» Wieści » Nadciąga noc komety

Nadciąga noc komety

24-09-2019 17:08 | AdamWaskiewicz

Nadciąga noc komety

W najnowszym, październikowym numerze magazynu Nowa Fantastyka zamieszczono przygodę Noc Komety do gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay. Na stronie wydawnictwa Copernicus Corporation dostępne są pomoce do niej – między innymi gotowe karty postaci (do pierwszej edycji systemu) i zestaw handoutów.

Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Noc Komety | Warhammer Fantasy Roleplay | Nowa Fantastyka | Copernicus Corporation


Czytaj również

Komentarze


Brogming
    Nowa Fantasyka
Ocena:
0

Czy w Nowej Fantastyce jest jakiś stały dział dot. gier fabularnych?

24-09-2019 19:39
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Nie, natomiast wedle zapowiedzi rednacza, Jerzego Rzymowskiego, erpegowe przygody mają się ukazywać w miarę możliwości regularnie. Podobno sprzedaż tych numerów, w których zostały opublikowane, była zauważalnie wyższa od średniej, a to dobrze wróży. Ponoć rozważany jest także numer specjalny w całości poświęcony grom fabularnym, ale to jak na razie pieśń przyszłości. 

24-09-2019 20:16
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Jak dla mnie to kiepsko, bo takie pisma się kupuje dla opowiadań, a nie rpg.

24-09-2019 21:42
adrturz
   
Ocena:
+1

IMHO, takie pisma powinny pokazywać spektrum - i z tego, co widzę "NF" właśnie do tego zmierza.

24-09-2019 22:37
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Jeśli coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo. Pisma literackiego nie kupuję dla scenariuszy gier planszowych. To nie czasy MiMa. W sieci tego od groma można znaleźć. Mam nadzieję, że NF nie pójdzie tą drogą, ale cóż... Sami wiedzą lepiej, co dla nich dobre.

24-09-2019 23:40
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Przypominam jeśli ktoś nie zauważył - mówimy o czasopiśmie "Nowa Fantastyka", nie "Nowa Literatura Fantastyczna". Jeszcze w czasach, kiedy nazywała się po prostu "Fantastyka", pisała o filmach, komiksach, zamieszczała teksty popularnonaukowe, felietony i polemiki - i też dla nich kupowało się (i kupuje) to czasopismo. Oczywiście, Tobie może się to nie podobać, ale w żadnym razie nie znaczy to, cze NF jest "dla nikogo". Pamiętam z dawnych czasów narzekania części czytelników, że ma być fantastyka, czyli lasery, roboty i statki kosmiczne, a nie jakieś tam, panie dziejku, bajki o krasnoludkach i czarownikach, Conanach i innych wiedźminach. Widzę, że duch w narodzie nie ginie.

25-09-2019 21:48
Henryk Tur
   
Ocena:
0

LOL, ja pamiętam, jak dodali coś, co się zwało "Cyberkultura". Wyleciało szybko, bo ludzie narzekali. Poza tym te Conany i czarodzieje to TEŻ literatura, do której się wraca. Jeśli chodzi o scenariusze RPG, to raczej sa to zabawy na jeden raz. A teksty popularnonaukowe i polemiki idealnie do profilu literackiego pasują, także, nie rób z NG takiego Bravo na poletku fantasyki

25-09-2019 23:17
Kamulec
   
Ocena:
0

Sporo zależy od hermetyczności scenariusza. Jak będą odpowiednio napisane, mogą przy okazji otworzyć nowe osoby na hobby, a to na plus.

01-10-2019 21:53
narsilion
   
Ocena:
0

Wcale się nie dziwię że sprzedaż numerów ze scenariuszami jest większa: a jakie inne pismo dzisiaj drukuje scenariusze? A Fantastyka to jednak renoma i obietnica postawionej wysoko poprzeczki. Tak ją przynajmniej pamiętam z dawnych czasów.
Ergo - też z wrażenia kupiłem i przeczytałem. No i mam mieszane uczucia. Samo wykonanie - przede wszystkim redakcyjne - trochę mnie przestraszyło. Jak napisał Kamulec: "jak będą odpowiednio napisane" - no właśnie w tym sęk. Boję się że może zadziałać odwrotnie niż przewidujesz. Niestety od opowiadań rzecz odstaje i ja nie czytałem tego z przyjemnością. Internet jednak więcej zniesie niż papier :) Ale może po prostu tekst nie trafił w mój gust.

04-10-2019 22:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.