» Wieści » Konkurs Legenda - ogłoszenie wyników

Konkurs Legenda - ogłoszenie wyników

28-08-2010 19:36 | Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska

Konkurs Legenda - ogłoszenie wyników
V edycja Konkursu na scenariusz WFRP dobiegła końca. W tym roku motywem przewodnim przygód w Starym Świecie była "Legenda". Do skrzynki sekretarza trafiło 15 prac – najwięcej w dotychczasowej historii konkursu. Jury było pod olbrzymim wrażeniem i z zapałem zabrało się za lekturę przygód, które łącznie liczyły 375 stron. V edycja zaskoczyła nas również miłą niespodzianką – pierwszy raz w konkursie wzięły udział kobiety. Odważnym paniom gratulujemy, podobnie jak nieulękłym panom – raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie rzuconej w tym roku konkursowej rękawicy.

Spośród prac biorących udział w konkursie pięć zyskało szczególną sympatię jurorów. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, poszczególni członkowie Kapituły przyznali kolejno trzy, dwa i jeden punkt scenariuszom, które uznali za najlepsze. Niemalże jednogłośnie wskazano zwycięską pracę (z pulą 11 punktów) - Oko Fatum, autorstwa Wojciecha Borowicza. Również wyłonienie kolejnych miejsc nie sprawiło jury kłopotu. Drugie miejsce zajęła przygoda Muchy, nadesłana przez Damiana Madeja (7 punktów). Trzecie miejsce przyznano scenariuszowi Dwadzieścia lat później (4 punkty), który stworzył Andrzej Stój.

W imieniu Kapituły i Sponsorów V edycji konkursu na scenariusz WFRP dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w zmaganiach, a zwycięzcom gratulujemy.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Konkurs Legenda | dział wfrp


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Ardavel
   
Ocena:
0
Serdeczne gratulacje zarówno dla zwycięzców jak i dla wszystkich tych, którym starczyło determinacji, by napisać scenariusz na konkurs (niestety nie udało mi się do nich zaliczyć). ;)

Z niecierpliwością czekam na publikację wyróżnionych prac (mam oczywiście nadzieję, że ta nastąpi). :)
28-08-2010 21:35
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Podobnie, jak Ardavel, gratulacje dla wszystkich uczestników, zwłaszcza dla Wojtka i Damiana - mam nadzieję, że niedługo będzie można przeczytać najlepsze prace. :)

Było by też super, gdyby jury zdecydowało się zaprezentować swoje tradycyjne oceny i komentarze - dla mnie to i komentarze czytelników to najciekawsza część konkursu.
28-08-2010 21:52
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"tradycyjne oceny i komentarze"

Mogą też być nietradycyjne. Chętnie zobaczyłbym taki zapis w sanskrycie. : )

Gratuluję trójce nagrodzonych. : )
28-08-2010 22:04
E_elear
   
Ocena:
0
Gratulacje dla wszystkich uczestników, w szczególności zaś dla zwycięzcy. Czekam na publikacje prac, oby jak najszybszą.
28-08-2010 22:54
Krishakh
    LEGENDA
Ocena:
+1
@Enc

Mówisz i masz ;) .
http://krishakh.polter.pl/Moja-Legenda-b9492

Gratuluję wszystkim uczestnikom- no i oczywiście zwycięzcom.

Naprawdę świetnie jest widzieć, że WFRP żyje i ma się tak dobrze. Mam nadzieję, że nie tylko wspaniałe nagrody zachęciły Was do wysyłania swoich dzieł i w przyszłych konkursach frekwencja będzie równie wysoka.
29-08-2010 00:07
Plebejusz
    Gratulacje
Ocena:
0
I ja się dołączam do gratulacji dla zwycięzców. Czekam na publikacje. Z chęcią przeczytam scenariusze, które pokonały mój w boju o podium :)
29-08-2010 17:11
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Krishakh:

Fajnie, dzięki. Komentarz na komentarz postaram się napisać na dniach. Na szybko - spodziewałem się krytyki tych elementów, które wypunktowałeś :)
29-08-2010 18:45
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Gratulacje!
30-08-2010 10:26
Repek
   
Ocena:
+1
Gratulacje dla laureatów i uczestników!

No i fajnie, że będzie sporo świetnego materiału do publikacji. :P Z tego powodu: +1 dla orgów za zrobienie świetnego konkursu z motywującymi do startu nagrodami.

Pozdrówka
30-08-2010 11:58
karp
   
Ocena:
+4
Na początek kilka słów podsumowania. Spośród piętnastu nadesłanych prac jedenaście jest przeznaczonych do drugiej edycji, cztery do pierwszej i ani jedna do trzeciej odsłony systemu. Wnioski nasuwają się same – WFRP 3ed. stanie się w naszym kraju popularne po ukazaniu się tłumaczenia, w chwili obecnej, mimo świetnej sprzedaży za granicą, w Polsce jest nadal systemem niszowym.

Lista nazwisk autorów, którą poznałem po oddaniu swoich głosów, nieco mnie zdziwiła. Spodziewałem się, że atrakcyjne nagrody skuszą kilku starych wyjadaczy, tymczasem kojarzyłem nicki trzech osób, z których jedna znalazła się w finałowej trójce. Cieszy spora ilość debiutantów, a także fakt, iż po raz pierwszy wśród autorów prac były także panie.

W tym roku zdecydowaliśmy się na publikację prac w wersji oryginalnej, a wpływ miało na to kilka czynników. Dzięki takiemu zabiegowi zaoszczędzimy sporo czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na inne działania, zapewne też uda nam się opublikować większą ilość prac (wstępnie myślę o około dziesięciu) co będzie plusem dla czytelników, którzy dostaną więcej erpegowego mięska. Niestety ucierpi na tym jakość tekstów, ale też może dzięki temu czytelnicy w przyszłości docenią wkład redakcji w jakość tekstów. W kolejnej edycji konkursu – która miejmy nadzieję będzie miała miejsce za rok – bardzo poważnie będziemy zastanawiać się nad powrotem limitu objętości tekstu.

Aby nie przedłużać kilka karpiowych wyróżnień, które nijak na nagrody się nie przekładają:
- Scenariusz najlepiej spisany (lekkość i poprawność językowa): Fiddler on the Green
- Najlepszy motyw przewodni: Muchy
- Najlepszy motyw dodatkowy: Za garść przypraw więcej i Oko fatum

Reszta na moim blogu, zapraszam. A uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratuluję.
30-08-2010 12:38
kaduceusz
   
Ocena:
0
Gratulacje dla zwycięzców, czekamy na zwycięskie prace :-)

@karp
> Spodziewałem się, że atrakcyjne nagrody skuszą kilku starych wyjadaczy

Mnie np. skusiły, ale drugi raz zdarzyło mi się, że zderzyłem się z Dziedzictwem Sigmara i wymiękłem.
30-08-2010 13:52
nerv0
   
Ocena:
0
Najserdeczniejsiejsze gratulacje dla wszystkich uczestników! Doczekać się nie mogę by zobaczyć co tam w tym roku wysmażono. Tym bardziej, że ilość prac, które zostaną opublikowane serio robi wrażenie.
30-08-2010 14:20
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
    @kadu: Trzeba było pisać do I edycji :)
Ocena:
+1
30-08-2010 14:52
Karczmarz
    Karczmarz
Ocena:
0
Dobre posunięcie jeśli chodzi o brak redagowania tekstów. Wreszcie będzie można oceniać prace takimi jakie zostały nadesłane i prawdopodobnie szybciej będą się pojawiać :)
30-08-2010 18:54
[email protected]

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Napisałem jakieś 2k komentarza do komentarza, ale niestety nie zapisałem wszystkiego w notatniku, a Twój blog chyba nie daje możliwości komentowania przez niezalogowanych, więc straciłem całość :/

Nie mam siły dopisywać tego ponownie, więc napiszę krótkie podsumowanie: duże znaczenie podczas prowadzenia tej przygody ma MG. Od tego, kogo wybierze na syna barona, w jakiej formie poda wskazówki, czy będzie dążył do teoretycznie najbardziej prawdopodobnego finału zależy cała sesja. Starałem się pokazać to wyraźnie, ale widocznie nie dopracowałem tego elementu (i nie podałem wystarczająco dobrych patentów) w Twojej opinii. Wezmę to pod uwagę w przyszłości :)

Z kilkoma uwagami się nie zgadzam, ale nie będę z nimi dyskutował. Zobaczymy, co napiszą inni jurorzy i czytelnicy i na tej podstawie wyśrodkuję opinię na temat mocnych i słabych stron przygody. Niemniej, dzięki za komentarz :)
30-08-2010 20:52
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To wyżej to rzecz jasna ja :)
30-08-2010 20:52
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Karp:

(widzę, że niezalogowani są ogólnie blokowani na blogach, stąd mój komentarz na Twoją recenzję tutaj)

Dzięki za komentarz (o wiele bardziej łagodny, niż Krishakha :)). W dwóch kwestiach, które wypunktowałeś, czyli braku korekty i domknięcia niektórych wątków masz oczywiście rację - mimo dwóch miesięcy na napisanie scenariusza, mniej więcej 3/4 powstała w drugiej połowie lipca. To chyba standard dla tego typu konkursów ;)

Zdecydowanie popieram pomysł ograniczenia objętości tekstu - może nie tak restrykcyjnego, jak przy "Burzy", ale to IMO dobre rozwiązanie. Po pierwsze, uchroni to Was od lektury blisko 400 stron tekstu w ciągu 28 dni. Po drugie, zmusi autorów do podawania konkretów, a nie lania wody. Ze swojej strony miałbym prośbę - jeśli to będzie możliwe - o wcześniejsze ogłaszanie kolejnych konkursów. W tym roku wziąłem udział właśnie dlatego, że daliście autorom dwa miesiące na napisanie swoich prac. Mając miesiąc raczej bym nie podjął się pisania swojego scenariusza.
30-08-2010 21:16
Repek
   
Ocena:
0
@Enc
widzę, że niezalogowani są ogólnie blokowani na blogach, stąd mój komentarz na Twoją recenzję tutaj)

Nikt nie jest blokowany.

Jeśli odpisujesz długo, to kończy się czas sesji [i tak jest ustawiony dość długi]. To niezależne od zalogowania, dotyczy też np. moderowania czy dodawania newsów/artów.

Bardzo długie komcie warto ctrl+c przed klepnięciem. Jak system je zje, zawsze można wkleić ponownie. Been there, done that.

Pozdr.
30-08-2010 22:53
Krishakh
    @Enc
Ocena:
0
Jasne, że komentarz karpia jest dużo łagodniejszy od mojego, toć on przyznał Ci za tę przygodę drugie miejsce ;).

Twój scenariusz był absolutnie poprawny, jednak poza tą poprawnością trudno było dostrzec w nim "iskrę bożą", jakiś powiew inspiracji, nietuzinkowy pomysł, czy rozwiązanie.
To było coś, czego szukałem w pracach konkursowych, coś, co ważyło na mojej ocenie znacznie mocniej niż dobre opisy, czy kompletne statystyki.

Niemniej- Twoja praca z pewnością zostanie opublikowana. I- guess what- przypuszczam, że brak korekty pewnie nie będzie akurat tutaj żadnym problemem ;).
30-08-2010 23:44
karp
   
Ocena:
0
Tylko w Burzliwym konkursie mieliśmy miesiąc czasu - to faktycznie niewiele, tym bardziej, że im więcej prac, tym większa szansa na ciekawe publikacje. Rok później przy Alarmie były już dwa miesiące (bez tygodnia), tak samo przy Wieści i Legendzie. Zakładam, że jeśli w przyszlosci zrobimy konkurs, czasu na nadesłanie prac nie będzie mniej.

Tak jeszcze dla zaspokojenia ciekawosci, Twoja praca zgarneła dwa punkty u mnie i tyle samo u Viriel, to wystarczyło na pudło. U Karoliny drugie miejsce Twojej pracy było pewne, ja zastanawiałem się do samego końca - zdecydowały notatki zrobione bezpośrednio po przeczytaniu tekstu.

W ogóle jury oddało głosy łącznie na pieć prac - choć przyznam, że kilka innych tekstów na ten jeden punkt też spokojnie zasłuzyło.
31-08-2010 10:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.