» Wieści » Klanarchia po angielsku

Klanarchia po angielsku

|

Klanarchia po angielsku
Pod tym adresem znajdziecie stronę internetową angielskiej, poprawionej edycji systemu Klanarchia.
Źródło: Clanarchy.eu
Tagi: Klanarchia


Czytaj również

Komentarze


Mroczny Pomiot
   
Ocena:
0
Jakub_Bartoszewicz
   
Ocena:
+1
Daleki jestem od obrażania siostry, zwłaszcza, że na przysięgłego trzeba mieć łeb jak sklep. Po magistrze z literatury angielskiej poszedłem na podyplomówkę prowadzącą do uprzysięglenia i szczerze przyznam, że nawał terminologii prawniczej i administracyjnej mnie przerasta. Jednak tłumaczenie prozy to inna para kaloszy i faktem jest, że wielu przysięgłych mogłoby sobie z tym tak od razu nie poradzić - inne konstrukcje składniowe (choćby najprostsze pytanie, gdzie dać saxon genetive a gdzie wyrażenie przyimkowe), brak ustalonej i normowanej frazeologii. Wolę jednak tłumaczyć teksty prozatorskie.

A system jakby tak nieco uprościć (ja tak lubię, kiedy wystarczą karty postaci graczy, kostki i moje notatki fabularne, bez dodatków, kart, żetonów i potrzeby ciągłego konsultowania się z podręcznikiem - ale to ja i moja drużyna, więc to w żadnym razie nie miarodajne), zrobić mu delikatny lifting, to można by faktycznie nastawić się na liczenie funtów i dolarów ze sprzedaży :)
20-01-2011 12:34
~Graham

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Furiath: kiedy możemy spodziewać się nowej wersji (w j. polskim)? Kwestia kwartału, roku, 5 lat?

Ciekawym tego systemu ale odstraszyły mnie trochę opinie o mechanice:(
20-01-2011 14:41
Furiath
    @graham
Ocena:
+2
Obecnie skupiamy sie tylko na wydaniu anglojęzycznym. Spodziewam się, że przez najbliższe lata nie wydamy nowej wersji polskojęzycznej.

Nie pracuję teraz pod presją czasową, więc trudno określić mi jakiekolwiek terminy. W mechanice grzebiemy obecnie bardzo ostro, wiemy mniej więcej już jakie elementy świata wywalić, a jakie rozwinąć. Teraz jest najbardziej twórczy okres, w którym wszystko jest możliwe - od tego, co zmienimy będzie zależeć, ile zmian wymaga nowa wersja.
20-01-2011 14:50
de99ial
   
Ocena:
0
Fanem Klanarchii nie jestem ale trzymam kciuki za projekt 2.0 i ENG.
20-01-2011 15:16
markol
   
Ocena:
0
też jako fan trzymam też palce u stóp
20-01-2011 15:42
~Souloon

Użytkownik niezarejestrowany
    Klanarchia ...
Ocena:
0
Szczerze powiedziawszy czuje sie straszliwie oszukany. Kiedy kupywałem ten system to pamiętam że był reklamowany jako polski system. System do którego będą wychodzić dodatki - w któym będzie dobre community i tak dalej. Teraz wiem że tego nigdy nie będzie. Zmarnowane pieniądze...
21-01-2011 11:42
~Dąbi

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Jeśli nie przyjęło się to na tyle aby był sens wypuszczania dodatków to nic dziwnego, że nie ma takowych.
Co prawda dziwi mnie nieco tak zła marka Klanarchii w Polsce. Słabsze systemy są traktowane łaskawiej. Dla mnie od czasów Neuroshimy akurat Klanarchia była jedynym systemem wartym większej uwagi. Teraz sprawa się zmieni z uwagi na Nemezis ale póki go nie ma to tak to wygląda.

Ja nie czuję się oszukany bo gra jest fajna. Nigdy nie byłem fanem jakiś tam rzeczy około podręcznikowych.
Często nawet dodatki niezbyt cenię.
Za to poprawioną mechanikę w wydaniu angielskim chętnie sprawdzę.
21-01-2011 13:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.