» Wieści » Przedsprzedaż Świata Mroku

Przedsprzedaż Świata Mroku

|

Przedsprzedaż Świata Mroku
W dniu 16. października rozpoczęła się przedsprzedaż podręcznika głównego do Świata Mroku. Jego cena będzie wynosić 39 PLN aż do 1. listopada, gdy wzrośnie do 45 PLN. Premiera będzie miała miejsce między drugim i trzecim tygodniem listopada, a od tego momentu podręcznik będzie można zakupić w cenie 49,90 PLN.

Przejdź dalej: Przedsprzedaż Świata Mroku

Źródło: ISA

Komentarze


~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Na razie takiego terminarza nie sposób podać. Najbliższe wydania jest Second Sight, gdyż jest już w redakcji. Tłumaczone są aktualnie Antagonists, Armory, Wampir i Wilkołak.
17-10-2007 17:45
Dark Storm
   
Ocena:
0
Kiedyś słyszałem, że Wampir będzie na święta, ale swoją drogą słyszałem też, że ŚM będzie na Polconie ;) To jak? ;p
17-10-2007 18:33
Chavez
   
Ocena:
0
A ja inaczej - sa jakies przygody planowane do wydania i na kiedy? ;)
17-10-2007 18:37
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Dark Storm
Na święta to może Kuba przekład skończy, podobnie jak ja Wilkołaka - to były moje spekulacje. Uznajmy że święta to koniec roku. Dodaj sobie czas od zamknięcia przekładu podstawki poprzez redakcję, korektę, postkorektę, druk i skład, nieco podbity bo jest o 1/3 więcej tekstu. Zobaczymy, nie sposób w tak wczesnej fazie wyrokować o terminach.

@Chavez
Na razie przekładane będzie to, co jest w podstawowych liniach nWoDu. Nie czytałem jeszcze tych przygód oficjalnych, nie wiem więc czy będę w stanie zarekomendować je do przekładu. Na pewno jakieś scenariusze pojawią się na Oneirosie. ;)
17-10-2007 18:49
miasma13
   
Ocena:
0
@Kastor Krieg
A Changelinga już nie ma w oficyalnych planach? ;)
17-10-2007 18:59
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jest, jest - nie czuj się pominięty i lansuj się swobodnie. Przepraszam :D
17-10-2007 19:02
Gruszczy
    @Chavez
Ocena:
0
White Wolf przygotował coś, co nazywa się Storytelling Adventure System. To wydawane w pdfie przygody - po jednej do Świata Mroku, Wilkołaka, Odmieńca i dwie do Wampira (+ sceny szału). Znajdziesz je tutaj: http://www.white-wolf.com/sas/ To są duże scenariusze, na 2 sesje każdy.

Dodatkowo są Ghost Stories i Urban Legends, choć Kastor pisywał, że uważa je za słabe. Ja myślę, że są niezłe - możesz o nich poczytać na moim blogu (gruszczy.polter.pl), gdzie prowadzę kroniki postaci. Jest jedna przygoda z Ghost Stories i jedna z Urban Legends. Dodatkowo niedługo w dziale powinna pojawić się recenzja Ghost Stories.
17-10-2007 19:14
Chavez
   
Ocena:
0
Hmm, to inaczej - czy osoba, ktora kupi podstawke po polsku ma szanse dostac po polsku w jakims sensownym terminie przygody do grania? ;)
17-10-2007 19:22
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Słabość Urban Legends i Ghost Stories (a także Mysterious Places) jako podręczników polega głównie moim zdaniem na ich formule - jest to kilka zdarzeń / miejsc / kilku antagonistów będących kanwą konkretnych historii. W dodatku wszystko oparte jest jednoznacznie o amerykańską kulturę (vide legendy miejskie), tudzież plasowane w Stanach.

Podręczniki te warto przewertować przed zakupem - jeśli koncepty się spodobają, można kupić i samym poziomem przygód nie powinno się być specjalnie rozczarowanym. Jeśli jednak komuś, jak mi w każdym z trzech przypadków, nie przypadną do gustu dwa lub trzy motywy na których te, skądinąd nienajgorsze, przygody zbudowano, to nie warto kupować podręcznika dla pozostałych kilku przygód. Jeśli zaś Narrator uzna że są OK, spodobają się jego grupie i znajdzie dla nich zastosowanie w kronice - może śmiało brać.

@Chavez
Nie jestem w stanie powiedzieć jeszcze czy i kiedy jakieś przygody zostaną wydane. Być może jakaś przygoda znajdzie się w materiałach promocyjnych.

Sam podręcznik jednak jest moim zdaniem na tyle inspirujący, że spokojnie można bazując na nim udziwniać nasz świat i z takich zalążków budować przygody. Więc, w klasycznym rozumieniu, podręcznik przygód nie zawiera - wszystkie jednak jego fabularyzowane fragmenty (a tych jest sporo), rozdział o Narracji, oraz ilustracje podsuwają tyle zróżnicowanych pomysłów na przygody, że gdy już je wykorzystasz to dawno będziesz w stanie improwizować własne ;)
17-10-2007 19:22
Chavez
    Kastor Krieg
Ocena:
0
Jestem leniwy i mala mam wyobraznie - nie potrzeba mi inspiracji tylko gotowych przygod ;) Ktore moge sobie przeczytac, minimalnie przerobic pod druzyne i rozegrac. Nie mam czasu na bawienie sie w samodzielne budowanie scenariuszy ;)
17-10-2007 19:32
iron_master
    Świetna wiadomość!
Ocena:
0
Na pewno kupię, takla cena to aż żal nie nabyć ;-)

Co do scenariuszy, to czy będą one tłumaczone, jako coś w rodzaju WE do dedeków? Szczerze mówiąc WoDa nie znam wcale, więc na początek, a i nie tylko jakiś gotowiec by się przydał ;-)
17-10-2007 19:35
Gruszczy
    @Chavez
Ocena:
0
W Second Sight, który ma wyjść jako drugi, jest scenariusz. Nie wiem o czym, bo przygód z czarnej serii obiecałem nie czytać mojemu narratorowi. Dodatek jest o psi, magii i istotach w klimatach lovecrafta, więc o tym też powinna być przygoda.
17-10-2007 20:07
Jakub_Bartoszewicz
   
Ocena:
0
Przygoda jest w Sighcie, to fakt, nie wiem, na ile to ewenement, na ile nie (w skali czarnej linii), ale to przygoda dość zakręcona. Jeśliby ją rozwinąć w porządną, bo ja wiem, psychodramę (tak się to chyba nazywa) to może nieźle przetrzepać głowami graczy - taka przygoda raczej bez walki, tym fajniejsza, im łatwiej graczowi utożsamić się z psychologią i emocjonalnością jego bohatera.

Z tym, że, Chavez, nWoD lansuje (w papierze) tylko teksty źródłowe, jest przygoda w "Oczach Duszy", jest kampania do Promyka, a ta - to trzeba pdfy kupować.

@Iron
Gotowiec do nWoDa dla śmiertelników? Pierwszy lepszy telewizyjny thriller lub horror, opowiadanie Lovecrafta lub książka Kinga, gotowa przygoda do Zewu Cthulhu, Kultu czy czego tam. No i poczekaj na Sighta, tfu, na "Oczy...".
17-10-2007 20:11
Vukodlak
    Łaskawy jest Cthulhu.
Ocena:
0
Wszystko dokładnie tak jak mówił Kastor - niska cena w przedsprzedaży. Już zamówiłem dla siebie. Czy efekty Twoje i Twojej grupy mi się spodobają ocenię w listopadzie, ale już teraz chcę podziękować wam za pracę włożoną w przekład nWoDa na język ojczysty.
17-10-2007 21:06
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jest przygoda tez w 13 posterunku, afair.
17-10-2007 21:16
WekT
    EEE tam niska cena
Ocena:
0
przesyłka za 7 zł. w sumie wychodzi 46 a podręcznik w sklepach będzie za 49. To ja wolę sobie poczekać i zajrzeć do środka za nim kupię. Jedno piwo mnie nie zbawi.
17-10-2007 21:29
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja sobie poczekam aż Dzieci Rogatego Szczura pojawią się na Rebelu i zamówię sobie komplet DRS + nWoD. Wyjdzie kilka pln kosztów przesyłki - ale i tak znacznie mniej, niż bym zapłacił w sklepie. :)
17-10-2007 21:36
~Gites

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja wybrałem raczej za 54 z UPS jedno piwo mnie nie zbawi a dostane od razu do domu po premierze:]
17-10-2007 21:43
Turel
   
Ocena:
0
/target Kastor
/cheer

Już zamówiony. :]

Ja i moja ekipa czekamy teraz na przedsprzedaż Oczyma Duszy. :]
18-10-2007 19:36
~Odmóżdzacz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mam pytanie: czy ŚM zostaje wydany w jakości i formie identycznej jak oryginalna podstawka? Mam tu na myśli okładkę, rodzaj papieru etc.
21-10-2007 11:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.