» Wieści » Nowe ilustracje z Klanarchii

Nowe ilustracje z Klanarchii

|

Nowe ilustracje z Klanarchii
Do twórców Klanarchii dołączył znakomity grafik Mariusz Gandzel, którego czarno-białe prace zdobiły Monastyr i Neuroshimę oraz dodatki do anglojęzycznego Shadowruna. Wraz z Klanarchią Mariusz rozpoczął przygodę z kolorowymi ilustracjami. Jego cechą charakterystyczną są dziwaczne detale i tradycyjna technika tworzenia (akwarele i tempery).

Przykładowe ilustracje Mariusza na oficjalnej stronie Klanarchii.

Przejdź dalej: Nowe ilustracje z Klanarchii

Tagi: Klanarchia | furiath | RPG


Czytaj również

Komentarze


~Dragon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Widzę Karczmarzu, że doszukałeś się całkiem fajnych kąsków na digarcie :D
19-06-2008 15:07
Furiath
   
Ocena:
0
To były szkice na kolanie, w czerń i biel niechaj się bawią inni. ;)
19-06-2008 15:14
Rapo
   
Ocena:
0
@Furiath
Aż nie mogłem uwierzyć, że dziś ktoś mnie zrozumiał. Gdyby kiedyś przypadkiem bądź celowo doszło do naszego spotkania to upomnij się o trunek :P

Obrazki znalezione przez Karczmarza mnie... powaliły. Nie mam pojęcia co konkretnie, ale jest w nich coś takiego...
19-06-2008 15:19
Mroczny Pomiot
   
Ocena:
0
Marze o tym systemie, już poporstu nie moge się doczekać, gratuluje genialnych ilutracji! :D
19-06-2008 15:20
greenbox
    grafy:
Ocena:
0
zdania sa podzielone więc w woli wyjaśnienia: grafę pierwszą , tą max skomplikowaną stworzylem bez nadzoru, natomiast wiedźmiarz był konsultowany od początku do końca z autorem systemu Furiathem,i dzięki temu wg mnie profesjonalniej wygląda. Super zabawa przy takim rysowaniu. Mam nadzieję zrobić jeszcze więcej takich..kolorowych...skomplikowanyc h.. i sennie zakręconych: ) Aha, wiedźmiarz będzie ciutke badziej wyostrzony..nie tak rozmyty jak teraz.
Hajdamaka: RPO się ukaże(prawdop. w tym roku), i też będę maczał w niej swe łapska
19-06-2008 15:31
~Dragon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W zasadzie teraz dopiero zauważyłem, że te ilustracje co znalazł Karczmarz podobne są stylem do Siudmaka...
19-06-2008 15:31
greenbox
    Dragon
Ocena:
0
to dlatego że wychowałem się na ilustracjach W.Siudmaka(i paru innych) wpatrując się w nie godzinami- wtedy jeszcze na papierze, publikowane na łamach Fantastyki i NF......"czym skorupka za młodu nasiąknie- tym na starość trąca...." nalecialości są uzasadnione.: )
19-06-2008 15:40
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
... no dobra piszcie co chcecie, a mnie i tak się te obrazki z Klannarchii nie podobają. Jest dużo profesjonalnych twórców w naszyn kraju którzy robią o niebo lepsze prace. Niemniej podziwiam fakt że udało się zgromadzić tylu rysowników za free :-)
19-06-2008 15:56
greenbox
    lamedusa
Ocena:
0
Po pierwsze wygląda to tak: jeśli system-pomysł wciągnie grafika na tyle że pobudzi i to mocno wyobraźnię, przy okazji odwoła sie do najlepszych wspomnień książkowych ostatnich lat, zainspiruje i pozwoli dostrzec wielką szanse na następne produkty z lini, to nie ma co mędzić. Trza zewrzeć poślady i wziąść udział w zabawie.

Po drugie: pierwsze słyszę że za free.: )
19-06-2008 16:05
Furiath
   
Ocena:
0
W sumie, gdyby grafy podobały sie wszystkim, to bym pomyślał, że coś jest nie tak. A tak, wszystko jest w najlepszym porządku.
19-06-2008 16:12
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dziwne, bo ilustracje naprawde trzymaja swietny poziom, szczegolnie Jablonskiego, Madela i Gandzeja.Jedyne do jakich mam zastrzezenia to ilustracja Niny (za bardzo "plastykowa" i sztuczna jak dla mnie) oraz Koroder Andrzejewskiego (jakis taki toporny).
LaMedusa, mozesz zarzucic jakies galerie tych lepszych wg.Ciebie grafikow?

PS: RPO w tym roku? Myslalem, ze w poprzednim :D Ale to dobra taktyka - "nowy system, ktory wyjdzie w tym roku" - nie trzeba zmieniac dat ;)
19-06-2008 16:55
27229

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mnie o wiele bardziej podobają się te dwa wskazane przez Karczmarza rysunki. Jest tak pewnie dlatego, że wprost uwielbiam czarno-białe grafiki.

Ale, ale... mam pytanie z innej beczki: czy w podręczniku zostaną zamieszczone zarówno kolorowe, jak i czarno-białe ilustracje, czy też wydawca zdecyduje się tylko na jedne z nich? Z mojego punktu widzenia podręcznik, który jest jednolity pod względem kolorystyki, tzn. mieści albo czarno-białe, albo kolorowe prace, jest szczególnie atrakcyjny graficznie. Taki miszmasz sprawia wrażenie biedy, łatania niedoboru kolorowych grafik czarno-białymi ilustracjami.

Swoją drogą naiwnością jest wierzyć, że tak znakomici rysownicy pracują za darmo. Przecież projekt zostanie wydany w formie książkowej przez Copernicus Corporation, a nie przypuszczam, żeby wydawnictwo to robiło, nie licząc na zyski. Nic w tym zresztą dziwnego nie ma, że firma musi się utrzymać, a grafik zarobić na życie.
19-06-2008 18:11
Furiath
    Re hallucyon
Ocena:
0
System będzie sprawiał wrażenie takiej biedy jak Dark heresy i Warhammer. ;)

Na poważnie 90% ilustracji to kolor.
19-06-2008 18:42
markós
   
Ocena:
0
Użyłbym tu słowa, którego zabrania regulamin więc powiem, że ilustracje są genialne :)

Nie mogę się doczekać Klanarchii, a kupię ją choćby dla samych grafik ^^
19-06-2008 19:56
LaMedusa
    załóż konto na Deviancie i za free masz stosy lepszych
Ocena:
0
... a tak na serio to chłopaki nie wykrzesali z siebie wszystkiego czym zasłynęli. Np. grafy z Mordheim są o niebo lepsze niż te z ''tutaj''.
Linki do innych ciekawych polskich Moebiusów podeślę po weekendzie bo teraz nie mam czasu.
:-)
21-06-2008 00:23
Furiath
   
Ocena:
0
Brom Gerald też IMO rysuje ładniej od wszystkich naszych deviantowych i digartowych artystów. A od każdej pracy Broma też znajdziesz ładniejszą grafę kogoś innego. I od tego lepszego od Broma, również ktoś narysował ładniejszą ilustrację. Ale to przecież nie konkurs graficzny, to tylko wizualizacja zwyczajnej gry, która ma cieszyć. Kogo zachęci, to fajnie. Kogo nie zachęci, to trudno. I tyle. Szat nikt nie będzie rozrywać :)

Dodatkowo grafiki do Klanarchii (a także nasza wizja całego świata Klanarchii) powstawały wg konceptu wizualizacji nazwanej "fetish fantasy" - a np. mordheimowe wizualizacje Chrzana już na to się nie łapią.
21-06-2008 09:25
Siman
   
Ocena:
0
Fakt, mnie niektóre grafy Chrzana do Modrheim zmiotły. :) Ale IMO Klanarchia ma świetne grafiki bo:
- trzyma się konsekwentnie jednego stylu
- trzyma równy poziom - nawet jeśli nie wszystkie rysunki kładą na kolana, to przynajmniej brak jest takich (przynajmniej z tych, które do tej pory widziałem), które odznaczałyby się wyraźnie in minus.

Natomias muszę przyznjać, że styl Mariusza Gandzela, jakkolwiek doceniam jego zdolności, nigdy do mnie szczególnie nie trafiał i Klanarchia tego nie zmieniła póki co. :) Chociaż stylistycznie pasuje bardzo do fetish fantasy.
22-06-2008 15:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.