» Wieści » Nowy polski wydawca RPG?

Nowy polski wydawca RPG?

|

Nowy polski wydawca RPG?
Pod tym adresem znajdziecie stronę wydawnictwa Galmadrin, które "wprowadzi na rynek kilka spośród najbardziej uznanych na świecie systemów".

Zamieszczono też ankietę, w której wśród propozycji wydawniczych znalazły się systemy Ars Magica, Cthulhutech, Pathfinder, Legenda Pięciu Kręgów, Witch Hunter, Zew Cthulhu, a także trzecia edycja Warhammera i gry spod szyldu Warhammera 40.000.
Źródło: Galmadrin.com
Tagi: Galmadrin


Czytaj również

Komentarze


~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@tmk:

Tru, i pewnie prośbę będą musieli poprzeć zobowiązaniem, że sami będą sobie wrzucać wieści, zapowiedzi, dodawać się do bazy danych, itd. :)

15-02-2011 21:08
~tmk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Enc
Precedens Trzewika
:D
15-02-2011 21:12
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
I Gramela.

Hajda
15-02-2011 21:14
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+2
Czy tylko mi się wyświetla jakaś inna strona? Sporo osób pisze o "ekstra stronie, w którą ktoś włożył masę pracy i bije na głowę konkurentów" a ja kurcze widzę 4 prościuteńkie podstronki niewiele różniące się od tworów Khakiego z Weebly czy Wixa.

PS. Oczywiście życzę powodzenia! (bo gdybym tego nie dodał to jeszcze ktoś gotów mnie ukamienować za malkontenctwo i pisanie komciów bez sensu)
15-02-2011 21:20
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Tak mi się przypomniało, odnośnie szydery z Rathora & Co. Z tekstu m-i-s-j-i Poltera:

Najważniejsze z naszych celów to:
- Stworzenie przyjaznego użytkownikom serwisu zajmującego się wszystkimi gałęziami szeroko pojętej fantastyki
- Promocja dobrej fantastyki we wszystkich jej odmianach i na każdym nośniku.
(...)
Pomoc w budowaniu społeczności fanów fantastyki


...tymczasem jest jak jest.
15-02-2011 21:21
~tmk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Teoria i praktyka. Zderzenie nr kolejny.
15-02-2011 21:23
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Łatwiej być złym gliną (czy się za takiego uważać), niż realizować bardziej ambitne cele. Choć w tym przypadku ambitnym celem byłoby powstrzymanie się od szydery i poczekanie tych kilku tygodni/miesięcy na pierwsze zapowiedzi nowego wydawnictwa.

Swoją drogą, identycznie było z Robotiką - Rafał wypowiadał się, zachęcał, promował, obiecywał Mistrza Gry, ale jakimś cudem prawie wszyscy dookoła szydzili. Widać taka specyfika środowiska :(
15-02-2011 21:28
~tmk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
//Swoją drogą, identycznie było z Robotiką//
O, to pojechałeś.
Z ROBOTICA było trochę inaczej.
Najpierw dostaliśmy "szum medialny" gęsto przetykany ego autora. Potem dostaliśmy produkt do ręki i każdy go sobie mógł zestawić z zapowiedziami. Mi zestawienie wyszło na niekorzyść gry.

Na razie nie ma szumu (hajpu czy jak to tam zwią w nowomowie) ale nie ma też namacalnych efektów.
Ja poczekam. I bęadę trzymał kciuki.
Za ROBOTICA też trzymałem i za Core (i tu akurat nic nie wyszło z tego trzymania).
15-02-2011 21:35
banracy
   
Ocena:
0
Karczmarz: Nie napisałem że bije na głowę konkurentów, tylko że jest ładniejsza i nie włożył mnóstwo czasu, tylko włożył czas. Chodziło głównie o to, że gdybym chciał wydawać podręczniki RPG to bez pewności że jakikolwiek podręcznik wydam nie robiłbym żadnej strony a co dopiero ładnej strony, a wywiad robiłbym na forach.

de99ial: Przeoczyłeś drobny fakt, ROL Roboticę mimo wszystko wydał, co więcej co jakiś czas wypuszcza do niej materiały, więc nie jest tak źle. Tutaj są raczej problemy z osobowością, a nie powagą zamiarów.
15-02-2011 21:54
de99ial
   
Ocena:
0
@Adam i bankracy
Tak, macie rację. Adam z polskimi wydawcami (przypomina mi się Ajflowy Paweł i Gaweł), bankracy z tą osobowością. Tutaj jest nieco inna sytuacja.

Jakby nie patrzeć póki co można podchodzić do planów chłopaków z rezerwą (w sumie to oni się nie wprosili w obecność - zostali wykryci przez FB przez to, że kilka osób kliknęło Lubię - m.in. ja - chyba trzeci byłem po Ajflu i Encu). Póki co niczego szumnie nie zapowiedzieli, raczej dzielą się swoimi planami na stronce w budowie bo wygląda to lepiej niż "strona w trakcie tworzenia - w przyszłości będzie tutaj cud na kiju owinięty dzikimi wężami". Szydera w związku z tym jest nieco... nie na miejscu.
15-02-2011 22:24
Repek
   
Ocena:
0
Fajną rzeczą byłoby, gdyby podali pełne wyniki ankiety. Bez względu na to, co pokażą i na co się ewentualnie zdecydują.

EDIT: Hm, nie wiem czy to tylko u mnie, ale można kilka razy wysłać ankietę. Poszło info do ekipy.

Z szyderczym pozdroxem
15-02-2011 22:56
Vukodlak
    Heh...
Ocena:
0
Peszek. Jeśli zdecydują się wydać Pathfindera, to do tego czasu będę już miał w oryginale podstawkę i każdy moduł, jaki uznam za potrzebny. Nie mam zamiaru czekać nie wiadomo ile tylko po to, żeby wspomóc polski rynek RPG. Ale ze mnie chamidło.

Niemniej życzę wszystkiego najlepszego. Jeśli zaś się okażę, że chłopcy będą pruć z wydawaniem, a jakość będzie dobra, to nagrodzę ich swoim groszem. Jednak GRAmel i tak ma pierwszeństwo.

I nie wiem co się tak czepiacie strony GRAmela, nie jest zła - za to przejrzysta i prosta w obsłudze. I o to chodzi.
15-02-2011 22:57
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Vuko, Ty [@mod-repek - Hajda, rozumiem, że to miałoby być kumplowsko-przyjazne, ale w niektórych częściach Polski to bardzo mocne określenie, weź to proszę pod uwagę]...

Ja zaglosowalem na Ars Magice. Tak btw, co to jest ten Pathfinder? Zawsze uwazalem to za kolejny setting do DeDekow, a tu sie okazuje, ze ludzie sie za niego morduja... co jest z nim nie tak w porownaniu z reszta D&D?

Hajda
15-02-2011 23:25
zegarmistrz
   
Ocena:
0
W skrócie: DeDeki 3,75. Coś w rodzaju kontynuacji poprzedniej linii D20 pociągniętej przez Montecooka po tym, jak WotC postanowił wydać 4 edycję.
15-02-2011 23:33
Repek
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@ repek

To sa slogany, wiesz, nie uwierze polteorwym ocenom, gdzie byle ignorant moze dac produktowi 10/10 "bo tak".

Ale dzieki :)

@zegarmistrz

Dalej nie kumam tej popularnosci.

Hajda
15-02-2011 23:39
Repek
   
Ocena:
0
To sa slogany, wiesz, nie uwierze polteorwym ocenom, gdzie byle ignorant moze dac produktowi 10/10 "bo tak".

Pod "artykuły" masz recki. Chyba że to też slogany, to ok.

Szydo-pozdro :P

15-02-2011 23:42
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie zauwazylem. Dzieki.

Tyle, ze dla mnie to dalej nieco ulepszony DeDek. Ja bym w to nigdy nie zgaral (aczkolwiek szanuje wybory innych).
Caly czas ciekawi mnie dlaczego ludzie chca zobaczyc nieco ulepszone wersje 3.5 niz calkiem system lub np. DeDeki 4.0...

H.
15-02-2011 23:54
Vukodlak
   
Ocena:
+1
@Hajda
Ta popularność to też dyskusyjny temat. Dość spora grupa miłośników 3.x nie może się przekonać do Pathfindera - uważają, że nie rozwiązuje żadnych problemów edycji 3.x, a ledwie udaje, że je załatwia.

Ja nie jestem miłośnikiem taktycznej rozgrywki, liczenia każdego modyfikatora, ustalania CR odpowiedniego dla zoptymalizowanej drużyny i smażenia kombosów klas, ras i prestiżówek. DeDeki mnie nigdy nie porwały i w sumie mam uraz do tego systemu. Niemniej PF zwrócił moją uwagę i chyba sypnę szmalem. Nie pytaj mnie dlaczego, to całkowicie irracjonalne z mojej strony. =D

Szkoda, że nie zdążyłem przed moderacją. Ktoś mnie wreszcie popieścił online. ;>
16-02-2011 00:23
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Vuko

No wlasnie, ja tez za DeDekami nie przepadam, ale tu slysze glosy zachwytu lub chociaz glosnej aorobaty od zdeklarowanych przeciwnikow serii na "d". Stad moje zadziwienie - nie zjadlem wszystkich rozumow, moge czegos nie wiedziec. Przez 27 lat zycia nauczylem sie pytac, dzieki szkolom robie to w sposob dosc gramatyczny ;) Korzystam z doswiadczenia.

H.
16-02-2011 00:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.