» Wieści » PMM nie został przyznany

PMM nie został przyznany

|

PMM nie został przyznany
Podczas konwentu Inne Sfery miała odbyć się tegoroczna edycja Pucharu Mistrza Mistrzów. Ze względu na niewielkie zainteresowanie uczestników konkursem nagrody nie przyznano.

PMM prawdopodobnie odbędzie się na najbliższym Falkonie, a jego organizatorem ma być Wojciech Rzadek.
Źródło: Informacja własna
Tagi: Inne Sfery | Puchar Mistrza Mistrzów | PMM


Czytaj również

Komentarze


~Craven

Użytkownik niezarejestrowany
    @xlselektor
Ocena:
+1
Niezłą metodą byłoby pójść na PMMa jako gracz. Oczywiście możesz nie załapać się na finał, albo w eliminacjach trafić do kiepskiego MG i nie zobaczyć jak prowadzą ci "lepsi". Ale masz spore szanse zobaczyć, jak prowadzi taki Beacon uzbrojony w kartkę z zeszytu 15% mechaniki i dużo poczucia humoru.
26-09-2011 09:55
XLs
   
Ocena:
0
@ Craven


"taki Beacon uzbrojony w kartkę z zeszytu 15% mechaniki i dużo poczucia humoru."

O to mój styl:P
No to kurde jak to wreszcie jest!?
26-09-2011 09:56
Sting
    No właśnie...
Ocena:
+3
...to jak w końcu jest? Bo tylda przychodzi i miesza w głowach. :)

Właśnie o tym mówię - PR!!!
26-09-2011 10:03
Headbanger
   
Ocena:
+1
@zigzak

Jak wybierasz się na słabe konwenty tak to jest :P - ja gdybym nie robił punktów programu na takich konach to miał bym takie samo zdanie jak ty... Jednak te najlepsze kony... no kurna...
26-09-2011 10:11
beacon
   
Ocena:
0
@Craven, xselektor

Ej, mechanika była na więcej procent, tyle że kaduFate :D
26-09-2011 10:23
_Ertai_
   
Ocena:
+2
http://stash.norml.org/wp-content/uploads/please-do-not-feed-the-troll.jpg

Tyle tytułem mojego komentarza do tej dyskusji.

No i potwierdzam. Na ISach niestety zapewne ze względu na ogólnie niską frekwencję w piątek odbyły się słownie DWIE sesje. A trzecia umarła w fazie tworzenia postaci.

EDIT:
Dodam do tego "PMM prawdopodobnie odbędzie się na najbliższym Falkonie, a jego organizatorem ma być Wojciech Rzadek. "

Organizatorem JEST już Wojtek Rzadek, tytuł orga PMM został mu oficjalnie przekazany, a to gdzie odbędzie się PMM zależy od Wojtka.
26-09-2011 10:35
kaduceusz
   
Ocena:
+4
Tak żałosnego trollingu jak w wykonaniu Laverisa to już dawno nie widziałem. Zgiń, przepadnij, siło nieczysta.

Natomiast co do PMMa to lipa, że we Wrocławiu nie ma już erpegowców z jajami :P A jakby PMM faktycznie odbywał sie na Falkonie, to pliz, tylko nie w drugiej szkole na Szkolnej, w której nikogo nie ma.
26-09-2011 10:39
Sting
    @Kadu...
Ocena:
+6
...w drugiej szkole odbędą się dwa puchary.

Puchar Mistrzów Nawigacji, żeby w ogóle tam trafić i Puchar Mistrza Autyzmu, żeby tam samemu wytrzymać przez trzy dni.
26-09-2011 10:45
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
IMO Zigzag przesadza bo tablica z info o PMM wpierw, o Orient Ekspresie później była wielka jak byk na lewo od akredytacji, szkoła istotnie dość pokręcona ale mapka była w informatorze no i jak już byłeś w korytarzach z punktami programu to wszystko było łatwo dostępne. Program też całkiem niezły (a z reguły marudzę bo w ostatnich latach często bywa totalne dziadostwo), szkoda tylko, że sporo zmian.

@xlselektor
ano tak. Beacon sam może opowiedzieć o brzuchu wieloryba, wyspie mutantów i piratach :)
26-09-2011 11:00
~Craven

Użytkownik niezarejestrowany
    ^^
Ocena:
0
To pisałem ja, Craven.
26-09-2011 11:00
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
krawen, :P nie przesadzam :) Wyraźnie zaznaczyłem, że pobieżnie się tam przewinąłem i bez jakiejś szczególnej determinacji w poszukiwaniu przygód- inna sprawa, że niewiele ciekawych tematów znalazłem w programie - no ale to już moje wybrzydzanie i guścik.
Na pewno przydałaby się jakaś hala na takie imprezy (nie wiem czy Polkon w poznańskim WTC miał cos takiego, bo nie byłem) gdzie chodzisz sobie jak po festynie i zaglądasz w boxy - tu sesja, tam prelka, tu autor siedzi i podpisuje, tam gralnia, tu sklepik. No ale to chyba rzadkość w PL.
26-09-2011 11:14
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zegarmistrzu! Masz nieaktualne dane o stylu LdN. Jakby to napisał jeden z kultystów Ariocha "Oceniasz jego (tu Ariocha, ale może być też LdN) styl w oparciu o stare memy!".
LdN to już nie PMP (PIMP?), teraz to ZCHN ADHD RWPG.

Nasz kurde, siedzę tu od bo ja wiem... z siedmiu lat. Kojarzę ksywy ludzi, którzy wygrywali, ale nie jeżdżę na kony i nie mam zielonego pojęcia jak prowadzą, czy nie są, broń Boże, klimaciarzami. LdN (który też nie jeździ, wie doskonale).

A z drugiej strony pieni się, że sam jest przez Zegarmistrza niewłaściwie postrzegany.
Maj Lav - może Ty też źle postrzegasz styl np. Wojtka?

Co do samego konkursu - on premiuje dość konkretny styl gry. Przecież kryteria oceny były jawne, więc każdy mógł sobie to zobaczyć. Nie mówię, że to źle. To prywatna inicjatywa bądź co bądź i jeśli chcecie doceniać MG DJów czy handałciarzy, to spoko. Nic mi do tego.
26-09-2011 11:24
beacon
   
Ocena:
+1
@Ertai

News był pisany, jak jeszcze nie było oficjalnego info. Tym samym ujawniam się jako "informacja własna".
26-09-2011 11:25
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@~
Nasz kurde, siedzę tu od bo ja wiem... z siedmiu lat. Kojarzę ksywy ludzi, którzy wygrywali, ale nie jeżdżę na kony i nie mam zielonego pojęcia jak prowadzą, czy nie są, broń Boże, klimaciarzami. LdN (który też nie jeździ, wie doskonale).

Jeżdzę na konwenty, ale głównie w Warszawie. Może w tym roku odwiedzę jakiś spoza Warszawy.

Nie wystarczy jeździć na konwenty. Fora internetowe, blogi i wypowiedzi w internecie to także pomocne źródło informacji. ;)

Pan zegarmistrz to inna sprawa. Jak zwykle uprzedzony tylko dlatego, bo ktoś nie gra w "jedyne słuszne RPG". Podobnie jak kaduceusz zresztą.
26-09-2011 11:33
tomakon
   
Ocena:
+4
Laveris nie ma już dla ciebie szczytów głupoty do zdobycia.
Czym się teraz będziesz zajmował w tym internecie ?
26-09-2011 12:33
Rathor
   
Ocena:
+11
Osobiście uważam iż PMM miał za mała reklamę przed samym wydarzeniem. Tak naprawdę nie było żadnych informacji o formie konkurs, zasadach itd. Jedyną informacją jaka się pojawiała to to iż owy konkurs na IS się odbędzie - jak widać to za mało (podaję za konwentowiczami od których często i gęsto to słyszałem).

IS były bardzo słabym konwentem - tyle mogę powiedzieć jako wydawca. Największą promocją objęte były wydarzenia stricte kulturalne jak koncerty, wystawy itd - o RPGowcach i fantastach trochę zapomniano. Pokazuje to chociażby "Panel Wydawców RPG", gdzie Wydawców i prowadzących było w sumie więcej niż uczestników konwentu :). My, Portal, Gramel i gość z Norwegii świetnie się bawiliśmy - i myślę że tak można owy Panel podsumować :)

Lokalizacja była nie trafiona, aby dotrzeć do swojego stoiska musieliśmy przejść labirynt korytarzy i klatek schodowych (zamykanie kawiarni przez którą prowadziła najkrótsza droga to jakieś nieporozumienie!!). Na pewno szkoła nie sprzyjała nikomu...

Konwent ratowali ludzie którzy go odwiedzili - było kilka fajnych spotkań itd. Ale do tego - jak już wspomniał Ramel - nie trzeba konwentu...

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym aby wykreślić IS 2012 z konwentowego kalendarza GALMADRINu... Szkoda.
26-09-2011 12:36
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wydawca powyżej chyba nie był na zbyt wielu konwentach ostatnimi czasy i nie wie jak marginalnie traktuje się RPGi.

Gwiazdy mają rację!
26-09-2011 13:06
Wędrowycz
   
Ocena:
+2
Jak tak czytam twoje komentarze Laveris, to mam wrażenie, że ty każdemu w fandomie porobiłeś teczki i teraz z nich wyciągasz, że ten to klimaciarz, a tamten napisał trzy lata temu o 15:20, że potrafi zrezygnować z mechaniki.

O Pucharze natomiast sądzę tyle, że z całą pewnością 'urodził' mnóstwo świetnych sesji. I to jest wartością samą w sobie. Oczywiście, fajniej, jeśli tych fajnych sesji będzie 20, a nie 5, ale przyjemne pogranie na konwencie pozostaje przyjemnym graniem na konwencie.

Poza tym, od startujących w tym konkursie słyszałem, że pomógł im rozwinąć MGowanie, zwrócił uwagę na błędy i pokazał silne strony. Dlatego też jak najmocniej kibicuję konkursowi, choćby dla tych dwóch jego zalet.

Zorganizujcie go w przyszłym roku na Pyrkonie, ok? :D
26-09-2011 18:46
Repek
   
Ocena:
+2
@Puszkin
Jeśli na konkurs nie zgłasza się liczba osób wystarczająca, by było sens robić konkurs i kogoś nagradzać, to jest to "małe zainteresowanie". W newsie chodzi oczywiście o zainteresowanie potencjalnych uczestników PMM konkursem, a nie o zainteresowanie uczestników IS PMMem.

Trochę na jedno zresztą wychodzi. No i szkoda. Mam nadzieję, że konkurs jednak się odbędzie na Falkonie.

Pozdrawiam!
26-09-2011 18:54
zegarmistrz
   
Ocena:
+4
Pan zegarmistrz to inna sprawa. Jak zwykle uprzedzony tylko dlatego, bo ktoś nie gra w "jedyne słuszne RPG". Podobnie jak kaduceusz zresztą.

Tak, dokładnie. Nienawidzę cię, bo grasz w jakieś DeDeki i jakiegoś Wolsunga zamiast w Czas Waśni i 40:1, jedyne słuszne gry.
26-09-2011 20:22

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.