» Wieści » Nowe logo działu WoD - podejście drugie

Nowe logo działu WoD - podejście drugie

|

Nowe logo działu WoD - podejście drugie
Kierując się uwagami użytkowników stworzyliśmy następną wersję logo (jego autorką jest ponownie Kasia 'Morphea' Ochman). Postaraliśmy się uwzględnić wszystkie uwagi, które otrzymaliśmy przy poprzednim. Jednocześnie, idąc za ciosem, zmieniamy nieco kolorystykę strony. Ma ona teraz nawiązywać do podręcznika podstawowego do Świata Mroku.
Tagi: WoD


Czytaj również

Komentarze


Siman
   
Ocena:
0
Lepiej. Wciąż nie jest to ideał, ale pewnie aby być usatysfakcjonowanym musiałbym sam odpalić Photoshopa i zaproponować własną wariację, a nie chce mi się, nie mój serwis. :P

Anyway, przybliżyłbym, jak już była mowa, "O" nieco w stronę "W" dla lepszej symetrii. Nas czcionką zresztą można jeszcze pokombinować, tu zgadzam się z Qballem. W zasadzie bardziej podała mi się stara, ale przydałoby się, żeby ktoś ją bardziej "poszarpał" i podrasował.

EDIT: No dobra, pokusa była silniejsza. :P Podesłałem moją wariację Gruszczemu. Zobaczymy, co wy na to. :)
07-01-2008 01:16
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Eee... To teraz dział WoD na Polterze wygląda tak jak kiedyś wyglądały wszystkie stare serwisy - wciąż wyglądają tak http://wod.gildia.pl czy dawny i wciąż wiszący http://caern.gildia.pl - jak ŚM na GMF ( http://www.fantasy.dmkhost.net/dar k_fantasy/ ), wszystko niebieskie.

No, przepraszam, jest jeszcze czerwony WoD na Wrotach i w tym kontekście cokolwiek ironicznie biały Oneiros.

Nie podobało wam się podobieństwo do Komandorii 43, która ewidentnie stała się złotawa na wzór Polterowego WoDu? Niebieski jest mdły i bez charakteru. Zrobiliście marne logo (przepraszam, Kasiu, ale naprawdę jest ivul i ov dorknez :( ) i zmarnowaliście bardzo dobrą kolorystykę starego layoutu usiłując ją do niego dopasować.

Fuj po trzykroć. A szkoda.
07-01-2008 02:35
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
To logo z księżycem, zaproponowane przez dawida jest całkiem niezłe.

A propos - nie lepiej pozbierać wszelkie propozycje, w tym ze starym logo i zrobić jakąś ankietę?
07-01-2008 08:02
Gerard Heime
   
Ocena:
0
Niebieski jest kolorem okładki Core Rulebooka. Przykro mi Kastorze, ale żółto-złota kolorystyka i nietoperek były po prostu kiczowate. Wolę jednak, by kolory u nas były oklepane, a nie kiczowate. Logo zaś wpasowuje się w kanon znaków działów i jest - co zauważył Gruszczy - proste (Gruszczy wybrał najprostsze logo z chyba 10 wersji). A to ma wiele zalet (np. umieszczanie na PDFach do druku). W chwili obecnej podoba mi się też pierwszy księżyć Dawida.
07-01-2008 09:05
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Niebieski jest kolorem okładki Core Rulebooka.

Taka sobie argumentacja. Tym bardziej, że jeśli coś miałoby podpadać pod "kicz" to właśnie poprzednie logo. To jest ok, ale... well, netoperek był moim zdaniem lepszy.
07-01-2008 10:14
arro
   
Ocena:
0
Taka sobie argumentacja.

A według mnie bardzo dobra, bo jest obiektywna. Takie są kolory podstawki i chyba tego nikt nie podważy. Jak pokazała choćby powyższa dyskusja co jest ładne a co jest kiczem jest bardzo subiektywne. Dlatego moim zadaniem lepiej się opierać na rzeczach obiektywnych (jak kolory czarnej linii) niż subiektywnych ("moim zdaniem to kicz"). Niestety wszystkim się nie dogodzi...
07-01-2008 11:16
szelest
    ehem
Ocena:
0
ten pierwszy z linku dawida jest najlepszy:)
07-01-2008 11:27
Mathius Gabriel
    Nowe kolory...
Ocena:
0
Nie będę się wypowiadał w kwestii logo, bo nie jestem specjalnym fanem Wod'a i się nie znam.

Ponieważ jednak od czasu do czasu zaglądam do tego działu byłbym wdzięczny, gdyby kolor z nowego layoutu zbliżony do żółtego/cytrynowego był bardziej stonowany. Jest on bardzo kontrastowy i utrudnia czytanie.

Pozdrawiam.
07-01-2008 11:35
Avarest^
   
Ocena:
0
A mi się (są w zoo) podoba ;]
07-01-2008 12:16
Kaleen
   
Ocena:
0
Ja nie gram, przyznaję szczerze. Ale z wielogodzinnych rozmów z Gruszczym na temat Woda, co nieco wiem. I wydaje mi się, że Kasia fajnie oddała klimat tym logiem, mimo, że szczęka dziwnie przypomina mi tyranozaura z loga Jurrasic Park.
Poprzedni, oczodajny niebieski kolor, był trochę z dupy dobrany, bo w żaden sposób klimatyczny nie był. Ten stalowoszary nawiązujący do podręcznika głównego, to był mój pomysł i akurat wydaje mi się, że spomiędzy poprzedniego niebieskiego i jeszcze bardziej poprzedniego żółtego (czy tam złotego, jak sobie chcecie), wygląda najlepiej.
Nietoperek był kiczowaty. Ale pewnie wszyscy się do niego przyzwyczaili i stąd ten bulwers.
Ale you'll see, za miesiąc wam przejdzie.
07-01-2008 12:30
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Bulwers" był w odniesieniu do niebieskiego loga na złotym serwisie. Redakcja działu zdecydowała się jednak na dość dziwny ruch (choć pewnie będzie to nazywać "pójściem za ciosem" ;) ) i zamiast nadać nowemu logo normalną kolorystykę działu... zmieniła tą drugą dopasowując ją do logo.

Byłoby fajnie, gdyby nie fakt że w poprzedniej kolorystyce dział WoD był elegancki i się wyróźniał wśród innych, a teraz z tą masą czerni i sinoniebieskimi akcentami wygląda jak byle półamatorska strona o WoDzie. Treść artów natomiast, kremowobiała na czarnym tle, jest już w tym momencie tak kontrastowa w rzucie całości, że nie sposób moim zdaniem czytać większych artykułów.

Cóż jednak, wolna wola.
07-01-2008 12:39
Omlet
   
Ocena:
0
Ożesz Ty, faktycznie strasznie to teraz wygląda... *Troszkę* nieczytelne się zrobiło...
07-01-2008 12:43
Kaleen
   
Ocena:
0
Ależ Kastorze, rozumiem Twój punkt widzenia, bo poprzednia wersja strony była Twoim pomysłem. Ja też nie lubię, gdy ktos uważa moje pomysły za 'kiczowate'. Jakie by one nie były.
Natomiast myślę, że zmiana kolorystyki fajnie stronie zrobiła, tylko teraz chłopaki muszą troszkę dopracować szczegóły tak, zeby dla wszystkich było cacy.
07-01-2008 12:58
arro
   
Ocena:
0
Dlatego cały czas czekamy na konstruktywną krytykę (np. na jaki kolor (najlepiej w formacie RGB) zmienić tekst żeby lepiej się czytało). Jak widzicie wszelkie uwagi są brane pod uwagę (zmieniliśmy kolorystykę strony i loga zgodnie z sugestiami).
07-01-2008 13:18
Farindel
   
Ocena:
0
To logo zdecydowanie lepsze od poprzedniego kiepsko niebiesko nie wiadomo co. Loyout srtonki... hmm nie taki zły, pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Może jeszce z ta czcionką coś pokombinujęcie? Może ta orginalna z tytułu podręcznika?
07-01-2008 13:23
Omlet
   
Ocena:
0
Layout nie jest zly, ale chyba trochę za ciemne to wyszło...
Co do kolorów w RGB - dostosujcie kolorystykę loga do strony, nie na odwrót ;]
07-01-2008 13:49
Gerard Heime
   
Ocena:
0
Kastorze, szczerze mówiąc nie rozumiem skąd pomysł, że dopasowujemy kolor strony pod logo.

Padła decyzja o zmianie kolorystyki na paletę barw z okładki Core Rulebooka. Zarówno logo jak i strona spełnia teraz te wymagania. W czym zatem problem?

Rozumiem (podobnie, jak Kaleen), że nie podoba Ci się zmienianie czegoś, co Ty sam wprowadziłeś. Cóż, uważam, że jednak złota kolorystyka i złoty nietoperz były nienajlepszym wyborem - wyglądały o wiele gorzej niż np. obecna kolorystyka Oneiros, która w końcu również została wybrana przez Ciebie.
07-01-2008 14:08
Morphea
   
Ocena:
0
Kaleen: Szczerze, podstawą do stworzenia główki była czaszka kotka. Trochę ją skróciłam tylko z tyłu, bo za dużą jak na mój gust ów kotek puszkę mózgową miał.

Wszyscy inni: Przykro mi, że tak wielu z was uznaje to logo za nieładne. Jestem tylko wykonawcą zlecenia działu WOD i tworzę wedle wskazówek otrzymanych od redaktorów. Jeśli Gruszczy uzna, że czcionka crackhouse jest zła (moim skromnym zdaniem - jest), zmienię ją.
I naprawdę, tak jak arro powiedział, proszę o konstruktywną krytykę. Określenia typu "paskudne" nie pomagają w żadnym stopniu w doskonaleniu warsztatu.
07-01-2008 15:00
~Dawid

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
http://img179.imageshack.us/my.php ?image=wodtoptb5.jpg
Jak nie pasuje Wam niebieski do jasnej top graficzki, to podmieńcie na taką, wtedy cały wystrój będzie utrzymany w niebieskim kolorze. :) W Photoshopie Ctrl + U, klikamy Colorize i bawimy się barwą i nasyceniem.
07-01-2008 15:52
Homunculus
   
Ocena:
0
Brzydkie to logo.
Nietoperz uber alles.
07-01-2008 17:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.