» Wieści » Jesienna gawęda na jubileusz

Jesienna gawęda na jubileusz

|

Z okazji dziesięciolecia istnienia Portalu, gliwickie wydawnictwo wyda swój drugi jubileuszowy produkt. Pierwszym było wznowione De Profundis, kultowa gra Michała Oracza, drugim będzie Jesienna gawęda, zbiór artykułów Ignacego Trzewiczka.

Obie publikacje są pewnego rodzaju klamrą, pokazującą, jak rozpoczynała się przygoda Portalu na rynku gier i z czego zasłynął na początku swego istnienia, w czasach przed Neuroshimą, Machiną i Strongholdem. Jesienna gawęda będzie zawierała przygodę Opowieść o zemście, wszystkie artykuły oraz współczesny komentarz autora do poszczególnych materiałów.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: Jesienna gawęda na jubileusz

Źródło: Wydawnictwo Portal
Tagi: Wydawnictwo Portal


Czytaj również

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
0
No OK, mamy bardzo rozbieżne zdania na temat mechaniki WFRP I, ale nie chcę rozkręcać offtopiku, więc pozostańmy przy swoich poglądach. :-)

A kupić JG, też tak myślę, warto.
04-10-2009 23:04
Vukodlak
    @Scobin
Ocena:
0
Racja, trochę się pospieszyłem podczas pisania poprzedniego posta. Zwracam honor.

Ale czemu przeciwstawiasz owe ogromne ilości magicznych pzedmiotów z "mrocznym i ponurym światem niebezpiecznych przygód". To, że coś ma być "mroczne" i "ponure" nie zakłada od razu, że postacie muszą taplać się nagie w błocku i błagać o litość. ;> Nawet z magicznym arsenałem z dodatków łatwo było zginąć podczas spotkania z kilkoma ciekawymi stworami. Właśnie tutaj dostrzegam jeden z bardziej zgubnych wpływów Jesiennej Gawędy - że mroczne i ponure, to znaczy jedna Strzała Mocy na trzydzieści kampanii. W plecach BG.

P.S.
Możemy podyskutować na privie jak nie chesz offtopować tutaj.
05-10-2009 16:49
Scobin
   
Ocena:
+1
"Mroczne, ponure i niebezpieczne" to był taki skrót myślowy, IMHO Warhammer stoi jednak z wielu powodów w rozkroku między high i low (powiedzmy) fantasy. Ale OK, jeśli chcesz kontynuować, to możemy się przenieść na priva. :)
05-10-2009 22:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.