» Paranoia XP

Paranoia XP

Dodał: Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk

Paranoia XP
8.50
8.42
Ocena użytkowników
Średnia z 12 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Paranoia XP
Autorzy: Allen Varney, Dan Gelber, Greg Costikyan, Eric Goldberg
Okładka: Jim Holloway
Ilustracje: Jim Holloway
Wydawca oryginału: Mongoose Publishing
Data wydania oryginału: 2004
Miejsce wydania oryginału: USA
Liczba stron: 256
Oprawa: twarda
ISBN-10: 1-904854-26-5
Cena: 39,95 USD

JESTEŚ W BŁĘDZIE. NIKT NIE KRZYCZY. DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ WSPÓŁPRACĘ.

Komputer jest szczęśliwy. Komputer pomoże Tobie być szczęśliwą jednostką społeczną - obywatelem Kompleksu Alpha - najszczęśliwszego miasta we Wszechświecie. Jeśli nie chcesz być szczęśliwy, Komputer użyje Cię jako tarczy radioaktywnej w jednym ze swoich kompleksów wydobywczych. Komputer jest Twoim przyjacielem. Nie wątpisz w to, prawda? PRAWDA?

Pozbywanie się zdrajców uczyni Cię szczęśliwym. Tak mówi Ci Komputer. Jeśli nie jesteś szczęśliwy, Komputer użyje cię jako ruchomej tarczy. Bycie Deproblematorem jest zabawne. Komputer tak Ci mówi. Nie wierzysz Komputerowi? Deproblematorzy są ostrzeliwani, dźgani nożami, przemaglowywani, spopielani, truci, zaszywani, wysadzani w powietrze i przypadkowo mordowani. To jest tak zabawne, że wielu Deproblematorów jest szalonych. Pracujesz z wieloma Deproblematorami. Wszyscy noszą lasery. Czyż nie jesteś szczęśliwy, że też masz laser? Czy to nie jest zabawne?


System Paranoia został po raz pierwszy opublikowany prawie 20 lat temu, w Ameryce żyjącej strachem przed wojną nuklearną, bezrobociem i komunistami. Zdobył sobie olbrzymią popularność głównie dzięki intrygującej wizji stechnicyzowanego, totalitarnego społeczeństwa, rządzonego przez oszalały Komputer. Inną jego zaletą było odmienne podejście do idei gier fabularnych, w których gracze zwykle współdziałają, by osiągnąć cel. Paranoia postawiła to na głowie, czyniąc wszystkich graczy zdrajcami systemu, działającymi w ukryciu przed pozostałymi, którzy mogą poczynić postępy jedynie przez spiski i intrygi.

Dzisiejsze czasy, mimo iż odeszły stare strachy, przyniosły zupełnie nowe lęki i zagrożenia, jak spam, wirusy komputerowe, ataki hackerskie, organizacje obrony praw artystów do ich utworów, kradzieże tożsamości, fałszerstwa bankowe, terroryzm, amerykańskiego prezydenta, nowe straszliwe choroby, zagrożenie katastrofą środowiska i broń biologiczną.

Paranoia XP jest nową, ulepszoną edycją legendarnej Paranoi. Ma większe możliwości, graficzny interfejs, śpiewa, tańczy i gotuje kukurydzę, a przy tym ma całkowitą kontrolę nad Twoimi poczynaniami, Twoją świadomością i Twoim portfelem. Nie możesz się jej oprzeć, chyba że jesteś ZDRAJCĄ!
Tagi: Paranoia XP | Mongoose Publishing


Czytaj również

Paranoia XP
Nie martw się, bądź szczęśliwy
- recenzja
Noctum: Vivisection
Dodatek tnący na żywo
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.