» Wieści » I Konkurs Północno-Galaktyczny rozpoczęty!

I Konkurs Północno-Galaktyczny rozpoczęty!


I Konkurs Północno-Galaktyczny rozpoczęty!
Dział Dungeons & Dragons wspólnie z Wydawnictwem Galakta zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w Pierwszym Konkursie Północno-Galaktycznym! Pod tym wspólnym mianem będą funkcjonowały konkursy organizowane wspólnie przez redakcję działu Dungeons & Dragons i Wydawnictwo Galakta, polskiego dystrybutora settingu dark heroic fantasy, jakim jest Midnight. Na razie nie znajdziemy go jeszcze na polskich półkach sklepowych, w związku z czym pierwsza edycja konkursu dla miłośników settingu wcale nie będzie wymagała jego gruntownej znajomości - choć z pewnością nie będzie ona zawadą! Jeśli dotychczas nie zetknęliście się z Midnight, tym bardziej zachęcamy Was do udziału w konkursie i do zapoznania się z materiałami na oficjalnej polskiej stronie D&D, w szczególności zaś ze wprowadzeniem do tego settingu. Teraz jednak przejdźmy do rzeczy - regulaminu konkursu. KATEGORIE KONKURSOWE: Pierwszy Konkurs Północno-Galaktyczny można uznać wręcz za trzy niezależne od siebie konkursy, których wspólnym mianownikiem jest: Midnight. W każdej z nich zostanie wyłoniony po jednym tylko zwycięzcy, choć w szczególnych przypadkach możliwe jest także uzyskanie wyróżnienia. Poniżej wyszczególniono i omówiono ze szczegółami poszczególne kategorie. 1. KATEGORIA SYSTEMOWA: tekst mechaniczny przeznaczony do systemu Dungeons & Dragons wer. 3.5 PL, wykorzystujący polską terminologię i zasady. Warunkiem dopuszczenia tekstu do konkursu jest jego dotychczasowe niepublikowanie i powiązanie z tematem, którym jest Cień. Preferowana konwencja prac to dark fantasy. Szczegóły dotyczące formy pracy (np. czy będzie to opis bohatera niezależnego bądź lokacji, czy nawet krótki scenariusz lub gotowe do rozegrania spotkanie albo jeszcze coś innego), zależą w pełni od jej autora. Kryterium długości: od 10 000 do 30 000 znaków ze spacjami. 2. KATEGORIA FABULARNA: tekst niesystemowy (pozbawiony elementów mechaniki lub redukujący ją do minimum) dotyczący Midnight - wymagana jest jedynie znajomość podstawowych faktów, zawartych w tekstach na oficjalnej polskiej stronie D&D. Przykładowe opracowania w tej kategorii to opis życia pod okupacją Cienia, felieton poświęcony obrazowi "Śródziemia, w którym wygrała Ciemność" i grze w tych realiach oraz short (krótkie opowiadanie) dark fantasy, osadzone w realiach Midnight. Kryterium długości: od 7 000 do 21 000 znaków ze spacjami. 3. KATEGORIA GRAFICZNA: projekt plakatu promującego polskie wydanie settingu Midnight, przygotowywane przez Wydawnictwo Galakta i wspieranego przez oficjalną polską stronę D&D. Kryterium wielkości: format pracy w przedziale A4-A2. UWAGI: poniższe sugestie i zastrzeżenia tyczą się przede wszystkim pierwszej kategorii prac, ale niekiedy także pozostałych. Polecamy je uwadze uczestników:
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać z podręczników wydanych po polsku oraz z materiałów zebranych w SRD i w Darkness Falls - Midnight OGC Resources
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy, które nie stanowią jej głównego tematu (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty), muszą być zgodne z resztą mechaniki systemu i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii, a także zostać zawarte w tekście
  • We wszystkich przypadkach preferujemy oficjalne formaty rozpisek stosowane w wydanych w Polsce podręcznikach i na łamach strony dnd.polter.pl
  • Opracowania mechaniczne muszą wykorzystywać oficjalną polską terminologię, o ile takowa istnieje. W innym wypadku można stosować terminy polskie własnego pomysłu, z jednoczesnym podaniem w nawiasie nazwy oryginalnej wraz ze źródłem
  • Bezwzględnie wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z mechaniką systemu D&D w wersji 3.5 (o ile w tekście wystąpią elementy systemowe). Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą odrzucane
  • Każdy uczestnik konkursy może przesłać dowolną ilość zgłoszeń - wszystkie zostaną ocenione. W przypadku nadesłania kilku wersji tej samej pracy, ocenie podlega wyłącznie ta, która została przesłana jako ostatnia
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane - dotyczy to także Forum serwisu Poltergeist
  • Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane
TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 3 lutego 2008. NAGRODY: zwycięzca w danej kategorii konkursowej otrzyma w nagrodę kwotę 200 złotych na zakupy w sklepie internetowym Wydawnictwa Galakta (uwzględniającym takie przeboje jak Osadnicy z Catanu czy Mag Blast), do wykorzystania do końca 2008 roku. Oprócz tego zwycięskie prace zostaną umieszczone na oficjalnej polskiej stronie D&D (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF), a ich autorzy uzyskają premię punktową przy publikacji: +250 punktów. Wybrane prace mogą zostać wyróżnione przez jurorów, nawet jeśli nie okażą się najlepsze w swoich kategoriach. W takim przypadku nagrodą będzie umieszczenie opracowania na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz premia punktowa przy publikacji: +100 punktów. --- Swoje prace przysyłajcie na adres: [email protected] - z dopiskiem "Midnight" w temacie. Jury, w skład którego wchodzą Andrzej 'ShadEnc' Stój oraz redakcja oficjalnej polskiej strony D&D i przedstawicielstwo Wydawnictwa Galakta, wybierze spośród nadesłanych prac te, które uzna za najlepsze w poszczególnych kategoriach. Zastrzegamy przy tym dla siebie przywilej przerwania konkursu (w jednej lub w kilku kategoriach) w razie nadesłania zbyt małej liczby prac. Prace konkursowe muszą zostać opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, a także zawierać poniższą deklarację w pełnej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Galakta i serwis Poltergeist.pl, w tym publikację mojego imienia i nazwiska na stronie konkursu (zgodnie z ustawą, z dnia 28.08.1997. o Ochronie Danych Osobowych; Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926). Nadesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu I Konkursu Północno-Galaktycznego. UWAGA! W rywalizacji nie mogą brać udziału członkowie jury, redakcja oficjalnej polskiej strony D&D, redakcja serwisu Poltergeist ani pracownicy Wydawnictwa Galakta. Raz jeszcze wszystkich z Was zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkursie Północno-Galaktycznym!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: I Konkurs Północno-Galaktyczny rozpoczęty!

Tagi: dział d20 | Galakta | Konkurs Północno-Galaktyczny | Midnight


Czytaj również

Komentarze


kaduceusz
   
Ocena:
0
E, szkoda, ze redakcja nie moze, bo nagrody fajne :-)
25-12-2007 20:45
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Szkoda, że jury nie może wziąć udziału ;)
25-12-2007 21:15
~SolFar

Użytkownik niezarejestrowany
    Kategoria graficzna?
Ocena:
0
Chodzi o rysunko/plakat czy projektowanie plakatu na podstawie dostępnych grafik? ;) Pewnie niestety to pierwsze boinformacji o grafikach nie ma, ech... nie ma konkursów dla mnie ;)
25-12-2007 22:15
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Nie, to nie tak: chodzi tylko o tę część redakcji, która została wymieniona na podlinkowanej stronie. Ci redaktorzy Poltera, którzy nie wchodzą w skład "Góry", przynależący do innych działów niż D&D, mogą brać udział konkursie. Innymi słowy: droga wolna, Duce!

Proszę to potraktować jako oficjalne sprostowanie od organizatorów. W razie pytań: "dlaczego więc taki mylący zapis?" - gdyż prezentuje się on niepomiernie lepiej od czegoś w rodzaju: "wymienieni tutaj".

SolFar - niestety, chodzi nam o prace autorskie, które dadzą się wykorzystać do opracowania plakatu. Wykorzystanie gotowych grafik np. z podręczników odpada jako naruszenie praw autorskich.
26-12-2007 00:07
Dungal
    2 pytania odnośnie kategorii graficznej:
Ocena:
0
1. W jakiej orientacji ma to być plakat? Poziomej czy pionowej?

2. Czy można użyć zaprojektowaną graficznie nazwę "Midnight" ? Wg. mnie jak na plakat promujący setting jest to niezbędne.

Pozdrawiam
28-12-2007 15:09
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
1. Pionowej.

2. Tak, to raczej można zrobić.
28-12-2007 17:50
~conan

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czy temat cień można zinterpretować w dowolny sposób, czy to musi być cień - izrador?

Praca fabularna nie ma tematu?
29-12-2007 12:14
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Temat może być interpretowany niemal dowolnie. Nie narzucamy jednego sposobu jego rozumienia, chociaż nawet ogólne zbliżenie do realiów Midnight może zostać policzone na plus.

Tematem dla kategorii fabularnej jest samo Midnight - w przybliżeniu. Nie narzucamy szczegółowego tematu ani formuły pracy, ale tutaj - w przeciwieństwie do poprzedniej kategorii - będziemy oczekiwać jednoznacznych odwołań do settingu i jego założeń.
29-12-2007 18:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.