kontaktu z inną rasą istot inteligentnych. Choć, być może, Trzask to zmieni.

Anomalia moim zdaniem jest, między innymi, opowieścią o próbie podboju nowych nieznanych Światów i konsekwencjach wiecznych tendencji ludzkości w mierzenie się z Nieznanym.

Znajdzie się w niej miejsce na marine-machismo i żołnierski folklor z Aliens II rodem, znajdzie się miejsce na survival horror rodem z Aliens I czy raczej może bardziej Event Horizon, znajdzie się miejsce na eksplorację Nieznanego a'la S.T.A.L.K.E.R., będzie miejsce na najzwyklejszą pod pojedynczym Słońcem militarkę a'la Twilight 2000, nowe technologie opracowywane na bazie odkryć okupowanych ludzkimi życiami utraconymi po Drugiej Stronie, a oprócz tego oczywiście na dowolną fabułę jaką da się wymyślić w oparciu o struktury militarno-technologiczno-wywiadowcze.

Ufam, iż po publikacji pierwszych opowiadań (najprawdopodobniej po jednym dużym opowiadaniu na Fazę) łatwiej będzie tobie i innym zwizualizować sobie wszystkie powyżej wzmiankowane rzeczy.
15-09-2006 20:14
Beamhit
   
Ocena:
0
I git.

Deckard, nie jesteś jedynym odbiorcą ;)

Pomyśl o tych wszystkich biednych noł-ingliszowych graczach - przecież na rynku polskim nie było klasycznego bug-huntera, za wyjątkiem kilku autorek ;)
15-09-2006 22:09
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
// I git. //
Cieszę się bardzo :)

// Deckard, nie jesteś jedynym odbiorcą ;) //
Ale zadał bardzo ważne pytanie, na które postarałem się odpowiedzieć na tyle najpełniej, na ile na obecnym poziomie prac to możliwe.

// Pomyśl o tych wszystkich biednych noł-ingliszowych graczach - przecież na rynku polskim nie było klasycznego bug-huntera, za wyjątkiem kilku autorek ;) //
Jak to nadmieniłem powyżej, Anomalia bug huntem raczej nie będzie per se, choć klimaty w stylu Black Hawk Down w Strefie z "Pikniku" są do pomyślenia ;>
16-09-2006 02:10
Gerard Heime
   
Ocena:
0
Co było do wyjaśnienia, Kastor już chyba wyjaśnił.
a od siebie dodam, że nie spodziewałem się aż takiej ilosci komentarzy. Cóż, dziękuję wszystkim za zainteresowanie systemem :)
16-09-2006 15:47
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Tam, zaraz, kysz.
Spodziewałem się, spodziewałem! :D
16-09-2006 16:26
LeafOfSteel
    Dżizas!
Ocena:
0
Priorytety mężczyzn się nagle zmieniły. Ale skąd ja, biedna białogłowa, miałam o tym wiedzieć?
Teraz panowie wolą panie bez biustu :P
(A także kawę bez kofeiny, papierosy bez nikotyny, masło bez tłuszczu i białą czekoladę...)
Żeby było zabawniej moje nieszczęsna modelka ma tak z natury :P
Ale dobrze. Zmniejszę jej te "anomalie" (ciekawe, czy to wejdzie do języka potocznego?)i ubiorę ją bardziej, bo jak widzę realizm uber alles.
Tylko może od razu faktycznie w hazmat. Albo kombinezon próżniowy? :P :)
16-09-2006 17:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.