» Wieści » Nowa odsłona portalu Elixir

Nowa odsłona portalu Elixir

|

W portalu Elixir rozpoczęła się właśnie premiera trzeciej odsłony akcji "rEVOLUCJA". Jak informuje Redakcja, oprócz nowej oprawy graficznej rozszerzono serwis o nowe działy, internetową grę karcianą oraz blogi.

Przejdź dalej: Nowa odsłona portalu Elixir

Źródło: Redakcja Elixiru

Komentarze


~Driden

Użytkownik niezarejestrowany
    ...
Ocena:
0
Ja bym po prostu radził korzystać z: http://fantastyka.elixir.int.pl/ , albo innego serwisu jako ze strony wyjściowej. Pozwala pominąć irytującą, przynajmniej dla mnie muzykę i jest wejście wszędzie, a nie tylko do nowych.
Zaś intro jest do tego stopnia oddzielne, że bodajrze nawet nie ma linka do serwisu.
A stonowaniem kolorów o ile wiem już się ludzie zajeli.
17-02-2007 11:36
Ausir
    @Driden
Ocena:
0
Ale ile jest osób, którym na tyle zależy na wejściu do tego serwisu, że szukają innych stron wejściowych? Mówimy tu o pierwszym wrażeniu po wejściu przez reklamowany wszem i wobec adres.
17-02-2007 11:43
~Boromir

Użytkownik niezarejestrowany
    Blah
Ocena:
0
wiecie co mnie dziwi? To, że kilka osób pisze tutaj, jakby Elixir był jakąś nową stroną. Tymczasem jego historia sięga do 2000 roku ;] Revolucja v.3 jest rzeczywiście krokiem milowym w naszej historii. Anyway, tylko oczojebną oprawę graficzną macie do zarzucenia i parę innych rzeczy, które przeszkadzają tylko wielkim malkontentom? ;)

P.S. A co do Wikipedii, to osobiście nie wiem o czym mówicie.
17-02-2007 11:59
Zuhar
   
Ocena:
0
Miałem kiedyś (i teoretycznie mam) konto na Elixirze. Wczoraj w efekcie używania panelu administracji z profilem udało mi się zmienić hasło na pusty ciąg znaków. W efekcie nie mogę go ani zmienić, ani odzyskać, że o zalogowaniu nie wspomnę. Wspaniałe ułatwienie. Takie zachęcające.
17-02-2007 12:03
~:-)

Użytkownik niezarejestrowany
    Na...
Ocena:
0
...przykład o tym:

http://pl.wikipedia.org/w/index.ph p?title=Vampire%3A_The_Requiem&diff= 3753042&oldid=3112551

albo o koncie utworzonym tylko po to, żeby dodawać linki do waszego serwisu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Specj alna:Wk%C5%82ad/Konrad_ELX

Już wiesz?
17-02-2007 12:06
~:-)

Użytkownik niezarejestrowany
    Omijam...
Ocena:
0
...ten serwis ze względu na ciągłe spamowanie Wikipedii linkami do swojej strony. Ja rozumiem, że link na wiki to fajna reklama. Ale powinny być jakieś granice...
17-02-2007 12:07
Ausir
   
Ocena:
0
Serwis może i nie jest szczególnie nowy, ale chociażby dla mnie nie był wcześniej znany. A narzucanie użytkownikom Internet Explorera i flashowe intro, którego nie da się pominąć to naprawdę nie są rzeczy, które przeszkadzają jedynie wielkim malkontentom. Strony optymalizowane jedynie pod jedną przegladarkę to relikt lat 90, a i link "pomiń intro" jest standardem przy "wypasionych" flashowo stronach.
17-02-2007 12:10
~Konrad

Użytkownik niezarejestrowany
    Wikipedia
Ocena:
0
Jestem użytkownikiem serwisu zarówno elixir jak i wikipedi, czuje się związany z portalem elixir, na tyle na ile może być związany z nim każdy normalni user, tak user - bo tylko nim jestem(można sprawdzić moje konto na elixirze, nazwa - Konrad). Ponieważ jak powiedziałem wcześniej, korzystam również z serwisu wikipedi, postanowiłem tam zamieścić linki do miejsca z którego często korzystam, przy szukaniu informacji, na dane tematy(może ludziom by się przydały tak jak mi się portal elixir wiele razy przydał).

Chciałbym więc w tym miejscu przeprosić wszystkich tu obecnych, którzy wzieli moje linkowanie za spamowanie, a także (Przede wszystkim) Portal elixir (który jak napisałem już wcześniej, jest mi bardzo bliski) za to, że z mojej winy został oskarżony o spamowanie.
17-02-2007 12:56
Deckard
   
Ocena:
0
Wszedłem, wysłuchałem, przeżyłem. Mimo posiadania Mozilli Firefox z wyłączonymi ciasteczkami wszystko ruszyło...

Intro - cóż, wolałbym Lustmord albo Sephirotha, ale jakoś wytrzymałem. Stawiam -1 za dobór kawałka, chociażby dlatego, że zrazi wszystkich nieobeznanych z metalem. Przemykające napisy - cóż, Gwiezdne Wojny to nie są i nie czytałem ich z zapartym tchem. Btw - czy tam znajduje się fragment: "my z popiołów"?

Oprawa serwisu - mnie odstraszyła, ale może na innych działa inaczej? Skojarzyła mi się z serwisami poświęconymi Diablo i MU - zbyt pstrokata. Ale de gustibus, więc nie wstawię ani + ani -.

Przychylam się do uwagi Enca - pole tekstu jest zdecydowanie zbyt wąskie, czyta się bardzo niewygodnie.

Czekam na rozwój działów Almanach MG, SW i CP 2020 - a na razie polecam plewienie spambotów (chociażby w newsie o dodatku do CP v3.0). Zobaczymy, jak to będzie z tą jakością (oby jak najlepiej). :)

17-02-2007 13:38
Neurocide
   
Ocena:
0
Da sie minąć jakoś to intro przy pomocy Opery 8.xx ?
17-02-2007 14:25
kaduceusz
   
Ocena:
0
Narzędzia -> Szybka konfiguracja -> wyłącz obsługę wtyczek?
17-02-2007 15:12
~Serum

Użytkownik niezarejestrowany
    ;]
Ocena:
0
Tak sobie patrzę z boku i parę z nowych serwisów elixirowych jest lepszych od sraczkowatej strony na której teraz pisze :D
17-02-2007 15:33
Deckard
    @Serum
Ocena:
0
Nie ma się co dziwić - porównujesz news z serwisem :D
17-02-2007 15:55
~Dudek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Strona główna mnie się bardzo podoba, ale rozumiem, ze może komuś nie przypaść do gustu. Tak samo muzyka. Tutaj nie ma co się spierać.

Jednak dwie rzeczy:

po pierwsze polecam zapoznanie się z zawartością nowych serwisów. "A co do 10 nowych dzialow z 30 tekstami to nie od dzis wiadomo, ze liczy sie jakosc a nie ilosc." Kiedy ktoś mówi w ten sposób nie znając żadnego artykułu, to mnie pusty śmiech ogarnia. Znam już sporo tekstów z rEVOLUCJI i jestem przekonany, że to jest 10 serwisów, każdy po 20 dobrych tekstów.

po drugie "A a po prawej "konfigurowalny" Jumpgate, który jak sam piszesz wymaga konfigurowania wiec to srednie "dwa klikniecia". " Wiesz, to jest tak, jak z każda inwestycją. Zainwestujesz ileś pieniędzy, potem Ci się zwróci, a następnie zaczniesz zyskiwać. Tu jest tak samo, teraz trochę poklikasz, ale dzięki temu potem będziesz klikał dużo mniej. Według mnie się opłaca.
17-02-2007 16:03
Ausir
   
Ocena:
0
Nie, jeśli pierwsza wizyta na tej stronie jest też ostatnią.
17-02-2007 16:14
rincewind bpm
   
Ocena:
0
10 serwisów, każdy po 20 dobrych tekstów?

Klikam NWN.

Zobaczmy dzialy:
Artykuły: 2 recenzje, okej.
Atuty: Przekopiowane prosto z gry (czy z instrukcji), nawet bez słowa komentarza.
Opowiadania: 2 teksty, w sumie już 4.
Zaklęcia: Patrz atuty.
Zbrojownia: Przekopiowane z gry, choć w "artach" do każdej broni dodane jest zdanie komentarza w postaci "to słaba broń" / to "mocna broń". Tym zabawniejsze, że z merytoryką to to jest na bakier (kosa bardzo słabą bronią? łuk refleksyjny jako inny rodzaj łuku, ale z tymi samymi obrażeniami? Czy nie zauważanie fundamentalnej różnicy między zbroją łuskową a ćwiekówką?) Mon, w temacie powergamingu to musisz się jeszcze duużo nauczyć :) A więc mamy 3 artykuły, z czego własnego wkłasu jest po kilkanaście linijek. W sumie 7.
Umiejętności - kopia z instrukcji / gry.
Organizacje
Klasy Postaci
Rasy
Charaktery - w każdym z tych działów znajdziemy po jednym krótkim artykule, z których charaktery, rasy i klasy są kopią z gry, albo przedstawieniem tego w innych słowach, choc wcale nie szerzej.

W sumie 11 artykułów, z czego tylko 5 (recki, opowiadania, organizacje) to to czego nie można znaleść w instrukcji czy podczas tworzenia postaci w grze.

I nie chodzi tu ten konkretny przypadek, ale to po prostu wygląda nieco zabawnie, jak ktoś przepisał lub skopiował kawałki instrukcji, dodał 5 tekstów i twierdzi że ma 20 :)

Edit: na 10 nowej stronie, tej z karcianką, też nie ma 20-30 artykułów, a raczej tylko jeden - no, chyba że są gdzieś ukryte :)
17-02-2007 17:52
Rincewind
    To moje zdanie
Ocena:
0
Ok jakoś przebrnęłem przez to intro. Pali licho prośba o przesiadanie sie na IE (choć brzmi to troche niepoważnie). Ok klikam dalej... wracam do ekranu startowego (ale to może tylko mój komp się psuje a może to dlatego że opery używam).

No dobra idę za radą. Włączam IE (drugi raz oglądam intro...)

Z nudów czytam co tam nabazgrano - nei można tego było dać po prostu na stronie głównej? Muzyka wyjeta z pupy. Wszyscy metalowcy są szczęściliwi. JAk już chcece stawiać na młodzież to było podkład z Tokio Hotel zrobić.

Znowu klikam dalej i dupcia blada. Znowu wracam do początku. Pogratulować.

Dobra nieważne znalazłem strone przez google.

Po cholere każda strona odpala się w nowym oknie?

Wybaczcie ale wymiekam. Jak liczycie na dużą ilość użytkowników to po cholere zamulacie serwer 'elo' gównienkami?

Malkontent ze mnei nie? I Dziękuje za zwyzywanie mnie na prywatnym blogu.
17-02-2007 19:38
~Nivo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
http://blog.elx.pl/gsp_dibbler

Serdecznie gratuluję wpisu.

I wy mienicie się profesjonalistami?
17-02-2007 20:10
Ra-V
   
Ocena:
0
Dudek: po czym wnosisz ze nie czytalem artykulow? Po wlasnym widzimisie? Jestem szczerze przekonany, ze sie mylisz... w obu kwestiach, tej i jakosci artykulow.

I nie oplaca sie bo nie bede klikal jesli cos jest niefunkcjonalne. Ale widac obiektywna krytyka ze zwroceniem uwagi co nie dziala i co sie sypie (powtarzac sie nie bede) jest uwazana za malkontenctwo i komentowana w sposob karalny.

Pogratulowac profesjonalizmu czlonkom redakcji, a samej redakcji pogratulowac Dibblera.

btw to podpada pod lamanie Waszego regulaminu:

"II. Zasady:

Każdy użytkownik Elixiru zobowiązany jest do przestrzegania elementarnych zasad kultury osobistej. Zakazuje się:

- Jednoznacznie, wulgarnie i bez żadnej przyczyny obrażać jakąkolwiek osobę publiczną, lub niepubliczną (w tym uczestników forum) .
- Notorycznie i bezzasadnie używać słów powszechnie uważanych za wulgarne."

Chyba, ze ten redakcji nie dotyczy?
17-02-2007 21:01
Deckard
   
Ocena:
0
Bleh, kolejny flejm...

Dudek - samym sloganem reklamowym "10 nowych działów na ..." mnie nie zabijesz. Nie gram w c-rpg i pochodne, nie jestem fanem Arkony ani Monastyru - stąd nie będę dziękował za coś, co mnie nie interesuje. Zajrzałem do działów CP, SW i Almanachu - jak stało, tak stoi. Przeczytałem kilka artów - nie, nie uważam, aby były dobre - raczej "wtórne". Z zawiązanymi oczyma wskazę kilka wpisów na blogach, które stawiam wyżej pod względem profesjonalizmu i zredagowania tekstu. Może coś zmieni się na tych stronach z biegiem czasu.

O wpisie dibblera nie mam sił pisać - za to życzę Wam, aby komentujący bloga Marcus i inni kolejny raz nie wyszli przez osrane, otwarte czy wyważone drzwi.

Eh, no nic - trzeba wytrzeć mleko spod nosa i iść dalej...
17-02-2007 21:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.