» Wieści » Konkurs na Oneirosie

Konkurs na Oneirosie

15-01-2009 09:36 | Gruszczy

Konkurs na Oneirosie
Serwis Oneiros ogłosił konkurs na lokację do Świata Mroku. Trwać on będzie najbliższy miesiąc aż do 15 lutego, a do wygrania są Oczyma Duszy, karnet na zakupy w sklepie rebel.pl lub podręcznik podstawowy w wersji poprawionej. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Źródło: Oneiros
Tagi: konkurs | Oneiros.pl | WoD


Czytaj również

Drugie miejsce w konkursie Ekwinocjum Wiosna 2009, cz.2

Komentarze

string(15) ""

~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dzięki za newsa :)

Precyzując, poprawione ŚM: PP należy do rzeczy które można sobie kupić za ów "50-ciozłotowy karnet". Starczy też na jeden z trzech clanbooków (Gangrel, Daeva lub Mekhetów), albo, jak się post factum zorientowałem, wychodzący 18. lutego Hunter Recognition Book.

Ewentualne pytania można śmiało zadawać tu lub pod newsem u nas - obserwuję i będę udzielał odpowiedzi w razie wątpliwości :)
15-01-2009 13:26
~Nivo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W źródle link popsuty.
15-01-2009 13:36
SethBahl
   
Ocena:
0
Thx, naprawione.
15-01-2009 15:46
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Kastorze,

w oryginalnej wieści (tj. na Oneirosie) interpunkcja aż woła o pomstę do nieba. Z tych najbardziej rzucających się w oczy błędów trzeba by wymienić następujace:

1.) Kto kontroluje to miejsce?

Albo "1.", albo "1)".

Jeśli jest to kompleks bunkrów w którym łatwo urządzić

Przed "w którym" przecinek. Błąd tego rodzaju pojawia się kilkukrotnie.

Jaka metoda będzie najskuteczniejsza - siłowa, czy subtelna?

Przecinek przed "czy" zbędny.

Grubą rybę należy opisać pełną statystyką, oraz powiedzieć o niej znacznie więcej.

Przecinek przed "oraz" zbędny. Ten błąd pojawia się kilkukrotnie. Poza tym, gruba ryba i płotki raz są ujęte w znaki cudzysłowu, a raz nie. Należałoby się zdecydować, przy czym lepiej było znaki te pominąć.

Dodatkowo “punktowane” będą ciekawe zahaczki związane z danym terenem.

Znaki cudzysłowu są zbędne - wyraz nie jest użyty nietypowo bądź ironicznie.

do 15. lutego

Kropka jest zbędna - to data.

KONKURS! Do wygrania ŚM:PP, Oczyma Duszy lub wybrana księga klanu!

Tytuły należałoby wyróżnić kursywą albo ująć w znaki cudzysłowu.

“50-złotowy karnet” na zakup

Znaki cudzysłowu są zbędne. Swoją drogą, karnet jest raczej rodzajem abonamentu na imprezy kulturalne, rozrywkowe itd., kartą bądź bloczkiem z wieloma biletami wstępu. Lepsze słowo to "bon".

Co to za stworek językowy: O odrzuceniu pracy informować będziemy na adres z którego praca nadeszła?

Nawiasem mówiąc, zasady konkursu wypadałoby przeredagować - podczas jednego z konkursów redakcja działu Warhammera miała kiedyś wątpliwą, moim zdaniem, przyjemność wyjaśniania nieścisłości dotyczących regulaminu.

Aby daleko nie szukać: zgodnie z obecnym brzmieniem zasad konkursu redakcja Oneirosa nie ma prawa opublikować choćby pseudonimów zwycięzców, nie wspominając już o imionach i nazwiskach, bez ich odrębnej zgody.
15-01-2009 20:29
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@hallucyon
W większości przypadków zapewne masz rację, przejrzę jutro newsa i poprawię. Jeśli idzie zaś o brzmienie zasad, to zawsze są jakieś niejasności i nie widzę problemu w tym, bym w razie czego coś wyjaśnił.

Nie do końca rozumiem też kwestię problemu z anonimowością? Wyjaśnij proszę co konkretnie masz na myśli? Kolejność jest taka - dostajemy prace z anonimowych kont, oceniamy je, ustalamy zwycięzców. Wiemy wtedy, że wygrały konta [email protected], [email protected] i [email protected] Wysyłamy zawiadomienie i prośbę o identyfikację. Z ogłoszeniem wyników czekamy te parę dni, aż się dane osoby zidentyfikują ewentualnie któreś miejsce możemy przyznać "kontu" i dalej czekać na identyfikację.

Ponieważ nie mogę zatrudnić anonimizującego cały proces sekretarza, jak to ma miejsce choćby w ramach tutejszego Ekwinokcjum, radzę sobie inaczej. Nie widzę tutaj miejsca dla "Oneiros nie ma prawa" podać nazwisk / pseudonimów. Jeśli ktoś nie chce, to się nie zidentyfikuje i poda z owego anonimowego konta post restante jako adres na który należy wysłać paczkę z nagrodą. Jeśli zaś nie odezwie i nie zidentyfikuje się w ogóle, naturalną koleją rzeczy nagroda przepadnie, jako że nie jestem skłonny wysyłać jej na Berdyczów ;)
15-01-2009 21:39
Gruszczy
   
Ocena:
0
Fajna inicjatywa :)
15-01-2009 22:33
Gerard Heime
   
Ocena:
+3
Fajny konkurs. Nieźle zgraliśmy się w czasie - niedawno skończyło się Ekwinokcjum, teraz jest konkurs na Oneirosie. To dobra zachęta dla fanów, praktycznie ciągle można coś wygrać :-)
Martwią mnie jednak dość ostre wytyczne. Nie boisz się Kastorze, że zniechęci to potencjalnych konkursowiczów?
Z drugiej strony, podpowiedzi nakierowują konkursowiczów na to, jak ma wyglądać dobra praca, więc to pewnie kwestia gustu. Mi się niektóre wskazówki bardzo podobały.
15-01-2009 23:00
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Gruszczy
Dzięki :)

@Gerard
Tak właśnie celowałem, szczerze powiedziawszy. Stąd też po części pomysł "bonu" vel "karnetu" - w Ekwinokcjum można było wygrać głównie podręczniki podstawowe i względnie znane już dodatki, chciałem więc by ten konkurs pozwolił wybrać jakieś nowości.

Ostre wytyczne to eksperyment. Ekwinokcjum zebrało przez tyle czasu sześć, a potem dziesięć prac. Odniosłem wrażenie, że po części spowodowane to jest także zbyt szeroką dowolnością i wskutek tego swoistym "to co właściwiem mogę napisać" zagubieniem. Tym razem jest konkretne "zamówienie na artykuł", łatwiej będzie mi też oceniać.

Jeśli zaś formuła wytycznych ci się podobała, łap się za Block by Bloody Block. Jest naprawdę ciekawe i ma kilka perełek. Niedługo zresztą będzie recenzja u nas, może narobię ci trochę smaku ;)
16-01-2009 00:30
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Jeśli idzie zaś o brzmienie zasad, to zawsze są jakieś niejasności i nie widzę problemu w tym, bym w razie czego coś wyjaśnił.

Kastorze,

wychodzę z założenia, że lepiej porządnie napisać regulamin, niźli później tłumaczyć jego zapisy. Jakieś pół roku temu redakcja działu Warhammera, jako organizator konkursu, miała sporą przeprawę z pewnym użytkownikiem, który za wszelką cenę chciał, by do konkursu zakwalifikowano pracę, której wcześniej redakcja nie przyjęła do publikacji.

Ów użytkownik uznał po prostu, że nadesłanie na konkurs pracy, którą niektórzy jurorzy-redaktorzy uprzednio przeczytali i opatrzyli komentarzami, jest zgodne z duchem zasad fair play. Jak dla mnie, taka postawa świadczy o wyjątkowo specyficznym podejściu do reguł uczciwego współzawodnictwa.

Sugerując przeredagowanie regulaminu konkursu, chciałem jedynie wskazać na liczne nieścisłości, którą mogą być zarzewiem konfliktu między jurorem, czyli Tobą, a konkursowiczem, który nie bacząc na najzwyklejszą ludzką uczciwość, zechce wykorzystać wszelkie braki formalne, byle tylko zwyciężyć.
16-01-2009 18:53
Onslo
    Jak dla mnie to
Ocena:
0
termin jest za krótki. Raz, że trwa sesja, dwa, w miesiąc czasu to nie napiszę od zera lokacji i trzy: Block by Bloody Block i Damnation City? C'mon, kto kupiłby w naszym kraju płatny pbf, bo o ile jeszcze rozumiem DC, to już BbB przesada. No i gdzie Territories dla Wilka?
16-01-2009 23:44
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Hallucyon, wskaż mi proszę wszelkie luki na mail, jeśli możesz. Przypadek o którym mówisz akurat nie może mieć miejsca, bo osoba taka z jej konkretną, widzianą przez nas wcześniej, pracą nie byłaby dla nas anonimowa, skoro już wcześniej z nami się kontaktowała. Jeśli widzisz jednak innego rodzaju luki i uchybienia, napisz proszę maila. Bardzo chętnie doszlifuję regulamin.

Onslo, jest miesiąc. Sesja na UW zaczyna się dwudziestego drugiego stycznia, a kończy się bodajże ósmego lutego, przy czym większość egzaminów jest w jej pierwszym tygodniu. Jeśli nie będzie wystarczającej liczby zgłoszeń, zawsze można przedłużyć termin nadsyłania prac, na przykład o jeszcze dwa tygodnie. Nie widzę wielkiego problemu, Ekwinokcjum też przedłużano i zadziałało.

Jeśli miesiąc to za mało na tekst będący de facto kilkunastoma cztero- lub pięciozdaniowymi akapitami i jednym soczystym opisem NPCa, to ja nie wiem. Dla mnie jest to wieczór ostrego pisania. Dwa lub trzy godzinne posiedzenia rozłożone na kilka dni. Spokojnie można się wyrobić w ciągu tygodnia po sesji.

Trzeciego zastrzeżenia nie rozumiem. To jest tylko wskazówka. Jeśli ktoś widział DC i BBBB, to widział przykłady, w BBBB gotowców, a w DC ma sites oraz locations z których może skorzystać. Spokojnie można jednak napisać pracę "w/g formularza", zgodnie z tym co w zasadach stoi. Autentycznie, spisywałem gapiąc się w BBBB. Art napisany zgodnie z zasadami spokojnie mógłby się tam znaleźć, wyciąłem tylko społeczną mechanikę Rapport, swoją drogą bardzo ciekawą. Tej bowiem nie skuma się bez lektury BBBB, a nie chcę właśnie do tego zmuszać. Territories zaś się nie pojawiły dlatego, że są nieadekwatne koncepcyjno-mechanicznie do tego, co należy napisać (głównie przez cechy-Atuty terytoriów), co nie znaczy jednak, że nie można stamtąd czerpać. Formuła jednak z Territories nie pochodzi, dlatego nie ma wzmianki.

Co do tego zaś, kto kupiłby PDFa z DtRPG - ja. Kupiłem, wydrukowałem i oprawiłem. Nie widzę więc "przesady", zwłaszcza że to fajny podręcznik i może przydać się jako podstawa do opracowywania settingów do każdego z systemów.
17-01-2009 13:24
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
EDYCJA, dn. 8. lutego 2009:

W związku ze zwyżkującymi wraz z kursem dolara cenami w sklepach wysyłkowych, także w Rebel.pl, zmianie ulega zestaw nagród. Dotychczas 50-złotowy “karnet” vel “bon” przyjmuje wartość 100 złotych i staje się nagrodą główną. Za tę kwotę nabyć będzie można w Rebel.pl dowolny adekwatny cenowo zestaw produktów. Miejsca drugie i trzecie nagrodzone zostaną egzemplarzem polskiej edycji Oczyma Duszy.

Dodatkowo, informujemy iż ustanawiamy minimalną liczbę pięciu prac jakie muszą nadejść by konkurs mógł zostać rozstrzygnięty, a nagrody za pierwsze trzy miejsca przyznane. Dotychczas nie nadeszły jeszcze żadne prace, aczkolwiek potencjalni uczestnicy anonimowo wyrażali swe zainteresowanie uczestnictwem w konkursie. Uprzejmie prosimy o nie zwlekanie do ostatniej chwili. O uczestnictwie decyduje data nadania maila ukryta w jego nagłówku. W ewentualnym wypadku nadejścia niewystarczającej liczby prac do 15. lutego, konkurs będzie kontynuowany do 15. marca, gdy nastąpi jego rozstrzygnięcie.
08-02-2009 14:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.