» Wieści » Robotica RPG - dalsze informacje

Robotica RPG - dalsze informacje

|

Robotica RPG - dalsze informacje
Na tegorocznym Falkonie odbyła się prelekcja prezentująca nową nadchodzącą polską grę fabularną - Roboticę RPG.

Jak łatwo się domyślić, rozgrywa się ona w realiach science fiction. W grze można się wcielić w postacie robotów, mutantów, androidów, klonów, a nawet w nieposiadające stałej formy i istniejące głównie w przestrzeni inormatycznej hiperistoty. Świat gry stoi na granicy chaosu, a BG będą musieli niejednokrotnie walczyć o przetrwanie.

Mechanika gry ma być możliwie prosta i elastyczna; bez elementów typu znaczniki, dodatkowe karty czy mapki taktyczne. Autor gry, Rafał Olszak, zachwala zawarty w niej system craftingu broni oraz bardzo szerokie możliwości stworzenia Bohatera Gracza.

Zgodnie z planem podręcznik ma ukazać się w przeciągu pół roku; obecnie trwają już jego betatesty. Cena ma nie przekraczać stu złotych, oprawa będzie kolorowa, format podręcznika - A4.

Na stronie gry znajdziecie jej obszerniejszą zapowiedź i przykładowe ilustracje, a poniżej prezentujemy filmową zajawkę gry:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja własna
Tagi: sci-fi RPG | transhuman sf | robotica


Czytaj również

Komentarze


Beamhit
   
Ocena:
+1
A jak ktoś w Polsce wyda swój własny system "Gówna i Toalety" (w skrócie GiT), gdzie będzie grało się kałem pływającym w muszli klozetowej i rozważającym problemy egzystencjalne to też byś kupił i grał?

Bo ja nie.

Gra gównem i robotem mnie nie pociąga.

I nie, nie narzekam. Po prostu zainteresowało mnie co to, przeczytałem, i stwierdziłem - że przejdę obok tego obojętnie. Jak większość graczy.
19-11-2009 00:15
Malaggar
   
Ocena:
0
Co też jest sygnałem w strone twórcy.
19-11-2009 00:26
Savarian
   
Ocena:
+5
Gracze dają wyraźny sygnał autorowi, że robi coś nie tak. Konkrety tez podają (choćby grafika) a znając życie wyżej wymieniony oleje te sygnały ciepłą stróżką bo jest "authorem i ma wizyje" i nikt mu nie będzie mówił co źle robi, a że sam wydaje to już w ogóle może być "panem i władcą na krańcu (RPG-owego) świata"
Potem sprzeda 47 podręczników i będzie jęczał, jak to w Polsce jest źle, że nikt nie kupuje, tylko każdy narzeka.
Jeśli pan autor chce zrobić system wedle swojej wizji i tak jak mu się jedynie i słusznie on widzi, to niech nie sili się na robienie szumu wokół swojej gierki tylko wyda autorkę i to najlepiej najpierw w PDFie, a potem myśli dalej.
Jesli chce zrobić dobry system komercyjny to zdanie graczy, tylko zdanie graczy i jeszcze raz zdanie graczy się liczy bo to oni są potencjalnym klientem.
Gracze to nie wygłodniałe, ślepe ogary, które rzucą się stadem na każdy ochłap jaki ktoś wyda. Wbrew pozorom mamy wybór (ang. wszak nie stanowi dla zdecydowanej większości bariery) i możemy nie kupować chłamu.
Ja kupuję polskie podręczniki (zresztą kupuje większość polskojęzycznych) ale Robotica mnie odrzuciła już na starcie całkowitym brakiem klimatu w grafikach.
Uwielbiam stare, często kiczowate filmy o robotach (Omega Doom dla przykładu), Terminator to klask, Ja Robot też mi się podobał więc nie jestem anty-robociarzem jeśli chodzi o RPGi.
Jestem natomiast anty jeśli chodzi o słabe systemy.
Bronisz Franku tego systemu ale jakoś nie zauważyłem od Ciebie konkretów czemu to robisz? Bo jeśli dla samego "bronie bo polskie" to wybacz ale jest wiele innych sposobów na okazywanie rpgowego patriotyzmu niż jaranie się czymkolwiek co tylko zrobi się i wydrukuje się w Polsce.
Jesli zaś chodzi o narzekających Polterowiczów to chciał bym Ci powiedzieć, że jest na serwisie wiele osób, które na polu RPGowym mają zasług o niebo więcej od pana autora Robotica.
Konkludując; narzekamy bo mamy powód, a nie dlatego, że nudzi nam się przy porannej kawie. A czy autor lub Ty przyjmiesz to do wiadomości czy nie to mnie serdecznie jest obojętne.

Pozdro 600
Savko
19-11-2009 07:39
Jagmin
   
Ocena:
+2
Jejku, jak ja Was wszystkich lubię. Komu kapturek? Czarny, biały, różowy?

Dla totalnych malkontentów polecam niemieckie RPGi. Są świetne, ale tak strasznie niepopularne z powodu bariery językowej, że strach. Francuskich nie polecam bo używają za dużo pasteli. :) A i tak najlepsze światy tworzą Szwedzi. Mimo to czekam na kolejny POLSKI, a nie tylko spolszczony, system. Może jak dojdziemy do setki to czegoś się nauczymy zamiast popełniać te same błędy.

Jag
19-11-2009 09:08
Kumo
   
Ocena:
0
To, że większość Polaków głównie narzeka, to fakt. Choć już się to trochę zmienia - do niektórych dotarło, że dzisiaj (w przeciwieństwie do paskudnego PRL-u) siedzenie na tyłku i marudzenie nie wystarczy do przeżycia (chyba że ktoś "na krzywy ryj" zdoła wepchać się do sejmu). Ale póki co wielu ludzi po prostu wymyśla "coś zajefajnego" (pomysł na byznes/książkę/...), wprowadza w życie bez zastanowienia i porządnej obróbki (bo po co, przecież pomysł jest świetny), a potem obraża się, że ci tępi, marudzący obywatele go nie docenili.

Dobra, a teraz pozytywnie (przepatrzyłem stronę systemu "na spokojnie):
- sporo pomysłów w systemie zapowiada się nieźle. Transhumanizm daje spore pole do popisu. Tyle, że na stronce systemu przedstawione są w nieco - za przeproszeniem - nadęty sposób. Najgorsze, że - jak rozumiem - autor nie bardzo umiał je zaprezentować, więc nie wiemy, na ile sensownie zostaną wprowadzone w życie :(
@Beamhit:
Nie wiem, jak ogół erpegowców, ale ja nie mam nic przeciwko graniu "uczłowieczonym robotem", a nawet inteligentną kupą ;) Byle system był ciekawy.
- ilustracje są, jak dla mnie, znośne.
- zaznaczono, że nie ma "wielkiego zua" i szczegółowo opisanych państw, ale wspomniano o "konfliktach interesów" między różnymi frakcjami. Więc świat nie jest taki do końca "pusty".
19-11-2009 12:00
~gajos

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
ja tak tylko mimochodem zauważę że o ile o założeniach systemu (granie robotem) można dyskutować, to o porażającej formie jaką przyjęły materiały promocyjne (!) już lepiej nie:).Nie ma co kopać leżącego.

Jeżeli cały podręcznik będzie napisany takim językiem jak zajawka i będzie miał takie ilustracje jak zaprezentowana, to Zły Cień: Kruki Urojenia będą miały godnego naśladowcę w kategorii najbardziej bezkompromisowego gwałtu na poprawności stylistycznej i logicznej.
19-11-2009 12:27
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Granie inteligentna kupa - ja znam taki system... Low Life :)
19-11-2009 14:36
~Stefek_Komar

Użytkownik niezarejestrowany
    @Savarian
Ocena:
+1
"Jeśli pan autor chce zrobić system wedle swojej wizji i tak jak mu się jedynie i słusznie on widzi, to niech nie sili się na robienie szumu wokół swojej gierki tylko wyda autorkę i to najlepiej najpierw w PDFie, a potem myśli dalej."

Na razie więcej szumu robią krzykacze w komentarzach, niż robi sam autor.

A swoją drogą nie tobie decydować jak ludzie sobie wydają swoje gierki. Wydaj sobie własną to porozmawiamy.
19-11-2009 15:34
Savarian
   
Ocena:
+1
@ Stefek_Komar

Primo, faktycznie autor z tego co piszą świadkowie sam nie wiele wie o systemie, nie umie go zareklamować, a nawet nie zna odpowiedzi na podstawowe pytania.
Masz racje, więcej o nim mówią potencjalni gracze niż autor.
Tylko, że to zdecydowanie jeszcze gorzej dla niego.

Secundo. "A swoją drogą" mam prawo wyrażać swoje zdanie jak chce, bo mamy wolność słowa, demokracje i wolny dostęp do internetu, na którym nie boję się zalogować, pisać we własnym imieniu i nie ukrywać pod tyldą jak Ty.

Tertio. W myśl twojej zasady: "Wydaj sobie własną to porozmawiamy." Nie wolno nam komentować filmów, jak nie jesteśmy reżyserami, piosenek jak nie jesteśmy piosenkarzami, meczów jak nie jesteśmy piłkarzami etc.
Argument tak słaby, że kiedy "wydam sobie własną" grę to nie będę miał ochoty o niej rozmawiać... z Tobą

Swoją drogą gry się chyba wydaje dla kogoś (graczy) a nie "sobie".

Pozdro
Savko
19-11-2009 17:36
Kumo
   
Ocena:
+1
Powiedzmy inaczej: jeśli ktoś postanawia wydać grę i udziela na jej temat informacji, to całkowicie zrozumiałe, że następuje odzew. Co więcej, jest to odzew ze strony potencjalnych klientów, których można do zakupu systemu zachęcić lub zniechęcić.
Po prostu: skoro informacja została umieszczona na Polterze, to każdy użytkownik ma prawo się wypowiedzieć. I tyle.
19-11-2009 21:59
Malaggar
   
Ocena:
+2
Każdy, o ile sam wydał przynajmniej 3 systemy, z czego jeden we wspólpracy z wielkim wydawnictwem zachodnim ;)

Co do grania robotami: Fajnie, lubię SFy z robotami/inteligentnymi maszynami. Transhumanizm jednak mnie nie pociąga, a w kontekście RPGów trąci mi nadętymi frazesami, jakie niektórzy sadzą czasem na forum pisząc o swoich autorkach.

Dlaczego Robotica mnie nie interesuje? Bo w zajawkach nie było nic "magnetycznego". Są po prostu koszmarne, a ani nie mam funduszy, ani ochoty, by wydawać pieniądze licząc, że może coś mi się spodoba w podręczniku.
19-11-2009 22:44
~Stefek_Komar

Użytkownik niezarejestrowany
    @Savarian
Ocena:
+1
"Secundo. "A swoją drogą" mam prawo wyrażać swoje zdanie jak chce, bo mamy wolność słowa, demokracje i wolny dostęp do internetu, na którym nie boję się zalogować, pisać we własnym imieniu i nie ukrywać pod tyldą jak Ty."

To się podpisz. Chyba, że masz w dowodzie Savariana. I co, cwaniaczku?

Masz prawo swoje zdanie wyrażać, tak jak ja mam prawo je wyśmiać, kiedy jest śmiechu warte.
20-11-2009 00:40
~alex

Użytkownik niezarejestrowany
    Krótko i na temat.
Ocena:
+1
Niektórzy bredzą coś, że autor nie wie co chce powiedzieć. Ja osobiście raczej odnoszę wrażenie, że to wy sami nie wiecie co właściwie chcielibyście usłyszeć? To - nie, tamto - nie, tak źle i tak niedobrze. Wyrywacie z kontekstu jakieś info i rzucacie kilka sloganów podszytych nienawiścią. Tyle jest warta wolność słowa?
20-11-2009 04:16
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    @Stefek Komar
Ocena:
+1
"To się podpisz. Chyba, że masz w dowodzie Savariana. I co, cwaniaczku?"

Cwaniaczku? Moze gdybys troche spokojniej prowadzil dyskusje zauwazylbys, ze wystarczy wejsc na profil Savariana (nic trudnego, starczy kliknac na avka), aby zobaczyc jego personalia. Podobnie jak wiekszosci zarejestrowanych uzytkownikow Poltergeista.
20-11-2009 05:49
Beamhit
   
Ocena:
0
"Wyrywacie z kontekstu jakieś info i rzucacie kilka sloganów podszytych nienawiścią."

Nienawiścią? Raczej zobojętnieniem. Przynajmniej z mojej strony.
20-11-2009 09:21
~Stefek_Komar

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Jak obojętne, to nie komentujcie. O!

Mnie profile internetowych krzykaczy nie obchodzą, więc nie zaglądam.
20-11-2009 18:44
Malaggar
   
Ocena:
+2
Stefek, nie ma to jak robić z siebie oszołoma, który najpierw krzyczy, potem się rzuca, a na końcu mówi, że krzyczał i rzucał się tylko dlatego, że jest za leniwy, by coś sprawdzić.

Ja też nie podszywam sloganów nienawiścią. System jest zbyt miałki, by w ogóle sięgać do pudełeczka z napisem "emocje".
20-11-2009 21:09
~Stefek_Komar

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Jak nie emocjonuje, to czemu tyle krzyczysz?
20-11-2009 22:25
Malaggar
   
Ocena:
0
W którym miejscu?
20-11-2009 22:30
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ładnie proszę. Nie karm trolla.
20-11-2009 22:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.