» Kuźnie Nuln

Kuźnie Nuln

Dodała: Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska

Kuźnie Nuln
6.82
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 18

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Kuźnie Nuln (Forges of Nuln)
Linia wydawnicza: Warhammer FRP 2 ed.
Autor: Robert J. Schwalb
Tłumaczenie: Łukasz Kutner, Tomasz Kutner
Okładka: Christer Sveen
Ilustracje: Tony Parker, Christer Sveen
Wydawca oryginału: Black Industries
Data wydania oryginału: 2006
Wydawca polski: Copernicus Corporation
Data wydania polskiego: 20 listopada 2006

Koniec jest bliski!
Osaczona ze wszystkich stron przez agentów starożytnego zła, samotna grupa Bohaterów musi stanąć w obronie Imperium i stawić czoła mrocznej potędze Chaosu. Kim są ci heroiczni i bezinteresowni wojownicy? Ależ to Ty i twoja drużyna! Kuźnie Nuln to ostatnia przygoda zawiłej i pełnej niebezpieczeństw kampanii Ścieżki Przeklętych. Upadły demon został powstrzymany w Popiołach Middenheim, a jego machinacje ujawnione w Wieżach Altdorfu. Teraz ma ostatnią szansę, aby uwolnić się i wywrzeć krwawy odwet na śmiertelnikach. Z nulneńskich kuźni oręża i odlewni armat biją w niebo grube słupy siarkowego dymu, zatruwając powietrze dawnej stolicy Imperium. Jednak bardziej toksyczna od metalicznych wyziewów manufaktur jest skaza Chaosu, tocząca zarówno możnych, jak i plebs tego miasta. Nuln, zwane też „Klejnotem Imperium”, szykuje się do odsłonięcia prototypu nowego działa prochowego skonstruowanego przez inżynierów z Imperialnej Akademii Artylerii. Na odsłonięcie „Magnusa” – gdyż tak nazwano armatę, na cześć najsłynniejszego nulneńczyka, Imperatora Magnusa Pobożnego – zaproszeni przez kapryśną Hrabinę Emmanuelle von Liebowitz przybyli arystokraci z najdalszych zakątków Starego Świata. Wielu z nich zostało też zaproszonych na dworski bal maskowy, jednak podczas gdy elity się bawią, szalony morderca opętany przez demona zbiera krwawe żniwo w zaułkach miasta. Do uratowania Imperium przed straszliwym losem potrzebne będą bystre umysły, sprawne dłonie i ostre miecze. Bohaterowie muszą rozplątać gęstą sieć kłamstw i intryg, odnaleźć dowody obciążające zdrajców i odzyskać demoniczny artefakt, gdyż w przeciwnym razie potworna nieśmiertelna istota, zdolna jedynie pustoszyć i zabijać bez pardonu, ponownie odzyska wolność. Jakie zło rzuca cień na Klejnot Imperium? Czy niewielka grupa zaciętych śmiałków powstrzyma siły Chaosu, nim będzie za późno? Podążaj Ścieżkami Przeklętych, aby się tego dowiedzieć! Kuźnie Nuln stanowią ekscytujące zakończenie kampanii Ścieżki Przeklętych, epickiej trylogii przygód do gry fabularnej Warhammer Fantasy. W niniejszej książce znajdziesz:
  • Przygodę złożoną z siedmiu epizodów, w której wartka akcja powiedzie prowadzących śledztwo Bohaterów w sieć nulneńskich intryg.
  • Przewodnik po Nuln, mieście zwanym „Klejnotem Imperium”, zawierający szczegółowy plan miasta.
  • Szereg pomysłów na dalsze przygody, które ubarwią każdą kampanię prowadzoną w Imperium.
  • Gotowe postacie Bohaterów Graczy, które umożliwią natychmiastowe rozpoczęcie przygody.
Przygoda czeka!
------------------------------------
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Copernicus Corporation możemy zaprezentowac Wam przykładowe strony z Kuźni Nuln. Strona numer 5 zawiera garść informacji dotyczących Klejnotu Imperium wraz z jego historią. Strony 10 i 11 przybliżają nam osobistości miasta, od Księżnej-Elektorki Wissenlandu, Hrabiny Nuln i Księżnej Meissen - nadobnej panny von Liebowitz, poprzez arystokratów, kapłanów, gildie i szkoły, aż po rodziny przestępcze. Natomiast na stronie 12, oprócz opisu życia w Nuln, znajdziecie nowe miejskie profesje - kominiarza i zbieracza łajna. Pierwszego możemy często spotkać na dachach nulneńskich domostw, drugiego - gdy dba o czystość ulic usuwając z nich przeróżne odpadki. Obaj zaś wpisali się już w stały obraz miasta. Informacje zawarte na stronie 14 przybliżają nam kulturę Nuln, miejskie zwyczaje i święta. Nie zdziwcie się jednak, gdy okaże się, iż większość z nich związana jest z wyrobem słynnych w całym Imperium armat. W końcu Nuln to największa kuźnia tego kraju.
Możecie pobrać interesujacą Was stronę poprzez kliknięcie na grafikę, albo wszystkie strony na raz korzystając z opcji Pobierz.

Komentarze


kaduceusz
    Prowadzenie na konach, exerpty
Ocena:
0
Copcorp zbiera punkty :-)
+1 :o]
17-10-2006 18:32
~Fenrir

Użytkownik niezarejestrowany
    może
Ocena:
0
Chce z czasem przejąć pozycję ISY? Ale do tego potrzebuje więcej wspieranych systemów niż WFRP 2ed. i (być może w przyszłosci) WH40K w wersji fabularnej i nowego Cyberpunka.

A ISA z tego co widzę popada w stagnację. No dobra info o nWOD to wyjątek.
17-10-2006 21:45
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Osaczona ze wszystkich stron przez agentów starożytnego zła, samotna grupa Bohaterów musi stanąć w obronie Imperium i stawić czoła mrocznej potędze Chaosu. Kim są ci heroiczni i bezinteresowni wojownicy? Ależ to Ty i twoja drużyna!"
heh, wstęp jest mocny. ;) Starożytne złooooo, obrona Imperium...
20-10-2006 17:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.