» Wieści » Rośnie konkurencja dla Ojca Mateusza

Rośnie konkurencja dla Ojca Mateusza

|

Rośnie konkurencja dla Ojca Mateusza

Wydawnictwo Black Monk Games przybliżyło czytelnikom detektywistyczną grę fabularną Brindlewood Bay, bazującą na zmodyfikowanej mechanice Powered by the Apocalypse, która znajduje się także w jego planach wydawniczych.

Brindlewood Bay to gra stylizowana na sielankowy kryminał, w którym twórczość Agathy Christie spotyka się z mitami Cthulhu, a gracze wcielają się w ekscentryczne starsze panie należące do klubu książki detektywistycznej o wdzięcznej nazwie Znawczynie Zbrodni.

Wśród innych detektywistycznych gier Brindlewood Bay wyróżnia się szeregiem innowacyjnych mechanik: 

  • Nawet Mistrz Gry nie wie, kto jest mordercą – żadna poszlaka, podejrzany ani rozwiązanie nie są określone z góry: dzięki temu jako Mistrz Gry sam będziesz zaskoczony rozwojem opowieści.
  • Podczas emocjonujących śledztw Znawczynie Zbrodni stosują genialne triki kultowych detektywów pokroju Herculesa Poirot czy Sherlocka Holmesa: gracze mogą wybierać spośród kilkunastu niepowtarzalnych ruchów, a każdy z nich uczyni ich postać bardziej wyjątkową.
  • Uratuj swoją Znawczynię Zbrodni podczas przerwy na reklamę – opowiadając o czymś na wzór starej telewizyjnej reklamy pokroju Mango TV, możesz ocalić życie swojej postaci.
  • Staruszki mają swoją reputację w miasteczku, ale czy zdołają utrzymać ją prowadząc swoje śledztwa? Zwracaj uwagę na to, jak twoje działania wpływają na otoczenie – czasami społeczne konsekwencje mogą okazać się naprawdę tragiczne!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Internetowa strona wydawcy
Tagi: Black Monk Games | Brindlewood Bay | Powered by the Apocalypse


Czytaj również

Komentarze


Maruz
   
Ocena:
+2

Możecie się śmiać, ale to dla mnie najbardziej wyczekiwana gra roku :D

26-05-2023 22:44
Wolfang
   
Ocena:
+3
Ja tak samo nie mogę doczekać się. Podoba mi się nietypowy system śledztw, gdzie nikt nie wie kto zabił
27-05-2023 09:30
Radnon
   
Ocena:
+2

Brzmi zaiste intrygująco. Tylko czy nie będzie trochę zbyt przekombinowane jak na potrzeby stołowej gry fabularnej?

27-05-2023 11:48
Maruz
   
Ocena:
+2

To jest bardzo dobre pytanie. Mam nadzieję, że nie, ale jestem jednocześnie przekonany, że taka mechanika może mieć problemy, których nie spotyka się w typowych scenariuszach ze śledztwami.

Pierwszą potencjalnie problematyczną rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest odpowiednie nastawienie graczy.

Z drugiej strony z tego co wiem elementy Brindlewood Bay zostały już wykorzystane w innej grze tj. The Between. Co jest raczej dość pozytywnym sygnałem. 

27-05-2023 21:11
Kaworu92
   
Ocena:
0

UwU z chęcią bym się zapoznał :D

27-05-2023 21:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.