» Wieści » Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku

Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku

|

Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku
Wydawnictwo White Wolf zamieściło na swojej stronie zasady tzw. "Mrocznej Watahy" (Dark Pack), czyli sformułowane na nowo reguły, którym podporządkowane są wszystkie anglo- oraz obcojęzyczne fansites świata, niezależnie od tego, czy dana strona zamierza do Mrocznej Watahy należeć, czy też nie.

Przejdź dalej: Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku

Źródło: White Wolf

Komentarze


8536

Użytkownik niezarejestrowany
    Furiath
Ocena:
+9
No sorry, ale jak wciskasz minus to wyskakuje Ci sporawe okienko z instrukcja. Jak ktos nie przeczytal tej instrukcji to moze zrobi to teraz :)
11-09-2008 10:55
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie, żebym kiedyś nie mówił, że taki system nie zadziała właśnie dlatego, że instrukcja sobie, a preferencje sobie. Dodatkowo, ludzie traktują to jako urzadzenie do starego zwyczaju +1/-1, a nie oceny posta.

Anonimowość zaś już totalnie rozkłada projekt, bo ani nie widać co za radosna dusza wlepia minusy jak leci, "za twarz", ani też nie widać czy gość z "+0" ma tak naprawdę zarówno "+15/-15", czy też wszyscy olali jego posta i ma naprawdę "+0" albo tylko "+1 / -1".

Khem, "a nie mówiłem?" ;)
11-09-2008 11:01
Furiath
    Hajdamaka
Ocena:
+2
Reklamy tez wyskakują mi dość często a ich nie oglądam, ani nie czytam, lecz szybko szukam jak je wyłączyć. Regulaminu forum, usługi emaila,, ubezpieczenia mieszkaniowego, kredytu online i licencji gier też nigdy nie czytam. A okienka potwierdzeń przeprowadzonych operacji zamykam po dwóch wyrazach "czy chcesz...?")?

Ja tego okienka przy +/- nie czytałem i nie zamierzam tracić na to czasu. Jestem leniwym gnuśnym konsumentem, który używa neta do szybkiego serfowania. I IMO - jeśli coś w takim medium nie jest intuicyjne, znaczy ze ktoś zaprojektował to do dupy (tutaj Draker) ;)

+ popieram;
- nie popieram;

I choćbyś dał migający na czerwono, świecący neonami i śpiewający komunikat, raczej nie zmieni to odbioru, który odbywa się na poziomie intuicji, a nie wiedzy :)

To taki mały OFTop.
11-09-2008 11:37
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    Furiath
Ocena:
-1
Naciagasz :) Raz, ze informacja o tym, ze minus sluzy zwalczania trolli jest juz w pierwszym zdaniu "ramki". Dwa, danie minusa automatycznie ukrywa tresc posta - na tyle wierze w ludzi, aby uznac, ze kazdy sie domysli, ze posta z ktorym sie tylko nie zgadzamy sie nie ukrywa :D
11-09-2008 11:47
~Adam z pracy

Użytkownik niezarejestrowany
    A'propos Gildii
Ocena:
+3
@ Kastor -
"To samo dział na Gildii, odkąd przestałem go prowadzić."

Gwoli ścisłości - a kiedykolwiek prowadziłeś dział WoD na Gildii? O ile skleroza mnie nie zawodzi, prowadził go (i.e. był koordynatorem) Belphegor a potem ja, a dział radził sobie doskonale przez dłuższy czas po usunięciu Cię ze składu redaktorskiego. Rozumiem rozbuchane ego, ale trochę zgodności z faktami by nie zaszkodziło.

Tyle mojego offtopu.

Pozdrawiam,
Adam
11-09-2008 11:50
Furiath
   
Ocena:
+2
Nie naciągam. Nieprzemyślane projekty tak właśnie mają się do rzeczywistości. :>

Na spotkaniu Poltera 2008 połowa obecnych (w tym redakcji) sama przyznała się, że wlepia plusy i minusy aby pokazać poparcie lub dezaprobatę.
11-09-2008 11:51
Mandos
   
Ocena:
0
Na spotkaniu Poltera 2008 połowa obecnych (w tym redakcji) sama przyznała się, że wlepia plusy i minusy aby pokazać poparcie lub dezaprobatę.

To nie po to są te plusy i minusy? ;)

Walka z trollami za pomocą tego mechanizmu to tylko efekt uboczny. :P
11-09-2008 12:06
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Adamie, proszę, naprawdę nie chcesz tego flejma zaczynać, a ja nie zamierzam nic więcej ponad poniższe na ten temat powiedzieć.

Primo, OK, nie "dział WoD", a "jeden z działów" WoD, Wilkołaka. Ten: http://caern.gildia.pl/, co również, do dziś wskazuje Wasza strona redakcyjna.

Secundo, to wy usunęliście mnie z redakcji działu? To ciekawe, chyba potajmnie, bo nic takiego do mnie nigdy nie dotarło. Zawsze sądziłem, że w pewnym momencie po prostu nie było sposobu, by cokolwiek od Was wyprosić, czy nawet wyegzekwować, byłem ignorowany i zaczęliście ingerować nam w pewne rzeczy typu zmian layoutu na inny niż chcieliśmy i przygotowaliśmy, skutkiem czego po prostu zabrałem zabawki i poszedłem sobie redagować gdzie indziej :)

Proszę, daj sobie spokój, zostaw stare brudy. Na ten temat z mojej strony koniec.
11-09-2008 12:13
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    Furiath, Mandos
Ocena:
0
No pewnie macie racje, ze jest to nieintuicyjne. Macie pewnie racje, ze najlepiej, aby wszystko bylo intuicyjne. Ale dla mnie takie rondo jest wyjatkowo nieintuicyjne, a mysle, ze policjanta nie wzruszyloby to, ze nie czytalem kodeksu drogowego, bo po co, wszak mam intucije :)
11-09-2008 12:39
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Hajdamaka
To po prostu kolejny z przykładów martwego i bezsensownego Polterowego prawa. Cóż, zdaje się, że tak ma być, że userzy sami sobie decydują do czego się stosować, a do czego nie. Jedna z przyczyn dla których mnie już tu praktycznie nie ma i pojawiam się tylko okacjonalnie, w sytuacjach jak powyższa prawnicza czkawka WW.

Cóż, temat się wypalił, schodzi na flejma o plusikach. Bywajcie zatem, do zobaczenia na moich śmieciach ;)
11-09-2008 12:43
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
ziew...


ale, ale!
mam wrażenie że panowie z White Wolf nie strzelają sobie w stopę; stać ich na ''taki gest'' i mają rację... od strony marketingowej znów są na Topie a ich produkty i tak trafią ''pod strzechy''.
Nikt nie ma takiej przebitki (no może za wyjątkiem sławnego produktu spółki D&D), i co by się nie działo to białe wilki i tak będą górą.
Z reguły za takimi decyzjami stoją całe sztaby ludzi ... i ktoś nieźle za to zapłacił... ale to są domysły i li tylko domysły...
:-)
11-09-2008 18:15
Dhaerow
    O Rety!
Ocena:
+3
Proponuję określać system White Wolfa mianem "o rety!", dzięki temu nie będziemy naruszać praw autorskich i nie pójdziemy za kratki ;)
11-09-2008 20:36
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Wydawnictwo White Wolf otrzymało od nas zestawienie najważniejszych "issues" dotyczących odmienności traktowania (c) i (t) poza USA, na przykładzie prawa polskiego. Wiemy również, iż nie tylko nasze kompilacje do nich docierają. Z naszego kraju do WW z analogicznym listem odezwać się ma także serwis Asylum.

Po tym ruchu pozostaje nam wyłącznie oczekiwanie na rozwój sytuacji.
15-09-2008 05:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.