» Wieści » Layout Klanarchii

Layout Klanarchii

|

Layout Klanarchii
Na oficjalnej stronie systemu oraz w tym samym czasie na stronie wydawcy został zaprezentowany layout Klanarchii na przykładzie 10 wybranych stron podręcznika. Autorem layoutu jest Mariusz Gandzel. Podręcznik będzie liczył 428 pełnokolorowych stron formatu A4.

Autorzy mają nadzieję, że styl zaprezentowanych stron przypadnie czytelnikom serwisu Polter.pl do gustu.

Przejdź dalej: Layout Klanarchii

Tagi: Klanarchia | Copernicus Corporation


Czytaj również

Komentarze


senmara
   
Ocena:
0
Mi bardzo się podobają kobiece postaci, nie tylko ze względu na cechy - właśnie ilustracje potrafią pozytywnie nastroić mnie do sesji.
Laska w dziale o konwencji to świetny przykład. Ale jest sporo rysunków kobiecych i nie tylko Nina Garncarczyk je tworzyła.
05-03-2009 18:14
Squid
   
Ocena:
+1
Dobre, chce się grać! Podręcznik piękny, dorównuje klasą zagranicznym.

Świetnie rozpisane archetypy, sugestie co do odgrywania postaci dają potężnego kopa na zachętę przy tworzeniu pierwszej postaci lub grze na szybko. Moim faworytem są chyba Żercy.

"Fetish fantasy" dawniej kojarzyło mi się z kolczykami wszędzie, teraz widzę, efekt przypomina raczej stroje z anime/mangi. Naprawdę niezłe!

Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna wersja? Ja dopatrzyłem się "batóg" zamiast "batog", na str. 101 w tym zdaniu: "Poza czasem obrzędów, panują nad swymi emocjami i zachowaniem" jest niepotrzebny przecinek (obstawiam tak na 90%, mistrzem interpunkcji nie jestem).

Ale, Furiacie z ekipą, jesteście na dobrej drodze do zrobienia najlepszego polskiego erpega ever!
05-03-2009 18:39
Ysabell
   
Ocena:
+3
Jak dla mnie layout jest zdecydowanie zbyt hmmm... bogaty. Znaczy za dużo naćkane wszystkiego na marginesach. Mnie ta ilość ozdobników przeszkadzałaby w lekturze.

Ale podejrzewam, że jest w klimacie, a już na pewno będzie się podobał.
05-03-2009 19:10
Kot
   
Ocena:
0
@Sskellen, Furiath: No, ale wygląda na to, że Klanarchia się wyda w okolicach czasowych zwrotu nadpłaty podatkowej, co załatwia problem zastanawiania się na co ową kwotę wydać...

05-03-2009 19:15
~ja-jaszczur

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ech, strasznie niestarannie to wygląda... "Pływajace" wersy w kolumnach zawsze mnie drażniły. Marginesy za małe w stosunku do "bogatych" ramek. Słowem - na pierwszy rzut oka wygląda spox, dużo traci po dłuższym kontakcie. I why WFRPowy font na nagłówki?
05-03-2009 19:26
karp
   
Ocena:
0
Ładne, estetyczne - tyle, że ta estetyka do mnie nie trafia, zbyt infantylna, coś między "tanim" horrorem, a WoW. Tak, wiem, z pewnoscią znajdzie swoich amatorów. Jednak wygląd przykładowych stron nie razi - treść niestety tak, tu odczucia mam podobne do Gerarda.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu zmienię zdanie, albo że choć grzbiet będzie ładny i dobrze będzie się prezentował na półce.
05-03-2009 19:39
Jetmaniac
   
Ocena:
0
"(umiejętności:) parkour"

Łoboże... na sam dźwięk tego słowa dostaję palpitacji zwieracza.

Layout ładny, ale chyba za bardzo warhammerowy.

Tak czy owak zapowiada się najładniejszy polski erpeg (nie wspominając już o kolosalnej, jak na dzisiejsze standardy, objętości).
05-03-2009 19:49
JKTank
   
Ocena:
+1
Furiath>>>Ale czym tak właściwie się różni inkwizytor z Klanarchii od tego Warhammerowego?
05-03-2009 19:59
Aesandill
   
Ocena:
+1
Pięknie.
Kupie, choćby miało tylko ozdabiać.
Naprawde...

Choć umieszczenie w tekście 300 przed całą resztą, to dla mnie zgroza. Niby nic nie znaczy, ale...No ale chyba głownie dla mnie, bo inni nie narzekali.

Żerca najfajniejszy z nazwy, dalej już mało mroku, dużó wiedźmina... Spodzieewał bym się jakiegoś bardziej plugawego zawodu...

Narzekam, ale jest świetne.
Moje cięzko zarobine 100 zł, wyparuje na pewno.
Tak dalej.

Pozdrawiam
Aes
05-03-2009 20:34
Rastif
   
Ocena:
0
Nie przekonuje mnie pisanie w drugiej osobie w profesjach, aaale. Layout powalający, strasznie kręcący klimat, cholernie fajne nazwy - czuć rękę historyka:). Kupię choćby dla poczytania settingu.
05-03-2009 23:09
sskellen
   
Ocena:
0
@kotek jak spec od taxowowania powiem ci ze jak złożysz pita ostatniego kwietnia to dostaniesz zwrot do końca lipca, a ptaszki ćwierkają, że klanarchia wyjdzie wcześniej, za co trzymajmy kciuki:)
05-03-2009 23:23
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Gerard Heime +1, ale ja akurat nie zdecyduję się na wydatek rzędu 100 pln po to, by wesprzeć CopCorp.

Nie jestem super zachwycony layoutem - owszem, podręcznik wygląda na porządnie złożony, ilustracje na niezłe, ale nie wyróżnia się ponad standard SWEX, D&D albo WFRP 2ed.
05-03-2009 23:30
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Enc +1. Choc ja musze powiedziec, ze to wyglada zachecajaca, niestety - nie wiem, czy bede mial czas, zeby zagrac, wiec dlatego nie wiem, czy kupie. Szkoda, ze nie wydaje tego bezposrednio Furiath, wtedy zaryzykowalbym miejsce na polce na 100% :), a tak, to musze powaznie sie zastanowic.
Ale Furiath i ska - bardzo dobra robota! Mowie to jako nie tylko rpgowiec.
05-03-2009 23:55
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czy imie Arioch u Rytualistow to jakis hold zlozony polskiej scenie indie? ;) :D

Swietna, swietna, swietna robota. 100 zeta jak najbardziej do wydania za takie cudo.
06-03-2009 00:02
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
    Wróżenie...
Ocena:
+1
...z fusów ma jak wiadomo przyszłość.

Kilka uwag co do mającego 430 stron podręcznika (który ma się dopiero ukazać) na podstawie 10 z nich. ;-)

1. Jest już pewnie za późno, ale całkiem fajnym rozwiązaniem mogłoby być dodanie w górnych rogach stron (w tych kołach z kolczasto-ostrzastą panną i spluwiastym facetem po drugiej stronie) różnych (szczególnie pod względem koloru) obrazków, w zależności od rozdziału, w którym aktualnie się znajdujemy. Gdyby tło owych obrazków było wyraźne, znacząco ułatwiałoby to przy szybkim kartkowaniu odnajdowanie się w podręczniku ("Niebieskie tło - rozdział o magii", "Zielone tło - rozdział o świecie" itp.). Szybciej wychwycisz zmianę koloru obrazka niż zmianę tekstu na górze strony.

Ot, taki pomysł, skoro i tak jest tam już ta kula z obrazkiem.

2. O ile dobrze zauważyłem, w grze są modyfikatory w stylu 0,2; 2,5 itp. Czy nie doprowadzi to do sytuacji, w której obrona będzie wyliczana:
lewy mroczny kolczyk 0,1
prawy bluźnierczy kolczyk 0,2
kolczyk chaosu w nosie 0,2
okultystyczne tasiemki koło ucha 0,3
prawy naramiennik Ciemności 0,2
lewy naramiennik cierpienia 0,2
magiczny rysunek węża na pośladku 0,3
SUMA: 1,5

Czy nie będzie zbyt dużej... ziarnistości? Z opisów wszak można wywnioskować, że system ma wspierać (fetish-fantasy, ay?) różnego rodzaju magiczne ozdobniczki. A one będą miały modyfikatorki...

Swoją drogą - jest tam też gdzieś widoczny modyfikator 2,0. Spokojnie można by chyba to zero pominąć i zapisać modyfikator po prostu jako 2, nie?

3. Mi osobiście nieprzyjemnie czyta się tekst z taką ilością słów wymyślonych na potrzeby gry. Nie wszystkie też mi się podobają. O ile taką motorykę jestem w stanie łyknąć (bo brzmi nawet nieźle) o tyle jurysdykogośtam tracę już po drugiej sylabie. Nie dojdzie na sesji do sytuacji, w której gracze by uprościć sprawę będą olewać podręcznikowe nazwy?

Czy będzie w podręczniku słowniczek?

I czemu Żerca nazywa się Żerca?

4. Ile tak na oko wynosi populacja świata? Jak duży teren jest dostępny? Jak współgra to z horrorem (osamotnienie, ay?) i cywilizacją, która narodziła się na gruzach poprzedniego świata? Z Rubieżą, która jest dzika i nieujarzmiona?

W pierwszym pdf-ie jest informacja, że Zakonów Rytualistów jest 112, największy ma 15 tysięcy osób. Mocno niedoszacowując wychodzi, że będzie tych Rytualistów coś koło pół miliona (chyba, że to 15 tysięcy to jakiś cholerny ewenement).

Dla porównania: 15 tysięcy ludzi ma Warhammerowe Middenheim. 112 tysięcy ludzi ma największe państwo z Ravenloft - Darkon.

Tak duża populacja jest zamierzona na jakiś konkretny efekt? Taka konwencja?

Źle postawionych przecinków, braku spacji czy złego podziału słowa itp. bzdetów nie ma po co komentować, bo pewnie wylecą w ostatecznej wersji.

Natomiast wyglądu podręcznika, obawiam się, też nie potrafię skomentować. Nie znam się po prostu na grafice, ozdobnikach, layoutach itp. A sztuki nie rozpoznałbym nawet gdyby mnie ugryzła w kolano. Ale wygląda nieźle.
06-03-2009 00:25
~Kali

Użytkownik niezarejestrowany
    Modyfikatory
Ocena:
0
A te modyfikatory to nie jest czasem rozróżnienie pomiędzy np fizyczny,magiczny?
06-03-2009 00:33
~Rapo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bardzo przyjemne - ładnie wygląda i przyjemnie się czyta, chociaż kilka razy zdarzyły się dziwne konstrukcje i musiałem się zastanowić "co autor miał na myśli" (np. "Burzę poprzedzają znaki, które można zaobserwować i odpowiednio przygotować się do jej
nadejścia").

bijekcjazNwR, jak się domyślam masz na myśli "justycjariusza". Nie obraź się, ale to, że nie znasz jakiegoś słowa, nie znaczy zaraz, że zostało wymyślone na potrzeby gry.
06-03-2009 08:44
Siriel
    Właśnie ;)
Ocena:
0
http://www.sjp.pl/co/justycjariusz

A żerca? Może żeby fajnie brzmiało, albo żeby był klimat?

Żerca to również istniejące słowo.
06-03-2009 09:42
Furiath
   
Ocena:
+1
@bijekcjazNwR - braliśmy pod uwagę rozróżnienie rozdziałów layoutowo (jak ma to miejsce np. w Burning Empire), ale po kilku symulacjach poszliśmy inną drogą.

Na resztę pytań dotyczących szczegółów świata, a nie layoutu, odpowiedziałem na forum

06-03-2009 10:21
Alchemist
   
Ocena:
0
Layout mi się podoba, choć margines rzeczywiście zbyt "bogaty". Za to ilustracje są świetne. W Klanarchię grałam kiedyś na Awangardzie, więc podręcznik na pewno kupię.
06-03-2009 11:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.