» Wieści » Layout Klanarchii

Layout Klanarchii

|

Layout Klanarchii
Na oficjalnej stronie systemu oraz w tym samym czasie na stronie wydawcy został zaprezentowany layout Klanarchii na przykładzie 10 wybranych stron podręcznika. Autorem layoutu jest Mariusz Gandzel. Podręcznik będzie liczył 428 pełnokolorowych stron formatu A4.

Autorzy mają nadzieję, że styl zaprezentowanych stron przypadnie czytelnikom serwisu Polter.pl do gustu.

Przejdź dalej: Layout Klanarchii

Tagi: Klanarchia | Copernicus Corporation


Czytaj również

Komentarze


lucek
   
Ocena:
0
W Y P A S.
Dołożyli mi kolejne 10% pewności, że kupię Klanarchię. Razem mam już 180% :-)


l.
06-03-2009 14:13
Zuhar
   
Ocena:
+2
Mam wrażenie, że tekst zbyt blisko ramek i ilustracji. Ale mam już właściwie pewność, że kupię dwie sztuki. Jedną na ołtarzyk. Dręczy mnie już tylko jedno pytanie: kiedy? kiedy? kiedy? kiedy? kiedy?!
06-03-2009 14:19
Aesandill
    Prosze o wybaczenie, nie mogłem się powstrzymać
Ocena:
0
428 stron?

" na pewno nie strawię takiej objętości i najprawdopodobniej przestanę czytać po kilkunastu stronach. Nie chce mi się czytać książki, aby poprowadzić sesję"
:D
Złośliwie i bezsensownie cytując klasyka.

Podoba mi się taka ilość, jeśli każda strona ma przekazywac ciekawe info, to ciesze sie ze Klanarchia będzie miała dużo do zaoferowania.
Pozdrawiam
Aes
06-03-2009 18:08
Furiath
   
Ocena:
+2
Ja zaś wolę przeczytać i 600 stron i dostać pomysłów oraz rozwiązań na kilka lat grania, niż czytać 100 stron z opisem jednej przygody :>
06-03-2009 19:09
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
    Thx...
Ocena:
+1
...za odpowiedź na forum - przeczytałem.

Z justycjariuszem kajam się oczywiście. Słowa nie znałem, nie sprawdziłem a wyciągnąłem wnioski. Mój błąd.

Mimo to, justycjariusz ląduje u mnie w kategorii słów, których raczej nie użyłbym na sesji bo są jakieś takie... nieteges. Jak "grododzierżca" z Wiedźmina. Brrr...
06-03-2009 20:00
Repek
    @A właśnie!
Ocena:
0
Ja zaś wolę przeczytać i 600 stron i dostać pomysłów oraz rozwiązań na kilka lat grania, niż czytać 100 stron z opisem jednej przygody :>

W podręczniku będzie startowy, przykładowy scenariusz?

Jest szansa, że np. puścicie go wcześniej?

Pozdrówka
06-03-2009 20:45
Furiath
   
Ocena:
+1
Nie będzie w podręczniku scenariusza:

1. Scenariusze i kampanie w Klanarchii tworzy się pod graczy i z pomocą graczy. Zależy nam, aby gracze grając po raz pierwszy sami przeszli przez ten proces. Gotowy scenariusz byłby mocnym narzuceniem motywów, wydarzeń i postaci i mógłby wykształcić złe nawyki u nowych graczy (zrzucenie całej odpowiedzialności za kampanię na MG, który zawsze ma dla graczy gotowy scenariusz).

2. Planujemy wszystkie scenariusze, pomysły i zarysy kampanii, itd. puszczać za free na stronie, gdyż one napędzają granie - więc powinny być jak najłatwiej i najszerzej dostępne.

Obecnie jednak swoje wysiłki kierujemy nie na scenariusz, ale w zupełnie inny obszar.
06-03-2009 21:06
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Na (moją) ocenę przyjdzie, kiedy będę miał w ręku podręcznik.

Według "Słownika ortograficznego" i "Uniwersalnego słownika języka polskiego" (PWN) nie istnieje takie słowo jak batóg (s. 49). Poprawna forma to batog.

Pater familias to pojęcie zaczerpnięte z prawa rzymskiego (np. "Iustiniani Institutiones"), wobec czego należałoby zachować pisownię zgodną z oryginałem, tj. bez myślnika (s. 111).

Dlaczego fetish-fantasy (s. 57), a nie fetish fantasy? W języku angielskim istnieje tendencja do omijania myślnika przy tworzeniu złożonych rzeczowników, stąd też w anglojęzycznym piśmiennictwie spotyka się przede wszystkim dark fantasy czy high fantasy, które to pojęcia w takiej pisowni przyjęły się i w Polsce.

Na koniec najważniejsza wątpliwość: mam nadzieję, że grafiki w podręczniku będą miały wyższą rozdzielczość?

PS Uważam, że nieumieszczanie wprowadzającego scenariusza w podręczniku jest trafną decyzją, zwłaszcza że takie przygody niemal zawsze są, delikatnie mówiąc, wątpliwej jakości.
06-03-2009 22:19
LaMedusa
    hmm
Ocena:
-9
ogólnie zatem badziew na kolorowych kółkach ... :-)
... dla wsiech wysublimowanych gustów: nie dla idiotów
(miłej debaty)
06-03-2009 22:53
Repek
    @Furiath
Ocena:
0
O, o coś takiego mi chodzi. Imho scenariusz nic nie narzuca, ale rozumiem, że czytelnicy mogą to inaczej odbierać. Chodzi mi raczej o materiał, który bardziej łopatologicznie pokaże, o co w tej grze chodzi.

Fajnie, że będzie na stronie.

--

@hallucyon
To, że podręcznikach GW są stosunkowo słabe scenariusze [np. w podstawce], to przecież nie znaczy, że w K musiałoby być tak samo, prawda?

Pozdrówka
06-03-2009 23:26
Aesandill
   
Ocena:
+1
"Ja zaś wolę przeczytać i 600 stron i dostać pomysłów oraz rozwiązań na kilka lat grania, niż czytać 100 stron z opisem jednej przygody :>"

Najpierw trzeba dobrnąć do 21 strony, prawda ;D

A może najlepiej najpierw przeczytac, potem dawać opinie ;D. I z wszystkiego brać co najlepsze? Moze na 100 stronach też znalazło by wiele pomysłów.

No cóż, ale człowiek o wąskich horyzątach widzi dokładniej ;) (bezosobowe, z W 40.000).

Ee, nie czepiam się wiecej.
Kończe prywate
Życze najlepszego polskiego RPGa

Pozdrawiam
Aes

06-03-2009 23:42
markol
   
Ocena:
0
No to tyko czekać na Klanarchie. Cholercia Ciekawe czy reguły pancerza to rozwiniecie mojej propozycji, z forum testującego system. Jak tak to się bym mógł chwalić że mac swoja cegiełkę w polskim erpegu :)
07-03-2009 13:22
Siman
   
Ocena:
0
Ech... A ja chcę to wreszcie móc trzymać w rękach... Im bardziej oglądam te strony, tym bardziej chcę.
07-03-2009 19:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.