» Wieści » Misja ratunkowa dla WFRP 2 ed. PL

Misja ratunkowa dla WFRP 2 ed. PL

|

Misja ratunkowa dla WFRP 2 ed. PL
W odpowiedzi na ogłoszony na forum serwisu Poltergeist apel, w sieci od kilku dni można podpisywać się pod "Listem otwartym do Wydawców" w sprawie dokończenia drugiej edycji polskojęzycznej wersji systemu Warhammera Fantasy Role Play.

Znajdziecie go w tym miejscu.
Źródło: List otwarty do Wydawców
Tagi: Warhammer


Czytaj również

Komentarze


Raziell
   
Ocena:
0
Tylko jak mam głosować portfelem skoro mam już wszystko co dotąd wydał Copernicus? Jak będę miał na co głosować portfelem to to zrobie.
29-09-2009 16:27
Feniks
   
Ocena:
0
Wiesz z licencją to chyba nie taki problem skoro John Grams z Fantasy Flight Games twierdzi, że mają już podpisaną współprace na wydanie WFRP w Polsce. Jeżeli więc negocjacje są już załatwione to może rzeczywiście tak jak twierdzi Seji można liczyć na jakiś minimalny lub nawet zerowy czas obsuwy w stosunku do wersji angielskiej.

Przegapiłem post Kastora. Kastor są systemy, które są raczej pewnikiem na rynku są to na 100% WFRP i DnD więc o te gry można spokojnie negocjować nawet jak nie widzieliśmy jeszcze linijki z nowej edycji.
29-09-2009 16:35
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
"Podpisaną współpracę"? Czyli co konkretnie?

Z tego, co wiem, jest ponoć jakieś wydawnictwo zainteresowane wydaniem polskiej edycji WH3, ale licencja nie została jeszcze sprzedana i nie wiadomo nawet, na jakim etapie są prowadzone rozmowy. A nowa edycja, pomimo pozycji, jaką Warhammer ma w polskim erpegowym światku, wcale takim pewniakiem nie musi być. Cena podstawki jest zaporowa, a rozwiązania mechaniczne na tyle "uplanszówkowione", że przejście na nową wersję systemu może być znacznie mniej bezproblemowe niż z pierwszej na drugą.

Edit:

@ Karp:
Myslisz, ze jesli w Polsce pojawi się 3 ed WFRP, to nastąpi to równoczesnie z premierą angielskojęzyczną? Przez ten rok, czy dwa (optymistycznie patrząc) fani w naszym kraju mogliby dostać kilka wartosciowych dodatkow.

A tu akurat się mylisz. Jeżeli za rok-dwa miałaby ukazać po polsku trzecia edycja, to wydawanie w tej chwili dodatków do drugiej byłoby ekonimicznym samobojem. Nakład podręczników, jeśli byłby wydany w takiej liczbie, żeby się zwróciły zaangażowane w niego środki, sprzedawałby się dłużej. Już na kilka miesięcy przez planowaną premierą sprzedaż spadłaby znacząco, i w efekcie wydawca zostałby z podręcznikami których nie miałby jak sprzedać - de facto makulaturą.

Zajrzyj sobie na stronę MAGa albo ISA, zerknij, jak długo pokutują tam dodatki do systemów, których wydawanie dawno już zostało zarzucone. W momencie, kiedy na rynku funkcjonuje nowy WoD w polskiej edycji, szanse na to, że dodatki do starego kiedykolwiek zejdą z magazynów, są bliskie zeru, tak samo z podręcznikami do systemów wydawanych przez MAGa - większość z nich pomimo obniżenia ceny o połowę albo nawet dwie trzecie nadal zalega, dziesięć lub więcej lat od wydania. Naprawdę myślisz, że jakikolwiek wydawca wszedłby w kontynuację drugiej edycji Warhammera, kiedy do drzwi puka trzecia? Ja nie widzę na to najmniejszych szans.
29-09-2009 16:53
ishii
   
Ocena:
0
Cóż, są tacy którzy kupili wszystko co wyszło do pierwszej i drugiej edycji. Dlaczego by więc nie mieli tak zrobić z 3 edycją? Jeszcze inna sprawa, że 3 edycja może nie będzie tak popularna i znajdzie się jednak więcej chętnych na dokończenie starszej wersji. Nowe nie znaczy lepsze (proponuję zgłębić temat na różnych forach). Zamiast uprawiać malkontenctwo, spróbujmy coś zrobić pożytecznego.

Ps. Mamy już 181 podpisów.
29-09-2009 23:37
Feniks
   
Ocena:
0
Adam jedyne co dostałem to wiadomość "We have a partner who wishes to published 3rd edition", chyba nie liczysz na to, że jakikolwiek szanujący się biznesmen wypuści więcej informacji o negocjacjach obcej osobie?
30-09-2009 23:36
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ja chce 3 ed po co szmaciana 2 ed
22-11-2009 16:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.