Pamięć zwana imperium
» Iron Space

Iron Space

Dodał: Witold 'Squid' Krawczyk

Iron Space
7.50
6.07
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 4

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Iron Space
Linia wydawnicza: Iron Space
Autorzy: Arkadiusz Ciesielski, Łukasz Cholewa
Okładka: miękka
Ilustracje: Lidia Parwa, Joanna Kamińska, Artur Sojka
Data wydania oryginału: 1 września 2013
Liczba stron: 228
Oprawa: miękka
Format: B5
Cena: 39,95 PLN

O czym jest Iron Space? W zasadzie o wszystkim. O Wojnie, szpiegostwie, życiu codziennym. Iron Space pozwala pobawić się w gdybanie, co by było gdyby Ziemia zamarzła, a ludzkość wyniosła się w kosmos. Bo widzisz, w roku 1963, po przedłużającej się II Wojnie Światowej Ziemia zamarzła. Cztery mocarstwa – alianci, sowieci, naziści oraz Japończycy wynieśli się w kosmos i osiedlili na pozostałych planetach układu słonecznego, zawieszając działania wojenne. Pokój nie przetrwał jednak długo. w roku 1991 te cztery potęgi znów rzuciły się sobie do gardeł, rozpoczynając wojnę na nieznaną wcześniej skalę – Wielką Wojnę Kosmiczną.

Iron Space to przede wszystkim system wojenny, przeznaczony do gry żołnierzami w konwencji nieco heroicznej. Ale konwencja jest bardzo płynna – z łatwością da się tu rozegrać sesje polegające na snuciu intryg, a nawet survival horror. Pamiętajcie tylko o jednym – trwa Wielka Wojna Kosmiczna i to ona napędza działania prawie wszystkich ludzi w kosmosie. I dlatego na pewno będzie mieć wpływ również na wasze przygody, w jakiejkolwiek konwencji nie gracie. W internecie znajduje się wiele stron poświęconych RPG, zachęcam do wygooglowania i poczytania.

Iron Space ofieruje taką mnogość koncepcji postaci, że w zasadzie nie da się ich zliczyć. Gracze mogą być oczywiście żołnierzami, ale także szpiegami, najemnikami, kupcami, czy naukowcami.

Swoją przygodę gracze rozpoczynają mając postacie przeciętne, nie wyróżniające się z tłumu. Dojść mogą jednak do sławy i uznania, ale bez przesady – czasy legendarnych bohaterów dawno się skończyły.

Źródło: Strona wydawcy

Tagi: Lukasz Cholewa | Arkadiusz Ciesielski | Iron Space


Czytaj również

Iron Space
Sowieci są z Marsa, a Alianci z Wenus
- recenzja
Iron Space: Bitwa o Merkurego
Gdyby każdy quickstart tak wyglądał!
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.