Znamy już laureatów tegorocznej edycji ENnie Awards. Zwycięzców wybrali internauci w głosowaniu trwającym od 22 do 31 lipca, a nagrody wręczono na konwencie Gen Con Indy. Za najlepszą grę fabularną uznano Iron Kingdoms, za najlepszy setting - Magnimar: City of Monuments, a miano produktu roku zdobył NPC Codex.
Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
1. Najlepsza gra RPG (Best Game):
Złoto: Iron Kingdoms (Privateer Press)
Srebro: Night’s Black Agents (Pelgrane Press)
2. Najlepszy setting (Best Setting):
Złoto: Magnimar: City of Monuments (Paizo Publishing)
Srebro: Mythic Iceland (BRP/Chaosium)
3. Najlepsze zasady (Best Rules):
Złoto: Dungeon World (Sage Kobold Productions)
Srebro: Iron Kingdoms (Privateer Press)
4. Najlepszy dodatek (Best Suplement):
Złoto: Shadowrun 2050 (Catalyst Game Labs)
Srebro: Doctor Who: The Time Traveler’s Companion (Cubicle 7)
5. Najlepszy bestiariusz (Best Monster/Adversary):
Złoto: NPC Codex (Paizo Publishing)
Srebro: Inner Sea Bestiary (Paizo Publishing)
6. Najlepsza przygoda (Best Adventure):
Złoto: Pathfinder: Rise of the Runelords Anniversary Edition (Paizo Publishing)
Srebro: Achtung! Cthulhu – Three Kings (Chronicle City/Modiphius Entertainment)
7. Najlepsza pomoc do gry/akcesorium (Best Aid/Accessory):
Złoto: Night’s Watch (Green Ronin Publishing)
Srebro: The Unspeakable Oath (Arc Dream Publishing)
8. Najlepsze grafiki z wnętrza podręcznika (Best Interior Art):
Złoto: Shadows of Esteren Book 1 (Agate Editions)
Srebro: Ed Greenwood Presents Elminster’s Forgotten Realms (Wizards of the Coast)
9. Najlepsza grafika okładkowa (Best Cover Art):
Złoto: Iron Kingdoms (Privateer Press)
Srebro: NPC Codex (Paizo Publishing)
10. Najlepsze mapy (Best Cartography):
Złoto: The Lands of Ice and Fire (Random House)
Srebro: Sprawl Sites: High Society and Low Life (Catalyst Game Labs)
11. Najlepszy produkt w wersji elektronicznej (Best Electronic Book):
Złoto: Deadlands Reloaded: The Last Sons (Pinnacle Entertainment)
Srebro: Hobomancer (Hex Games)
12. Najlepsza gra familijna (Best Family Game):
Złoto: Doctor Who: Adventures in Time & Space—11th Doctor Edition (Cubicle 7)
Srebro: Hero Kids—Fantasy RPG (Hero Forge Games)
13. Najlepsza darmowa gra (Best Free Game):
Złoto: Mazes and Perils RPG (WG Productions)
Srebro: Silent Memories (Morning Skye Studio)
14. Najlepszy darmowy produkt (Best Free Product):
Złoto: Wayfinder #8 (Paizo Fans United)
Srebro: Battletech: A Time of War Quick-Start Rules/Shadowrun Quick-Start Rules (Catalyst Game Labs)
15. Najlepszy tekst (Best Writing):
Złoto: Kobold Guide to Worldbuilding (Kobold Press)
Srebro: Night’s Black Agents (Pelgrane Press)
16. Najlepsza jakość wydania (Best Production Values):
Złoto: Shadows of Esteren Book 1 (Agate Editions)
Srebro: Iron Kingdoms (Privateer Press)
17. Najlepszy produkt związany z RPG (Best RPG Related Product):
Złoto: Kobold Guide to Worldbuilding (Kobold Press)
Srebro: The Lands of Ice and Fire (Random House)
18. Najlepszy produkt figurkowy (Best Miniature):
Złoto: Pathfinder Bestiary Box (Paizo Publishing)
Srebro: Pathfinder Battles: Shattered Star Gargantuan Blue Dragon (WizKid Games/NECA)
19. Najlepsza strona internetowa (Best Website):
Złoto: Gnome Stew
Srebro: The Escapist
20. Najlepszy blog (Best Blog):
Złoto: Gnome Stew
Srebro: The Illuminerdy
21. Najlepszy podcast (Best Podcast):
Złoto: TableTop: Dragon Age
Srebro: Haste: The Official Obsidian Portal Podcast
22. Najlepsze oprogramowanie (Best Software):
Złoto: Roll20 (The Orr Group, LLC)
Srebro: The Crawler’s Companion (Purple Sorcerer Games)
23. Produkt Roku (Product of the Year):
Złoto: NPC Codex (Paizo Publishing)
Srebro: Shadows of Esteren Book 1 (Agate Editions)
Sędziami przyszłorocznej edycji będą:
- Hooper
- Jakub Nowosad
- Kayra Keri Kupcu
- Kurt Wiegel
- Stacy Muth