» Wieści » Podsumowanie betatestów Klanarchii

Podsumowanie betatestów Klanarchii

|

Podsumowanie betatestów Klanarchii
"Przyznam, że wysłałem zgłoszenie do betatestów Klanarchii z ciekawości. Oczywiście, jak pewnie każdy z chętnych, chciałem przyjrzeć się bliżej systemowi, do którego Michał ‘Furiath’ Markowski zachęcił mnie swoimi blogowymi wpisami. Ale ciekawiło mnie przede wszystkim, jak cały proces testowania gry RPG będzie wyglądać w praktyce. (...)"

Na stronie Klanarchii ukazała się relacja z jesiennych betatestów systemu autorstwa Szymona ‘Simana’ Charko. Przypomnijmy, że Klanarchia ukaże się na rynku Polskim już w tym roku, nakładem Copernicus Corporation.

Przejdź dalej: Podsumowanie betatestów Klanarchii

Źródło: strona Klanarchii
Tagi: Klanarchia | RPG


Czytaj również

Komentarze


8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Motoryka Klanarchii natomiast nie tylko wprowadzała dosyć oryginalne rozwiązanie opierające się o schemat Pentagramu (który w rezultacie został graficznie nieco obrócony aby nie kojarzył się z symbolem subkultur młodzieżowych)"

Pentagram jest do gory jednym wierzcholkiem i pierwotnie nie byl "symbolem mlodziezowych subkultur", tak wiec nie jest odwrocony - jest po prostu pentagramem.


Ja na Klanarchie czekam bardzo. Ktos juz wie, kiedy mniej wiecej ma wyjsc?
12-02-2008 00:09
Siman
   
Ocena:
0
Data wydania bardzo rozsądnie brzmi - w tym roku. ;) I znając ogólnopolską tendencję do zawalania terminów na wszystkich możliwych etapach wydawania podręcznika RPG jest to najbardziej precyzyjny możliwy do podania termin. :P

Aczkolwiek również nie obraził bym się chociaż za podanie kwartału. :P

"Pentagram jest do gory jednym wierzcholkiem i pierwotnie nie byl "symbolem mlodziezowych subkultur", tak wiec nie jest odwrocony - jest po prostu pentagramem."
Nie rozumiem tej wypowiedzi. Twierdzisz, że pentagram z definicji ma jeden wierzchołek w górze? Więc taki z dwoma wierzchołkami wg. ciebie nie jest pentagramem?
12-02-2008 22:24
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W teorii jest, gdyz nie ma chyba innej nazwy na niego. Jednak stwierdzenie, ze pentagram zostal odwrocony, aby nie mial skojarzen z tym "satanistycznym" jest bledne, gdyz pentagram moze miec (a wg. mnie pierwotnie mial) jeden wierzcholek u gory
12-02-2008 22:39
Drozdal
   
Ocena:
0
Jak zawsze zajrzenie na wikipedie nie zaszkodzi i rozwieje wiżększośc nieścisłości.

@Siman

) I znając ogólnopolską tendencję do zawalania terminów na wszystkich możliwych etapach wydawania podręcznika RPG jest to najbardziej precyzyjny możliwy do podania termin. :P

Nie bądźmy od razu tacy na nie :D Ja cały czas czekam na wyjątek od reguły ;)
12-02-2008 23:23
Furiath
   
Ocena:
0
Prawda teoretyczna jest drugorzedna w tym przypadku. Mnóstwo stereotypów i różnych tez nie jest prawdziwa, lecz przecież jest silnie zakotwiczona w mentalności.

Istotne z punktu widzenia biznesowego jest to, jakie ludzie mają skojarzenia i wrażenia. A także rodzice tych osób, które im będą kupować podręcznik. Przecież nikt nie będzie wchodził w polemikę merytoryczną z osobą, która uważa, że Pentagram to nie stary symbol ochronny tylko zło subkultury typu Behemot i spółka, i tylko przez to zrezygnuje z kupna systemu. Mieliśmy dyskusję o Pentagramie, gdzie uznaliśmy, że obracając go - nadal jest pentagramem, a uspokoimy tym kosmetycznym zabiegiem bardziej wrażliwych na schematy religijne odbiorców.

Co do daty wydania - czekamy jeszcze na kilkadziesiąt ilustracji. Jak tylko je zbierzemy, ruszamy ze składem.
12-02-2008 23:27
Siman
   
Ocena:
0
"Jednak stwierdzenie, ze pentagram zostal odwrocony, aby nie mial skojarzen z tym "satanistycznym" jest bledne,"
Nie jest błędne jeśli nie podchodzimy do niego od strony matematyczno-metafizyczno-znaczeniowej, a od strony Klanarchii. :) Po prostu wcześniej na karcie postaci pentagram miał dwa wierzchołki u góry, teraz ma jeden. To znaczy, że został przekręcony - gdzie tu błąd? Nikt nie twierdzi, że w obecnej formie jest to jakiś "Pentagram Obrócony", w przeciwieństwie do "Pentagramu Zwykłego", ale że Furiath w (chyba) Photoshopie zaznaczył obrazek i go pacnął lekko na bok. :)

IMO czepiasz się. :P
13-02-2008 17:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.