» Teksty » Inne » Pokéthulhu VI: Karty Chaosu i Posłowie

Pokéthulhu VI: Karty Chaosu i Posłowie

Pokéthulhu VI: Karty Chaosu i Posłowie

Karty Chaosu

Muzyka do obiadu.

Wyzwalacz: Serenada Randy'ego do Sonii nad Lake Gali.

Efekt: Dowolny pobliski thulhu staje się wyjątkowo głodny i natychmiastowo pożera innego thulhu, permanentnie usuwając go z gry. Kończy to, poprzez dyskwalifikację, każdą konkurencję sportową w której zjedzony thulhu brał udział.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ktoś powiedział "łakocie"?

Wyzwalacz: Piosenka Minstrela Sweetslusha (jeden wers).

Efekt: Dziki thulhu dowolnego gatunku pojawia się w pobliżu. Thulhu będzie się zachowywał normalnie (może się w to wliczać nagły atak!), lecz może zostać schwytany i ujarzmiony, użyty jako dywersja itd.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Thulhumitoza!

Wyzwalacz: Okrzyk zwycięstwa cioci Hydry na Mount Sohlohr.

Efekt: Dowolny pobliski thulhu przechodzi spontaniczną duplikację. Duplikat jest permanentny i identyczny w każdym aspekcie, wliczając w zachowanie, lojalność i zdolności.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Pech

Wyzwalacz: Zwyczajne marudzenie arcyzłego Henry'ego.

Efekt: Dowolny przenośny obiekt wyboru gracza (Lśniący Dodecahedron, książka itd.) jest zgubiony lub w inny sposób niemożliwy do znalezienia / pochwycenia na resztę sceny.

Ślepota

Wyzwalacz: Motto zespołu Eibon.

Efekt: Każdy dorosły (wliczając oficjalnych sędziów sportowych) "odwraca wzrok” na czas jednego niegrzecznego aktu ze strony postaci.

Taniec desperacji

Wyzwalacz: Rytuał Gle'epa.

Efekt: Istota wyboru gracza nagle musi "tak BARDZO siusiu”, że nawet rozmowa jest niemożliwa. Postać nie może zrobić niczego, tylko podskakiwać, gestykulować i szukać momentu prywatności.

Chmury losu

Wyzwalacz: Poemat urodzinowy Blocha (jeden wers).

Efekt: Gaz, dym lub nawet niewidoczna para wodna znajduje się nagle w pomieszczeniu i każda osoba, która wejdzie z nią w kontakt, ma 50% szans na bycie alergikiem na tą substancję, stając się bezbronna do końca sceny. Tylko gracz zakrywający kartę jest automatycznie odporny na działania tej mocy.

Luoch Nacha

Wyzwalacz: Najbardziej zawstydzające sekretne pragnienie Titusa.

Efekt: Jedna pobliska osoba jest automatycznie opętana przez Luoch Nacha, Szalonego Demona Opętującego Tylko Lewą Nogę i Próbującego Zabić Opętańca do końca sceny.

Ktokolwiek to wywącha...

Wyzwalacz: Roczny Hymn Kadath.

Efekt: Dziura w przestrzeni otwiera się w pobliżu i wypluwa z siebie 871 funtów śmierdzących rzeczy.

Kto tam?

Wyzwalacz: Dedykacja w Pokémonomiconie Johna Dee.

Efekt: Dowolna pobliska osoba staje się nagle niezdolna do oparcia się odpowiedzi na żart "puk-puk”.

Rytuał przejścia?

Wyzwalacz: Dowolna z "Sześćdziesięciu Sześciu Zasad Dorosłych” Sonii.

Efekt: Dowolny pobliski thulhu nagle zdejmuje skórę. Pobliski dorosły poślizguje się na niej i upada.

Uspokajająca podróż

Wyzwalacz: Ulubiona kołysanka Pikathulhu (jeden wers lub refren).

Efekt: Dowolna ilość pobliskich istot wskakuje nagle do dziury w przestrzeni, wyskakując z niej przy najbliższym centrum handlowym.

Jak królowie

Wyzwalacz: Niesławny żart z martwym ciałem.

Efekt: Dowolna pobliska istota lub obiekt zmienia kolor na jasnożółty: trwa to przez następne 1-12 scen (może się to przenieść między sesjami, jeśli zajdzie taka potrzeba).

Zmiana serca

Wyzwalacz: Sposób w jaki Randy namawiał Derletha, by nie zabijał się na Waite's Point.

Efekt: Każdy dowolny thulhu permanentnie traci wybrany aspekt i zdobywa nowy, odmienny.

Bez kłótni!

Wyzwalacz: Dowolna z "Rzeczy, Których Nigdy Nie Mówisz do Polipa”.

Efekt: Dowolna wybrana postać szczerze zgadza się z następnymi trzema słowami, które postać wypowiada. Efekt (i zgoda) trwa tylko jedną scenę.

Ile czasu minęło!

Wyzwalacz: Fragment z Sekretnego Tekstu Ronath.

Efekt: Dowolny nieznajomy może zostać przekonany, że on i dowolna inna osoba są starymi przyjaciółmi. Nie tworzy to żadnych wspomnień, ale dana osoba jest zbyt zawstydzona, by się do tego przyznać.

Posłowie.

Trzecia edycja! Czy naprawdę minęło aż tyle czasu? Kiedy Squishy Brain Games wydało pierwszą edycję Pokéthulhu Adventure Game w 2000 roku, Pokéthulhu-mania ogarnęła cały glob, lecz idea gry takiej jak ta została uznana przez wielu fanów za zbyt absurdalną. Niektórzy hardcorowi fani przekonywali, że otwierając uniwersum Pokéthulhu dla graczy i Posiadaczy, otwieramy wrota, za którymi czaić się będzie zniszczenie czystości Pokéthulhu, które gromadzimy na DVD. Gra pojawiła się cicho w Nameless Harborcon i sprzedawała się dobrze. Fani zaczęli nadsyłać maile.

Do czasu gdy John Kovalic gościł w Saturday Night Live parę miesięcy później i ogłosił, że Dork Storm Press wydawałoby 2 edycję, odnieśliśmy tak wielki sukces, że mieliśmy nowy budynek tylko dla siebie, licencje na tłumaczenie na 71 języków i sponsorowany przez rząd system loteryjny do organizowania naszych grup graczy.

Gdy kult Pokéthulhu budził się do życia, hardcorowi fani zostali sprowadzeni do samoobrony i John, Phil, Russell i ja staliśmy się de facto obrońcami wiary. Możesz przeszukać archiwa alt.binaries.pokethulhu i alt.binaries.pokethulhu-flood, by znaleźć zapisy MP3 z debat z Nameless Harboconu w poprzednim roku. Posłuchaj zniewag pod adresem naszego ukochanego TV show na konwencie, który zamierzał go celebrować. Puste? Głupie? Z pewności niektóre z odcinków są nieco kiepskawe, ale co z dramatyzmem? Kiedy Derleth zmierzyła się z tym, że jej zło było w dużej mierze rezultatem śmierci jej siostry, to wkurzyło mnie nie na żarty!

Tak czy inaczej, zgaduję, że nie potrzebuję marudzić. Masz tę grę, ponieważ, jak my, zdecydowałeś się zrezygnować z kąpieli, by przesiedzieć na sześciodniowym maratonie serialu, poszedłeś do swojej normalnej pracy, nosząc Starsze Odznaki i Glify Haxa, i gdy ktoś krzyczy: Oni mają słodycze! Oni mają słodycze i Twoje okrucieństwo KOŃCZY SIĘ WŁAŚNIE TU... dostajesz gęsiej skórki.

Tak więc to jest dla was – prawdziwych fanów. Obyśmy wszyscy zostali pożarci, obyśmy wszyscy zostali skonsumowani.

S. John Ross

Światowa Baza Pokéthulhu Adventure Game

Budynek Jeden, Pokémonicom Plaza

Austin, Texas

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.