» Wieści » Nowy dodatek do Hunter: The Vigil

Nowy dodatek do Hunter: The Vigil

13-05-2010 11:17 | Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Nowy dodatek do Hunter: The Vigil
Wydawnictwo White Wolf opublikowało w formie PDF materiał, którego mocno brakowało w dotychczas wydanych podręcznikach - szczegóły na temat poszczególnych Zmów i Konspiracji. Compacts and Conspiracies ma objętość 84 stron, można kupować go również pojedynczymi rozdziałami.

Podręcznik dostępny jest na DriveThruRPG jako całość, za 6,99$, a także w podziale na materiał dotyczący poszczególnych organizacji, po 0,75$.
Źródło: Asylum
Tagi: World of Darkness | pdf | Hunter: the Vigil | DriveThruRPG | Compacts and Conspiracies | nWoD


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Wygląda na pierwszy rzut okiem na nowy format działalności White Wolfa. Z recki na DtRPG wynika, że tekst jest świetny i napakowany informacjami. Za 84 strony cena jest sama z siebie smakowita, a sprzedawanie podręcznika na tematyczne rozdziały to moim zdaniem strzał w dziesiątkę.

I cóż to za cena, 75 centów za rozdział, dwa i pół zeta za 7-8 stron o jednej organizacji, czyli w zasadzie kobylasty profesjonalny artykuł w rodzaju tych z naszych serwisów rodem? Pycha.
13-05-2010 21:46
~sskellen

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pytanie tylko czemu nie wydają tego on paper? Czyżby hunter line była non profit?

Papiera bym kupił jako fetyszysta systemów rpg, pdf-y mnie jednak nie kręcą:(
13-05-2010 23:18
Kastor Krieg
   
Ocena:
+1
Ponieważ zdaje się ominęło cię sporo, między innymi potwierdzona niedawno naszym newsem zmiana polityki wydawniczej White Wolfa, streszczę :)

Ze względu na nieopłacalność takiego procederu i to, że wymusza on tłuczenie co miesiąc / dwa kolejnych dodatków i systemu co rok, WW przerzuca się z modelu "produkujemy 160-300-stronicowe podręczniki i składujemy je w magazynach, dystrybuujemy fizycznie" na model "wydajemy wszystko na PDF, a do tego uruchamiamy usługę druku na żądanie - jeśli klient życzy sobie mieć w papierze i w oprawie, na jego osobiste życzenie dostanie".

Na razie POD (Print-On-Demand, druk na żądanie właśnie) jest w fazie prac, ponieważ poprzednia firma (Lulu.com) była za droga dla odbiorcy końcowego (drogi druk i koszmarne koszta przesyłki poza granicami USA). Chwilowo więc na wydanie czeka jeszcze kilka zapowiedzianych podręczników w tradycyjnej formie (WoD: Mirrors, Mage: Chronicler's Guide, Requiem: Danse Macabre, chyba coś do Wilkołaka także, ale nie pamietam w tej sekudzie, może myli mi się z wydanym jakiś czas temu "Wolfsbane"). Potem wszystko będzie publikowane już w/g nowego modelu wydawnicznego, POD powinno wtedy już działać.

Krótko mówiąc, klient końcowy nic nie straci (tradycyjny podręcznik na życzenie mu i tak wydrukuja, jak zechce), a White Wolf zyska za to na tym, że nie płaci za składowanie i dystrybucję podręczników, ani nie drukuje ich tysiącami nie wiedząc jak pójdą. To znaczna ulga dla firmy i bardzo nowoczesny model.

Odbiorca zyska też tyle, że materiały będą częściej publikowane, dostępne w PDF natychmiast i tanio, z nowymi założeniami - co widzimy tutaj właśnie, tanio i można jeszcze kawałkami kupić, co się lubi.
13-05-2010 23:35
sskellen
   
Ocena:
0
Piękna wyczerpująca odpowiedź, dziękuję serdecznie.

PS. czy jesteś rzecznikiem WW na terenie PL?
14-05-2010 13:26
Kastor Krieg
   
Ocena:
+1
Piękna wyczerpująca odpowiedź, dziękuję serdecznie.

Proszę uprzejmie :)

PS. czy jesteś rzecznikiem WW na terenie PL?

Ufam, że nie jest to uszczypliwość? Nie jestem, z WW byłem wyłącznie związany pośrednio, jako najemnik na usługach ISA (tłumacz i redaktor polskiego przekładu). Natomiast jako osoba jako tako zorientowana i fan Świata Mroku, a także nie lubiąc narastających nieporozumień i wynikających z nich niesnasek, skłonny jestem udzielać wyczerpujących wyjaśnień i owe nieporozumienia prostować.

Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące Świata Mroku, pytaj śmiało. O ile coś wiem i o ile w ogóle na dany temat WW publicznie przyznało, postaram się odpowiedzieć.

W razie gdyby pytanie wynikło z pierwszego mojego wpisu pod tym newsem - preferuję podejście profesjonalne i oddzielam informację od prywatnego komentarza. W newsie informuję jako Kastor-współpracownik RPG.polter, zaś w komciu cieszę się z podręcznika jako Kastor-gracz i fan. :)
14-05-2010 13:49
~sskellen

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mój PS. wynikał z obszerności twojego komentarza i nie był uszczypliwością.
14-05-2010 14:44
~Wojownicza Tylda

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Może ktoś wie, co z przekładem WoD'a na polski?
16-05-2010 20:04
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Nic nie wiadomo. ISA nabrała wody w usta. Jedyne, co przeciekło, to deklaracja wydania tego, co mój niegdysiejszy zespół przetłumaczył (Zbrojownia i Antagoniści).

Osobiście wydaje mi się, że to wydawnictwo więcej nWoDu nie wyda. W 2011, jakoś latem czy jesienią, kończy się im, z tego co wiem, pięcioletnia licencja od WW. Starczyłoby czasu na pewnie z jedną podstawkę, może 2-3 dodatki, ale prace trzeba byłoby zaczynać w zasadzie już. Te zaś podobno są "do odwołania zawieszone".
16-05-2010 22:14
Klapaucjusz
   
Ocena:
0
IMHO dobre posunięcie WW, a co do przekładu ISY to szkoda że Changel po polsku nie wyjdzie...
17-05-2010 02:41
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Ciekaw jestem co się stanie gdy/jeśli ISA nie przedłuży licencji, być może inne wydawnictwo się nią zaopiekuje w przyszłym roku?
17-05-2010 02:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.