» Wieści » Nowy regulamin

Nowy regulamin

11-09-2014 01:21 | Kamil 'Kamulec' Chmiel

Nowy regulamin

Od dzisiaj w Serwisie Poltergeist obowiązuje nowa wersja regulaminu. Prosimy o zapoznanie się. Mamy nadzieję, że dzięki dokonanym zmianom serwis będzie dla Was bardziej przyjaznym miejscem, w którym chętniej zamieścicie swą twórczość i zabierzecie głos.

Opcja „poproś o ograniczenie moderacji” zostanie wkrótce dodana. Do tego czasu będziemy działali tak, jakby użytkownicy ją wybrali.

Tagi: Regulamin | Poltergeist


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Agrafka
   
Ocena:
+11
Jakkolwiek jest lepiej, muszę o coś zapytać. Jak to "Zakazane jest rozpoczynanie dyskusji o gustach"? Więc nie mogę zapytać jaka ksiazka Piekary jest najlepsza, jaki podręcznik wybrać, jaką rasą grać, czy miecz jest lepszy od katany...

Proszę o wyjaśnienie tego punktu. I uściślenie go w regulaminie bi jest niejasny.
11-09-2014 07:32
Exar
   
Ocena:
+3
Ja bym dodał 2 punkty do "Zasady dotyczące blogów"

8. Blog jest miejscem gdzie piszemy o fantastyce, sci-fi i tematach pokrewnych. Zabronione jest wstawianie pytań, komentarzy, uwag nie dotyczących tematów związanych z tematyką poltera.

lub coś podobnego - chodzi mi o to, aby nie robić syfu na blogu, gdzie jeden ziomek pisze, że drugi ziomek jest głupi albo że użytkownikowi XYZ nie działa zmiana ikonki albo że pogoda brzydka i użytkownikowi jest smutno bo nie może pójść na rower

9. Zabrania się wstawiania niekompletnych notek blogowych, czyli takich, które zawierają wstęp a następnie odsyłają do innego portalu lub e-bloga.

Nie wiem czy jestem jedyną taką osobą na polterze, ale mnie osobiście wkurza, gdy ktoś zapodaje początek notki a potem każe przejść na portal XYZ aby dokończyć czytanie - albo piszesz na polterze, albo nie - blog poltera jest do blogowania a nie wrzucania linków do innych stron; takie niekompletne artykuły robią syf na blogu
11-09-2014 08:37
Agrafka
   
Ocena:
+3
Zgadzam się połowicznie. Tematy niech sobie dobierają, ale bez śmieciowiska. Czuje się jak na wyborczej. Chcesz przeczytać resztę artykułu?
11-09-2014 08:54
Drachu
   
Ocena:
+7

Ale u mnie nie musisz wykupywać abonamentu :) 
Swoją drogą - wiecie, że te moje zajaweczki dość często trafiają do rubryki "polecane notki". A przecież nie decyduje żadna siła zewnętrzna, tylko polecający mnie użytkownicy serwisu (którym przy tej okazji bardzo dziękuję, lubię wiedzieć, że Wam się podoba).

11-09-2014 09:04
Agrafka
   
Ocena:
+3
Drachu, bo piszesz z sensem. Ale zajawki dalej są irytujące ;)
11-09-2014 09:26
Exar
   
Ocena:
+2
@Drachu - oczywiście, że polecają ale nie zmienia to faktu że są irytujące i mógłbyś mieć więcej plecajek gdy można było wszystko przeczytać od razu.
11-09-2014 10:07
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Wpisy niezgodne z regulaminem usunięte.

11-09-2014 15:34
nerv0
   
Ocena:
+1

@Exar

Absolutnie nie zgadzam się z żadnym punktem, który zaproponowałeś. Przez coś takiego przechodziły niedawno blogi CD-A. Skończyło się na tym, że zwyczajnie przestałem tam blogować, a same blogi to teraz taki pół trup. Kiedyś normą były wpisy zbierające te 500 wyświetleń i przynajmniej kilkanaście komentarzy, nie wspominając już o częstotliwości pojawiania się wpisów. U mnie przeciętny wpis zbierał ich 700 - 1000 (wyświetlenia) i 15 - 20 (komentarze). Teraz sukcesem można uznać 300 - 400 wyświetleń i jakiekolwiek komentarze, a tamtejsza reforma nie była nawet w połowie tak drastyczna jak ty proponujesz.

11-09-2014 15:35
Exar
   
Ocena:
0
@nerv0 - ale czy zwykłemu użytkownikowi zależy na ilości, czy jakości? Ja wolę 2-3 porządne notki O FANTASTYCE na tydzień, niż kupę jakiegoś badziewia nie na temat (ci, co zarabiają na reklamach mogą mieć inne zdanie:) ).

I jak punkt 9 wpływa na liczbę wyświetleń i liczbę komentarzy? Jeśli nota jest na innym portalu, to siłą rzeczy komentarze są na innym portalu lub są rozdzielone pomiędzy poltera i ten inny portal.
11-09-2014 15:46
nerv0
   
Ocena:
+5

Ja wolę 2-3 porządne notki O FANTASTYCE na tydzień, niż kupę jakiegoś badziewia nie na temat

A ja nie. I co teraz?

Blog należy do blogera i to jego sprawa co chce na nim publikować. Jeśli nie łamie to regulaminu serwisu to nikt nie powinien się w to wcinać. Od ścisłej merytoryki i trzymania się tematu zawsze było coś takiego jak forume. Poza tym są jeszcze artykuły. System jaki proponujesz to w istocie alternatywa dla artykułów. A skoro robimy alternatywę dla artykułów, to czemu nie pójść dalej i nie skupić się na nich w 100% i nie wywalić blogów?

11-09-2014 15:53
Araven
   
Ocena:
+1

@Exar
 Z 8 się osobiście zgadzam, ale to jednak bloger decyduje o tym co pisze, na własnym blogu, ale większość wpisów powinna być związana z zakresem o jakim piszesz, ale ludzie mają różne inne zainteresowania.

Z 9 punktem się nie zgadzam. Jeśli mam wstęp i link jaki prowadzi konkretnie do uzupełnienia wypowiedzi, to ok. Poza tym dłuższe wpisy trzeba by przepisywać, albo przeklejać z innych miejsc, a link załatwia sprawę. 

 

"Zakazane jest rozpoczynanie dyskusji o gustach"?, ogólnie popieram tu Agrafkę, to wymaga doprecyzowania, w niedawnej dyskusji o Forum na twoim blogu, Senthe wykazała, kiedy o tych gustach można dyskutować.

Zakaz dyskusji o gustach, dotyczyć powinien tylko czysto subiektywnych sytuacji, na zasadzie, że ktoś np. uważa daną mechanikę za najlepszą, a druga osoba za najlepszą uważa całkiem inną mechanikę.  Powinni móc przedstawić swoje zdanie dlaczego uważają, że ich mechanika jest lepsza od innych, ale bez ataków osobistych i złośliwości, czy prowokowania do walki z całym światem by wykazać, że mój gust czy zdanie na dany temat powinno być uznane przez wszystkich innych, za jedyne słuszne. Czyli prawo do własnego zdania na bazie subiektywnego gustu, ale z poszanowaniem takiego samego prawa u innych.
Dyskutować się powinno i o gustach, na różne tematy, ale wg zasad netykiety i z poszanowaniem  regulaminu.

11-09-2014 16:02
Malaggar
   
Ocena:
0

8. Blog jest miejscem gdzie piszemy o fantastyce, sci-fi i tematach pokrewnych. Zabronione jest wstawianie pytań, komentarzy, uwag nie dotyczących tematów związanych z tematyką poltera.

Ok, zatem moje wpisy o historycznych planszówkach, muzyce wojny secesyjnej, czy nawet (jak na mojego smutnego blogaska popularne) moje komentarze odnośnie piłki nożnej odpadają.

Smutno mi, czuję się wykluczony :(

PS. A raczej czułbym, gdyby Kamulca też dosięgnęło takie szaleństwo.

11-09-2014 16:14
Adeptus
   
Ocena:
0

Zakaz dyskusji o gustach - jest sam w sobie bzdurny, tyle, że na szczęście w przypadku blogów jest bez znaczenia, bo to bloger decyduje, czy usuwać komentarze łamiące ten punkt (podobnie, jak może sobie decydowac o usuwaniu innych komentarzy, nie łamiących regulaminu w żadnym punkcie - ma jedynie nakaz usuwania komentarzy łamiących przepisy spoza działu "Zamieszczanie treści"). Co oznacza, że na forum nie wolno dyskutować o gustach (znaczy, wolno jedynie wymieniać informacje), a na blogach - tak.

11-09-2014 16:34
Drachu
   
Ocena:
+4

Wiecie - na gruncie RPGowym może być bardzo wiele dyskusji o gustach. Więcej powiem - nie da się od nich uciec. Jeśli wspomnę najważniejsze dyskusje, czy to z forum, czy z blogosfery to były one dyskusjami o gustach właśnie. Wspaniale jest o nich gadać.
Nie rozumiem tego zapisu, może dałoby się go jakoś doprecyzować? Bo w obecnym kształcie (przy założeniu, że byłby konsekwentnie stosowany o co będzie trudno) to obejmuje ponad połowę toczonych tu rozmów.

Drugą dyskusyjną sprawą jest regulaminowe ograniczenie tematyki blogów. Uważam, ze to zbędna regulacja. Do chwili obecnej nie obowiązywała ona, a lwia część blogów i tak była szeroko pojętej "branży". Nie mieliśmy wysypu blogów o niczym. Po co zawężać (poważnie, jak kliknę i zobaczę, że to notka o kocie, to najwyżej zamknę okienko)? 

Co do polecania blogów zewnętrznych - dla mnie (jak pisałem wcześniej) publikacja na Poltku oznacza 2-3x więcej wejść. Ale wiecie, ja do tych odsłon mam dość ambiwalentny stosunek - cieszy mnie, rzecz jasna, że ludzie mnie czytają, ale... no na samej pustej statystyce mi nie zależy. Chodzi o coś innego. 
Ale przez tą reklamę na każdą notkę wchodzi kilkaset osób. Czyli, jak sądzę, jest to kilkaset osób zainteresowanych tym, co mam do powiedzenia. Rozumiecie - kilkaset osób chce mnie czytać i klika w te linki. 

Być może Exar chciałby zakazać mi reklamowanie mojego bloga - bo wolałby, żeby notki były porządne i o FANTASTYCE (moje najwyraźniej nie są). Okej, szanuję Jego punkt widzenia, serio. Ja nie lubiłem notek o kocie/dziecku. Ale do głowy nie przyszłoby mi, by gonić ludzi za to co piszą. Zresztą na dłuższą metę byłoby to szkodliwe dla serwisu (bo jeśli miałby ostać się 2-3 notki na tydzień, to jak mniemam, blogujący poszliby sobie gdzie indziej). No i jeszcze jedno - nie każda notka o fantastyce jest automatycznie porządna :)

Z oczywistych powodów nierozsądnym jest uważać, że zamknę bloga zewnętrznego i przeprowadzę się na Poltka, prawda?

11-09-2014 18:21
Kamulec
   
Ocena:
+1

Informuję, że zapis dotyczący dyskusji o gustach był też w poprzednim regulaminie. Pomyślę, czy da się go jakoś doprecyzować.

11-09-2014 19:45
Kamulec
   
Ocena:
+6

Użytkownicy mogą być zbanowani za łamanie regulaminu. Innych powodów nie przewiduję.

Edycja: Proszę o merytoryczną dyskusję. Szereg komentarzy wycięty.

11-09-2014 20:16
Malaggar
   
Ocena:
0

Nieważne.
Usunięcie komentarza Drasia "przegięło pałę goryczy".

Commonwealth of Malaggaria ogłasza secesję!
Rally 'round the Bonny Flag!

11-09-2014 22:41
Drachu
   
Ocena:
+6

Kamulec, proszę Ciebie - to nie jest zabawne. Jak mam napisać, że za lekkie bluzgi nie powinno się karać, jeśli nie mogę:
- napisać wprost o których mowa
- zastosować żadnych omówień
- ani nawet wykropkować

Za Zsu ustaliliśmy, że za lekkie bluzgi na blogach nie gonimy. Za Gowera było to respektowane. Przecież to działało. Czemu zaostrzyłeś politykę?

11-09-2014 22:45
Kamulec
   
Ocena:
0

@Drachu

Na przykład tak, jak teraz, aczkolwiek na wypadek, jakby to było niewystarczające, wysłałem Ci pw.

Być może w przeszłości regulamin bywał nieprzestrzegany, ja mam zamiar go stosować. Nie ma w nim nic o dopuszczeniu takich wulgaryzmów na blogach, ani wcześniej nie było. O korekcie regulaminu pod tym kątem możemy podyskutować. Najlepiej jakbyś założył temat na forum, choć ew. możesz wrzucić notkę blogową lub możemy podyskutować tutaj (fajnie, jakbyś dorzucił tu wtedy jakieś uzasadnienie).

11-09-2014 22:51
Malaggar
   
Ocena:
0

A komentarz T-mena za co poleciał?

11-09-2014 22:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.