» Wieści » Lesser Shades of Evil – nowy system science-fantasy

Lesser Shades of Evil – nowy system science-fantasy

23-05-2007 08:10 | Radek 'Drozdal' Drozdalski

Lesser Shades of Evil – nowy system science-fantasy
Wydawnictwo EOS Press (Weapons of the Gods, Godlike, Delta Green d20) zainaugurowało start nowej linii gier fabularnych science-fantasy pod nazwą Lesser Shades of Evil.

Podręcznik główny do Shades of Evil to 456 stronicowe tomiszcze zilustrowane przez takich tuzów jak Torstein Nordstrand, Larry Elmore oraz Martin McKenna, zawierające bogaty setting opisujący Drugą Erę świata, jego historię, cuda i nieprzebrane niebezpieczeństwa.

Punktowy system tworzenia postaci pozwoli graczom na zbudowanie dowolnego bohatera – od szerokookich śmiertelników, przez Dzikie Golemy, Przebudzonych, przerażających Archfiendów i na nieśmiertelnych Angelionach kończąc.

'Filmowa mechanika' wykorzystująca kości sześcio-, dziesięcio- i dwudziestościenne, zależnie od trudności testów oraz ryzyka, które gracze zdecydują sie podjąć aby dopiąć swego.

Akcja gry została osadzona tysiące lat po zagładzie starożytnego świata, w którym ludzie żyją w wieku ciemności; doją swe krowy, kultywują pola a z nadejściem nocy składają modły do Wszytko-Widzących. Ich żywota mogą wydawać się proste, ale między nimi chodzą Angelioni, nieśmiertelni, którzy przechowują i kultywują mroczną technologię Pierwszego Wieku. Przez dwa tysiące te ciche duchy sprawowały pieczę nad masami śmiertelników, używając zakazanych technik aby błogosławić prawych długowiecznością oraz wynagradzać zło i zepsucie szybką śmiercią. Wraz z nadejściem Drugiej Ery porządek świata legł w gruzach i właśnie w tej erze zmian przyjdzie nam toczyć rozgrywkę.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: EOS Press
Tagi: transhuman sf | Lesser Shades of Evil | EOS press


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Gruszczy
   
Ocena:
0
Ten tytuł to nie jest Lesser Shades of Evil? Nawet na okładce jest. Szkoda, że w materiałach promocyjnych jest omówienie wykonywania testów i budowa postaci, a nie jakaś fajna zajawka, pokazująca solidnie zarys gry. To by mnie zdecydowanie bardziej przekonało, bo po tym, co napisał Drozdal już byłem zainteresowany.
23-05-2007 12:09
Drozdal
   
Ocena:
0
Dzięki za czujne oko Gruszczy

Zapewne za jakiś czas pojawi się zajawka w PDF, jak na razie Brad Elliott wspomniał o tym, że podręcznik znajduje się w druku, co oznacza (znająć EOS'a) że wydania gry spodziewać się można w okolicach GEenConu (a jakże!).
23-05-2007 13:56
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To jednak istnieje science - fantasy...
Już sobie wyobrażam mojego bohatera za dnia dojącego krowy, a w nocy naprawiającego maszynę różnicową.
23-05-2007 14:28
Drozdal
    @borejko
Ocena:
0
poprawiłem twój wpis:

"Już sobie wyobrażam mojego nieśmiertelnego bohatera za dnia dojącego krowy, a w nocy naprawiającego maszynę różnicową. "
23-05-2007 15:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.