» Robotica RPG

Robotica RPG

Dodał: Michał 'rincewind bpm' Smoleń

Robotica RPG
6.5
4.18
Ocena użytkowników
Średnia z 52 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Robotica RPG
Linia wydawnicza: Robotica RPG
Autor: Rafał Olszak
Wydawca oryginału: Wydawnictwo CYFROGRAFIA
Data wydania polskiego: 2010
Oprawa: twarda
Cena: 76,90 zł

ROBOTICA jest grą fabularną, opowiadającą o bohaterach walczących o przetrwanie w trakcie narastającego chaosu, który można przyrównać do apokalipsy. Akcja toczy się w odległej, mocno skomputeryzowanej rzeczywistości, przeplatającej się z nałożoną nań cyberprzestrzenią. Gracze wcielają się w postaci samoświadomych robotów, cyborgów, mutantów, androidów, wyswobodzonych klonów korporacyjnych, Hiperistoty. Przed kryzysem, wielu ludziom armagedon kojarzył się z kataklizmem następującym w sposób nagły jak wybuch bomby atomowej. Tymczasem zagłada jest jak ciągnąca się latami, nieuleczalna gangrena. Jak niezmywalny kwas, który stopniowo zżera kolejne warstwy ciała aż do kości. Jak zaduch tak gęsty, że nie da się go wywietrzyć - przykry zapach, który czuje się nawet na języku! Zegary już nie tylko odmierzają czas. Każdy przeskok wskazówki wydaje się być symboliczny - przypomina tykanie, zapowiadające rychłą eksplozję i ostateczny koniec... W istocie jest to złudna nadzieja na bezbolesny finał. Tak naprawdę egzystencja przypomina torturę. Gdy człowiek już jest na krawędzi, los odpycha go w kąt, aby odpoczął. Wraca dopiero wówczas, gdy ofiara z powrotem nabierze sił. Najwyraźniej katowanie bezbronnego nie dostarcza fatum dostatecznej dawki satysfakcji. ROBOTICA tworzona była z myślą o ludziach dojrzałych, którzy mają stalowe nerwy. Prezentowana na stronach książki wizja apokalipsy nierzadko może wywoływać niepokój i zniesmaczenie. W niemałych ilościach pojawiają się przemoc, wynaturzenia i choroby. Religijność bywa prezentowana w krzywym zwierciadle. Brutalnie ukazane zaburzenia psychiczne stają się niekiedy pretekstem do komplikowania losów bohaterów. Gracze mogą się wcielać w postaci bezlitosnych maszyn, zmutowanych dewiantów, zimnych klonów i innych osobliwych bytów. Gra umożliwia konstruowanie broni, ucząc, z czego składa się prawdziwe uzbrojenie. Bohaterowie mogą uprawiać hazard, zażywać narkotyki inspirowane autentycznymi używkami i środkami psychotropowymi. Gracze otrzymują wyróżnienia za wyjątkowo drastyczne uśmiercanie i niszczenie przeciwników. Z tych, i innych, powodów, sugerujemy, by podręcznik gry trafiał wyłącznie w ręce osób pełnoletnich. Do książki dołączana jest płyta CD, która zawiera:
  • materiały do druku w wersjach ekonomicznych i designerskich,
  • klimatyczną muzykę do odtwarzania podczas sesji,
  • podręcznik w formie elektronicznej (plik PDF).
Tagi: robotica | Robotica RPG | Wydawnictwo CYFROGRAFIA


Czytaj również

ROBOTICA
- recenzja
Afterbomb Madness, Druga Edycja
Powrót do leja
- recenzja
Afterbomb: Hard to Kill
Podręcznik nie do zabicia
- recenzja
Afterbomb Madness
Ed Wood RPG
- recenzja

Komentarze


YuriPRIME
   
Ocena:
0
Wow... skubnąłem to, przeczytałem podręcznik. I powiem szczerze, że jeszcze w żadną grę nie chciało mi się tak bardzo nie-grać...

...nawet dozgonnie nudzące mnie D&D wywołuje więcej emocji, niż ta pseudo s-f pulpa.
27-08-2011 13:15
54591

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Świetna gra, choć potrzeba graczy którzy się zaangażują.
17-07-2013 12:00
Iuchiban
   
Ocena:
0
Podręcznik kupiłem, grywałem sporadycznie. Gra dobra, choć oczywiście nie jakaś super - po prostu grywalna - ale niestety na stosunek do niej kolosalny wpływ miał i ma nadal stosunek tzw.środowiska do jej Autora. Nie będę tu zabierał głosu w kwestii R.Olszaka i powodów tegoż co działo się i dzieje na linii on - tzw.środowisko. Mnie to nie dotyczy w żadnym stopniu, dlatego łatwiej mi zachować dystans i kierować się zdrową zasadą "kupuję produkt, nie autora tegoż produktu".
21-07-2013 03:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.