» Wieści » Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku

Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku

09-09-2008 20:46 | Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku
Wydawnictwo White Wolf zamieściło na swojej stronie zasady tzw. "Mrocznej Watahy" (Dark Pack), czyli sformułowane na nowo reguły, którym podporządkowane są wszystkie anglo- oraz obcojęzyczne fansites świata, niezależnie od tego, czy dana strona zamierza do Mrocznej Watahy należeć, czy też nie.

Przejdź dalej: Nowe zasady dla fanowskich stron Świata Mroku

Źródło: White Wolf

Komentarze

string(15) ""

8536

Użytkownik niezarejestrowany
    Furiath
Ocena:
+9
No sorry, ale jak wciskasz minus to wyskakuje Ci sporawe okienko z instrukcja. Jak ktos nie przeczytal tej instrukcji to moze zrobi to teraz :)
11-09-2008 10:55
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie, żebym kiedyś nie mówił, że taki system nie zadziała właśnie dlatego, że instrukcja sobie, a preferencje sobie. Dodatkowo, ludzie traktują to jako urzadzenie do starego zwyczaju +1/-1, a nie oceny posta.

Anonimowość zaś już totalnie rozkłada projekt, bo ani nie widać co za radosna dusza wlepia minusy jak leci, "za twarz", ani też nie widać czy gość z "+0" ma tak naprawdę zarówno "+15/-15", czy też wszyscy olali jego posta i ma naprawdę "+0" albo tylko "+1 / -1".

Khem, "a nie mówiłem?" ;)
11-09-2008 11:01
Furiath
    Hajdamaka
Ocena:
+2
Reklamy tez wyskakują mi dość często a ich nie oglądam, ani nie czytam, lecz szybko szukam jak je wyłączyć. Regulaminu forum, usługi emaila,, ubezpieczenia mieszkaniowego, kredytu online i licencji gier też nigdy nie czytam. A okienka potwierdzeń przeprowadzonych operacji zamykam po dwóch wyrazach "czy chcesz...?")?

Ja tego okienka przy +/- nie czytałem i nie zamierzam tracić na to czasu. Jestem leniwym gnuśnym konsumentem, który używa neta do szybkiego serfowania. I IMO - jeśli coś w takim medium nie jest intuicyjne, znaczy ze ktoś zaprojektował to do dupy (tutaj Draker) ;)

+ popieram;
- nie popieram;

I choćbyś dał migający na czerwono, świecący neonami i śpiewający komunikat, raczej nie zmieni to odbioru, który odbywa się na poziomie intuicji, a nie wiedzy :)

To taki mały OFTop.
11-09-2008 11:37
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    Furiath
Ocena:
-1
Naciagasz :) Raz, ze informacja o tym, ze minus sluzy zwalczania trolli jest juz w pierwszym zdaniu "ramki". Dwa, danie minusa automatycznie ukrywa tresc posta - na tyle wierze w ludzi, aby uznac, ze kazdy sie domysli, ze posta z ktorym sie tylko nie zgadzamy sie nie ukrywa :D
11-09-2008 11:47
~Adam z pracy

Użytkownik niezarejestrowany
    A'propos Gildii
Ocena:
+3
@ Kastor -
"To samo dział na Gildii, odkąd przestałem go prowadzić."

Gwoli ścisłości - a kiedykolwiek prowadziłeś dział WoD na Gildii? O ile skleroza mnie nie zawodzi, prowadził go (i.e. był koordynatorem) Belphegor a potem ja, a dział radził sobie doskonale przez dłuższy czas po usunięciu Cię ze składu redaktorskiego. Rozumiem rozbuchane ego, ale trochę zgodności z faktami by nie zaszkodziło.

Tyle mojego offtopu.

Pozdrawiam,
Adam
11-09-2008 11:50
Furiath
   
Ocena:
+2
Nie naciągam. Nieprzemyślane projekty tak właśnie mają się do rzeczywistości. :>

Na spotkaniu Poltera 2008 połowa obecnych (w tym redakcji) sama przyznała się, że wlepia plusy i minusy aby pokazać poparcie lub dezaprobatę.
11-09-2008 11:51
Mandos
   
Ocena:
0
Na spotkaniu Poltera 2008 połowa obecnych (w tym redakcji) sama przyznała się, że wlepia plusy i minusy aby pokazać poparcie lub dezaprobatę.

To nie po to są te plusy i minusy? ;)

Walka z trollami za pomocą tego mechanizmu to tylko efekt uboczny. :P
11-09-2008 12:06
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Adamie, proszę, naprawdę nie chcesz tego flejma zaczynać, a ja nie zamierzam nic więcej ponad poniższe na ten temat powiedzieć.

Primo, OK, nie "dział WoD", a "jeden z działów" WoD, Wilkołaka. Ten: http://caern.gildia.pl/, co również, do dziś wskazuje Wasza strona redakcyjna.

Secundo, to wy usunęliście mnie z redakcji działu? To ciekawe, chyba potajmnie, bo nic takiego do mnie nigdy nie dotarło. Zawsze sądziłem, że w pewnym momencie po prostu nie było sposobu, by cokolwiek od Was wyprosić, czy nawet wyegzekwować, byłem ignorowany i zaczęliście ingerować nam w pewne rzeczy typu zmian layoutu na inny niż chcieliśmy i przygotowaliśmy, skutkiem czego po prostu zabrałem zabawki i poszedłem sobie redagować gdzie indziej :)

Proszę, daj sobie spokój, zostaw stare brudy. Na ten temat z mojej strony koniec.
11-09-2008 12:13
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    Furiath, Mandos
Ocena:
0
No pewnie macie racje, ze jest to nieintuicyjne. Macie pewnie racje, ze najlepiej, aby wszystko bylo intuicyjne. Ale dla mnie takie rondo jest wyjatkowo nieintuicyjne, a mysle, ze policjanta nie wzruszyloby to, ze nie czytalem kodeksu drogowego, bo po co, wszak mam intucije :)
11-09-2008 12:39
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Hajdamaka
To po prostu kolejny z przykładów martwego i bezsensownego Polterowego prawa. Cóż, zdaje się, że tak ma być, że userzy sami sobie decydują do czego się stosować, a do czego nie. Jedna z przyczyn dla których mnie już tu praktycznie nie ma i pojawiam się tylko okacjonalnie, w sytuacjach jak powyższa prawnicza czkawka WW.

Cóż, temat się wypalił, schodzi na flejma o plusikach. Bywajcie zatem, do zobaczenia na moich śmieciach ;)
11-09-2008 12:43
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
ziew...


ale, ale!
mam wrażenie że panowie z White Wolf nie strzelają sobie w stopę; stać ich na ''taki gest'' i mają rację... od strony marketingowej znów są na Topie a ich produkty i tak trafią ''pod strzechy''.
Nikt nie ma takiej przebitki (no może za wyjątkiem sławnego produktu spółki D&D), i co by się nie działo to białe wilki i tak będą górą.
Z reguły za takimi decyzjami stoją całe sztaby ludzi ... i ktoś nieźle za to zapłacił... ale to są domysły i li tylko domysły...
:-)
11-09-2008 18:15
Dhaerow
    O Rety!
Ocena:
+3
Proponuję określać system White Wolfa mianem "o rety!", dzięki temu nie będziemy naruszać praw autorskich i nie pójdziemy za kratki ;)
11-09-2008 20:36
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-1
Wydawnictwo White Wolf otrzymało od nas zestawienie najważniejszych "issues" dotyczących odmienności traktowania (c) i (t) poza USA, na przykładzie prawa polskiego. Wiemy również, iż nie tylko nasze kompilacje do nich docierają. Z naszego kraju do WW z analogicznym listem odezwać się ma także serwis Asylum.

Po tym ruchu pozostaje nam wyłącznie oczekiwanie na rozwój sytuacji.
15-09-2008 05:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.