» Wieści » Nowe wydanie WFRP

Nowe wydanie WFRP

|

Nowe wydanie WFRP
Wydawnictwo Fantasy Flight Games oficjalnie ogłosiło zamiar opublikowania nowego wydania gry Warhammer Fantasy Roleplay.

Z krótkiej zapowiedzi, zamieszczonej na stronie internetowej firmy, wynika, że system będzie oparty na mechanice, która znacząco się różni od dotychczasowych rozwiązań, dobrze znanych miłośnikom Starego Świata. Nowego wydania należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie FFG.
Źródło: Witryna internetowa wydawnictwa Fantasy Flight Games
Tagi: Warhammer


Czytaj również

Komentarze


ajfel
    :-)))
Ocena:
+13
To się nazywa robienie użytku z licencji:)

Na dniach będzie warhammerowa planszówka, do której potem na 100% FFG naprodukuje różne dodatki.

Startuje karcianka LCG w warhammerowych klimatach do której wyjdzie pierdylion chapter packów.

A na deser to coś o nazwie WFRP3ed.
W końcu ktoś na warhammerowym uniwersum zrobi biznes porównywalny z wyczynami Games Workshopu na polu WFB:)
13-08-2009 11:54
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+1
Ja też pewnie kupię, dlatego bo sentyment, bo młotek to mój ulubiony system i co najważniejsze dlatego, że 2ed. już mi się kompletnie "zużyła" i przez to mamy lekki marazm w drużynie. 3ed. to z pewnością coś co mocno kopnie sesje do przodu, a po rozłożeniu na kilka osób cena jest całkowicie akceptowalna.
13-08-2009 12:37
Raziell
   
Ocena:
+3
Mnie cieszy jedno czytając tutaj komcie.
Nie ma idiotycznego jojczenia jak na angielskich forach w stylu "Dark Times are coming!". Fajnie że ludzie stwierdzają co najwyżej "Nie jestem targetem dla czegoś takiego" a nie "Co za shit!!!111!oneonejeden!!!1! Niech FyFyGy ómrom!"

Gra wygląda intrygująco, różne pomoce, książki, kostki i inne pierdółki mogą okazać się naprawdę superpomocne i przydatne, choć równie dobrze może się okazać że to nie potrzebne udziwnienie.

Po prostu trzeba poczekać do zimy, do premiery.
13-08-2009 12:44
Repek
    Ktoś...
Ocena:
+3
...[ktoś czyli jakiś fanboj :)] kupi, przeczyta, oceni i się wtedy... kupi, przeczyta, oceni. :)

Grunt, że gra nie zdechła i można mieć nadzieję, że jeszcze sporo fajnego się będzie w niej działo. Mnie od podstawki bardziej interesuje to, co dalej - kampanie i dodatki rozwijające świat.

Pozdrówka
13-08-2009 13:01
Raziell
   
Ocena:
0
@repek, ktoś czyli ja? :P Bo ja zamierzam na bank kupić, obejrzeć, przeczytać, pograć i wysmażyć megarecenzje na blogu ;)
13-08-2009 13:02
Armoks
    "So wfrp 3ed"
Ocena:
0
Mnie nowa edycja zaciekawiła. Przeczytałem już w internecie wszystko, co się dało na jej temat i muszę powiedzieć, że czekam z niecierpliwością na wydanie gry i jej pierwsze recenzje. Dopiero po nich ocenię przydatność nowego Młotka w mojej drużynie.

Co do 100$. Hmmm... No trochę to jest pieniążków, ale nie zapominajmy, że rozchodzi się o 4 kolorowe podręczniki i różne gadżety. Mam tylko nadzieję, iż nowe książki nie okażą się stu (lub mniej) stronicowymi broszurkami w miękkiej oprawie, w których praktycznie nic nie będzie poza niezbędnymi podstawami do poprowadzenia sesji. Dlatego po cichu liczę, że system nie okaże się wersją demo lub beta za 100$, do której trzeba będzie dokupywać multum dodatków osobno. Tzn. zestaw 500 nowych profesji za jedyne 25$ albo 100 nowych kart za 30$. Chociaż domyślam się (patrząc na d&d 4), że i tak tego się doczekamy.

Moim pierwszym wrażeniem po przeczytaniu newsa było: "Oni chyba próbują odebrać część wolności w RPG". Jednak po dłuższym zastanowieniu się stwierdziłem, że nie mogę oceniać książki po okładce.

Co tu dużo mówić? Być może wreszcie doczekamy się nowych, soczystych (oby) informacji o Starym Świecie? Prawdopodobnie akcja Młotka przesunie się o parę ładnych lat? Na to czekam najbardziej.
13-08-2009 13:02
Repek
    @Raziell
Ocena:
0
Ty i jeszcze paru karczmarzy. :D

Pozdrówka
13-08-2009 13:03
Siman
   
Ocena:
+3
Z tego co widzę, ta gra będzie dla mnie albo objawieniem albo kompletną porażką. Tak czy inaczej żeby namówić moją drużynę do grania w to coś, będę potrzebował minimum pół roku modlitw do mrocznych bogów.
13-08-2009 14:25
AD.ryan
   
Ocena:
0
ja bym tak strasznie na to pudelko nie narzekal, bo pewnie znajac trendy na allegro i tak bedzie mozna kupic ten zestaw na czesci z rozfoliowanych pudelek ;)
13-08-2009 14:57
~Alfredus Nikodemus Bochemius

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Ja to bym sobie życzył dokończenia 2 ed. przez Copcorp.
13-08-2009 15:07
Raziell
   
Ocena:
0
Też bym tego chciał ;)
13-08-2009 15:09
Kore
   
Ocena:
-1
Nie rozumiem skąd ten optymizm u niektórych. Po przeczytaniu opisu 3ed na stronie FFG nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Mroczny Świat Niebezpiecznych Przygód sprowadzony został za pomocą jakiegoś szalonego eksperymentu do poziomu gry w Chińczyka. Przeciętny zjadacz chleba obserwując ludzi grających w normalne RPG pomyśli o nich jak o dziwakach, ale w przypadku 3ed Warhammera będzie pewny, że widzi osoby cierpiące na starcze zdziecinnienie.
Jestem w stanie się założyć o te 100 $, że gra nie zawiera w sobie nowych informacji o Starym Świecie. Za to niepokojąco przypomina Warhammera Online.
13-08-2009 15:19
markol
   
Ocena:
+1
Na pewno nowa edycja będzie czymś całkowicie innym niż poprzednia. Przypominam że klanarchia tez używa kart akcji, a daleko jej do D&D. Wiec jeszcze nie wszystko stracone dla pseudorpgplanszufkofobów :).

Poczekajmy zobaczmy przeczytajmy dopiero wtedy ocenimy przydatność nowej edycji.

Ja tez bym chciał dokończenia 2e w PL
13-08-2009 15:21
Raziell
   
Ocena:
0
A ja nie rozumiem tego pesymizmu, nastawienia na "nie", jojczenia i malkontenctwa. Jak można stwierdzić czym dokładnie jest gra i jaki poziom sobą prezentuje skoro zna się tylko i wyłącznie skąpe informacje udostępnione w sieci?
13-08-2009 15:25
szelest
    a ja
Ocena:
0
Jestem zainteresowany. Przeczytałem dokładny description i może być ciekawe. Aczkolwiek drogie.

Ostatnie komentarze na FFG bardzo entuzjastyczne.
13-08-2009 15:35
markol
   
Ocena:
+2
@Raziell a pamiętasz jeszcze jak było z druga edycja tak samo, a jak wyszła to było jeszcze gorzej bo nic nie zgadzało z dawno przyjętą u nas wariacją Ignacego Trzewiczka w Jesienno gawędowym klimacie znach przez niektórych Polischhammerem :) które z darkheroik jakim jest warhammer stało się wręcz masochizm Fantazy (z racji tego ze tyle tam było było bólu świat taki mroczny i zawsze był jesień). Nie mówić już co było kiedy oWoDa zastąpił nWoD. w końcu jednak ludzie sie przekonali i zaczęli grac. Tak będzie i tym razem najpierw się trochę ponarzeka ( w stylu ja to zrobił bym lepiej ale mi się nie chce) ale ostatecznie jeśli 3e nie będzie całkowitym gniotem to znajdzie wielu amatorów.
13-08-2009 15:36
Muriel Piękna Łotrzyca
   
Ocena:
+3
* zaintrygowana *
Szczęśliwie nie jestem jakoś szczególnie wierna żadnej z edycji, z chęcią więc zagram i w to :)
13-08-2009 15:39
Raziell
   
Ocena:
+1
Pewnie masz racje, to samo można zauważyć na forach o grach PC - wychodzi coś nowego/druga część czegoś więc jestem na "nie" bo to to na pewno będzie gówno a Baldur's Gate to był najzajebistszy i wogóle idźta pany z tym shitem.

A po premierze to gadki już w stylu uooo ale miło się zawiodłem, ta gra jest wypaśna, kto narzeka ten matoł i ignorant!
13-08-2009 15:41
~narsilion

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
no ciekaw jestem co z tego wyniknie...
nie będę mówił nie, zwłaszcza że sam od pewnego czasu używam własnej roboty kart obrażeń do gry w Warhammera (zamiast odliczania żywotności) - i działa, jest kilkakroć szybsze, no i oferuje od razu opis...
Myślę że karty jako dodatek do gry mogą się sprawdzać, o ile są dobrze pomyślane.
13-08-2009 15:58
Repek
    @Kore
Ocena:
+4
Jestem w stanie się założyć o te 100 $, że gra nie zawiera w sobie nowych informacji o Starym Świecie.

A mógłbyś sprecyzować, ile nowych rzeczy ma się pojawić, byś uznał je za "nowe informacje o SŚ"? :) Bo aż korci, by przyjąć zakład.

Pozdrówka
13-08-2009 16:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.