» Wieści » Powstaje errata Wampira i Wilkołaka

Powstaje errata Wampira i Wilkołaka

|

Powstaje errata Wampira i Wilkołaka
Ruszył projekt mający na celu stworzenie fanowskiej erraty do podręczników Nowego Świata Mroku - Wampira: Requiem oraz Wilkołaka: Odrzuconych.

Do odpowiednich wątków utworzonych na forum serwisu Oneiros można dostać się po kliknięciu tutaj
Tagi: Errata | nWoD | Wampir: Requiem | Wilkołak: Odrzuceni | Oneiros.pl


Czytaj również

Komentarze


Raziell
   
Ocena:
+1
Chyba że skończy się na Wampirze, Wilku i paru dodatkach :/
19-08-2009 22:21
markol
   
Ocena:
+2
ja reż głosuje za wieka trójca w PL. Później ewentualnie łowca ale to tyko moj punk widzenia:)
19-08-2009 22:22
~Kastor Krieg

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bo ja wiem. To najprawdopodobniej oznaczałoby, że kasa za licencję się nie zwróci, a ISY na pewno nie stać na taką rozrzutność.

Przypuszczam raczej, że skończy się na kilku core'ach jeszcze (Łowca, Odmieniec, może Geist), paru dodatkach do Wampira i Wołka przede wszystkim, a do tego jeszcze kilku rzeczach do czarnej linii.

Licencja była wykupiona AFAIR na pięć lat, czyli do lata 2011 bodajże. Zobaczymy też, czy ISA będzie skłonna przedłużyć ją na kolejne lata - może przedłuży, ale zrezygnuje z wyłączności, może ktoś inny podchwyci dodatki, których ISA nie wypuści? Byłoby fajnie, gdyby np. CopCorp albo Imaginator na spółkę z ISA publikowali WoD, jak niegdyś było z MAGiem (tylko może skuteczniej niż MAG :P).
19-08-2009 22:25
~erimei

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
"jest wydany na kredzie, a nie offsecie"-czegoś tu nie rozumiem. Offset jest rodzajem druku, kreda zaś rodzajem papieru. Zestawienie więc nie za bardzo jest adekwatne. Przy czym większość dużych nakładów jest drukowana offsetem, więc zapewne obie te pozycje również.(koniec wymądrzania :P) Ja również czekam z niecierpliwością aż dostanę w swoje łapki Wilka i Wampira, szczególnie że temu drugiemu po raz pierwszy postanowiłam dać szansę. Natomiast co do kolejności następnych podręczników to koniecznie ODMIENIEC, ODMIENIEC i jeszcze raz ODMIENIEC!
19-08-2009 23:15
Raziell
   
Ocena:
+2
A tak swoją drogą to Hunter to świetny pomysł bo wszystkie inne podręczniki do każdej linii WoDa mogą posłużyć jako dodatki do Łowcy.
19-08-2009 23:19
~Kastor Krieg

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@erimei
Osobiście nie wiem, nie jestem technikiem druku. Zawsze spotykałem się z określeniami "druk offsetowy' pod adresem matów i półmatów, czyli tego, co w dodatkach do nWoDu widzimy.

Podstawki ISA drukowała na kredzie, a to ponoć robi się nie odbijaniem, jak "offset" na matach / półmatach, tylko "powlekaniem".

Diabli raczą wiedzieć, szczerze powiedziawszy, ale efekt jest całkowicie odmienny od tego, co w podstawce angielskojęzycznej.

@Raziell
Owszem, to był jeden z moich podstawowych argumentów. Wszystko, co ISA będzie w najbliższym czasie wydawała, będzie wspierało ewentualnego Łowcę i przygotowywało "grunt" pod niego.
19-08-2009 23:40
~Luxus

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Właśnie dlatego Hunter byłby najlepszą opcją co do następnego settingu. Poza tym bardzo ciekawe wydaje mi się to rozwiązanie związane z "Taktykami" i drużynowymi PDkami. Lepiej widzą mi się Łowcy niż granie kolejnymi koksiarzami pokroju Odmieńców czy Magów. Zgraliby się oni w sam raz z tym co już jest, czyli tym na co zazwyczaj takie "chopaky" najczęściej polują. Jeszcze modlić się o "Antagonistów" i w ogóle wtedy pełen bajer. A do linii Huntera jest znowu taki fajny podręcznik jak "Slashers", który znowu może służyć do całej reszty jako inspiracja.
20-08-2009 01:16
~a.n.

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@erimei - terminu "offset" używa się także do określenia papieru niepowlekanego, najczęściej stosowanego w offsecie.
20-08-2009 08:18
~Kastor Krieg

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Luxus
Slashers miało być pierwotnie do Huntera, ostatecznie wyszło zielone, ale do głównej linii wydawniczej. Nie, żeby tekst na krawędzi okładki miał jakieś większe znaczenie ;)

@a.n.
O, dzięki. Czyli to poprostu potoczne określenie drukarskie, fajnie wiedzieć. Podejrzewałem, że coś takiego jest na rzeczy.
20-08-2009 08:50
Luxus
   
Ocena:
0
@Kastor Krieg
Aha, ciekawe :] Tak czy inaczej podręcznik jest świetny, ponad 250 stron mięcha o mordercach i innych psychopatach. Nic tylko czytać i się inspirować do prowadzenia :P
20-08-2009 09:31
~inmediares

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
http://bit.ly/16Qdez

Moj komentarz jest obrazkowy i znajduje sie pod linkiem, jesli serwis nie dopuszcza takiej formy komentowania, prosze o stosowna informacje a nie bezsensowne ciecie postow.

Gwoli scislosci, to komiks nie jest wymierzony w serwis, tlumaczy, wydawnictwo I*A, a jest komentarzem odnosnie ilosci "bykow" jakie znalazly sie w czerwonym podreczniku.
I moim zdaniem bardzo dobrze ze wilk i wampir ukazaly sie jednoczesnie, bardzo dobrze widac roznice pomiedzy tlumaczeniem, a tlumaczeniem. KK +1 za wilka.
21-08-2009 15:15
Luxus
   
Ocena:
+1
Stwierdzam, że w komiksie jest sporo prawdy.
21-08-2009 16:39
~Khan

Użytkownik niezarejestrowany
    Mag czy nie Mag
Ocena:
0
Nie bardzo rozumiem kwestii nie wydawania MAGA, bo każdy już go ma po angielsku. Dlaczego w takim razie wydany został Wampir i Wilkołak? Dlaczego fani tych systemów nie kupili wcześniej angielskich podstawek, a fani Maga tak? Nie widzę tu logiki.
22-08-2009 08:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.