» Wieści » Psia Krew - nowy system od Galmadrinu

Psia Krew - nowy system od Galmadrinu

13-12-2012 09:06 | AdamWaskiewicz

Psia Krew - nowy system od Galmadrinu
Na swojej stronie internetowej wydawnictwo Galmadrin zapowiedziało publikację nowego systemu RPG, zatytułowanego Psia Krew.


Opis gry:

Psia Krew, której autorem jest Przemek Ławniczak, to gra fabularna z gatunku Indie, osadzona w klimacie filmów akcji z lat 80. i 90., w której gracze wcielają się humanoidalne Psy! Za szatę graficzną podręcznika odpowiadają Przemek Ławniczak, Robert Bajor i Krzysztof Piotrowski.

Premiera podręcznika planowana jest na I lub II kwartał 2013 roku.
Źródło: Wydawnictwo Galmadrin
Tagi: Wydawnictwo Galmadrin | Psia Krew


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Ninetongues
   
Ocena:
+6
Indie to teraz gatunek? Łał. :D Nieźle pojechali w tym Galmadrinie.
13-12-2012 16:52
Szary Kocur
   
Ocena:
+5
Co prawda w wydawaniu mają pewne zaległości, ale w obietnicach mają już spore doświadczenie, którego mogą im inni polscy wydawcy pozazdrościć.
13-12-2012 20:10
Overlord
   
Ocena:
+1
Faktycznie, po spektakularnym sukcesie Gaslighta wydawnictwo idzie za ciosem ;)))
13-12-2012 20:37
Wiron
   
Ocena:
+1
Zobaczyli ile wyświetleń ma wpis Beamhita o furries i uznali że opłaca się wydać coś w tych klimatach.
13-12-2012 20:38
markol
   
Ocena:
0
no cóż czekam na więcej wiadomości o systemie może być ciekawy
13-12-2012 21:29
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1
Kończcie te wymachiwanie szabelką Waćpanowie z Galmadrinu - wstydu sobie oszczędźcie...
14-12-2012 01:11
Sting
    Ja ciągle czekam...
Ocena:
+4
...na nowe obietnice. Co jeszcze wydacie? Może The One Ring? Ostatnio złapał jakąś nagrodę. Śmiało. Zaklepujcie, żeby później pod trzepakiem się nie kłócić, że ktoś zaklepał wcześniej!
14-12-2012 09:08
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Tyldodymomen z Grimdarkiem miał wydawać One Ring, bo tolkien nie rzucał z tabelek. Dyskusja odbyła się w domku na drzewie. Przy trzepaku się tylko lamery spotykają. Prawdziwy wydawca ma bazę na drzewie.
14-12-2012 09:36
Sting
    @Zig...
Ocena:
+2
...na domek na drzewie uciekają tylko ci, z których się śmieją koledzy z klasy.

Pod trzepakiem spotykają się profesjonaliści, czasami nawet przekonają jakiegoś licealistę, żeby ten kupił im piwo i fajki. A wtedy to dopiero robi się dorosło.

Zresztą ja tam nie widziałem zaklepania The One Ringa. Print screen albo nie było tematu. ;]
14-12-2012 09:43
Z Enterprise
   
Ocena:
+3
Nie widziałeś? Taka kredkami rysowana umowa była, we wszystkich kolorach. Ponoć Grimdark dostał za nią czwórkę z polskiego i tróję z plastyki.
Oni są na tyle poważni, że tymi kredkami to mogą nieźle namieszać - mają know how ilustratorski i technologię, nie muszą korzystać z pieniędzy z komunii, by zakupić potrzebny sprzęt wydawniczy.
A ostatnio na plastyce mieli wydzieranki, więc i layout mają obcykany. Do tego pani z polskiego obiecała popracować z grimdarkiem na zajęciach dodatkowych nad ortografią. Jest szansa na korektę.
14-12-2012 10:13
Sting
    No to...
Ocena:
+4
...widzę, że Galmadrin będzie miał poważnego przeciwnika wydawniczego.

Jak to mówią - pożyjemy, zobaczymy. Pierwsze premiery będą zimą 2021. Będzie co oceniać.
14-12-2012 10:16
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Może trochę później, bo Grimdark najpierw chciał zostać "komonałtom" i polecieć na "ksienrzyc", żeby zobaczyć, jak to jest w kosmosie. A do tego musi najpierw skończyć podstawówkę, tak mu wychowawczyni powiedziała. No ale ambicje są, to najważniejsze. :)
14-12-2012 10:39
markol
   
Ocena:
+1
hej nie nie wiem po co tyle tej żółci sie leje z wasxych klawiatur. Pierwsz to raz mamy u wydawcow rpg opóźnienia? Chyba powinismy juz przywykną. Po jakiego wacka tyle zlosliwosci , jakies kompleksy czy co? Jak ktos by wydal one ring to by bylo fajnie bo che cos zrobic dla naszego swiadku cos dobrego a klijentela jestesmy trudna bo zawsze narzeka sie jakie kiepskie wydanie, tlumaczenie , itp. No i najważniesze " ja to zrobił bym to duzo lepiej" , no moze nie wprost pada takie sformuowanie ale da sie wczytac miedzy wierszami. Mnie hejtowania wiecej grania w rpg panowie ok?
14-12-2012 10:42
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Markol, spokojnie :) Droczymy się tylko niewinnie. Swoją drogą, Void Dancers też ma już chyba trzecią datę premiery. Tylko jakoś Indoctrineowi się udało na czas. Aż dziwne.
14-12-2012 10:59
sil
   
Ocena:
+7
@Markol

- Może już czas, abyśmy przestali mieć u wydawców RPG opóźnienia. I przywykać nie do wiecznego odwlekania szumnie zapowiadanych premier, ale do w miarę terminowego realizowania zapowiedzi.

- Zresztą na razie nie ma mowy o wychodzeniu. Jest jedynie zapowiedź, druga w ciągu dwóch dni (ok, o FZ mówiło się już wcześniej).

- W dodatku zapowiedź gry z zupełnie innej beczki niż dotychczasowy profil - jaki profil - wydawnictwa.

- Kolejna zapowiedź wydawnictwa wydawnictwa, które ma potężną obsuwę z wydaniem dopiero drugiego swojego produktu, któremu szybiciutko zdechł magazynek.

- Które próbuje go reanimować (a i kombinować tłumaczenia) rękami "fanów" , komunikując się ze światem jak cementownia.

- A hasło "gatunek indie" (dobrze, że nie nowa fala) działa na mnie podobnie, jak Faza Zaćmienia na osoby zaznajomione z EP.

- Przy tym ich sceptycyzm co do jakości tłumaczenia doskonale rozumiem, zwłaszcza gdy sprawa nie jest łatwa jak w przypadku "Eclipse Phase".

- Ok, każdy może sobie wydać hospitteror bis tudzież tłumaczenie czegokolwiek jakości GT, tyle tylko, że nie muszę temu przyklaskiwać w imię "robienia czegoś dla naszego świadku".
14-12-2012 11:38
Sting
    @Markol...
Ocena:
+6
...wyluzuj się. Chcesz wierzyć w zapewnienia polskich profesjonalistów od wydawania z Galmadrinu, masz do tego pełne prawo - tak jak i ja mam pełne prawo ich krytykować za ciągle łamanie obietnic wydawniczych.

Pragnę zauważyć, że przez ciągłe przymykanie oka i klepanie ich po pleckach przez środowisko dostałeś dotychczas jeden (!!!) półprodukt, tłumaczony na łapu-capu, z wielce "profesjonalną" redakcją tekstu.

Aż dziw bierze, że Gramela nie trzeba było klepać, że Rafał Olszak może wydać w terminie. Ich jakoś nikt nie rozpieszczał w polskim fandomie, a wręcz przeciwnie. A jednak coś wydali. Stąd moje pytanie - dlaczego Galmadrin ma być traktowany na specjalnych warunkach? Chwilowo wydawnictwo udowodniło, że jest kompletnie niewiarygodne. Zamiast kolejnych mesjaszów krzewienia zagranicznych erpegów w Polsce, chciałbym zobaczyć w końcu ludzi, którzy faktycznie coś w tym kierunku robią.

O moje granie w RPG zaś się nie martw. Na szczęście znam języki obce i na brak systemów do grania nie narzekam. Zresztą to już tak wyświechtany argument-slogan, że śmieją się z niego nawet na żal.pl.

P.S. Zauważ także, że mamy do czynienia z wydawnictwem, które nie ma nawet dla swoich potencjalnych klientów tej odrobiny szacunku, aby ustosunkować się do ich wątpliwości. Galmadrin sam sobie zapracował na to, że praktycznie nikt nie bierze już jego szumnych deklaracji na poważnie.
14-12-2012 11:51
nerv0
   
Ocena:
+2
Dostałem newslettera pod tytułem "Pisa Krew". Nie bardzo wiedziałem o co chodzi. :P
14-12-2012 12:12
Sting
    Nerv0...
Ocena:
+2
...uważaj, bo na takie żarty ktoś zaraz powie, że stałeś tam, gdzie stało zomo. ;)
14-12-2012 12:14
nerv0
   
Ocena:
+2
To nie jest żart, newsletter serio miał przestawione literki w tytule. :)
14-12-2012 12:45
Sting
    Myślę...
Ocena:
+1
...że "Pisa Krew" jest lepszym marketingowo tytułem. Darmowy artykuł w "Gazecie Polskiej" i innych tego typu mediach. ;)
14-12-2012 12:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.