Outpost 2
» Wieści » RPG na Pyrkonie

RPG na Pyrkonie

25-03-2010 08:45 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń

RPG na Pyrkonie
Na rozpoczynającym się już jutro Pyrkonie odbędzie się wiele ciekawych atrakcji związanych z RPG.

Redaktorzy i współpracownicy działów RPG serwisu Poltergeist przygotowali wiele atrakcji.

Scenariusz RPG krok po kroku - Magdalena i Maciej Reputakowscy
Piątek, 20:00, Sala RPG 1
W ślad za Quentinem na Pyrkon przybywa część jurorów konkursu. Na tym spotkaniu nie dowiecie się, jak wygrać Quentina, ale wspólnie z prowadzącymi będziecie mogli się zastanowić, z czego powinien składać się scenariusz przeznaczony do publikacji.

Najlepszy Erpegowiec - Magdalena i Maciej Reputakowscy
Sobota, 16:00, Sala RPG 2
Nie istnieje żadna obiektywna miara tego, kto jest najlepszym MG lub graczem, co nie znaczy, że nie można jednak próbować być jak najlepszym erpegowcem. W tym celu na niniejszym spotkaniu rozłożymy gracza i MG na czynniki pierwsze. A potem spróbujemy pokazać, jak działa maszyneria zwana erpegowcem.

Masz cieciu questa? - czyli o sensie poszukiwań Graala - Magdalena Madej-Reputakowska
Sobota, 10:00, Sala Literacka 1
Prelekcja dotyczy jednego z najczęściej wykorzystywanych, problematycznych i wyśmiewanych elementów Gier Fabularnych - questów. Wierzcie lub nie, ale wyprawy bohaterów po złote runo, jabłka Hesperydy i świętego Graala rozpoczęły się zanim wyszła pierwsza edycja D&D. Co przydarzyło się herosom, że dziś otrzymują pretekstowe zadania od tego samego zakapturzonego jegomościa w karczmie? Podczas prelekcji cofniemy wskazówki zegara i spróbujemy uratować bohaterów przed banałem. Za udział w prelekcji otrzymacie 100 punktów doświadczenia, 3 sztuki złota i reputację z moją frakcją.

Jedna historia, wiele przygód. Warsztaty tworzenia scenariuszy - Staszek 'Scobin' Krawczyk
Niedziela, 14:00, Sala RPG 3
Jak szybko stworzyć spójny scenariusz? Jak użyć historii, którą już znamy, by powstało coś nowego? Te dwa pytania mają ze sobą więcej wspólnego, niż się wydaje. Gorąco zapraszam wszystkich, którzy szukają na nie odpowiedzi – zarówno mistrzów gry, jak i graczy, którzy lubią mieć wpływ na to, w co grają. Najważniejszą inspiracją będzie dla nas konwencja śledztwa z potworem (tak jak w serialu "Supernatural" / "Nie z tego świata"), ale sięgniemy też po inne przykłady z sesji, filmu, telewizji, literatury. Dodatkową korzyścią dla Was będą gotowe scenariusze, które powstaną na warsztatach. Do zobaczenia!

4E nie gryzie, czyli dyskusje o 4. edycji D&D - Mateusz `Zsu-Et-Am` Kominiarczuk
Sobota, 10:00, Sala RPG 3
Czyli 4E czy $E? Prowadzona przez Zsu-Et-Ama, szefa działu D&D w serwisie Poltergeist, dyskusja na temat wad, zalet i przemian zachodzących w najnowszej edycji Dungeons & Dragons, z perspektywy dwóch lat od premiery.

Zagraj w Wolsunga z Kuźnią Gier i rpg.polter.pl - Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Sobota, szczegóły przy stanowisku Kuźni Gier
Otwarta sesja pokazowa Wolsunga - poznaj system podczas sesji prowadzonej przez autora Szybkostrzałów, krótkich, gotowych do gry przygód, publikowanych przez rpg.polter.pl. Zapraszamy przede wszystkim początkujących odkrywców świata Magii Wieku Pary!


Wydawnictwo Gramel zaprasza na prezentację polskiej edycji Savage Worlds, która odbędzie się w piątek o 19.00, oraz otwarte sesje z jej autorami.

Na Pyrkonie na pewno na brak atrakcji nie będą narzekać miłośnicy Wolsunga. Artur 'Garnek' Ganszyniec i Maciej 'lucek' Sabat przygotowali min. prezentację systemu, prelekcję o jego prowadzeniu oraz nadchodzącym dodatku Lyonesse - Miasto, Mgla Maszyna. Będzie także można spotkać się z Kuźnią Gier, wydawcą Wolsunga, oraz poznać sesji podczas jednej z otwartych sesji.

Darken, autor polskiej edycji The Shadow of Yesterday, zaprezentuje system w sobotę o 11.00.

Na uwagę zasługują także plany grupy Lans Macabre, która przygotowała prawie 20 punktów programu!

Do zobaczenia na Pyrkonie!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Pyrkon
Tagi: Pyrkon 2010


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.