» Recenzje » Wszystkie » In Darkest Warrens Ultimate Edition

In Darkest Warrens Ultimate Edition


wersja do druku

Fantastyczny dwustronicowy system RPG

Redakcja: AdamWaskiewicz, Daga 'Tiszka' Brzozowska

In Darkest Warrens Ultimate Edition
Erpegowy rodzynek, powstały z myślą o graczach i mistrzach chcących rozpocząć grę szybko i sprawnie. Czy mechanika przedstawiona na jednej stronie pozwoli na prowadzenie pełnoprawnej gry? 

In Darkest Warrens Ultimate Edition jest podręcznikiem wydanym na czterech stronach (plus okładka), z czego esencja niezbędna do rozpoczęcia zabawy to jedna strona. Zmieściły się na niej zasady tworzenia postaci, walki, rekonwalescencji, czarowania oraz przedstawiono bestiariusz. Nie zabrakło oczywiście opisu zdobywania kolejnych poziomów, które kupowane są za pedeki otrzymane w walce czy za dobre odgrywanie. System można kupić w formule Pay What You Want (płacisz, ile chcesz). 

Testy, jak można się domyślić, są banalnie proste: rzucamy k6 i porównujemy z jedną z czterech cech postaci: Krzepy (Brawn), Zwinności (Nimble), Umysłu (Mind), Osobowości (Person); wynik rzutu równy lub wyższy oznacza sukces, czyli im niższa cecha, tym lepiej. Ta sama mechanika wykorzystywana jest przy rzucaniu czarów, walce (dystansowej i w zwarciu) oraz oczywiście we wszelkich sytuacjach kryzysowych. 

Druga strona to kontynuacja bestiariusza, zaawansowane opcje walki, stany w których może znaleźć się postać lub NPC (na przykład zatrucie) i schematyczna przygoda startowa, gdzie gracze przejdą się po fortecy (bo przecież nie odmówią 50 złotych monet!), spotykając kilka potworów i ratując zaginioną.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Właściwie te dwie strony wystarczą do gry. Jednakże jak na Ulitmate Edition przystało, gracze i Mistrzowie Gry dostaną więcej możliwości i informacji. Dokładniej: pozbierane “fajerwerki” z różnych suplementów. Znajdziemy tutaj przykładowe pułapki, informacje o pogodzie, transporcie i zmęczeniu oraz coś naprawdę niezwykłego: wybór większej liczby grywalnych ras. Oczywiście zasady rasowe są znowu banalne, przykładem może być pół-ork, który będąc w pełni zdrowy może przerzucić test walki. 

Opis realiów to tak naprawdę przedstawienie kilku lokalizacji z jednej mieściny ze spowitego wojną świata nazwanego Darkholme. Znajdziemy tutaj oczywiście magów, goblini klan, licza i kilka innych mocno fantastycznych postaci.

W podręczniku znalazło się nawet miejsce na ilustracje.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Wszyscy do jaskini, czyli podsumowanie

Jeśli szukacie oddechu po wielotomowych, ciężkich, skomplikowanych erpegach, to dobrze trafiliście. Zasady przyswoicie dosłownie w 5 minut. Jeśli potrzebujecie szybkiej mechaniki, bo chcecie przetestować fabułę swojej nowej wspaniałej przygody albo przyjechał do Was 12-letni kuzyn i nie wiecie co z nim zrobić – sięgnijcie po In Darkest Warrens

 
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
7.5
Ocena recenzenta
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: IN DARKEST WARRENS - ULTIMATE EDITION
Linia wydawnicza: In Darkest Warrens
Autor: Scott Malthouse
Ilustracje: J.M. Woiak, Jack Badashski, Heather Shinn of the Stinkygoblin, Dyson Logos
Wydawca oryginału: Trollish Delver Games
Data wydania oryginału: 29 marca 2020
Miejsce wydania oryginału: USA
Liczba stron: 5
Format: pdf
Cena: co łaskaCzytaj również

Dark Graal
Skażeni bohaterowie w XIII-wiecznym Albionie
- recenzja
Astounding Interplanetary Adventures
Minimalistyczny, pulpowy system SF
- recenzja
Wired Neon Cities
Okablowane, neonowe miasta na jednej stronie
- recenzja
Squamous: Cosmic Horror Roleplaying
Kosmiczna Groza zamknięta na jednej stronie
- recenzja
English Eerie
Historia piórem pisana
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.