» Teksty » Inne » Pokéthulhu II: Pokémonicon

Pokéthulhu II: Pokémonicon


wersja do druku

Księga Potworów

Redakcja: AdamWaskiewicz

Pokéthulhu II: Pokémonicon

Strony z Pokémoniconu

By uświetnić wydanie nowej edycji Pokéthulhu, zorganizowaliśmy internetowy konkurs na tworzenie Thulhu (ze względu na ograniczenia licencji wszystkie Thulhu musiały mieć swój rodowód w serialu lub filmach). Zgromadzenie zło-słodkości było tak wielkie, że wszyscy zaczęli płakać ze wzruszenia. Każdy mógł zaprezentować kreaturę ze swojego ulubionego odcinka. Trzech twórców stanęło na podium w drodze głosowania, z czego pierwsze miejsce zajął John Kovalic.

Jednakże, każdy Pokéthulhu jest dobry, a fakt, że konkurs został zakończony nie oznacza, że Pokémonicon nie posiada niespodzianek do eksploracji! Gdy druga edycja systemu została wydana, poprosiliśmy fanów o zapełnienie jej różnorodnymi Thulhu. Zwycięzcy oryginalnego konkursu zostali zanotowani.

Fragmenty Pokémoniconu zostały zaczerpnięte z Nowego Międzynarodowego Pokémoniconu (NMP), wydanego w roku 1981. Fragmenty te dotyczą odcinków z czterech pierwszych sezonów Pokéthulhu (1999-2002). Taki rodzaj paradoksów jest czymś, do czego po prostu musimy przywyknąć.

Blhastur

Moc: 8, Szybkość: 6, Punkty życia: 6

Aspekty: Łuskowaty, Energetyczny

Słabość: Lodowy

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Atak: 3 kości (Elektryczny Język, Energetyczny)

Unik: 2 kości (Gra Łusek, Łuskowaty)

Pułapka: 2 kości (Statyczne Przylgnięcie, Energetyczny)

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przerażenie: 2 kości (Przera-szczek, Energetyczny)

Fragment Pokémoniconu: Rosie Bierce skonfrontował Randy'ego i jego przyjaciół z Blhasturem w odcinku #60: Sobotnia Noc Przeraża Wszystkich. Team Eibon pokazał się z Blhasturem w wielkich mistrzowstwach Nowego Sunnich w odcinku #85: Nigdy Nie Mów – Ponownie. Lecz dopiero w odcinku #119: Król Jest Żółty dziki Blhastur pokazał się w Bal-Soggoth w Zatoce Carcosa. Blhastur jest pokéthulhu o okropnym nastawieniu. Jest to elektryczny żółw i podobnie jak Hastursaur, wścieka się nie na żarty, gdy ktoś inny niż on sam wypowie jego imię.  

Cthonix

Moc: 8, Szybkość: 2, Punkty życia: 10

Aspekty: Rozkładający się, Lepki

Słabość: Lodowy

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Atak: 2 kości (Plaśnięcie Macką, Lepki)

Unik: 1 kość (Śliski Wykręt, Rozkładający się)

Pułapka: 3 kości (Ohydne Wydzieliny, Lepki)

Przerażenie: 3 kości (Pisk Przeklętych, Rozkładający się)          

Fragment Pokémoniconu: Pokryty szlamem Cthonyx jest długi na 8 stóp i pozostawia za sobą świecący śluz. Odkrycie go w jego naturalnym środowisku (kamieniołomy i kamienne okręgi) nie jest więc wielkim wyzwaniem. Wyposażony w tuzin macek i pięć oczu prawie kompletnej ciemności, dziki Cthonyx jest wymagającym przeciwnikiem. Plotki głoszą, że Cthonyx posiada także podobny do ptasiego dziób gdzieś w tym, co można by nazwać jego twarzą. Niestety, nikomu, kto próbował sprawdzić tę teorię, nie udało się jej obalić lub potwierdzić.

Kiedy Randy Carter natknął się na jednego w odcinku #220: Oczny Krzyk Niedzieli, odkrył przez przypadek, że Cthonyx panicznie boi się mlecznych, mrożonych produktów, zwłaszcza mrożonego jogurtu. Zespół Eibon próbował powtórzyć sukces Randy'ego przy pomocy różnorodnych produktów zdrowej żywności, lecz nie przyniosło to spodziewanego efektu. Kryminaliści zostali połknięci w całości przez kamienną bestię, krzycząc swoje sławne motto. Najpewniej zostaliby w środku bestii przez wieczność, gdyby nie to, że Cthonyx uznał ich za niesmacznych i zwymiotował z powrotem.  

Dholet

Moc: 6, Szybkość: 9, Punkty życia: 5

Aspekty: Łuskowaty, Lepki

Słabość: Lodowy

Atak: 2 kości (Połknięcie, Łuskowaty)

Unik: 3 kości (Podziemny Tunel, Łuskowaty)

Pułapka: 3 kości (Splunięcie Wydzieliną, Lepki)

Przerażenie: 1 kość (Niespodzianka z Podziemi, Łuskowaty)

Fragment Pokémoniconu: W odcinku #72:Kopnij To! Randy i jego drużyna spotykają całą grupę tych bladych, ślizgających kopaczy, które przybyły w nocy do ich obozowiska i zjadły praktycznie wszystko, co tylko się tam znajdowało! Gniazdo robakopodobnych Dholetów (nigdy nie występują pojedynczo!) może zrobić ser szwajcarski z każdego typu podłoża w przeciągu minut. Ponieważ Dholety mogą wkopywać się w grunt, są trudne do złapania, nawet dla poświadczonych trenerów Thulhu. Mogą także wystrzeliwać śluz na ponad dziesięć metrów, oblepiając okropną, kleistą wydzieliną wszystko, co stanie im na drodze.

Śpiący Strażnik

Moc: 8, Szybkość: 2, Punkty życia:10

Aspekty: Grzybiasty, Lepki

Słabość: Lodowy

Atak: 3 kości (Plaśnięcie Macką, Lepki)

Unik: 2 kości (Niezniszczalne Ciało, Grzybiasty)

Pułapka: 3 kości (Pochłonięcie, Grzybiasty)

Przerażenie: 1 kość (Bluźniercze Wrzenie, Lepki)

Fragment Pokémoniconu: Śpiący Strażnicy to wielkie, nadęte masy mięśni z sześcioma mackami rozmieszczonymi wszędzie wokół ich ciał i sześciorgiem oczu na wierzchu każdej z bezkształtnych głów. Jak ich nazwa wskazuje, mogą spać w jednym miejscu przez wiele lat, lecz nawet kiedy śpią są dostatecznie świadome, by wchodzić w interakcję (czyli walczyć) ze swoim środowiskiem. Mówi się, iż odpowiedni rodzaj muzyki może ich przebudzić na krótki okres... lecz jaki głupiec mógłby dokonać takiego aktu?   

Śpiący Strażnik był głównym pokéthulhu odcinku #47: Tam, Gdzie Nikt Nie Stąpa. Potwornie wyrośnięty Strażnik ogarnął małe miasto, wiążąc w środku Cindy, słynną trenerkę pokéthulhu. Randy i jego przyjaciele przybyli z jej pomocą, razem z dziwnym mędrcem, który obudził Strażnika przy pomocy swojego fletu. Strażnik uciekł w ciemną noc, porywając mędrca z sobą – w ten sposób miasto zostało oswobodzone.

Drek Maki

Moc: 8, Szybkość: 7, Punkty życia: 5

Aspekty: Rybny, Lepki

Słabość: Grzybiasty

Atak: 3 kości (Macki Gorące Niczym Wasabi, Rybny)

Unik: 1 kość (Dostawa, Lepki)

Pułapka: 2 kości (Lepki Ryż, Lepki)

Przerażenie: 3 kości (Prezentacja, Która Jest Wszystkim, Rybny)    

Fragment Pokémoniconu: Dreki Maki jest właściwym imieniem dla niosącego przerażenie Ichor Roll. Taca pełna Drek Maki znalazła się w barze sushi w odcinku #71: Napalony Miso, lecz te pokéthulhu nie zostały nazwane , póki nie pomogły sprać Kim'chigo dwa odcinki później. Drek Maki są niedoświadczonymi wojownikami, polegającymi bardziej na czystej sile niż na umiejętnościach. Wiele sfrustrowanych trenerów zostało zmuszonych do poddania się i poproszenia o pomoc z tymi thulhu. Choć łatwo się oburzają, Drek Maki są równie łatwe do spacyfikowania – wystarczy nieco zielonej herbaty i marynowanego imbiru.

Dzyant

Moc: 8, Szybkość: 6, Punkty życia: 6

Aspekty: NieEuklidesowy, Energetyczny

Słabość: Lepki

Atak: 3 kości (Płonące Żądła, Energetyczny)

Unik: 2 kości (Eteryczny Unik, NieEuklidesowy)

Pułapka: 1 kość (Zapadnięcie Tunelu Rzeczywistości, NieEuklidesowy)

Przerażenie: 3 kości (Teatrzyk Cieni, Energetyczny)

Fragment Pokémoniconu: Te robakowate pokéthulhu pojawiły się w odcinku #233: Kopacze Spod Twojego Tyłka. Whateley próbował użyć Dzyanta by dokopać się do Universytetu Muskratonicznego po tym jak odebrano mu przywileje biblioteczne. Randy Carter wmanewrował Zespół Eibon w użycie Dziewięcio-Mackowatego Ftaghn przeciwko Dzyantowi podczas gdy drużyna Randy'ego rozmawiała z dziekanem i przywróciła młodemu Whatyley'owi przywileje biblioteczne. Whateley i Dzyant pojawili się także gościnnie w odcinku #341: Chattanooga Tcho Tcho.

POKERAMKA

To niemądre przebywać wokół zbyt wielu Hastursaurów w tym samym pomieszczeniu.

Eldrip

Moc: 8, Szybkość: 7, Punkty życia: 5

Aspekty: Rybny, Rozkładający się

Słabość: Energetyczny

Atak: 2 kości (Rybny Plaskacz, Rybny)

Unik: 3 kości (Taniec Ryby, Rybny)

Pułapka: 1 kość (Haczyk z Przynętą, Rybny)

Przerażenie: 3 kości (Odór Martwej Ryby, Rozkładający się)          

Fragment Pokémoniconu: Dziwne połączenie kota, ryby i ropuchy. Eldrip to pokéthulhu, który nawiedza zatoki w pobliżu Cape Dagon. Randy Carter pierwszy raz spotkał Eldripa w odcinku #142: Głębia w rękach Obie Marsha, mieszkańca miasta i trenera pokéthulhu, który wyzwał Randy'ego na pojedynek o prawo własności do PikeThulhu. Przegrał obie walki i Randy zyskał Eldripa, lecz wymienił go z Zespołem Eibon w celu odzyskania swojej karty bibliotecznej. Nikt nie lubi przebywać w pobliżu tych nieumarłych rybnych istot – czy trudno się temu dziwić?

Hounder

Moc: 8, Szybkość: 5, Punkty życia: 7

Aspekty: Łuskowaty, Rozkładający się

Słabość: Rybny

Atak: 3 kości (Martwe Spojrzenie, Rozkładający się)

Unik: 2 kości (Taniec Skórzanego Nietoperza, Łuskowaty)

Pułapka: 1 kość (Kości W Galaretkę, Rozkładający się)

Przerażenie: 3 kości (Trzepoczący Sztorm, Łuskowaty)           

Fragment Pokémoniconu: Dzikie Houndery można znaleźć na starożytnych cmentarzach i w okolicach sklepów z komiksami. Randy Carter wpadł na Houndera w odcinku #305: Shaggai i Skoobai kiedy próbował zatrzymać swojego nowego przyjaciela przed ukradnięciem Lśniącego Dodecahedronu z grobu niedawno zmarłej osoby. Hounder to połączenie ducha i szkieletu ubrane w martwe nietoperze. Dzięki skrzydłom nietoperza przyczepionym do jego psiej głowy zdolny jest do lotu.

Icthypus

Moc: 5, Szybkość: 8, Punkty życia: 7

Aspekty: Rybny, Lepki

Słabość: Grzybiasty

Atak: 3 kości (Lepki Cios, Lepki)

Unik: 2 kości (Śliski Skręt, Rybny)

Pułapka: 3 kości (Mackowate Więzienie, Lepki)

Przerażenie: 1 kość (Naprawdę-Niesamowicie-Zębisty-Uśmiech, Rybny)           

Fragment Pokémoniconu: Starsza siostra Soni (pod zaklęciem hormonalnym) zakochała się w Blochu (ku wkurzeniu Derleth) z jej wytrenowanym Icthypusem w odcinku #222: Tulajmy Się, Słodziaku. Icthypy mają przerażające Naprawdę-Niesamowicie-Zębiaste-Uśmiechy, ale kolory ich łusek są przyjacielskie. Całkiem dobre w unikach, są mistrzami ataku i zastawiania pułapek.

Kadath

Moc: 7, Szybkość: 6, Punkty życia: 7

Aspekty: Lodowy, NieEuklidesowy

Słabość: Grzybiasty

Atak: 3 kości (Zamarznięcie mózgu, Lodowy)

Unik: 2 kości (Poślizg Dziwnych Kątów, NieEuklidesowy)

Pułapka: 3 kości (Oblodzenie, Lodowy)

Przerażenie: 1 kość (Słodki Gwiezdny Ryk, NieEuklidesowy)            

Fragment Pokémoniconu: Kadath to bardzo rzadkie pokéthulhu, które zamieszkują zimne zakątki Antarktyki. Są cenione z powodu ich niezwykłej natury i słodkiego, pingwiniego wyglądu. Randy Carter odnalazł Kadath na lodowym pustkowiu w odcinku #111: Zimny, Wyśniony Człowiek, tak więc mógł wymienić rzadkiego pokéthulhu na lekarstwo dla Pikathulhu, który rozwinął rzadką formę narkolepsji.

Llidorino

Moc: 8, Szybkość: 4, Punkty życia: 8

Aspekty: Łuskowaty, NieEuklidesowy

Słabość: Energetyczny

Atak: 2 kości (Rozdziawiony Bezimienny Otwór, Łuskowaty)

Unik: 2 kości (Skórzane Skrzydła Wcale Nie Jak U Nietoperza, Łuskowaty)

Pułapka: 2 kości (Czasoprzestrzenny Paradoks, NieEuklidesowy)

Przerażenie: 3 kości (Złowrogie Spojrzenie Wcale Nie Jak U Węża, Łuskowaty)    

Fragment Pokémoniconu: Tajemniczy Lllidorino wydaje się być extra-czasowym pseudo-smoczym nie-bytem – lecz przy bliższym zbadaniu wyraża właściwości wcale nie jak u extra-czasowych pseudo-smoczych nie-bytów. Ten rodzaj pokéthulhu zamieszkuje zarówno mroczną przyszłość, jak i gęste mgły przeszłości. Ich niezgłębione inteligencje (wcale nie takie, jak inne niezgłębione inteligencje!) knują spiski zrozumiałe tylko dla nich samych.

Randy Carter zetknął się z Lllidorino gdy Zespół Ebion użył ich w celu wywołania rytuału, który zamieniłby wszystkie pokéthulhu w wężowate okropności (co zostało pokazane w odcinku #94: W Przyszłości Każdy Będzie Łuskowaty Przez Pięćdziesiąt Minut). Na szczęście mały PikaThulhu wyzwolił się z zatopionego miasta, gdzie więził go Ftaghnł, w samą porę by pomóc Randy'emu przerwać zły plan Zespołu Ebion.

Lllidorino są niebezpieczne i trudne do przyzwania, nikomu nie udało się jeszcze ich schwytać. Zespół Ebion użył połączenia pozaziemskiego czarnoksięstwa i czekoladowego koktajlu mlecznego by przywołać je i nawet wtedy te straszne istoty (wcale nie takie, jak inne straszne istoty) usiłowały zwiać. Może jednak naprawdę polubiły koktajle mleczne? Kto wie?

Möbeot

Moc: 4, Szybkość: 11, Punkty życia: 5

Aspekty: NieEuklidesowy, Lodowy

Słabość: Łuskowaty

Atak: 1 kość (Chłodne Wiatry, Lodowy)

Unik: 3 kości (Dylatacja Czasu, NieEuklidesowy)

Pułapka: 3 kości (Wieczna Pętla, NieEuklidesowy)

Przerażenie: 2 kości (Zawstydzające Wspomnienia, NieEuklidesowy)         

Fragment Pokémoniconu: Möbeot jest lśniącym, błękitnym kryształem czystego lodu, manifestując się jako oko i parę małych macek na każdym końcu. Jego prawdziwa moc pochodzi od jego kształtu, gdyż posiada tylko jedną stronę. Ta nieskończona pętla daje mu ograniczoną moc nad czasem, czyniąc go niesamowicie szybkim. Möbeot często więzi swoje ofiary w pętli ich ostatnich 20 sekund, uniemożliwiając im walkę lub ucieczkę.

Möbeot pojawił się po raz pierwszy w odcinku #109: Nieskończona Pętla, Pętla Schmin!, w którym jedna z tych istot uwięziła w pętli całe miasto. Thulhu manipulujący czasem wydawał się nie do trafienia, dopóki wzór jego skoków został rozpracowany i Pokethulhu pokonał go, wysyłając z powrotem do zimnego wymiaru, z którego przybył.

Pan Mi-Go

Moc: 6, Szybkość: 9, Punkty życia: 5

Aspekty: Grzybiasty, NieEuklidesowy

Słabość: Rybny

Atak: 2 kości (Grzybo-Wiatr, Grzybiasty)

Unik: 1 kość (Otępienie Pantonima, NieEuklidesowy)

Pułapka: 4 kości (Niewidzialne Pudełko, NieEuklidesowy)

Przerażenie: 1 kość (Świecąca Głowa, NieEuklidesowy)       

Fragment Pokémoniconu: Randy Carter spotkał i natychmiastowo znielubił jednego z tych figlarnych grzybów w odcinku #64: Yutz z Yukky. I nie dziwota! Gdy tylko Pan Mi-Go zauważy Cię, staje się niekończącą się uciążliwością, tworząc NieEuklidesowe "niewidoczne pudełka” i puszczając Grzybo-Wiatr na ich drodze. Nic dziwnego, że Randy spędził większość odcinku, próbując się uwolnić. Na szczęście dla naszego herosa, Pan Mi-Go uznał jego mamę za słodką i to z nią spędza większość czasu.

Nyarlathopy

Moc: 5, Szybkość: 8, Punkty życia: 7

Aspekty: NieEuklidesowy, Lepki

Słabość: Energetyczny

Atak: 2 kości (Liźnięcie Niezbadanego, Lepki)

Unik: 3 kości (Transformacja Nyarlathopy’ego, NieEuklidesowy)

Pułapka: 1 kość (Śluzowa Membrana, Lepki)

Przerażenie: 3 kości (Wycie Do Księżyca, NieEuklidesowy)              

Fragment Pokémoniconu: To jest Nyarlathopy w formie trzech języków, które liżą nieznane. Randy po raz pierwszy spotkał jednego z nich w odcinku #67: Czarne Mistrzostwa, lecz ten Nyarlathopy był w innej formie. Nyarlathopy lubią zmieniać formę nawet każdego dnia, stając się czymś nowszym, innym i bardziej ekscytującym. W odcinku #112: Marcus Mucus trzy języki Nyarlathopy'ego trzymały rilę dla Randy'ego, który pobiegł po moście, by ocalić Profesora i Yuggy. Później Randy zdał sobie sprawę, że zwierzątko Profesora było w zasadzie Nyarlathopy'em w formie Czarnej Manty i że Nyarlathopy pomogły mu, ponieważ był bardzo miły dla zwierzątka Profesora.

Pentacruel

Moc: 7, Szybkość: 7, Punkty życia: 6

Aspekty: Lepki, Rybny

Słabość: NieEuklidesowy

Atak: 3 kości (Ciasny Uścisk, Lepki)

Unik: 2 kości (Śliski Rybny Śluz, Rybny)

Pułapka: 2 kości (Ciasny Uścisk, Lepki)

Przerażenie: 2 kości (Machnięcie Macką, Rybny)    

Fragment Pokémoniconu: Randy Carter pierwszy raz spotkał się z tymi lepkimi, pięcio-mackowymi pokéthulhu w swojej pierwszej podróży na Antarktydę, w odcinku #111: Zimny, Wyśniony Człowiek.

Randy i Sonia ledwo co przekradli się za piątką Pentacrueli w ich poszukiwaniu Kadatha. Zespół Eibon nie miał ich szczęścia i wpadł na te thulhu, kiedy chciał zaatakować Randy'ego i skraść mu Kadatha. Pentacruely pojawiły się później w odcinku #167: Powrót Plażowych Chłopców, w którym mały Obie Marsh wyzwał Sonię na pojedynek.

Pentacruel może być znaleziony na odległych plażach, w ściekach i czasem w beczce marynaty.Pentacruely ciężko złapać i nigdy nie ma z nich dobrych zwierzątek domowych, gdyż kryją się w rurach i jedzą wszystko, na czym zdołają położyć macki.

POKERAMKA

Alergia Mi-Go-Go do przekąsek o smaku kurczaka nie została ukazana aż do Sezonu Czwartego, więc w gestii Posiadacza pozostaje, czy gracze będą o niej wiedzieć.

Shub-Poliwrath

Moc: 8, Szybkość: 4, Punkty życia:8

Aspekty: NieEuklidesowy, Lepki

Słabość: Lodowy

Atak: 2 kości (Rozpuszczający Lepki Śluz, Lepki)

Unik: 1 kość (Niematerialny Unik, NieEukliedesowy)

Pułapka: 3 kości (Wymiarowe Wygnanie, NieEuklidesowy)

Przerażenie: 3 kości (Wizja Wieczności, NieEukliedesowy)       

Fragment Pokémoniconu: Randy Carter pierwszy raz spotkał Shub-Poliwrath w trakcie relaksacyjnego spotkania kultystów w odcinku #113: Nieskończona Koza. Noc zakończyła się przywołaniem przez kultystów Shub-Poliwrath, Kozy Tysiąca Cieczy, wyewoluowanej z Shub-Poliwhirl – tylko po to, by ta przy pomocy swojej spirali na tułowiu przedostała się do innego wymiaru. Gdyby Randy nie próbował powstrzymać swojego Pikathulhu przed zjedzeniem roweru, zostałby także zassany! Kiedy Zespół Eibon przybył na miejsce i spróbował porwać ją przy pomocy Dziewięcio-Mackowego Ftaghn, Shub-Poliwratch pokazała Zespołowi odrobinkę nieskończoności, czyniąc jego członków tymczasowo szalonymi i powodując, iż uciekli bardzo szybko. Randy próbował zaprzyjaźnić się z nią, lecz Shub zignorowała go i poszła popływać w Oceanie Atlantyckim. Randy nie widział jej już nigdy więcej.

Skoobai-Thulhu

Moc: 7, Szybkość: 8, Punkty życia: 5

Aspekty: Lepki, Grzybiasty

Słabość: Lodowy

Atak: 2 kości (Atak Głodnego Języka i Zębów, Lepki)

Unik: 3 kości (Tchórzliwie Tnij I Uciekaj, Grzybiasty)

Pułapka: 3 kości (Plunięcie Językowym Szlamem, Lepki)

Przerażenie: 1 kość (Żałosne Pokrycie i Płacz, Grzybiasty)            

Fragment Pokémoniconu: Dziwne pso-podobne pokéthulhu, które towarzyszy przyjacielowi Randy'ego, Norville'owi "Shaggai” Rogersowi. To pokéthulhu jest zawsze głodne. Shaggai jest zmuszony oferować mu Skoobai-Przekąskę by zmusić go do zaatakowania innego Thulhu. W odcinku #305: Shaggai i Skoobai ten duet próbował ukraść Lśniący Dodekahedron od niedawno zmarłego właściciela, lecz został napadnięty przez Houndera. Randy i Shaggai zostali zmuszeni do współpracy. Duet wrócił z grupą innych kultystów, chcąc zlokalizować pewne thulhu-duchy w odcinku #333: Tajemnicza Maszyna. Istnieją co najmniej dwa pokéthulhu które mogą być odmiennymi ewolucjami Skoobai-Thulhu: nieprzenikniony Skoobai-Düm i mały, przerażający Skrappai-Thulhu. Shaggai posiadał je obydwa w dodatku do swojego słynnego Skoobai-Thulhu. Istnieją także plotki o rzadko spotykanym Güberze, który zdaje się być podobny do Scoobai-Thulhu, lecz może nie być bezpośrednio powiązany z resztą wymienionych pokéthulhu.

POKERAMKA

Norville „Shaggai” Rogers

Wiek: 15

Wioska rodzinna: Otisburg

Aspekt: Grzybiasty

Oceny szkolne: 8

Wysportowanie: [O] 6

Thulhuznawstwo: 6

Poczytalność: 3

Kradzież: 2

Wmawianie głupot: 5

Przyjaciel Randy'ego Cartera. Jest dostatecznie stary, by nosić bródkę i nosi przy sobie mnóstwo Skoobai-przekąsek, którymi karmi zarówno siebie, jak i swojego ulubionego pokéthulhu. Ma tak wielki apetyt jak Skoobai-Thulhu, którego używa.

Lepki Szczeniaczek

Moc: 5, Szybkość: 9, Punkty życia: 6

Aspekty: Łuskowaty, Lepki

Słabość: Lodowy

Atak: 2 kości (Trujące Rzygnięcie, Łuskowaty)

Unik: 3 kości (Wyślizgnięcie Się, Lepki)

Pułapka: 2 kości (Mackowaty Język, Lepki)

Przerażenie: 2 kości (Syknięcie, Łuskowaty)          

Fragment Pokémoniconu: Randy Carter i jego Pikathulhu zmierzyli się z Mrocznym Paulem i jego Lepkim Szczeniaczkiem w pierwszej turze Muskratonicznegu Jesiennego Wielkiego Przywoływania (odcinek #25: Nadchodzi Lepki Szymon). To, co powinno być łatwym zwycięstwem dla żółtego, tulaśnego thulhu stało się ciężką rozgrywką, gdy larwalny Szczeniaczek wyewoluował w Slob-Doggerotha.

Sy’Thuradyos

Moc: 11, Szybkość: 1, Punkty życia: 8

Aspekty: Rozkładający się, Rybny

Słabość: Łuskowaty

Atak: 3 kości (Cios Niszczący Duszę, Rozkładający się)

Unik: 1 kość (Migający Atrament, Rybny)

Pułapka: 1 kość (Nieskończone Siorbanie, Rybny)

Przerażenie: 3 kości (Zapach Rozkładu, Rozkładający się)          

Fragment Pokémoniconu: Sy'Truradyae (liczba mnoga) są pokojowo nastawionymi i cichymi pokéthulhu, które żyją w zimnych i wodnistych środowiskach lub dobrze oświetlonych centrach handlowych. W tym drugim środowisku znajduje się wiele rzeczy niekoniecznie związanych z tymi duchowymi węgorzami, lecz jakoś radzą sobie one z fluorescencyjnym światłem – tak długo, jak dostępna jest dla nich kawa! Ogólnie nieszkodliwe, jak można było przekonać się w odcinku #317: Ogień, Śmierć i Morskie Żarcie, kiedy Randy Carter i jego Pikathulhu zatrzymali się, by przeczytać mapę przy mistycznym zielonym świetle emitowanym przez puste oczodoły jednego z tych widmowych behemotów. Zespół Eibon jednakże szybko się przekonał, iż NieEuklidesowe zdolności niektórych pokemonów są wyjątkowo irytujące dla Sy'Thuradosa, prowadząc do destrukcji przedmieścia Hemlock City przez dwójkę Sy'Truruadyare z powodu Y'T'T zespołu Eibon.

Ulthar

Moc: 5, Szybkość: 8, Punkty życia: 7

Aspekty: Energetyczny, NieEuklidesowy

Słabość: Lepki

Atak: 1 kość (Mózgo-Wsysające Spojrzenie, Energetyczny)

Unik: 3 kości (Krok w Bok Dzięki Tunelowi Czasoprzestrzennemu, NieEuklidesowy)

Pułapka: 2 kości (Rysa w Rzeczywistości, NieEuklidesowy)

Przerażenie: 3 kości (Ponadprzestrzenny Jęk, NieEuklidesowy)            

Fragment Pokémoniconu: Ulthary to figlarne, egocentryczne pokéthulhu, które pochodzą z ciemnej strony księżyca. Randy Carter po raz pierwszy spotkał je w odcinku #104: Bardziej Jak Ojciec, kiedy maskotka Zespołu Eibon, Dziewięcio-Mackowaty Ftaghn, został pokonany przez Ulthara, który zaprowadził Sonię do świątyni. Randy nie był w stanie schwytać Ulthara, lecz spotkał ponad dwie setki tych stworzeń później, w tym samym sezonie. Przyjmując ich pomoc w schwytaniu Trzech Palących Oczu, w sam czas na wielkie mistrzostwa Srebrnego Klucza. Ultary są bardzo społeczne, lubią gromadzić się, tulić, poruszać się w powietrzu w spowolnionym tempie i patrzeć spokojnie na każdego, kto przechodzi w pobliżu

Y’gollywog

Moc: 6, Szybkość: 9, Punkty życia: 5

Aspekty: Energetyczny, Łuskowaty

Słabość: NieEuklidesowy

Atak: 4 kości (Gryzienie Rąk, Łuskowaty)

Unik: 1 kość (Ludzka Przykrywka, Energetyczny)

Pułapka: 2 kości (Inwokacja Glaky’ego, Energetyczny)

Przerażenie: 2 kości (Groźne Krosno, Łuskowaty)       

Fragment Pokémoniconu: o tym, że czytanie nie zawsze jest dobrym pomysłem, Randy przekonał się w odcinku # 108: Ups, Zła Książka,  kiedy pożyczył coś od sławnego Pokéthulhuloga tylko po to, by odkryć, że przypadkowo przeczytał ustęp z Objawienia Glaky'ego Głupiego! Zanim Randy się zorientował, spotkał się z gigantycznym Y'gollywogiem, bezgłowym, świecącym thulhu, którego matka nigdy nie nauczyła jeść przy pomocy rąk (które są wyposażone w usta pełne ostrych jak brzytwa zębów)!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze


Beamhit
   
Ocena:
0

Gdzie się podział Bukwa? Znaczy poważnie się pytam.

23-05-2014 21:08
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm? Kim jest Bukwa? 0_O

Jak rozumiem, powyższy post to dowcip, huh? :-P

24-05-2014 16:30
Malaggar
   
Ocena:
0

Bukwa to człowiek, który był kiedyś administratorem dnd.pl jeśli go z kimś nie mylę.

24-05-2014 16:41
Enc
   
Ocena:
0
Razem z Tabim.
24-05-2014 17:14
Beamhit
   
Ocena:
0

I w avatarze miał Pikathullu. Dlatego tak mi się przypomniało.

25-05-2014 08:59
Enc
   
Ocena:
0

Faktycznie, przez dłuższy czas miał takiego awatarka.

Bukwa teraz ponoć mocno zapracowany i planszówkowy a RPG tylko zbiera do poczytania.

28-05-2014 21:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.