» Wieści » Nowe wydanie WFRP

Nowe wydanie WFRP

|

Nowe wydanie WFRP
Wydawnictwo Fantasy Flight Games oficjalnie ogłosiło zamiar opublikowania nowego wydania gry Warhammer Fantasy Roleplay.

Z krótkiej zapowiedzi, zamieszczonej na stronie internetowej firmy, wynika, że system będzie oparty na mechanice, która znacząco się różni od dotychczasowych rozwiązań, dobrze znanych miłośnikom Starego Świata. Nowego wydania należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie FFG.
Źródło: Witryna internetowa wydawnictwa Fantasy Flight Games
Tagi: Warhammer


Czytaj również

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
+2
IMHO nie da się zdefiniować (np.) RPG na podstawie stałej listy niezmiennych cech, które spełnia każdy erpeg.

Natomiast można wyróżnić (strzelam) 12 takich właściwości, że im więcej cech z tej listy posiada dana gra, tym więcej ludzi będzie ją skłonnych nazwać erpegiem. ;-)

Może się wtedy zdarzyć tak, że jeden erpeg ma cechy 1–8, drugi 5–12, a obydwa są uznawane za erpegi (mimo że obszar wspólny to tylko 4 cechy).

Proponuję przeprowadzić taki eksperyment np. na pojęciu mebla, porównując szafę, krzesło, stół i lodówkę (niektórzy i tę ostatnią nazywają meblem). ;-)
17-08-2009 10:54
Scobin
   
Ocena:
+1
@Wampir

Chyba nie zrozumiałeś, nie napisałem nic o "prawdziwych" erpegach. I pewnie tyle z mojej strony, bo nie bawi mnie obrzucanie się obelgami/wulgaryzmami (w dodatku w słodko-zgniłej atmosferze nietolerancji dla cudzych poglądów).
17-08-2009 11:08
~Wampir z Karlsruhe

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-6
@scobion

wiem, że nie ty
17-08-2009 11:14
~Wampir z Karlsruhe

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-6
@Scobin

zgadzam sie z twoim postem i tak po prostu wrzucam swoje spostrzerzenie w temacie
17-08-2009 11:16
~Wampir z Karlsruhe

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-7
A tak wog'le a propos definicji RPGa to da się to zrobić - ale na pewno współna cecha RPGów NIE JEST konkretny rodzaj mechaniki (choć jej obecnośc per se już tak) - i to jest właśnie meritum sprawy (wydaje mi sie, że zgadzamy sie w tej sprawie).
A jak ktos uważa, że jak zamiast kości i tabel (dopisz/skresśl co lubisz) jest x/y to nie jest PARWDZIWY RPG" to sie nazywa właśnie szkockie pie$#%^&nie...
17-08-2009 11:21
~Gol

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Świetna sprawa, połączenie planszówki z RPG to mój ulubiony typ rozgrywki. Zapewne będzie bardzo dobrze zrobione, jak większość produktów FFG. Nie ma co się rozpisywać na temat tego pomysłu skoro jeszcze nie ukazał się jako produkt końcowy.
17-08-2009 18:52
Carramba
   
Ocena:
+2
Pożyjemy, zobaczymy. Wyjdzie gra, pojawi się recenzja i wtedy będziemy się z nią zgadzać, lub nie. Na dobrą sprawę w tej chwili nie ma z czym. Oczywiście pomijając poglądy i spostrzeżenia, ale ocenianie ich jest raczej bez sensu, bo każdy ma prawo do własnego zdania na temat tego, jak powinna wyglądać trzecia edycja.

Moim zdaniem z obecnymi informacjami na temat nowego Warha jest jak z zajawkami gier na PC. Wielkie nadzieje, obietnice poparte kilkoma screenami i na tej podstawie tworzymy sobie w głowach obraz gry, który zapewne nijak będzie się miał do rzeczywistości.

BTW całkiem fajnie wygląda ten box. Klimatyczna grafika i niezłe logo.
18-08-2009 14:07
Maldred
   
Ocena:
0
Kiepsko widzę sytuację, gdy wydaje się, po tak krótkim czasie, cztery podręczniki naraz. Albo będą one sklejeniem poprzedniej edycji z jakimiś dopiskami i ciekawostkami, albo...cóż, jakoś nie widzę jakości tak pospiesznie spisanej literatury.
20-08-2009 14:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.