» Wieści » Magia i Miecz powraca!

Magia i Miecz powraca!

|

Magia i Miecz powraca!

Na portalu wspieram.to ruszyła zbiórka funduszy na sfinansowanie powrotu magazynu Magia i Miecz. Cel minimum został ustalony na kwotę 25000 zł.

Zgodnie z zapowiedzią, Magia i Miecz ma być magazynem w formacie B5, w czerni i bieli liczącym ok. 100 stron. Początkowo ma być kwartalnikiem. Kupić je będzie można w sklepie Fajnych RPG oraz na konwentach.Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, jego redaktorem naczelnym będzie Tomasz ‘Sting’ Chmielik - Maciej 'Lucek' Sabat przejął stanowisko zastępcy rednacza.

Oto co w kwestii zawartości oraz linii programowej napisał wydawca:

Magia i Miecz to czasopismo skierowane do wszystkich miłośników gier fabularnych. Zamierzamy zamieszczać w nim teksty zarówno dla osób, które w RPG stawiają dopiero swoje pierwsze kroki, jak i dla weteranów tego typu rozrywki. Wśród artykułów znajdą się m. in. almanachy podpowiadające początkującym, jak grać i na co zwracać uwagę oraz przekrojowe teksty traktujące o wielu różnych aspektach naszego hobby – na przykład o tym, w jaki sposób tworzyć rozbudowane i wiarygodne światy.

Oczywiście tworząc kolejne numery, poświęcimy uwagę nie tylko zagadnieniom teoretycznym, ale skupimy się również i na treściach łatwych w praktycznym zastosowaniu. Dostarczymy wielu ciekawych rozwiązań mechanicznych do waszych ulubionych systemów oraz przedstawimy scenariusze osadzone zarówno w ściśle określonych ramach, jak i bardziej uniwersalne, które będzie można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb.

Magia i Miecz będzie również pismem skierowanym do wszystkich miłośników LARPów - odnajdą w nim wiele interesujących artykułów dotyczących ich ulubionego hobby. Pragniemy w ten sposób udowodnić, że LARPy są dla gier fabularnych tak samo ważne, jak tradycyjnie rozgrywane sesje.

W każdym numerze pojawi się także gro innych interesujących artykułów, a swoimi pomysłami oraz spostrzeżeniami podzielą się z wami doświadczeni, aktywni gracze i Mistrzowie Gry. Wszystko to zaś podlane zostanie humorem nawiązującym do najlepszych tradycji pewnej krainy pełnej wrednych, zielonoskórych pokurczy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Magia i Miecz
Tagi: Magia i Miecz | Fajne RPG


Czytaj również

Komentarze


Beamhit
   
Ocena:
0

Jak dla mnie kilka MiMowych sucharów było zabawnych, jak ten:

- (W czasie walki) Wskrzeszam go! Powstanie z wszystkimi punktami życia!

- Ale on jeszczy żyje!

- To go dobijam i wskrzeszam!

Albo ten:

- Szarżuję na nich!

- Na koniu?

- Nie, pieszo. Koń mnie spowalnia.

Ale co kto lubi.

 

19-05-2014 10:21
Cherokee
   
Ocena:
+1

@Beamhit - to raczej Kwiatki z Sesji, KG kojarzy mi się raczej z dowcipami rysunkowymi i różnymi parodiami RPG-owymi. Kwiatków w ramach KG nie pamiętam. Te które przytoczyłeś są dobre ale w forumowych działach kwiatkowych żena szła z nosa straszliwie, więc omijam zwykle takie czytanki szerokim łukiem. 

19-05-2014 10:30
Senthe
   
Ocena:
0

Hm, ja tam chętnie zobaczyłabym nowe suchary dotyczące nowych systemów. Zresztą bez przesady, w wielu pisemkach (myślę tu o tych skierowanych do graczy) znajduje się dział pseudohumorystyczny i jakoś nie ma tragedii. Nie chcesz - nie czytasz.

19-05-2014 11:32
Cherokee
   
Ocena:
+1

Nie chcesz - nie czytasz.

Ależ absolutnie (choć niby płacę za to, tak jak Czarnotrup za strony larpowe). Mnie bardziej niepokoi "podlewanie" humorem. Jeśli te wszystkie Kurzymisie i Krainy będą zamknięte w swoim rezerwacie to spoko. Jeśli każdy tekst będzie "podlany" tego typu humorem to dziękuję. 

19-05-2014 12:00
Senthe
   
Ocena:
0

Yyy... A co Ci każe przypuszczać, że każdy tekst miałby taki być? o___O'

19-05-2014 12:06
Cherokee
   
Ocena:
0

Sformułowanie "wszystko to zaś podlane..."? :-)

19-05-2014 12:11
Senthe
   
Ocena:
+1

E, to chyba nieporozumienie. Pewnie chodziło o zwyczajny osobny dział. Jakoś nie wyobrażam sobie, by każdy z tekstów pisanych przez różnych autorów miał obowiązkowo zawierać akcenty humorystyczne.

19-05-2014 12:13
Cherokee
   
Ocena:
0

Mam nadzieję. Zwykle pomysł na pismo z jajem pojawia się w chwili, gdy redakcja się wypala i nie wie juz o czym pisać. Zaczynają się wtedy te hermetyczne kurzymisiowe dowcipy, w których jeden członek redakacji puszcza oko do drugiego, a ja za to płacę i muszę się przez to przebijać.

19-05-2014 12:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.