» Wieści » Nowe otwarte Licencje od Free League Publishing

Nowe otwarte Licencje od Free League Publishing

|

Nowe otwarte Licencje od Free League Publishing

Afera OGL wywołana na początku roku przez Wizards of the Coast zaowocowała pojawieniem się na rynku wielu nowych otwartych licencji umożliwiających twórcom i społeczności swobodne tworzenie nowych gier fabularnych i suplementów. Tym razem wydawnictwo Free League Publishing ogłosiło udostępnienie dwóch otwartych licencji gry: Free Tabletop License (FTL) dla Year Zero Engine i licencję do tworzenia materiałów przeznaczonych do nadchodzącej gry fabularnej Dragonbane.

Ponadto wydawca wskazał, że sam YZE SRD został poddany gruntownej aktualizacji w związku z rozwojem tej mechaniki w ostatnich latach. Nowe SRD dodaje zasady pościgów, pojazdów, podróży i magii oraz wprowadza nową wersję "step dice", która pojawiła się w Twilight: 2000 i Blade Runner RPG.

Year Zero Engine w różnych wersjach został wykorzystany w większości gier fabularnych  Free League Publishing takich jak między innymi: Mutant: Year Zero, Coriolis, Tales From the Loop, Forbidden Lands, ALIEN, Vaesen, Blade Runner RPG i nadchodzący The Walking Dead Universe RPG.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: facebookowy profil wydawcy
Tagi: Free League Publishing | Year Zero Engine | YZE | YZE SRD


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.